V šestnácti není snadné přiznat sobě a natož svému okolí, že jste gay. Simon Spier (Nick Robinson) začne po e-mailech flirtovat s neznámým spolužákem, který si říká Blue. Ale když se nešťastnou náhodou jejich korespondence dostane do cizích rukou, hrozí jim odhalení. Simona totiž začne vydírat jeho sociálně trochu podivný, ale jinak velmi sebejistý spolužák Martin (Logan Miller). Ten věří, že by mu Simon mohl domluvit rande s krásnou Abby (Alexandra Shipp). A pokud mu nepomůže… tak se jeho sexuální orientace stane věcí veřejnou. A co hůř, zveřejní i to, kdo se skrývá pod přezdívkou Blue. Simon se dostává do úzkých. Musí najít způsob, jak se z toho dostat dříve, než k tomu bude donucen. (CinemArt)

waltosin

V žvotě to není jednoduchý,ale proč to pak tak bolí bože! Nakonec to tu dopadlo dobře, ale realita je jiná tak uvidíme jak to dopadne se mnou a hlavně nezapomenout že za všechno si můžeme s větší časti sami, když nic neděláme:( 80% ()

tsatsiki

Skvělé zahrané, neskutečně dojemné a dobře napsané. Nepotřebuje to delší komentář.Ukazuje to,co v sobě gayové musí dusit a jak je může okolí podpořit nebo i v dnešní době zavrhnout.Ale Nick jako Simon a Keynan jako Blue byly neskutečně uvěřitelní a člověka dojímali až k slzám. ()

Víteček

J*A*S*Mův komentář zcela výstižný. Jedná se o nevěrohodnou sluníčkovou pohádku, která má při bližším rozboru dost chyb, vlastně není tak skvělá a jedná se o hodně vlekou sázku na jistotu. Skutečností ale je, že se na ní velmi dobře kouká a člověka to celkem zanechá nabitého kladnou energií. Takže to asi vlastně dobrý film je, ale dost povrchní. ()

blondboss

Toto je asi prvý formát romantickej komediálnej žánrovky, ktorá sa venovala vyslovene homosexuálnemu páru. V zásade to obsahuje všetky klasické americké klišé podobného žánru a aj napriek pomerne zaujímavému scenáru to nejako nevyšlo z určitého priemeru. Herecké výkony fajn, ale netiahne to celý čas, čo je škoda. Preto u mňa len slabší nadpriemer. 55 % ()

a0001 odpad!

Tak to je mega.. Dnes som sa preorientoval z dvanásteho pohlavia na štrnáste, takže nestarajte sa do mojich psích ceckov a mužskej vagíny, je to môj prejav rozmanitosti, mojich pohlaví. Film je presladený, umelý, násilný, trápny gýč a to aj bez ohľadu, že sa jedná o gay love story. ()

Dejff_2004

Režisér Berlanti mohl být ale přeci jenom trošku nápaditější. Kniha, kterou jsem nečetl, mu jistě dávala i více prostoru pro kreativitu, než jen jedno rozjuchané zasnění s písní I Wanna Dance with Somebody. Mimochodem, písničkový soundtrack je dost povedený. Ale i přesto, že režisér mohl víc šlápnout na plyn, velmi oceňuji, že při sledování jsem dlouho nevěděl, koho si představit jako tajemného (nebo snad tajemnou) Blue. Filmové vyprávění bylo napínavé až do samotného konce. Zakončené romantickou tečkou, která pomohla tomuhle filmu získat ode mě hodnocení 70 %. ()

Joe16210

Film Já, Simon není přesně 1:1 podle knižní předlohy, ale jedná se o ten typ filmové adaptace, kde to výrazněji není na škodu. Myslím si, že se podařilo s předlohou pracovat citlivě a povedlo se i hezky tohle téma převést na filmová plátna. Hereckému obsazení vévodí mladý Nick Robinson, který je prostě perfektní Simon. Všechno doplněné i efektní podkresovou hudbou a hlavně se film zabývá důležitou tématikou toho, že coming out je něco, na co má mít každý své vlastní právo a nikdo nemá právo ho o tuhle volbu připravit. I když v některých aspektech je příběh až idealisticky růžový, je potřeba zde mít takovéhle, protože ne všechny filmy s LGBT+ tematikou musí být nutně drama končící nemocí nebo nedej bože rovnou smrtí některé hlavní postavy, i když i o tom je život. Rád si Simona čas od času pustím znovu a jednoznačně jsem ještě víc natěšený na spinoff seriál Love, Victor, než jsem byl před zhlédnutím Simona. Doporučuji všem. ()

rigby

Další film pro teenagery. Další zmatky dospívání, další zmatky s orientací. Tentokrát zpracováno velmi komerčně. Divák rozumí všemu, nikde se nemluví v jinotajích. Dokonce i na silné emotivní chvilky vhodné pro slzy nakonec dojde. Nic extra, ale dívat se na to dá. Jsou horší filmy. 3- ()

taibrek

Do trištvrte filmu sa to dalo pozerať, ale koniec sa zmenil na americké cliché, ktoré si žiaľ nejde nevšimnúť. Prečo? Film ako celok hodnotím ako vtipný, nenudí a pôsobí v celku pozitivne. ()

Rgaz

Ohraný, sluníčkový nechutně.. a takových filmů najdeš tisíce, všechny stejné. Moc velké ‘drama’ kolem jednoho kluka. Nebavilo mě to, čekala jsem od toho víc. Hlavně nerozumim proč z ten kamingaut před celou školu. ()

marekspanel

V rámci queer tématiky snímek vybočuje svou lehkostí a komerčností. Víc jako teen komedie/drama, kde se queer téma primárně sice řeší, ale se vší opatrností. Dvě pusy, žádný sex, prostě čerstvé první, nevinné teen emoce. Coming out vygradovaný ovšem až do pohádkové míry a to film ke konci dost sráží. Je to jinak dobře zahraný, sympaticky obsazený, přirozeně vtipný a i trochu dojemný. Hodně jsem se pobavil u nápadu přiznání hetero :D Asi chtěli natočit něco stravitelnějšího pro širší publikum, než jsou festivalové gay snímky. Je to i o rodině a přátelství a má to i hezké myšlenky, takže proč ne. ()

Paulo

Tak toto je na vrchole všetkých tých teen vzťahových filmov už od spracovania, cez herecké výkony a vtipné hlášky až ku vcíteniu sa do dnešnej doby a jej problémov. Nemôžem nespomenúť aj krásnu hudbu, od Michaela Jacksona, Whitney Houston či Eminema. Homosexualita je na spracovanie veľmi náročná téma, no z tohto vyšiel takmer dokonalý film zo stredoškolského prostredia. Silné emócie sú tu od začiatku až do úplného konca. Do plného počtu mi chýba len to prekvapenie. Celkovo príbeh sadne skôr mladším, ale určite si na svoje prídu aj starší, tak smelo do toho:) ()

Jana548

Po dlouhé době přidávám komentář, tento film určitě zaujme svou lehkostí, příběhy ze života a pozitivní energií. Na nic si nehraje, už dlouho jsem na takovýhle snímek nenarazila, rozhodně doporučuji :)). Možná se zdá těch 5* trochu moc ale za mě 4-5* určitě, mile mě to překvapilo. Herecké obsazení na jedničku! ()

oSiSko

Nerozumiem tunajšiemu hodnoteniu. Film nemá absolútne ničím originálny námet, herecky to bolo tiež nanajvýš priemerné. Nemám pochopenie pre prestrelené hodnotenia len na základe kontroverznosti danej témy. ()

anti.rybka

Být Simon hetero byl by to klasický teenagerovský film ze střední školy. Tím, že je gay a tají to, tak mohlo jít o zajímavé pojetí queer tématu. Bohužel to ale skončilo někde mezi a film působí jako výkřik, vše je ok není se čeho bát. Zůstává na povrchu a není v něm vlastně nic problém. Prostě typická americká střední škola, kde být gay je v pohodě, jelikož ta americká mládež je strašně cool a tolerantní. Rodiče jsou naprosto v klidu, protože každý rodič je s tím v americe v pohodě. Nemluvě o tom, jak snadno si k sobě všichni najdou cestu. Tedy až na Simonovu nejlepší kamarádku, na kterou tvůrci nakonec zapomněli a nechali jí samotnou (a když jí to předtím celkem vadilo a to nikdo nechodil s nikým) tak nakonec je úplně v klidu, že zůstala jediná na ocet. No nevím tohle téma se fakt mohlo vzít vážněji. Nebo alespoň pokud mělo být odlehčené, tak se pojmout trošku líp. Takhle to působilo dost nedodělaně. ()

Franki69

Film rozhodně osloví většinu publika, kterému je určeno. Pokud už vám ale po domě pobíhají vnoučata a teenagerovské konverzační filmy s queer tematikou jste doteď neviděli nebo je nevyhledáváte, rozhodně nezačínejte ani teď. Děj Já, Simon vás zavede mezi americkou dospívající mládež z prosperujícího středostavovského městečka. A hlavní hrdina Simon ví, že je gay, ale ve svém nezralém věku ještě neví, jak se s tím vypořádat. Jak jeho „coming out“ přijme rodina, spolužáci…má před sebou stovky dílčích rozhodnutí a žádné z nich není snadné. A my sledujeme jak jeho vnitřní boj, tak střety s jeho většinou „hetero“ okolím. Tvůrcům se podařilo pro tenhle film najít opravdu dobré obsazení a jeho téma natočili vkusně, bez předpjatých nebo citově vyděračských sekvencí. Jak snadno mohli sklouznout k nechtěné parodii, ale nestalo se to a už jen za to řadím do nadprůměru. ** P.S. Sledoval jsem ho napůl, pustila si ho přítelkyně a její hodnocení se od mého dost liší a taky si ho více užila. Takže verdikt je 60% (male) a 80% (female). ()

Dejfajz

Tenhle film se mi fakt líbí. Jo, možná to je tím, že jsem ještě ve věku těch postav a tak nějak se dokážu víc vžít do děje, ale možná jsem za to i rád. Když vidím, jak mají "dospělí" proti všemu narážky, už mě to unavuje. Nicméně, film se nesl v poklidném duchy, byly tam scény, které byly trochu napjatější, ovšem nic moc vyhroceného. Film by měl obsahovat (a taky že obsahuje) myšlenku nejen pro homosexuální lidi, ale i pro ty "straight", kteří by je měli pochopit. Nežijeme ovšem v tak "dokonalém" světě a nikdy nic nebude tak, jak si každý z nás přeje, ale aspoň tady u toho filmu si můžete odpočinout od všeho toho vnějšího a zakoukat se do láskyplného příběhu o mladém klukovi. Cením. Dávám 85%. ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů