Přírodovědec, který v ponuré aljašské zimě loví vlky, je obviněn z vraždy místního chlapce. Brzy se však dozví mrazivé tajemství. (Netflix)

Soweek

Hold the Dark = Wind River. Atmosféra sice kapánek horší, ale zase je to kompenzováno brutalitou, která zde určitě není na škodu a možná mi vlastně u Wind River tak trochu chyběla. Obsazení je skvělé, byť vlastně kromě Skarsgarda neznámé. Režie je také ucházející, ale Saulnier mě už přesvědčil v jeho předchozích dvou filmech, takže se nejedná o žádné překvapení. Pro fanoušky žánru naprostá povinnost. ()

Maynard.

Kdy sem na to čučel, mělo to 76 voltů, teď už naštěstí sotva 60. PAnebože, tohle byla filmová katastrofa. Troufám si říct, že bych natočil mnohem lepší film, než tenhle rejža, taky bych napsal lepší scénář než tenhle břídil a taky bych to určitě i sám odehrál líp než ten černoch a vlastně i všichni herci. Fujm tohle byla až taková ztráta času, že sem dal cca hodinu a pak už sem to jen přejel zrychleným módem, jen abych věděl kam až sou schopný tvůrci zajít. Udělal sem to poprvé a doufám, že i naposled. Tohle by se filmům dělat nemělo (točit takový sajrajty a prodávat to). ()

harapag

Ty kráso!! Kde to má konec?? Tak fajny filmeček a tak totálně dojebaný finále. Dvě minuty zcela poserou dvě hodiny. ()

herr_carter

Přesně jak píše Pomo, člověka to vtáhne a nechá nasávat tu tíživou atmosféru a jedinečnost momentu divoké zasněžené přírody, brutální podobně jako skvělý Wind river, jenom škoda toho přepáleného a na můj vkus až moc mysterry závěru - jinak ale OK, díky Netflixu za další pěkný zážitek...................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Zatraceně atypická podívaná, které se dá určitě pár věcí vytknout, nicméně minimálně její ojedinělost, dech beroucí atmosféra, netradiční zpracování a v podstatě i její dějový vývoj, by mezi ony výtky jistě neměli patřit, tedy alespoň minimálně pro jistý divácký okruh, neboť je zároveň i nutné podotknout, že se rozhodně ani zdaleka nejedná o mainstreamovou záležitost. Já sám původně očekával klasický mrazivý lesní survival s vlky, ovšem snad jsem nemohl být ani dál od pravdy, neboť Hold the Dark je především temný drama/thriller, kde se nešetří mrtvolami a násilím, zatímco ono zásadní prostředí nádherné mrazivé aljašské přírody a jejich zvířecích obyvatel zde slouží spíš jen jako dovysvětlující mystický doplněk, což ale i tak stačí k tomu, aby se po vizuální stránce jednalo v tomto ohledu o sakra podmanivý skvost, díky kterému pak ale samozřejmě funguje celá tato podívaná i jako atmosféricky velice výrazný zážitek. Film jinak disponuje i vesměs velice přesvědčivými hereckými výkony a co se zápletky týče, ta je vážně neočekávaná, tedy především její vývoj, vůbec jsem netušil, co se bude dít a i když samotný závěr, respektive jeho pointa, mi nepřišla zcela vychytaná a vzhledem k předešlému dění ani příliš jasná a smysluplná, tak děj mohu i tak označit za převážně opravdu napínavý, působivý a docela i silný. Spád pak jistě nelze označit za strhující, na druhou stranu mi k celkovému zpracování přišel adekvátní. Hold the Dark zkrátka určitě nesedne každému, nicméně jsem přesvědčen, že jde o natolik výjimečný a zajímavý filmový počin, že své zastánce a příznivce si jistě najde. ()

slovan1

Atmosféra dobrá, zvraty, přestřelka taky... ikdyž, vystavování se nelogicky kulometu, mi nepřišlo jako dobrý nápad od některcýh policajtů. Herecky v poho, hudba seděla, krajina krásná. Až na ten dementní konec... Wind River zkrátka vládne dál. ()

Silwer

Priznam se ze jsem to nedokoukal...jedine co me bavilo byla prestrelka u baraku s kulometem..jinak proste strasne utahany a nudny.. Netflix ma pecka serialy,ale s filmama je to horsi.. ()

666Carnage

Myslel jsem, že budu koukat na film kde se bude stopovat smečka vlků a dostal jsem vlastně úplně něco jiného. Asi si ani nejsem jistý, jestli jsem všechno pochopil. To měla být jako metafora o tom, že i lidi jsou vlci? A že slabší musí z kola ven? A nějaký dokazování o dominantnosti alfa samce? Nevím ale každopádně je to mrazivý thriller s hromadou těl a dost zajímavým příběhem. Alexander Skarsgård je psycho numero uno. Jeffrey Wright taky dobrý. Tenhle snímek se táhne jako mráz nad aljašským jezerem a to je dobře protože ten mráz se Vás nasaje a díky tomu je ten snímek o něco zajímavější. Plus jedna dvě akční scény co stojí za to. 65% ()

Corpsegrinder

Srovnání s Wind River se asi nikdo nevyhne neboť prostředí je naprosto identický a zima z toho jde každým záběrem. Saulnier opět dokazuje že umí udělat netradiční a zajímavej film z na první pohled tradiční zápletky. Příběh na nic netlačí a ačkoliv se může zdát že vše plyne pomalu, ve skutečnosti se každou minutu z těch dvou hodin něco děje. Moc mi nesedla Wrightova postava, ale jelikož se příběh nesoustředí jen na ní, tak to tolik nevadí. Jak je již zvykem tak Saulnier opět servíruje hromadu nečekanýho a kvalitního gore takže krve si užijete celkem dost, pravděpodobně víc než v Blue Ruin a Green Room. Pomáhá tomu taky fakt že film obsahuje velmi dobrou a syrově natočenou přestřelku která zabírá pěknejch pár minut filmu. Líbilo hodně a hádám že Saulnier brzy dostane nabídky z Hollywoodu točit něco velkýho, já ale doufám že zůstane u těhle menších pomalejších indie žánrovek, protože těch nikdy neni dost. ()

Gogo333

Green Room od Saulniera se mi líbilo, takže jsem byl zvědav na tento film. Navíc tu je Alexander Skarsgård a černoch z Westworldu. Krajina a vlci nádherní. Alexander hraje vojáka, kterému trochu přeskočí a začne nožem a lukem zabíjet všechny kolem sebe. Příběh docela o ničem a chybí tam nějaký pořádný námět. Jediná ucházející scéna z filmu je jak týpek z půdy postřílí hromadu policajtů. Trošku zdlouhavé, bez nějakýho napětí a člověk se spíše nudí. Aspoň těch pár brutálních scén, ten film trochu oživí. Od filmu jsem čekal další The Grey, ale film jde úplně jinou cestou. ()

SpaceOdyseus

Saulnier zase davkuje svou plizivou mrazivou atmosferu, ale na muj vkus tam narval az moc indiansko-metafyzickych blabolu. Kdyby se drzel vic u zeme, sel bych s hodnocenim nahoru. ()

Hanys_

Mít to tak přimější tah na bránu, tj zbavit se těch mytologicko-něco blbostí a imho i Skarsgarda vyměnit za někoho schopnějšího, mohl to být jeden z nejlepších thrillerů poslední dekády. Protože co se týče akce a atmosféry, může si to směle podat ruku i s takovým Bone Tomahawk (přestřelka u Cheeona, omg!). Někde mezi 3-4 a pořád nevím co si o tom mám vlastně myslet. ()

Milan25

Vypadá to mysteriózně a docela dobře se na to dívá. Bohužel děj nedává vůbec smysl a chování postav postrádá logiku. Pokud chce člověk vidět vyvražďovačku kdesi v lesích, tak lze určitě najít i lepší filmy. ()

Prochy38

Po neskutečně nadějně vyhlížejících prvních 15 minutách přichází jedno velké zklamání.... Na J. Wrighta jsem se hodně těšil a musím říct, že film solidně táhne. I A. Skarsgård sedl do své role. Ale spousta věcí mi nezapadala. Policejní přestřelka za mě nejslabší část filmu. Málo vlků, nevysvětlená podobenství, otevřený konec bez náznaku smyslu... Možná to byl úmysl, pak ale ten film ztratil vše, na čem celou dobu dřel. Za mě hrozná škoda skvělého potenciálu... ()

Untentrauer

Film s kontroverzním začátkem, který by odradil nejednoho zbrklouna. Nicméně po prvních 20ti minutách to nabere takový spád, takové nečekané tempo až se mi tomu nechtělo věřit. Nejde tu pouze o akci, které je tu opravdu dost, jde tu především o plný  a neustále se rozvíjející příběh, nad kterým nemáte ani čas se pořádně zamyslet a když to uděláte, tak zjistíte, že se nakonec vše ubírá jiným směrem, než jste předpokládali. Mrazivý film, který se nám snaží přiblížit pravidla a kulturu domorodého kmenového společenství, které přežilo samo sebe a které tu je (na Aljašce, narozdíl od Sibiře) vyloženě “přesčas” což si uvědomují i jeho příslušníci. Díky skvělým hercům a perfektnímu zpracování tak nahlédneme do pro nás krutého světa plného pravidel a zvyků, kterým prostě nemůžeme porozumět. Filmem nás provede velmi sympatická postava spisovatele a hlavně odborníka na chování vlků, kterému to aspoň díky jeho odbornosti celé zaklapne. Je mi líto všech, kteří nepochopili, že to nepochopili. ()

kristynca

Zrovna Skarsgård u Fallona říkal, že to natáčeli v Albertě, takže bych se tu nad úchvatnou aljašskou krajinou moc nerozplývala, ale co už... Alberta, Aljaška, hodinky, holinky... Film měl zajímavý momenty, ale jestli tím dark mysleli, že divák uvidí velký prd na to, o čem to vlastně celý je, tak to beru. Jinak... Eee... ()

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii