Perla je nejvyšší a zároveň nejlépe zabezpečená budova na světě. Přesto její majitelé najmou velezkušeného bezpečnostního experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálně potvrdil. Jenže pak začne v budově hořet a o technickou závadu se rozhodně nejedná. Will, coby bývalý šéf týmu FBI, který se specializoval na záchranu rukojmích, zažil už leccos, ale tohle je přece jen silná káva. Požár se rychle šíří a Will zjistí, že právě on je podle policie odpovědný za jeho založení. I když se zrovna pohybuje mimo budovu, bude muset rychle dovnitř, protože v jednom z nejvyšších pater je uvězněna jeho žena (Neve Campbell) se dvěma dětmi. A to stále ještě není všechno, v mrakodrapu se pohybuje ozbrojený gang, se kterým se bude muset Will taky vypořádat, pokud chce své blízké zachránit. Ještě jsme zapomněli zmínit, že po vážném zranění z minulosti má jednu nohu umělou a že jediná cesta do domu v plamenech vede přes vedle stojící jeřáb, z jehož ramene ve výšce několika desítek metrů bude muset přeskočit. (CinemArt)

Mkartaylas56

Přesně co jsem očekával. Snímek s kvalitními vizuálními triky, slušně zvládnutou akcí, ale taky s kupou klišé, nereálných situací a jejich řešení. Prostě takový standartní film s Dwaynem Johnsonem, který sice svůj účel zabavit diváka splní, ale zároveň nedokáže nijak překvapit nebo strhnout. Navíc vám zaručuji, že alespoň jednou si pořádně zakroutíte hlavou nad některými nereálnostmi, o kterých už jsem ostatně psal (třeba jak by člověk s umělou nohou dokázal vylézt na obrovský jeřáb...). Ještě bych zmínil nedostatek ohledně toho, že si absolutně vůbec nedokážete vybudovat vztah k hlavním postavám, což dávám za vinu tomu, že o nich jednoduše skoro nic nevíte, bohužel i včetně Rockovi postavy. Takže ve zkratce je to silně průměrný snímek, který sice v porovnání třeba s letošním Rampage: Ničitelé nedopadl zas až tak špatně, ale i tak mě utvrzuje v názoru, že skoro kterýkoliv film, kde hraje Dwayne Johnson zkrátka není pro mě. 50% ()

speedy7929 odpad!

61%???? Really?? Vypol som to po tom ako sa začal Skala šplhať po žeriave (nezabudnime, že je beznohy). Stále to isté, na rovnaké kopyto. Blbosti, nereálne somariny a scenáre vymyslené počas pobytu na toalete. /-10% ()

Brooks

Béčkový mix prvej Smrtonosnej pasce, Skleneného pekla a štvrtej Mission Impossible so scenárom z výpredaja. Rock je veľký sympaťák a svojim snaživým herectvom by bez problémov utiahol aj ambicióznejšie blockbustery, ale tento smrteľne vážne sa berúci, skrz-naskrz digitálny bordel, s tak prepálenými akčnými atrakciami až z toho zostáva rozum stáť, sa proste bez zdvihnutého obočia a neustáleho krútenia hlavou skonzumovať nedá. Fakt nie. ()

Shanen29

Dobrá akční oddechovka.Trikově povedená kamera která neruší sledování filmu a celkem povedený samotný příběh,který je opravdu přímo šitý na míru Johnsonovi.Bavil jsem se. ()

Godhaj

,,I know all about the pandas.“ Mrakodrap je to panečku řádný, ale rozjezd to má příšerný. Když jsem za prvních 10 minut uslyšel asi dvacetkrát slovo ,,panda“, připadal jsem si jako v nějaké reklamě na tyhle neobratné dvojbarevné medvídky. Naštěstí, pak se začnou dít věci a hned jako bych se ocitl v remaku první Smrtonosné zbraně. Dwayne to hraje dobře, skáče, leze a pak zase padá, běhá a hlavně vypatlá asi deset kilometrů stříbrné lepící pásky. Škoda jen, že se mu do jeho snažení plete jeho nudná rodina, bez které by se film obešel. Ono by se vlastně obešel i bez postav policistů, kteří jakože na oko dělají, že vyšetřují, a přitom celou dobu jen slintají nad gymnastickými výkony Dwayna. Ono vlastně, když si člověk rozpomene na první Die hard, tak je Mrakodrap jen nudný sterilní produkt. ()

ANTYCHRYST

Dlouho jsem neviděl film s katastrofickým scénářem..:) Jako budova hodně zajímavá..krapet vysoká.. No a lehce stárnoucí Rock..tam předváděl vskutku luxusní akrobatický kousky.. což je také důvod mého hodnocení 80% Efekty..a hlavně Rock ala Spiderman s izolačkou a jednou nohou :) :).... hodně vychytaná scéna... parádní oddychovka ()

Shitonit

Super barák, je ta Perla, což?? Nu každopádně není všechno zlato co se třpytí, a tím vzniká to co vznilklo a začíná hořet. A jak tak na to čučím, pomalu si uvědomuju, že to je slastně pohodová jednohubka, kde hlavní hrdinou nejsou ty lidičky, ale tak megachalupa. A pak jsem usnul.. Mrakodrap je moc moc hezký film, který jednoho ani nenasere, ani nenadchne, pocit vlastně tak nějak...nezůstal žádnej. ()

playboy_05

Mam Dwayne Johnsona strasne rad, ale z tohohle filmu jsou cejtit akorat prachy, product placement a nelogika. Tady se realne vynalozilo vic energie a prachu na produkci a propagaci, nez na samotny obsah. ()

JeanMarthan

No a zkusili jste ten mrakodrap vypnout a zapnout? Taky se vám trochu naklání, ukažte, podržím vám ho. Nebo víte co, vylezu tadyhle po tom obřím jeřábu a hupsnu k vám - jste na devětašedesátým jo? Je to jen nějakejch deset-patnáct metrů, to skáču na pohodu... No ty vole! ()

Marty7CZ odpad!

Ne, tahle žumpa fakt nejde. Nedalo se to ani dokoukat, tak strašnej ten biják je!!! Dwayne by měl s tím hrabošstvím zabrzdit, neb do hnoje propadne se.... Už Rampage byl mega děs, ale tohle je fakt moc!!!! 0% ()

RedRose

Ano, je to tak... ...bavil jsem se!! Bylo to svižné a slušně natočené a The Rock (ať si o něm kdo chce a co chce říká) mi nevadí, takže dobrej film, který dobře ubíhal, že jsem nepřemýšlel nad nelogičnem a jen se bavil. To stačilo. Čtvrtá hvězda je za Neve Campbell, kterou jsem po delší době rád viděl. 74% ()

Scraffy

Až také zlé to nebolo. Je to síce taký akčný výplach mozgu, ale na večerné odreagovanie je to super. Dwayne Johnson je super a v podobných filmoch je ho radosť vidieť, keďže sa do nich veľmi hodí. Ja som sa hodne bavil a to aj v tých prípadoch, kedy to už bolo až moc prestrelené. ()

dkas

Jako kouká se na to hezky, to jo, ALE. Skoro by se dalo říci, že to má nejblíže ke komiksům. Protože začátek je slibný. Hlavní hrdina přijde o nohu a s protézou sotva leze po schodech. Jenže jak posléze vyplynulo, ztráta nohy mu pravděpodobně nadělila řadu jiných nadpřirozených schopností, protože to co se děje na plátně/obrazovce, to je fakt jedna stupidita za druhou. Ať už se jedná o výlez na jeřáb, následovaný skokem, lezení po římse, triviální zabezpečení klíčové aplikace (to jako mysleli vážně?), neschopná policie a tuny dalších klišé a sci-fi výkonů někde z orbitu. No, pár zajímavých scén, na který se zajímavě kouká, ale jinak spíš člověk kroutí nevěřícně hlavou. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Kravina. Scénář a zápletka o hovně a každých 10 minut záběr na tleskající číňany. Točit to v Hongkongu byla chyba. Hvězda za Dwayna a další za mrakodrap. +++ SPOILER 20ti slovy: "Padouši" zapálí mrakodrap, aby dostali flashku. Jednonohý Dwayne tam má rodinu, tak je "skočí" zachránit. Zabije padouchy, zachrání rodinu a zachráni flashku. ()

JohnZ87

Zajímavý mix Skleněného pekla a první Smrtonosné pasti zasazený do fiktivního nejvyššího, nejmodernějšího a také nejbezpečnějšího (a později hlavně hořícího) mrakodrapu na světě Perla stojícímu v Hong Kongu. 70% ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu