Perla je nejvyšší a zároveň nejlépe zabezpečená budova na světě. Přesto její majitelé najmou velezkušeného bezpečnostního experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálně potvrdil. Jenže pak začne v budově hořet a o technickou závadu se rozhodně nejedná. Will, coby bývalý šéf týmu FBI, který se specializoval na záchranu rukojmích, zažil už leccos, ale tohle je přece jen silná káva. Požár se rychle šíří a Will zjistí, že právě on je podle policie odpovědný za jeho založení. I když se zrovna pohybuje mimo budovu, bude muset rychle dovnitř, protože v jednom z nejvyšších pater je uvězněna jeho žena (Neve Campbell) se dvěma dětmi. A to stále ještě není všechno, v mrakodrapu se pohybuje ozbrojený gang, se kterým se bude muset Will taky vypořádat, pokud chce své blízké zachránit. Ještě jsme zapomněli zmínit, že po vážném zranění z minulosti má jednu nohu umělou a že jediná cesta do domu v plamenech vede přes vedle stojící jeřáb, z jehož ramene ve výšce několika desítek metrů bude muset přeskočit. (Cinemart)

bonovox

Jasný adept na béčko roka, akcia fajn, ale bez štipky humoru či nadsázky. Johnson sa v poslednom období v týchto hereckých šablónovitých úlohach začína strácať a opakovať. ()

KukulienkaHO

Ten film pôsobí divne. Veľmi ťažko sa to preto hodnotí. Príbeh je jednoduchý, väčšina zvratov predvídateľná. Hlavný dôvod celej zápletky je úplne slabý. Dalo sa vymyslieť všeličo... ale toto je skutočne slabučké, prvoplánové. Herecké výkony sú nevyrovnané. Jedni hrajú celkom fajn, no druhí o dosť slabšie. Vizuálne to vyzerá fajn. Napätie je výborné. Pri nebezpečných situáciach som doslova cítil s Dwayneim. ()

Kozlowski8

Skvěle natočeno, vizuálně velice povedené. Když ti ale film skoro po celou svoji dobu navozuje místo napětí hořkokyselý úsměv a přání, ať už to brzy skončí, je asi něco špatně. Obsahově nic víc než déčková sračka. 35 %. ()

parazit

Trošku jsem to přestřelila s tou hromadou hvězd, ale asi mi to prostě sedlo. Byla to nenáročná oddechovka, kdy klaďas s dřevěnou nohou zvládne fyzicky to, co by jiní nezvládli ani s 6 zdravýma nohama, navíc klasicky zbombí dost zloduchů na to, že si ho divák dle pokynů režie prostě musí oblíbit... Rock klasicky fyzicky na vrcholu - nemyslela jsem tím, že se vyšplhal na ten mrakodrap... Ale vlastně taky jó ()

v.indruchova

Je supr vidět Rocka hrát i něco vážnějšího. Není to jen šutrák pěknýho chlapa ale i dobře hraje. TAková oddechovka na večer. Rocka a s vousama hmm. No rodinka mě moc nezájímá. jejich postavy jsou dosti druhotné. Hočíčka Jiřinka je sice odvážná po tatínkovi, ale tohle bych řekla že bývá slabina podobných filmů. Pořád se něco to se musí nechat ale někdy přitažené za vlasy který mám ale Rock ne. ()

vitek_korenn

Myslel jsem si, že tohle bude další z klasických béčkových akčňáků. Ale kvůli třem věcem tomu tak není. Dwayne Johnson, skvělé přechody kamery a MRAKODRAP. Rock zde hrál opravdu obstojně, nebál bych se říct, že je to jeden z jeho nej filmů. Střihy mezi scénami mi opravdu sedly. Byli plynulé a hlavně dávali smysl. No a samotný mrakodrap byl prostě skvost. Mohl bych se na něj dívat celé hodiny. Animátoři si zde dali velmi záležet. Film se odehrává většinu času v konstantním prostředí, avšak vaše oči se rozhodně mají na co dívat. Není to jen „mrakodrap“, ale spíše takové malé město. Akční, svižný, dramatický. Takový tento film byl. Za mě 8,5/10. ()

bigmatko

Spojte klasiku skleneného pekla a kultovú prvú smrtonosnú pascu, preložte to silným rodinným putom a zlých chlapov nechajte nech poriadne naštvú Dwayna Johnsona, celé to nechajte zaplatiť číňanov a dostanete film, ktorý síce nič nové neprinesie ale zaručí Vám úspech. Dwayne proste vo všetkom hrá skvelo a s jednou nohou prežije aj nemožné v boji o svoju rodinu. Nie je to práve premyslené dielo ale vizuál je výborný a akcia má dobrý spád. Film stojí iba na Dwaynovi a vďaka nemu je to napínavé aj zábavné. ()

Matt_Farrell

Nie je nič krajšie ako horiaci mrakodrap. Dostať sa dnu, zachrániť rodinu, personál, zneškodniť teroristov, a uhasiť oheň. Pre Dwayna Johnsona je to hračka. Škoda, že má iba jednu nohu. Ale to nevadí, protéza sa dá použiť ako dobrá pomôcka na veľa vecí. A keď niečo nefunguje, použijeme lepiacu pásku. A ak to predsa nefunguje, tak dáme viac pásky. Luxus a katastrofa, budovanie a ničenie, celkom dobrá kombinácia. ()

Mukade

Bavilo ma to (minim. za 4**), ale to na tej lávke bola totálna, nebetyčná blbosť, väčšiu som asi v živote nevidel ROFLMAO xDD ()

mdf

Když si odmyslím kliše děj a přepálené skoky a srovnávání s Skleněným peklem a Smrtonosnou pastí I,tak to byla parádní vizuální podívaná.Umělá noha se taky vyřádila. ()

stret

Jednohubková akcia ktorá spĺňa to čo má, a to vo vysokej technickej kvalite a v súčasnom prevedení. Kto nepochopil čo hodnotí a hodnotí to ako iný žáner, nech si ide pozrieť neuveriteľnú sračku ... pardon vysoké umenie Fanny a Alexander od Bergmana. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu