Perla je nejvyšší a zároveň nejlépe zabezpečená budova na světě. Přesto její majitelé najmou velezkušeného bezpečnostního experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálně potvrdil. Jenže pak začne v budově hořet a o technickou závadu se rozhodně nejedná. Will, coby bývalý šéf týmu FBI, který se specializoval na záchranu rukojmích, zažil už leccos, ale tohle je přece jen silná káva. Požár se rychle šíří a Will zjistí, že právě on je podle policie odpovědný za jeho založení. I když se zrovna pohybuje mimo budovu, bude muset rychle dovnitř, protože v jednom z nejvyšších pater je uvězněna jeho žena (Neve Campbell) se dvěma dětmi. A to stále ještě není všechno, v mrakodrapu se pohybuje ozbrojený gang, se kterým se bude muset Will taky vypořádat, pokud chce své blízké zachránit. Ještě jsme zapomněli zmínit, že po vážném zranění z minulosti má jednu nohu umělou a že jediná cesta do domu v plamenech vede přes vedle stojící jeřáb, z jehož ramene ve výšce několika desítek metrů bude muset přeskočit. (CinemArt)

JenYu

Hodnej chlápek. Zlej chlápek. Bohatej chlápek. Atraktivní Hongkong. Odvážná manželka. Neotravné děti. Napětí. Akce. Požár. Technologie. A samozřejmě Dwayne, který to všechno doslova vlastnoručně zachrání. Já dostala, co jsem chtěla. Takže spokojenost. ()

blondboss

Mrakodrap je typickým "the rock" akčným filmom s presne jemu daným osobitým štýlom a s toľkým množstvom klišé a nezmyslov, či už akčných alebo aj dialógových, že nakoniec úplne vypnete mozog a jednoducho sa unášate akčným šialenstvom. Sklenené peklo obalené v digitálnom akčnom výplachu hraničiacim s paranojou. Je to škoda, lebo prvá polka sa vyvíjala aj atmosfericky sľubne, avšak druhá polka filmu skĺzla do nezmyselného akčného bordelu, ktorý sa ozaj dal zrežírovať aj zmysluplnejšie. Potešila ale Jablonskeho hudba. Na odreagovanie podľa mňa v pohode, ale nič prevratné určite nečakajte. 60 % ()

maestrotatum

Mrakodrap pôsobí ako inovatívny filmársky kúsok ale v skutočnosti je veľmi jednoduchým a predvídatelným filmom, ktorý chce túžobne vyzerať ako nervydrásajúci akčňák čo zarazí diváka do gauča a nedá mu vydýchnuť. Mihne sa tu mnoho postáv, repliky sršia ako gulky z rýchlopalnej pušky, no napriek tomu je aj tak najlepší známy The Rock. Je to jeden z filmov čo môžeme zaradiť do obdobia kariery Johnsona, kedy začala jeho zárobková nadvláda v Hollywoode. Ako som už vyžšie spomínal scenár je čítateľný a hravo ho prekuknú aj starí rodičia. Efekty a technológia ,,zeleného plátna,, nám poskytuje krásne obrazy na Perlu a jej apokalypsu. Ako pokus, fajn film no dalšie pozretie je pre mňa otáznikom [59%] ()

blazma

Jeden z těch horších snímků ve kterých se objevuje dnešní megastár, The Rock. Můžeš vypadat sebevíc drsně, mít jenom jednu nohu, ale to prostě z toho neudělá dobrej film. Staví jenom na jednom a to je Dwayne a doufají že jeho jméno utáhne celý film. Nestalo se. ()

Knightey

Akcni americka oddychovka, ktera diky Dwaynu a jeho super schopnostech drzi napeti :) Navic s happy endingem. Skoda ze je to takove male scifi. ()

HonzaBarta

Nejvice super mi přijde to, že the Rock dokaže z celkem průměrného příběhu a zapletky udělat “ačkový” film. Je to velmi povedený napětíplný snímek, mohu jedině doporučit 80% ()

