Epizody(10)

george82

No čekal jsem od toho trochu více. Jako malej jsem četl jejich příběhy v komiksu Spider-mana a tam teda měli větší koule. Většinou ty první sezóny mají delší rozjezd, tak uvidíme co bude v druhé. ()

silentname

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Cloak & Dagger" je ďalším seriálom zo sveta Marvel, ktorý som absolútne nepoznal a mohol som do toho vstupovať s čistým štítom a hodnotiť všetko len na základe toho, čo sa mi predkladá na obrazovke. A z toho čo som videl som ostal nadmieru spokojný. Myslím si, že toto je jeden z mojich najobľúbenejších Marvel seriálov za posledné obdobie. Čo sa mi osobne na tom páči je to, že viac sa sústredí na postavy, na ich históriu, ich pocity, a na to ako sa ich životy po určitých udalostiach posunuli a vyvinuli. Tomu dávam vysoký kredit. Lebo je to zaujímavejšie, menej akčné a popravde ma to oveľa viac bavilo. Lebo som mal pocit, že sa dívam na niečo úplne iné. Podobne ako to bolo v prípade série "Runaways" som chcel spoznať tieto postavy, všetko čím si prechádzajú a vidieť kam to celé nakoniec dospeje. Nie je tu jednoznačný zloduch. Aspoň teda väčšinou série. Nemáme tu klasické boje. Je to viac dialógové. A práve preto som si tu našiel niekoľko obľúbených postáv, bralo ma to a chcel som to vidieť až do konca. Epizóda, kde naši hrdinovia cestujú do hlavy Ivana Hessa je podľa mňa úplne najlepšia. A od tej doby už je to len super. Posledná epizóda možno nebola medzi najlepšími, no aj tak ide o uspokojivý záver a dúfam, že tieto postavy privezú späť. Dobre sa na ne pozerá, sú zaujímavé a chcem vedieť kam sa to celé môže ešte posunúť. Držím palce. A som rád, že je séria divácky aj kriticky populárna. Hodnotenie: A- ()

Likan7

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál vlastně bez příběhu, který by byl nějakým způsobem nosný a dokázal i na prostoru pouhých 10 dílů zabavit. Z těch 10 dílech je takových 70% pouhé přešlapování na místě a když se už něco začne dít, dává si pauzu i elementární logika. Nápad fajn, jen doufám, že ve dvojce to bude lepší. ()

Zek

Kdyby seriál nebyl od Marvelu, tak jsem se přestal dívat hned po prvním díle. Stejně nechápu, tak velké hodnocení, když se za celou sérii nic pořádně nestalo. ()

• V epizodě je odkaz na seriál Luke Cage (od r. 2016), konkrétně když detektiv O'Reilly (Emma Lahana) zmíní svoji kolegyni z New Yorku, Misty Knight, detektiva z Luka Cage. (DeLeTeCZ)