Poručík Web Smith (Wesley Snipes), styčný důstojník policejního komisařství v Los Angeles, je povolán, aby vyšetřil vraždu mladé ženy v zasedací síni správní rady jedné japonské společnosti. Tajemným telefonátem naváže kontakt s podivnou přízračnou postavou - s detektivem Johnem Connorem (Sean Connery), o němž se říká, že je pod vlivem Japonců. Web zjišťuje, že Connor je člověk s velkou mocí. Společně pak vytvoří sehraný tým, který bude prověřen až na pokraj svých možností. Čím více pronikají do záhady tajemné vraždy, tím více pronikají jejich krvavá tajemství do nich samých. Každý úder srdce je přibližuje k novému světu a osudové zhoubě. (Bontonfilm)

ostravak30

Trochu mi snímek připomínal filmy Čínská čtvrť nebo Dva Jakeové. Akorát, že tady se řeší japonští přistěhovalci a působení japonské vyšší společnosti na americkou kulturu a hlavně ekonomiku. Jenže snímek má podobné tempo a klidně by se dal zařadit mezi novější zástupce kategorie noir. Japonské myšlení je tu dost přiblíženo, na druhé straně se film odklonil od knihy a podle toho, co jsem četl dost výrazně. Sean Connery a Wesley Snipes jsou hodně nezvyklá dvojice. Ale svým stylem vyprávění a celým založením příběhu je to film vlastně docela nudný, ačkoli o pár komických vsuvek se filmaři postarali. Nakonec W. S. ztvárňuje trochu natvrdlého poldu, S. C. je ten co ví a umí. ()

rafix

Skvělý herci Sean Connery a Wesley Snipes. Jinak to bylo zajímavé a někdy napínavé. Ale jinak dlopuhé. ()

route60

Docela slušné zklamáni to co kniha kritizuje tak to v tomhle průměrném krimidramatu nenajdete což je škoda a ani Sean Connery a Wesley Snipes to nezachráni. ()

Kokutek

Nejlepší role Saena Conneryho. Buď sedí nebo stojí nebo chodí nebo sedí v autě a trousí moudra a významné pohledy. ()

matoada

Pomerne dosť zlý film. Predvídateľný dej a množstvo klišé. Inak režisér bol zrejme nadšený výkonom Keitela - síce v jednej scéne mu Connery zlomí väzy, to ale neznamená, že nemôže byť v scéne nasledujúcej :-) Ako komédia to ujde. ()

raoul

Taková příjemná, trochu zauzlovaná a místy těžko kombinovaná detektivka. Chemie mezi Connerym a Snipesem docela funguje. ()

saladín.

Zaujimavo vystavany, hoci s ohladom na americkeho divaka trochu polopatisticky thriller. Vzhladom na moju zatazenost na vsetko Japonske zaokruhlujem nahor. ()

aranek

Nápaditý thriller, Sean Connery v hlavní roli a nenápadné seznamování s japonskou kulturou. Málo epileptických střihů kamery je výhodou. Film mě inspiroval k přečtení ještě o něco lepší Crichtonovy knížky. ()

blezg

Řekl bych, že kniha byla dokonce o dvě hvězdičky lepší. V podstatě dvakrát tolik. Michael Crichton má strhující styl vyprávění, který člověk ve filmu marně hledá. Ani ne propadák, Zatím nikdo pořádně nezachytil Crichtonova ducha na plátno, nejblíž byli tvůrci Andromedy. Vycházející slunce = Slabší béčko. ()

Radek273

Zjednodušeně řečeno ... Japonci, sex, Japonci, "bordel", rozebírání záznamu se sexem, Japonci s nahými děvkami, honička, rozebírání záznamu se sexem II, Japonci, rozebírání záznamu se sexem III, a po nějaké době konec. Tady to prostě vypadá, že tvůrci nevěděli, jestli točí akční krimi, nebo (asijské) porno! A tak dali vše do kupy. Podprůměrné, 18+ scénami přeplněné drama s tehdy frčícími Connerym a Snipesem. ()

SONYAGENT

Koukám, že moc fandů si tento snímek nenašel, i když já si ho rád pustím při každé příležitosti. Trošku si ho pletu s Glimmer manem a občas tam hledám Saegala, ale to už mi taky asi straší.. Líbí se mi souhra dvou naprosto odlišných hereckých typů. Starého gentlemana a černějšího kolegu, kterří působí vtipně a případ řeší tak nějak e scénáře.. Není to kvalitní story, ale mě rozhodně neurazila ()

Spike86

Film je ukázkou, že dva známí herci ještě film nedělají. Nevýrazný, neodsýpající, utahaný scénář a vůbec celý film není prakticky ničím zajímavý či hodný zapamatování. 65% ()

montel

V sídle japonské obchodní společnosti v LA je zavražděna mladá žena. Případu se ujímá horlivý detektiv Smith (Wesley Snipes), který dostane za parťáka ostříleného Connora (Sean Connery), žijícího dlouho v Japonsku. Šéfové firmy si však zakládají na dobré pověsti a vraždu se snaží ututlat. Vrcholem je zfalšovaný videozáznam z bezpečnostních kamer, která falešně obviňuje nevinného člověka. Kdo je tedy skutečným vrahem?... Průměrná detektivka, která potěší dobrým hereckým obsazením a která rozhodně neurazí ani svým dějem. Jen tam chybí více akce, která by diváka strhla. Takhle se jen čeká, kdy hlavní hrdinové najdou skutečného pachatele a tak pokud vás nebaví zbytečně zdlouhavé detektivky, pusťte si radši nějaký krimiseriál, výjde to nastejno. 55% ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku