Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

Gaaron

Výtek by se našlo tolik, že je otázka, kde vůbec začít (všechny se tu opakují v komentářích), ale klady výrazně převažují: zdaleka nejlepší budování atmosféry a napětí za hodně dlouhou dobu, stejně tak práce s hudbou/zvuky... no a Emily Blunt. ()

Martrix

Originální nápad, ze kterého přestože bylo vytěženo dost, vystačil by ještě na celý seriál. Kdo byl někdy na výrazovém tanci ví, že se dá i beze slov vyjádřit dost, aby ve vás začaly bublat emoce. A Krasinského pojetí bylo přesně v tomto duchu. Dokázal nonverbálně zprostředkovat pocity postav na plátně a velmi snadno přimět diváka, se o tyto postavy bát. To umí jen málo režisérů. Přesto...kdo se Tichému místu vyhýbá, protože spíš než atmosféra ho zajímají příšery...nemusí se bát. Všeho je tady dostatek a ke klasickým horovým prvkům je tady navíc ještě dobrý scénář a vynikající herci. Určitě to není bezchybné. Kdo by chtěl šťourat svoje si najde, ale já patřím mezi ty, kteří nadšeně povykují, že je tady po dlouhé době film, který je nadprůměrný už jen tím jak vzácně vyvážená je kvalita režie, scénáře a hereckých výkonů. ()

campix

Kdo by to byl do Johna Krasinskiho řekl, že nám naservíruje jeden z nejoriginálnějších hororů posledních let, jehož hlavní devizou je ticho. Strašlivé ticho, které děsí, ale zároveň dává naději, že jste v bezpečí. Atmosféra tvořená tichem však naráží na největší problém, a tím jsou návštěvníci českých kin, jelikož je pro ně nadlidským úkolem, být ticho alespoň pět minut. Zajímavě navržený horor, kde rozhodně nalezneme několik velkých ALE a nestvůry, které jakoby z oka vypadly těm ze Stranger Things. Zároveň však cením nadevše nápad a výslednou atmosféru. Tady Tiché místo boduje na plné čáře. Za mě rozhodně palec nahoru v záplavě nudných a šablonovitých hororů. ()

BoXBe

V hlavní roli ticho a scény, které opisují od toho nejlepšího, co se v kinematografii zapsalo do dějin jako pořádné napínáky. Pozdrav Spielbergovi, Shymalanovi, Hitchcokovi a dalším. Surviving game na jedničku s hvězdičkou. Před dvaceti roky by to byla klasika. Dnes bohužel vládnou jiné žánry a kvalitu je těžké dostat k více divákům. Škoda. Užili by si to. Poklona Krasinskimu za tvůrčí nasazení, i jeho manželce :) P.S.: Doporučuju fakt maximální ticho pro film. Popcorn, oříšky nebo hloupé poznámky atmosféru zadusí. ()

FrankSusta

V mém okolí se to jen hemží mrňavejma a především uřvanejma děckama, a tak jsem se těšil, že si u tohoto krásně tichého filmu krásně odpočinu. Však co to?!? I přes to, že jsem na ty mrňavý hloupý děcka (ve filmu) nadával ,,Mor na ně!'', postupem času mi na nich začalo neuvěřitelně záležet a pakliže zde vyhledáte podobizny se svým životem (jako jsem já našel ty malý smrady, který mi sice dokážou pít krev, ale pořád mi na nich záleží (i když ten film je oproti tomu jen slabý odvar)), tak Vás to dojme, chytne a možná donutí stejně jako mě i plakat. A to je něco, co jsem skutečně nečekal! Zejména proto, že se jedná o horor... tenhle film mi neuvěřitelně zahrál na city, téměř neuvěřitelným způsobem mi prodal (téměř) všechny postavy, ale otázkou je, zda dodal veškerý svůj potenciál. Nemyslím potenciál charakterů, ten je vytěžen téměř do dokonalosti, myslím potenciál prostředí. Protože myšlenka světa, kde nesmíte vydat ani hlásku, je téměř dokonalá a takový materiál by se dal využívat mnoha a mnoha způsoby (samozřejmě s jinýma příšerama). Ano, film se zabývá mnoha myšlenkami na toto téma, ale na můj vkus jich tam i přes to je málo. Samozřejmě nechci být konkrétní a na někoho poukazovat, ale může za to těch pouhých devadesát minut. Protože první polovina je skvělá! Ale druhá se už blíží k té události, a je přímočará a zkrátka slabší. Ale i tak na některé myšlenky nezapomíná a extrémně dobře se prodala. Ale bohužel kvůli těmto malým nedostatkům nemohu jít o hvězdu výš, i kdyby si to zasloužilo. - Nechápu, jak tato komediální postavička dokázala natočit něco tak úžasnýho, vážnýho a uvědomělýho. Zkrátka wow, John Krasinski je úžasný režisérský objev! ()

dr.fish

Rozhodně bych nečekal, že se z takového námětu dá udělat film. Ale povedla se vcelku zajímavá podívaná. 75% ()

Nivenx

Neoznačil bych to za nějaký extra film co všem vytře zrak, ale rozhodně jde o napínavou podívanou se super potvůrkami a ticho tomu dává svůj vlastní rozměr. Zajímavé jak tvůrci si hráli s tím co jim projde a co ne. ()