RoseThrone

Já vím, že je to v těchto typů filmů normální, ale tady mě z nějakého nevysvětlitelné důvodu štvalo jasné přežití hrdiny a nemluvě o tom, že jste přesně vždy dopředu dokázali vydedukovat co a jak se přesně stane a kdy a jak bude co následovat. Rocka mám ráda, ve většině filmů mi je sympatický i přesto, že vlastně furt hraje stejně. Tady mně, ale každý jeho pohyb ještě víc zasouval znuděně a možná trochu znechuceně do kino sedačky. 1* za finální písničku a 1* za lepící pásku. ()

Naghavi

Přehnaný akčňák, který ale zcela splnil svůj účel - odpočinout si v kině a pobavit...V rámci žánru si myslím, že i stárnoucí Dwayne nemá v současnosti žádnou konkurenci, hraje skvěle a vypadá dobře... ()

Bezejmený

Tak takhle jsem se uz dlouho u akčního filmu nezasmál. Jen mám pocit, že tvůrčí záměr to nebyl. Tolik klišé a bizardních přestřelených scén člověk jen tak nevidí. Možná naposled u Batman vs. Superman:)) Ale po dlouhé době jsem viděl Neve, a to za hvězdičku bude. Druhá za zlepšení nálady. Jako film pro partu lidí na pobavení vřele doporučuji. ()

rigby

Běčkový katastrofický film plný nelogických věcí, otevřeně řečeno nesmyslů. Tohle je fakt pohádka, na kterou trochu inteligentní člověk nemůže koukat. Navíc asi hodinu leze po hořící konstrukci bez jakéhokoli smyslu a účelu. Jediné poučení bylo, že aby něco fungovalo, musí se to vypnout a zapnout. Nebrat. ()

Ace.A.T.L.

Při hodnocení chronologicky řeknu, že to začalo zvláštně, přešlo to na průměr(tam se to dlouho drželo) a pak to šlo pomalými krůčky dolu až do klišé. Na efekty zajímavý, pro někoho, kdo má strach z vejšek, to je přesně na neudržení stolice(v jistých scénách hard core), ale podobnost se Skleněným peklem a Smrtonosnou pastí 1, je nepochybný. I některý hlášky jsou stejný, což člověka drobet zarazí. Nenudil jsem se, ale rozhodně to neni nic, co by mě tak mega zaujalo, že bych měl oči na šťopkách a nedejchal jsem(kromě závratě způsobujících scén). Dwayne byl super a neztratil nic ze svýho kouzla, ani ve vážný roli. Je to lepší průměr. V procentech tak 55%-60%. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Kushina

Vzhledem k několika negativním kometářů jsem byl k filmu dost skeptický, naštěstí se mi všechny negativní sračky co tu několik lidí říkalo vyvrátily a já viděl skvělý akční film. Je fakt, že věci vychází vždy na milisekundu přesně a začne to po chvíli působit až moc komicky, ale příběh sám o sobě měl kvality a ruku na srdce nenudil vůbec. Pořád akce pořád napětí a tak to má dle mého v akčním filmu vypadat. 65% ()

hony23

Nepřipomíná vám to něco? Mrakodrap obsazený teroristy a osamělý hrdina v nesprávný čas na nesprávném místě. No ale máme nové tisíciletí, takže tu Smrtonosnou past trochu upgraduime. Takže vyšší a modernější barák, místo Bruce v nátělníku steroidy nabušený negr, místo vtipných hlášek dávka rodinné sounáležitosti a k tomu daleko bláznivější a fyzice odporující kaskadérské kousky 200 pater nad zemí. Přes drobné výhrady zábavná a efektní podívaná. ()

Saxos

Stejně jsme kápli na to, proč měl protézu. Jak by jinak zabránil zavření dveří. Dobrý, moderní katastrofák, s úmyslně zapáleným kilometr velkým skleněným monstrem. Mě se líbilo. Celkem známý děj běžel, efekty dobré, mamka námořnice taky něco k boji pochytila a Skálovi role sedla. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu