poster

Madam služebná

 • Francie

  Madame

 • Slovensko

  Madam slúžka

 • Austrálie

  Madame

 • Kanada

  Madame

 • Nový Zéland

  Madame

Komedie / Drama

Francie, 2017, 90 min

Režie:

Amanda Sthers

Scénář:

Amanda Sthers

Kamera:

Régis Blondeau

Producenti:

Cyril Colbeau-Justin

Scénografie:

Herald Najar
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (23)

 • Kamas
  ****

  Lehká, hravá komedie se záměnou identity vypadala na klasický popelkovský příběh. Ale není to americký film a život vždycky není pohádka.. Nebo že by ano? To už nechává režisérka na nás..(26.11.2017)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Rossy de Palma byla skvělá.(25.2.2018)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Pěkný příběh, kterému Francie dodala šmrnc. Úvodní půl hodina patří k tomu nejlepšímu, kde u večeře služebná má za úkol předstírat, že je španělská šlechetná dáma na úrovni, ovšem po pár sklenicích vína se začíná rozjíždět a dopadá to jinak, než si namyšlená paní domu ( Toni Collette) přála. Škoda, že celý film nevydržel u jedné večeře, Italové dokázali, že to funguje ( Naprostí Cizinci) a proto se příběh orientuje jinde a to už pro mne tak atraktivní nebylo. Přesto fajn podívaná s milou Rossy de Palmou.65%(28.2.2018)

 • teutates
  ***

  Nástup v provedení "william sheller - rock n roll dollars" pecka! 7/10(7.3.2018)

 • malylada
  ****

  Příběh od začátku graduje u večere. Půl hodinová scéna, ve které jedna vtipná scénka střídá druhou a rozehrává příjemně plynoucí drama. Peníze nejsou vše, lásku si člověk nekoupí a sledovat závist v podání Toni Collette nemá chybu, včetně ostatních herců, kteří jsou skvělí. Film rychle utíká díky dávkování odlehčeného humoru, vtipným situacím a naopak tam, kde potřebuje, dokáže probudit emoce a přitvrdit. Vystihnutí reality sedí naprosto přesně, zvlášť přesně nad ukázkou, jak dopadají ženy, které si hledají bohaté dědky. Na mě Madam služebná zapůsobila po všech stránkách, a když na tím přemýšlím, není toho moc, co bych vytknul. Mimo jiné by mě nikdy nenapadlo, že mi bude chybět "americký konec".......8/10(4.12.2017)

 • Dzeyna
  ***

  Je to povedené, ale něco tomu chybí. Nicméně Rossy de Palma to okořenila a dodala šmrnc.(8.2.2018)

 • Anderton
  ****

  Asi presne takýto typ filmu som potreboval v predvianočnom čase vidieť v kine. Myslím to samozrejme neironicky. Možno ma potešil viac, ako ma poteší x-tý výlet do inej galaxie. Ďalšia variácia o Popoluške, tentokrát ale pre divákov a s postavami vyššieho veku, čo je ale príjemná inovácia, žiadne odhováranie od návštevy kina. Intertextuálne sa odkazuje cez obraz poslednej večere na Keitelovho Judáša z minulosti (teda aspoň si tak myslím), ako sa aj pred Rossy de Palmou hovorí o Almodovarovi. Kúzlo film má, skutočne silný zážitok ale neprináša. Iba príjemný a inteligentný, čo ale nie je vôbec málo.(14.12.2017)

 • spaceboyCZ
  *****

  Dávám 5*, protože si tento snímek tak nízké hodnocení, které tady má, nezaslouží. Reálně má ode mě 4*. Úžasná oddychová komedie plná "odkazů" mezi řádky. A nad to vše, Rossy de Palma a Harvey Keitel jsou naprosto dokonalí (i když zde nemají společné party..).(11.2.2018)

 • Morholt
  ****

  Další důkaz, že i s ohraným tématem se dá pracovat. Stačí mít jen trochu talentu a šťastnou ruku při výběru herců. A tu Amanda Sthers měla. Toni Colette se v roli nafoukané paničky s gustem rochnila a zároveň své postavě dokázala vtisknout i něco lidskosti a Rossy de Palma je prostě božská. Možná zamrzí na můj vkus málo prostoru pro Keitela, ale co už. Pohodový film, který úsměv spolehlivě vyvolá i udrží. 70%(15.2.2018)

 • dormouse
  **

  Naprosto povrchní film, který staví na kostýmech (Toni Collette má jedny krásnější šaty než druhé) a zajímavých lokalitách, ale tím to končí. Děj a myšlenka nemohou být více plytké, konec vyloženě iritující, spousta logických nedostatků, například jak se Toni Collette dokázala vyšplhat ve střevíčkách na vysoký sloup, aby na něm dekorativně usedla, nebo údajně geniální mladičký virtuoz, který nakonec zahrál nijak složitou Dvořákovu skladbu Když mne stará matka). Tonni Collette je zbytečně černobíle pitomá, jakoby měla na čele napsáno Omezená husa. Jediným plus je Rossy de Palma, jak vystřižená z Almodovarových filmů.(4.12.2017)

 • Greg25
  ***

  Čekala jsem lepší dialogy. O dost. Tématem a dějem je to spíš taková nadčasová jednoaktovka (zasazená do současnosti, ale stejně tak by se mohla odehrát v 19. století na stejném místě), o to víc by měl být důraz na dialogy. Bohužel tam to vázne, což je škoda, herecky skvělé (Rossy de Palma obsazení jednoznačně dominuje), vykreslení postav skvělé. V miniději rozehrané rovněž skvěle. Jen ty dialogy. 65%(4.2.2018)

 • popelka595
  ***

  Rossy de Palma jako Madam služebná byla naprosto skvělá. Ještě dlouho po skončení filmu jsem se smála jejim vtipům u večeře. Až tak moc mě zase nebralo, že jsem hodinu a půl čekala na to, jak to dopadne a přitom úplně zbytečně, protože to neskončilo nijak.(17.2.2018)

 • bllm
  ***

  Příjemná, nenáročná komedie. Rozhodně 3+++. Rossy de Palma je úžasná. Je trošku škoda, že nedostala ještě o trochu více prostoru nebo spíš škoda, že zápletka nebyla propracovanější a ona by tím pádem měla ještě víc co hrát. Jen malá poznámka - není možnost, aby jedny šaty padly Marii i Anně. Toni Collette je tak o tři konfekční velikosti níž než Rossy de Palma.(14.2.2018)

 • barteca
  ***

  Příjemné překvapení. Bezvadné obsazení.(10.2.2018)

 • ProfiDivak
  ****

  Nepi príliš! Nejedz príliš! Nerozprávaj príliš! A na dobré hodnotenie hneď zabudni.(24.12.2017)

 • Mr_Corny
  ****

  Zdanlivo krémová komédia sa čoskoro zmení na trpko horkastú melodrámu. Každý má city a emócie, takisto aj cukor obrábaný ohňom - karamel alebo len spálený cukor. A presne taká je Mária, jednoduchá služobná.(3.2.2018)

 • rigby
  *

  Věřím, že to má jisté kvality. Ale mě tahle divadelní konverzačka vůbec neseděla, ba naopak. Neskutečně jsem se po celou dobu nudil a nenalezl jsem jediný bod, kterého bych se mohl chytit. Francouzi umějí líp...(9.2.2018)

 • Pignon
  ****

  Kino Kotva 25.11.2017. Lehce natočené, skoro Woody Allenovské. Film ovšem vrcholí hned svojí ústřední scénou slavnostní večeře. Další děj je spíše plytký. Toni Colete si ale svůj part mrchy madam užila a film má i pár dalších pěkných klipových scén. Hlavní je asi pařba na pokoji služebné a potom následně při jilzdě Porsche.(25.11.2017)

 • Capri2016
  ****

  Táto komédia skvele nastavila zrkadlo unudenej, povrchnej rodiny z vyššej spoločnosti a ich priateľom rovnakého razenia. Prvá tretina filmu - večera pôvodne 13+1 stolovníkov je najvtipnejšia časť filmu, druhá tretina bola romantická a tretia tretina bola bohužiaľ až príliš realistická. Výborná je Toni Collete v úlohe naškrobenej a závistlivej panej domu. Ale hlavná hviezda celého filmu je Rossy de Palma, ktorá bola úplne vynikajúca v úlohe slúžky, ktorá očarila muža vyššej spoločnosti pokiaľ nezistil kto je a jej bezprostrednosť, úprimnosť a zaľúbenosť bola úplne kúzelná a nákazlivá. Vďaka Rossy je táto kómedia nadpriemerná a ja som si ju skvele užila. Rossy hoci bola slúžka a podľa mnohých pravidiel by nebola považovaná za krásavicu, ale ako zaľúbená žena sa premenila z húsenice na krásneho motýľa, čiže šarmantnú dámu. U mňa skvelých 80%.(14.12.2017)

 • Maximilianus
  ***

  Príjemný film s veľmi dobrým hereckým obsadením a sympatickými výkonmi. Koniec prekvapil a celkovo išlo o trochu inak poňatú romantickú komédiu. 6,7/10.(6.3.2018)

 • Gomez222
  *

  Zbabrany namet... Z komedie drama.(18.3.2018)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace