Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

Dado

Jedno z mála pokračovaní, ktoré dokázalo prekonať prvý diel. Ešte pútavejšie, ešte vtipnejšie, s ešte väčším množstvom nezabudnuteľných scén (najmä scéna so sliepkou nahrádzajúcou šíp v luku je proste legendárna). Keby boli aj dnešné paródie aspoň z polovice také vtipné a trefné ako Horúce strely, nemusela by väčšina z nich byť odetá v čiernom. (90%) ()

Gothar

O trošku slabšie ako jednotka, ale aj tak dokonalé. Opäť je takmer každá scéna odkazom na nejaký parodovaný film a opäť som sa výborne bavil. Je veľká škoda, že takéto kvalitné paródie už nevznikajú. A opäť s prekvapivo kvalitným slovenským dabingom. 99 % ()

karlik4801

Charlie je prostě skvělej a Topper Harley je jedna z jeho nejlepších rolích. Ta role je hlavně hrozně ikonická a k Charliemu se naprosto hodí. Dvojka se snad ještě větší stupidita, hodněkrát jsem se zasmál a hlavně jsem se kochal debilními scénami. V poslední půl hodině je to poctivá parodie. ()

Mirokukii

Tento snímek jest král všech parodií. Neskutečná jízda fórků a scének. Neutichající zábava i po x-tém shlédnutí. Smál jsem, ikdyž jsem původní, zde parodované, obsahy neznal, a směji se stále. ()

Lachtaan

Dle mého je jednička už jen kvůli scéně s "Kankánem" mnohem vtipnější a komplexnější, ale to rozhodně dvojce neubírá na věrné parodii Ramba. ()

lennyd

Topper Harley (Charlie Sheen) se po rozchodu s krásnou Ramadou uchyluje do buddhistického kláštera, tentokrát plně rozhodnut, vytrvat zde navždy. Ale po návštěvě krásné Michelle (Brenda Bakke) se opět vrací do služby - tentokráte aby se skupinou po zuby ozbrojených vojáků osvobodil americké zajatce, držené v Saddámově osobním vězení... Dvojka Žhavých výstřelů je podle mne ještě o chlup lepší než jednička. Hlavním parodovaným motivem je tentokrát samotný Rambo. Vtipných scén je zde určitě mnohem víc než v jedničce, a u některých jsem musel film na několik minut přerušit, abych mohl popadnout dech (celá úvodní scéna se Saddámem, nebo "nenápadné" kradení klíčů od vězení). Škoda, že už se takovéto filmy netočí :( ()

LadyDevil

Naprosto zničující!! Jednička byla perfektní, ale oproti dvojce v mých očích trošku pokulhává..obzvlášť scénky parodující Ramba nemají chybu..a obdivuhodný je, že si pan Crenna zparodoval sám sebe - zkrátka královská zábava, jeden gag za druhým:-) ()

ywo666

Jedna z najnezabudnetelnejších paródií. Už som to vudel toľko krát, že sa vtipom smejem skôr ako nastanú. ()

pytlik... odpad!

Ač by se zdálo, že jedničku co do trapnosti jen tak něco nepřekoná, dvojka to dokázala. Víc jak půlhodinu jsem nevydržel a to nejsem zrovna máslo, leccos jsem už zažil, např. jsem kdysi shlédnul téměř celý hudební pořad "Pavel Liška in Vladivostok, live!". ()

Beky

Nezapomenutelná parodie, která předčila první díl atraktivnějším prostředím a vymakaným Sheenem!! Pecka, snadno koukatelná i poněkolikáté!! Kultovní záležitost!! ()

T-pack

Žhavé výstřely jsem miloval vždycky a to jsem většinu parodovaných snímků ani neviděl. Dneska jsem si film připomněl a našel obrovskou hromadu vtipů v angličtině, které jsem předtím neměl šanci postřehnout, takže jsem se těm pěti hvězdičkám tentokrát dlouho nevyhýbal. ()

noriaki

Nejlepší komedie devadesátých let? Možná. Nejlepší parodie všech dob? Naprosto určitě. Druhý díl Žhavých výstřelů je nacpaný vtipy od začátku až do konce. Kombinuje situační i konverzační komiku a dělá to v tak zběsilém tempu, že francouzské komedie blednou závistí. Jde o jeden z mála filmů, které dabingem neztrácí na kvalitě a pravděpodobně jediný, který je lepší než parodovaný předobraz. Tedy konkrétně Rambo II a III, ale obsahuje odkazy na tucty dalších. Charlieho Shenna si budu pamatovat hlavně odtud a Brendu Bakke pochopitelně taky. Leslie Nielsen, mistr absurdních replik pronášených s vážnou tváří zde našel svého přemožitele. ()

dANo

Jedna z najleších paródií, akú som videl... výborná zábava, kopec filmových narážok na viaceré filmové klasiky. ()

Všivák

Naprosto neuvěřitelná koncentrace různých gagů a vtípků mě nenechala ani na chvilku přestat se smát.. "Hlavou se mi honili dvě myšlenky. Dastaneme se k zajatcům včas? Proč jsem si vzal hélium místo kyslíku?" Naprosto nepřekonatelný Lloyd Bridges v roli prezidenta spojených států. Charlie Sheen na vrcholu. Ten jeho ksicht s jakým sype jednu hlášku za druhou je nepřekonatelný. Jeden z vrcholů žánru. Film, na který se rád podívám zas a znova. ()

JohnSmith

Další perfektní parodie od Abrahamse a spol. Tentokrát dostaly na frak akční klasiky. Škoda,že už se dneska takový filmy netočej,teda točej,ale kvalitativně jsou úplně někde jinde ()