SniperG1

Film je s dobrou myšlenkou, ale průměrný. Díky našponovanej atmosféře si to ale tu jednu hvězdu navíc zaslouží...70% ()

Copacabana

Tomuto sa hovorí One of a kind! Prvá polhodinka na zaujala menej, ale potom sa film rozbehol na plné obrátky. Pŕšery pripomínali tie v horore The Descent, ktorý sa mi páčil o niečo viac. A Quiet Place je pre mňa aj tak velkým prekvapením, pred tým akom som ho videla,by som sa stavila o neviem čo, že predsa nemože existovať horor bez zvuku a zvukových efektov, tie sú azda najdoležitejšími prvkami, bez ktorých horor nemože fungovat🤷‍♀️. A Quiet Place takto zbúral všetky predsudky👍. Spomeniem ešte že najviac ma zaujali scény naháňačiek v kukuričnom poli, ako aj scéna pádu detí do zberne kukuričného zrna. ()

filmmovier

Viděl jsem to už před delší dobou, ale máloco si z toho pamatuju. Vím jen to, že Krasinski a Emily Blunt byly naprosto skovstní, stejně tak atmosférou se mi film trefil do vkusu, příšery byly taky docela fajn, ale překvapivě mně nijak zvlášť nenadchly, stejně jako celý film, který mně po tom obrovském hypu spíše zklamal. Tiché místo je ale velmi sympaticky zpravované a řemeslně opravdu na výši, kvalita se mu nedá upřít - ale klidně to mohlo být více úderné. Na druhou stranu je tu ale množství skutečně parádních napínavých scén, které mi z paměti jen tak nezmizí. A atmosféře přidává i to, že se velá část filmu odehrává v noci. Tiché místo je nápad naprosto geniální, jen je škoda, že z něj i nevznikl geniální film. 80%. ()

Remivsremi

Jednoduchý koncept, který tvůrci využili efektně i efektivně. Největší klady filmu, budování tísnivé atmosféry a kvalitní herecké výkony. 70% ()

cocrHeLL

Takovej roztomilej rodinnej surviválek. Objevilo se tam jistě povícero logických chyb, ale působivost těch zvukově přecitlivělých, audiofilních, potvor tím o svou krásu příliš nepřišla. Fajn, že díky holčině s nefunkčním naslouchátkem (a díky komunikačním zkušenostem nabytím společným bytím) se mohli vyjadřovat alespoň ve znakové řeči hned od chvíle, kdy ty popraskaný ksichty napadli svět (kdo ví co to vůbec je - dost mi to připomínali Clickery z gamesy The Last of Us, kteří se taktéž orientovali podle sluchu a vydávali stejné mlaskavé zvuky, aby snímali echo). Ve výsledku fajn pokoukání s šablonovitým rámem, postupnou klesající inteligencí postav, situací i omáčky okolo a s finálním (ne)ukončením. ()

Khumbac

Není důvod ten film zhanit a nedodívat. Tiché scény mohou standartně vést k uspání, ale každá táhlá linie tichosti vpramení do příjemného strašidelného nádechu. Všichni herci mi přišli v pohodě. Jasně s tím hřebíkem to byl trochu přepal, ale jako hororová jednohubka - proč ne? ()

UhLee

(7.5/10). Výborná práce se zvukem a všelijakými nápady s pohlcením zvuků.. V tomto ohledu je snímek neskutečně nápaditý. Po herecké stránce je to taktéž bezchybné. Co mi ovšem malinko vadilo byla ta neuvěřitelná předvídatelnost celého snímku a pokaždé jsem odhadl záměr režiséra. Ale jinak jde nadprůměrný horror /thriller, kde se moc těším na druhý díl. ()

Motinski

Tiché miesto je od základov nádherne budovaný horor, silná dráma a zvukovo dokonalý film. (Či už ide o hudbu alebo prácu s tichom). Krasinski ako režisér ukázal kreativitu, prvú pol hodinu nás zoznamuje s prostredím a potom servíruje jednu napínavú scénu za druhou. Neobťažuje sa vysvetlovať pozadie konfliktu ani globálne následky a ajtak mate pocit že to ani vedieť nepotrebujete. Koniec som čakal viac vyhrotený a slabinu emzákov určite menej banálnu, no pri takto skromnóm uchopení kde sledujeme jednu rodinku si atmosferickejši výsledok asi ani neviem predstaviť. Celkom ľutujem že som film nevidel v kine. ()

skrblik007

Velmi nadprůměrný a především originální postapo horor. Rodinné drama plynule přechází v boj o přežití, aby se na konci kruh uzavřel. Některé logické lapsy a trochu béčkový konec bohužel trochu sráží výsledný dojem. ()

Jizni Tlapa

Ale jó... má to všechny aspekty kvalitní lekačky! A navíc hezkou Bluntku takže snímku odpustím těch pár absurdních momentů...jo a chci to vidět v dabingu 😀 ()

viperDavid

Slušná podívaná, která nenechá diváka v klidu ani na okamžik. Velmi pěkně zpracováno a já jsem mile překvapen. Emily se dostává do řáže a točí čím dál tím lepší filmy, ale ostatní herci ji rozhodně nezahambovali. Fajné :) ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu