Instalatér z Tuchlovic, aneb jak pražáci vidí vesničany. Během sledování jsem si dělal poznámky, a tak vám mohu sepsat vesnické desatero očima velkoměšťáků, které Instalatér z Tuchlovic prezentuje veřejnosti. Jsou to: 1) Vesničané jsou manuálně zručné osoby, které se navzájem znají. 2) Účetnictví jim vedou rodiče. 3) Za práci si neřeknou více jak 300,- Kč a když dostanou 3000,- Kč, už přemýšlejí, že si postaví nové křídlo u svého domu. 4) Když sami chtějí od někoho půjčit, rázem se ze sousedů, přátel a členů rodin stávají židé. 5) Jejich oblíbeným mottem je: kovářova kobyla chodí bosa (a ideálně i bez nohou). 6) Bojí se nemocnice . 7) Jednu televizi mají na obraz, druhou na zvuk. 8) Luxusní dovolená znamená sedět u rybníku dva kilometry za vsí a poslouchat starý kazeťák. 9) Štíhlost žen začíná u osmdesáti kilo a výš. 10) Holky mají tak krásné, že pokud nedáme gól v MS v Hokeji, mají muži problém s erekcí. A bonusová: 11) Šest lidí se dokáže ožrat po jedné becherovce a jedné flašce vaječňáku (což u nich v zásadě posiluje patriotické smýšlení a díky tomu slyšíte zpívané chorály o jejich dědině). Ale abych řekl i něco ke kvalitám filmu... Instalatér z Tuchlovic tématem spíše odpovídá Václavovi. Jen místo mentálně postiženého Trojana tu máme prosťáčka Koháka alias Luboše. Milovníka fotbalu, co žije s matkou. Manuálně zručného podnikatele a manžela na hodinu (protože ho nikdo více nechce). Až do 3/4 je film o přežívání Luboše s matkou, okořeněný snahou najít si partnerku. Poslední třetina je ale trochu jiný film, který nastalé melancholické tempo prohloubí do notných dramatických hlubin a díky němu i hodnocení zvyšuji na výsledné tři slunce. Přece jen, ač je to film velice prostý, má v sobě duši, která si minimálně ten průměr zaslouží. A Kohák spolu s dalšími postavami do tohoto vesnického světa zapadl, jako kadibudka na dvorek. Mírný palec nahoru a jen tak dál Tomáši Vorle st. 65%(23.3.2017)

Nenadchne, neurazí. Nejlepší je Eva Holubová.(30.1.2018)

Sice jsem tam marně hledal nějakej děj či zápletku, ale nakonec to docela koukatelný bylo. Takovej pohodovej filmek od kterýho se předem nesmí moc čekat. 55%(1.2.2018)

Je to sice blbost ale dalo se na to koukat.(5.1.2019)

• PAVLIS

50% Komedie to bohužel nebyla, spíš jen jakýsi pokus o hořkosladký, poetický výstřižek ze života jednoho vesnického autisty. Až se divím, že se dá u takové kravinky vydržet až do konce.(30.6.2019)

• kery-

Fakt nechápu. Totální vrchol debility, křečovitá snaha o vtip a příběh bez zásadních zvratů (že by byl i bez zásadních zvratků, to říct nemůžu). Všechny postavy napsané totálně debilně, o nehereckých výkonech ani nemluvě. Naštěstí Kohák měl ke své roli neschopného debila evidentně blízko, takže to nepřehrával. Fanouška Ulice, ordinace a podobných sraček to jistě potěší. 53%? WTF!(6.11.2019)

• mira007

Ty vole vorle!!! Člověk, který natočí moderní pecku pro mladý Vejšku, tak se rozhodne natočit něco pro troškovský publikum 50+. Komedie? Zasmál jsem se, když dal na konci Blažek Kohákovi po hubě, ale jinak vůbec. Byla to taková nuda, že jsem myslel, že to ani nedokoukám. Jednu hvězdu dávám za obsazení, ale pro mne osobně, který má rád Vorlovi filmy je to hodně těžký zklamání.(16.3.2017)

• silak_xup

Nic, nic, vtip, nuda, nuda, vtip, nic, drama?, nuda nuda nuda konec.(16.3.2017)

Připadá mi, že je v poslední době přeKohákováno, ale do role Instalatéra z Tuchlovic se výborně hodil. Eva Holubová v roli maminky byla výborná. Snímek dokázal docela věrně odrazit vesnický život. Myslím, že by si film zasloužil o trochu vyšší hodnocení.(18.3.2017)

Film pobaví a na Vorla film který lehce vybočuje, je v něm jasný Vorlův podpis, ale o to víc mě baví. Dobré hlášky a taková ta letní pohoda. Rozhodně doporučuju se podívat.(22.3.2017)

Kohák se pro tuhle roli narodil a je fakt, že se svojí visáží těžko může hrát něco jiného....jeho outsiderovi jsem od začátku fandil a prožíval s ním jeho strasti...jen to kazila protivná Holubová jako matka, protože kdyby to hrála nějaká milejší herečka, bylo to ještě ke všemu dojemné...i takhle je to extrémně milý film, který ukazuje Díře u Hanušovic, že natočit pravdivý film o životě na vesnici jde s humorem a bez deprese.(27.3.2017)

Další z českých "na ho*no životy" komedií, která vesměs ničím nevybočuje z řady. Nic víc, nic míň(22.4.2017)

• maniacxl

Další česká trapárna,která se fakt nepovedla!Nic střídá prázdno,hovna střídají sračky a do toho šišlající neherec Kohák.Ne,ne,ne.......takhle by to nešlo.Sedám na kolo a uháním se někam zastřelit.ODPAD.(23.5.2017)

• 8rec

Režiséra Vorla chápu do jisté míry jako režiséra nezávislé tvorby. Jeho filmařský rukopis je často na pomezí profesionálního a amatérského filmu. Bohužel tentokrát víc to druhé. Kdo čeká, že se bude smát, protože na plakátech všude čteme "komedie" - plete se. Ryzí drama se smutkem a lítostí.(4.7.2017)

• Bajislaw

Instalatér z Tuchlovic je film, který se prezentuje jako poetická komedie, zatímco jde o skličující drama bez špetky vtipu. Je to další z řady českých filmů, který vykresluje českou vesnici jako pustý ostrov obývaný stádem lidských sviní, v lepším případě úsměvných postaviček. Účinkující: Stereotyp starého mládence, stereotyp maminky starého mládence, stereotypní hospodští balící, stereotyp tyranského manžela, stereotyp týrané manželky, stereotyp vesnického nácka a stereotypní Vietnamci. Člověk může shlédnout jenom tolik Divokých včel, Děr u Hanušovic a Instalatérů z Tuchlovic aby si řekl a dost. Milí Pražáci, přestaňte točit debilní filmy o tom, jak se blbci na venkově mají blbě!(8.7.2017)

• Fjera

Jako bych se dívala na horší verzi filmu Václav.(28.1.2018)

• reno.d

Tušení mě nezklamalo!Je mi smutno z toho,že režisér Pražský pětky natočil takovýhle nic!Dvě hvězdy z úcty k některým hercům,který tam kdovíproč hrajou a který mám rád.(28.1.2018)

• Ozzy2

To byla fakt komedie, nebo rodinné drama?Mě to vtipný vůbec nepřišlo, spíš naopak strašně smutný, až ubohý.(30.1.2018)

• RedBoryyys

Mě to tedy zklamalo,jednu hvězdu dávám jen za kecy Čtvrtníčka...(30.1.2018)

• Misoponia

Už úvodní scéna, kdy hlavní hrdina jede na kole, mi připadala strašně dlouhá a nudná. Připomnělo mi to film Vesničko má středisková (který se však s tímhle filmem nedá srovnávat). Ve filmu se nic neděje. Musím souhlasit s tím, jak už tu někdo psal, že postavy jsou šablonovité, což dost vadilo. Kohák neumí hrát, jediné, kde ho snesu, je v divadelních představeních Partičky, tam svým neherectvím nemá co posrat, protože je to improvizace.(31.1.2018)

• offlineman

Tak nám jedna tupá pseudocelebrita napřed ukáže onanii a potom výkon, který jí nedá žádnou práci, protože hraje sama sebe.(11.2.2018)

1 6 8 9 10 11 12 13 14 16 21