V šestnácti není snadné přiznat sobě a natož svému okolí, že jste gay. Simon Spier (Nick Robinson) začne po e-mailech flirtovat s neznámým spolužákem, který si říká Blue. Ale když se nešťastnou náhodou jejich korespondence dostane do cizích rukou, hrozí jim odhalení. Simona totiž začne vydírat jeho sociálně trochu podivný, ale jinak velmi sebejistý spolužák Martin (Logan Miller). Ten věří, že by mu Simon mohl domluvit rande s krásnou Abby (Alexandra Shipp). A pokud mu nepomůže… tak se jeho sexuální orientace stane věcí veřejnou. A co hůř, zveřejní i to, kdo se skrývá pod přezdívkou Blue. Simon se dostává do úzkých. Musí najít způsob, jak se z toho dostat dříve, než k tomu bude donucen. (CinemArt)

Fibonacci

nikam vás to neposunie. neoplati sa to pozerat. nepochopil som preco niekto chcel natočiť taký film. nema to žiadne posolstvo, nema to žiadne drama, nema to zápletku, jedine co to ma tak priemerných hercov a fajn hudbu. inak zbedačený film o tom, ze saj je do ťepla. to je toho. slabé tri. ()

viax

Hladce plyne od začátku do konce. Chybí tomu drama, chybí tomu eskalace, ale tohle není TEN typ filmu. Je z toho cítit pohoda a laskavost a zaujetí, pokud se někdo zachová špatně, tak je vbrzku přiveden na správnou cestu za potlesku ostatních, všichni si vzájemně fandí... a tak by to mělo být. Rozhodně doporučuju. ()

walsidal

„Já, Simon“ (v originále ovšem „S láskou Simon“) je jeden z nemnoha dobře zvládnutých filmů s gay tematikou, a to natolik přesvědčivě, že s hlavním hrdinou cítí i heterosexuální diváci. Příběh lze totiž chápat nejen jako zobrazení těžkostí jedince, který se bojí prozrazení tajemství o své sexuální orientaci, ale obecně jako zobrazení těžkostí jedince, který se odlišuje a musí kvůli tomu bojovat s okolím. Je to navíc proloženo řadou vtipných nápadů, jako třeba když si Simon představuje, jak by to vypadalo, kdyby i heterosexuálové měli mít takové problémy, když oznamují svoji orientaci rodičům. Film zprvu začíná celkem nevinně a pohodově, ale v momentě, kdy Marlin zveřejní Simonovo tajemství, se náhle stává závažným a naléhavým. To je dokresleno řadou výjimečných scén, kde scéna u vánočního stromku patří k těm nejpůsobivějším. Ovšem na druhé straně každému, kdo má představu o současné školní „firemní kultuře“, musí závěrečná scéna na ruském kole za všeobecného chápavého přihlížení spolužaček a spolužáků připadat sice optimistická, ale idealizující. To ale nic nemění na tom, že „Já, Simon“ je velice solidním pohledem na gay problematiku. ()

Normanko

Ani v podstate neviem, čím si ma ten film tak získal, ale donútil ma kúpiť si knihu. Samozrejme sa film s knižnou predlohou rozišiel, ale je to asi jeden z mála prípadov, kedy na na filmárov nemôžem hnevať, pretože hoci bol knižný príbeh veľmi pútavý a ťažko som odkladal knihu z rúk, na veľkom plátne by asi nezaujal tak, ako by sme chceli. Do role Simona som sa vedel vžiť a taktiež som bol spokojný s tým, že na rozdiel od iných filmov sa vám nevnucuje a nemáte pocit, akoby vám niekto búchal do hlavy myšlinku, ktorej sám verí. Samozrejme nečakajte film storočia, ale ak chcete vypnúť a vidieť film o lovestory, z ktorého vám nebude zle, ale budete ešte 10 minút sedieť pod dekou a uvažovať o tom, o čom film bol a každou sekundou si uvedomovať že to bolo lepšie, než ste si mysleli predchádzajúcu sekundu, asi ste našli ten správny film. ()

Lofiodtahar

No páni! .................nikdy bych nevěřil že budu čekat na to jestli si dva gayové dají pusu. Masakr. Dali a já byl šťastný. Pravda jsem duší romantik takže když je láska pravá na pohlaví nezáleží a tenhle kousek byl opravdu povedený celý. Moc hezký film a já nemůžu jinak než čtyřmi hvězdami. Stojí za to se na něj podívat. ()

planetta

Všade sa písalo, hlavne v zahraničí, že tento film je úplne top. No, nie je. Je to milé, slušne zahráte, ale pre mňa je to asi tak všetko. Vôbec ma to nechytilo za serdéčko a to som sa na tento film fakt tešil. ()

karelhura

Hurá já jsem bu, pardon gay. Díky HBO tahle neskutečná sračka prudila v neděli večer. Teplotechny všech národu, ras a vyznání spojte se. Jo a celé jsem to fakt nedával, ty kydy se nedali poslouchat. ()

zonoro

Nevím, zda to bylo nebo nebylo vyumělkované a myslím, že dneska tohle mladí berou úplně jinak. Každopádně zajímavá sonda do života homosexuálního teenegera, přesvědčiví herci. A na konci jsem skoro brečela - a že se mi to nestává často! Vlastně skoro nikdy :) ()

Akinaz

Film jsem viděla jako první a teprve po tom sáhla po knize. Hlavně proto, že měla mít jiný konec. A opravdu asi tak od 3/4 se vše odehrává trochu jinak. Nicméně musím ocenit herecké výkony od hlavního hrdiny Simona až po učitelku divadla, která vážně pobavila. Kniha na mě nicméně působila uvolněněji a city dvou hlavních hrdinů důvěryhodněji. Mnohem více emailů, flirtování, ne jen strach z prozrazení, ale i spousta humoru. Nicméně hodnotím 4*, protože jsem se bavila a nostalgicky zavzpomínala na svá telecí léta na střední. Prostě příjemná filmová lovestory, na kterou se klidně někdy zase ráda podívám. ()

funesfilm

Nick Robinson v úlohe Simona absolútne autentický, presvedčivý. O tom, ako je v čase dospievania dôležité rodina, priatelia, vzťahy. Je obdivuhodné, že veľká spoločnosť sa pustila do nakrúcania takto zobrazeného coming outu. Mnohých si môže film získať nielen témou, ktorú poznáme skôr v humorne ladenej forme, no aj práve tou jednoduchosťou. Pričom ale treba poznamenať, že Simon to jednoduché určite na tej ceste "vyslobodenia" nemal. Plusom môže byť aj to, že autori vynechali scény, ktoré by celkový dojem presunuli opäť na známu úroveň. 90%. ()

LEFTFLANK

Na tento "homo" film sa takmer dívalo dobre presne pre to, čo mnohí vyzdvyhovali. Na druhej strane je to veľmi nerealistické. Pôvodne som chcel písať hlavne v porovnaní s inýmí gay kúskami posledného obdobia, ktoré som videl ale všetko vlastne vystihol užívateľ Matty. Akurát by som veľmi v tomto opomenul Lady bird, ktorá mala mať ešte nejaké artovejšie poňatie navyše. Paradoxne Simon mi príde prirodzenejšia voľba víťaza, lebo problémy Lady bird boli ešte nesnesitelnejšie. Na vec typu Call me by your name sa ale nechytá ani náhodou. ()

Evan7

Ako romantický film z liberálnej USA fajn, ale ako film poukazujúci na coming out, ktorý pozeráte na Slovensku, ktoré na liberálne ani zdaleka nemá, je to nereálna slabota ()

Filip_Inari

Kinematografická adaptácia knihy rovnakého názvu prekvapivo nenaplnila očakávania pôvodného diela. Je to ďalšia ukážka toho, ako umelecké prvky literatúry sa len ťažko prekladajú do inej formy. Námet na dej ani postavi neboli problém, no v spracovaní sa stratili podstatné črty a rozlíšenie postáv na tie, ktoré má konzument obľubovať a ktoré nenávidieť ()

Dakota1978

Tisíckrát omleté a zpracované téma, které se pouze na první dobrou jeví jako snadné. Pamatujeme přeci, že dospívání je tou nejsložitější periodou v našem životě, vše je tak intenzivní a náročné. Tady se vše sešlo, jak mělo. Chvílemi balancovalo na hraně snesitelného patosu, ale jinak moc příjemná záležitost. Herci, kamera, hudba a především fantastický scénář daly snímku pozitivního ducha, který se příjemně přenesl i na diváka. Doporučím... :) ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů