Dnes se můžete těšit na premiérový díl volného cyklu detektivek renomované autorky Hany Proškové, tentokrát podle knižního bestselleru Druhá tvář osudu. Známé duo – kapitán kriminální policie Vašátko (V. Preiss) a malíř, bohém a detektiv amatér Horác (D. Matásek) – bude pátrat po vrahovi emancipované mladé ženy Daniely Jáskové (G. Míčová), jež s přehledem odváděla ve své firmě perfektní práci a také tak střídala milence. Když je nalezena uškrcená ve svém bytě, Vašátkův tým se dá do vyšetřování. Do hledáčku jim padne i sestra zavražděné Alena Kášová, která neměla Danielu příliš v lásce a které vadilo, že si každého muže dokáže získat na svou stranu. Podezření se nevyhne ani Alenin exmanžel, sochař Káš (K. Dobrý), kterého zná Horác již od studií na akademii. (Česká televize)

rigby

Předchozí příběhy se mi docela líbily, tak jsem si nemohl nechat ujít ani další pokračování. Nicméně úvodní film mě vůbec nenadchl. Obyčejná televizní detektivka, ve které nic zvláštního k vidění není. Herecké výkony jsou standartně na výborné úrovni, ale to se dá od zkušených matadorů očekávat. Chybí ale něco navíc, aby se celek povznesl nad šedivější stupínek průměru. ()

Kozlowski8

Vcelku naivní detektivní příběh, který v konstrukci své zápletky a vztahů mezi jeho účastníky působí spíš úsměvně a nenabízí nic, co by ho posunulo alespoň na průměrné hodnocení. 40 %. ()

CheeseFigure

Moc ma to nebavilo. Čo sa týka samotného prípadu, určite šlo z toho vyťažiť viac. Názov sa tiež moc nehodí, to že zavraždená mala sestru, nehralo žiadnu rolu. Taká slabšia detektívka. ()

Bragi66

Příběh docela dobrý. Karel Dobrý samozřejmě také dobrý. Trochu překvapil rozpačitý výkon Viktora Preise. Podle toho jakého perfektního zlejše - vyšetřovatele vystřihl v TV filmu Operace Silver A (2007), tak se opravdu divím. Ty scény z venkovního ateliéru se natáčely v botanickém areálu Zuzany Stivínové, která je matkou herečky Zuzany Stivínové (* 1973). Areál se jmenuje Stivínka a nachází se na Všenorském potoce u Řitky. Sochy jsou díla Jiřího Bradáčka a portrét Gabriely Míčové dělal Martin Bradáček. ()

quokam

Detektivka, která se snazi za mne vcelku úspěšně navazovat na klasický kalasovky z 60 let. Začátek trochu pohrozil Columbem, leč následně se Preissuv Vacatko pardon Vašátko vydal samostatnějším smerem. Postavu Horáce jsem nepochopil, smysl by to dávalo, kdyby to býval nějakej polda, ale možná jsem neviděl či nečetl nějakej ten prerequel. Body dolů za nějaké to žánrově klišé ze závěru. 8/10. ()

Josie7

Milá detektivka podle skvělé Hany Proškové, dva senzační chlapíci Horác a Vašátko, celkově skvělé obsazení. "Já tě miluju, ty krávo!" hláška která rozpletla celou zápletku. ()

5tipes

Klasická původní česká detektivka s rozumným scénářem a dobrými herci. Takových by mělo být více - funčkní kriminálka po česku, která si na nic nehraje a nabízí zajímavé zvraty i herecké výkony. Vlasák v závěru velmi silný! Karel Dobrý velmi přesný a citlivý, David Matásek charismatický. Konverzační detektivka na nedělní večer, jak jsme byli zvyklí. Díky, ČT! Černobílé spoilery ale byly zbytečné - nepotřebovali jsme se dívat do hlavy vrchního kapitána, vše divákovi docvaklo ještě mnohem dřív. Paní Bělohradská už není mladice a tak divákovi všechno podsouvá. Není to potřeba, diváka bych nepodceňoval. ()

adaben

Pěkně obsazené , i v malých rolích, dobře zahrané a pěkně nasnímané, jen mi přelétlo přes nos, že když se Jan Vlasák objeví v detektivce i jen ve vedlejší roli primáře, tak to žádná vedlejší role nebude (ale zahrál toho vraždícího primáře zase výborně). A pak možná mi něco neuteklo, ale nevím, jestli tam vysvětlili tu milionovou pojistku vedenou na neteř. ()

Monicina

Herecké prevedenia boli dobré. Ale zápletka bola dosť banálna a nezaujímavá, motív taktiež. A scéna prenasledovania v aute bola ukončená veľmi povrchne, mali sa s tým viac vyhrať. ()