Chlapec, který se stane králem

• Velká Británie The Kid Who Would Be King (více)

Mladík Alex (Ashbourne Serkis) je jeden z těch, na které si každý dovoluje. Jednoho dne ale nalezne legendární meč Excalibur a pod vedením čaroděje Merlina (Patrick Stewart) se začne připravovat na dráhu rytíře. Nejprve ale bude muset své školní nepřátele proměnit ve spojence, aby se stal někým, o kom se mu ani nesnilo – vůdcem, který dokáže porazit podlou Morganu a zachránit tak celý svět. (Bontonfilm)

johnsnow

V pohodičke rodinnná fantasy, akurát som celú dobu dumal jak fajne by to vyzeralo v R-kovom podaní. Napriek tomu to tie neznáme deti dobre utiahli (Ferguson a Stewart tu majú šteky). Efektovo dobré, v kinách to prepadlo to je jasné, ale najviac by ma zajímalo kto do tejto zábavnej koniny drbol toľké prachy a ešte veril v zárobok. ()

Pitryx

Kruci to bylo ale hloupé. Nevím jak pro děti, ale pro mne určitě. Navíc šíleně zdlouhavé. Přesto jsem nucen pochválit a ohodnotit dvacítkou filmové efekty. I když je fakt, že na fantasy a dvě hodiny jich tu zase tolik nebylo. ()

Mykhaluu

Pohádečka jak víno, až na závěrečný dlouhý souboj s potáckou Morganou strhává film dolů, něco jako Na hraně zítřka. Jinak pěkná i smutná pohádka. Perfektní mladý Merlin. Ovšem totální postavu má Dean Chamuoo, kterou český dabing ještě umocňuje! Za něj čtyři. ()

Alex126

Film je horší, než jsem předpokládal. Naivní dětská pohádka víceméně bez překvapivých zvratů. Průměrní herci jsou snesitelní, a tak mi nezbývá než hodnotit film 50%. ()

Unterschleif

Film o deťoch a pre deti, s pokusom o politický presah, ktorý mal ospravedlniť tvorbu tohto diela, no ktorý cieľovému divákovi zrejme veľa nepovie. Keby som mal 12 rokov, snáď by to CGI a fantasy plot aj stačilo ku šťastiu. ()

DanielP.

Nevadí mi moderní pojetí Artuše a rytířů kulatého stolu, ale co mi vadí, když se do filmu doslova projídají nesmysly, které se šinou Evropou. Že filmy slouží i jako náborové viz některé americké akční filmy jsem si zvykl a beru to. Ale, že po půl hodině se dozvídám od matky, že je Excalibur nebezpečnou velkou středověkou zbraní hned v jedné scéně 3x to je na mě už opravdu moc. Bohužel pro brity jsou nebezpečnou zbraní i nůžky nebo šroubovák alespoň podle místní policie a zákonů za což tam hrozí i několik let vězení. A tahle masírka krze dětsé filmy mě až neskutečně štve. Teenage Artuš opravdu v tomto pojetí ne. Předpokládám, že další James Bond bude asi bezezbraní a jen o Martini a skotské... fuj tajxl. ()

blazma

Ne, ne a ne. Příběh o Artušovi jsme tady už měli v tolika podobách, jenže vložit tento příběh do reálného světa plných dětí na základní škole? Prosím ne. Tohle je naprostá hrůza. Kouzlení za pomocí luskání prstů? to co má znamenat? To je nejhorší styl kouzlení jaký jsem kdy v jakémkoliv filmu viděl, je to jen trapný než aby z toho člověk, nebo i dítě cítilo nějaké to kouzlo. Patrick Stewart tady šlápnul hodně vedle a spíš mi přijde, že tam potřebovali dostat nějakou známou britskou celebritu, aby jsme měli aspoň trošku důvod nebo zvědavost na tuto hloupost kouknout. Do teď nechápu jak jsem to zvládnul dokoukat. ()

petbet1

Film pre 7 ročných, fakt netuším ako som sa dostal k jeho pozeraniu. Poznáte ten pocit keď sledujete niečo také trápne, že sa máte chuť miesto hercov zahanbením schovávať pod stôl a tváriť sa že neexistujete ? Tak v tomto filme sa takých scén nájde požehnane. ()

Ace.A.T.L.

Tak je to pohádka zasazená do dnešní doby. Nemůžete očekávat nic přelomovýho nebo úžasnýho. A ono si to ani na nic z toho nehaje. Jede si to svým tempem a vypráví to svůj příběh, bez snahy něco napodobit. Překvapivě dobře vypadající efekty, na takhle malej film. Já jsem se nenudil. Nic jsem nečekal a něco málo jsem přece jenom dostal. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Kushina

Trošku ohrané prvky legendárního krále Artuše. První polovina filmu se zdála být více mýtická a napínavější, druhá část tomu dala spíše dojem, že je film pro opravdu malé děti a ne pro teens. Ale kdo by se rád nevrátil do dětství a nepodíval se, jak pár mladých cucáků porazí démona, co se po staletí skrývá, aby zničil vše živé? (haha :D) No což i tak mě to bavilo. 60% ()

Dawe2

Místama fakt výborná hudba, jinak nic moc. 50%, na 3* to u mě není. A zbytečně dlouhé, konec natažený. Pro děti možná ok. ()

Brenda.Ch

Velmi slušně natočená dobrodružná fantasy pro děti, které touží stát se hrdiny. Celkem nechápu docela nízké hodnocení, čekala jsem tak o deset procent víc. Akorát bych pár nudných scén vyhodila, aby to mělo stopáž tak akorát. Zaujalo to nejen mého devítiletého syna, ale i mě. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Doffy

I když se to vůbec netáhlo, a za celou dobu jsem tam nezaregistroval nějaká hluchá místa, která by mi vyloženě vadila, tak i přesto jsem měl pocit, že dvě hodiny jsou na tenhle příběh trochu moc. Na druhou stranu musím pochválit sympatické hrdiny, překvapivě dobré efekty a určitou fajn nevinnost celého filmu, který si na nic nehraje. Jen chce pobavit. ()

soukyd33

Totální předělávka původní legendy! Naprostá blbost. Zajímalo by mě, kolik za tohle herci dostali. Dnes už se točí opravdu samé kraviny, a může film natočit každý vůl! Nedoporučuji! 👎 Hvězdiček 2** (vlastně ani nevím proč). ()

RoyBatty444

Wenn du König wärst. Posolstvo, hrdinstvo, rozprávky a detská naivnosť tam je ale kúzlo sa nedeje a je to len podpriemerné zabavenie bez zaujímavejšieho príbehu a originálnejších postáv. ()

Sefko

Ďalšia tuctová decká rozprávočka v ktorej sa deti hrajú na dospelých a popritom zachraňujú svet. Ale triky a akcia sú fajn. ()

Vila_Malvina

Velmi příjemná, milá a dojemná záležitost, která je, ano, spíše pro děti (či pro dospělé s aktivovaným vnitřním dítětem) a dobře, v lecčmes poplatná době.. a největší vada na kráse je za mě první boj hlavního hrdiny v podzemí ze Zlem, kdy on vyhraje lží a trikem, což na mě vůbec nepůsobilo dobře.. Ale celkově to v sobě nese velikou naději, světlo, radost a krásné poselství, že v jednotě je síla, a když se my, lidé, sjednotíme, porazíme každé zlo! Takže za mě velmi kvalitní film, který stojí za vidění! ;) ()