Já, Simon

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

Keď sa nad tým tak zamyslím, je jasné, prečo ma to výraznejšie neoslovilo. Podľa môjho názoru ide totiž o dosť vekovo vyprofilovaný film, ktorý osloví predovšetkým všetkých teen. Ostatní môžu sem-tam nadvihovať obočie. LGBT spracované pohodovo, dobre sa na to pozerá, no nič hlbšie ani nič také, čo by malo dlhšie utkvieť v pamäti. Priemer. 60/100(21.9.2020)

Ve finále průměrná věc. Střídá to sice lepší okamžiky s horšími, ale výsledek je vlastně stejný. Chvíli jsem uvažoval i o čtyřce, ale typicky americký závěr a mně velmi nesympatická Katherine Langford, která mě budí ze sna ještě ze 13 Důvodu proč, to srazili přesně tak nějak mezi. Myslím, že naprosto zaslouženě.(8.6.2018)

Nemám aktivistické filmy příliš v lásce, ale tohle se celkem dalo snést. Škoda že celý děj byl vlastně tak bezproblémový a Simonův coming out okolím, rodinou i spolužáky tak dobře přijat (opravdu by se v celé škole veřejně posmívali jen dva spolužáci?!), že snímek zůstal jen v idealistické rovině hodnotového rámce tzv. ,,nové levice", s realitou neměl (asi) moc společného. Na celém projektu je vlastně nejsmutnější sám fakt, že se něco takového dnes ještě musí točit. PS: Tipoval jsem, že na závěrečné rande na ruské kolo musí podle logiky hodnot tvůrců přijít nějaký černoch - a taky že jo...tiakhle vypadá ideální multikulturní svět podle liberálů z USA - běloši, černoši a židé pěkně vedle sebe. Je tedy ale dost divné, že v celém filmu, na celé střední škole se nemihne ani jeden Asiat a dokonce ani jeden Hispánec...a to je přesně ta past, kterou aktivistické filmy vytváří...(5.7.2018)

Mám rád ľudí. Teda pokiaľ ľudmi sú. A je mi jedno, v čo veria, akú majú živočíšnu podstatu...proste...ak niekto vie spracovať túto planétu tak, aby sme sa mali dobre, moja náruč je pre nich otvorená. Veľa ľudí to nedokáže. Sú obmedzovaní. Niekym, kto aj v dnešnej dobe dokáže vyvolať v ľudoch strach a voči ostatným nenávisť. Vtipne spracovanie kultúrneho problému, pri ktorom sa rojí viac názorových negatívov, ako pozitívov. Prečo vlastne?(7.4.2019)

Zdá se mi, že je v současné době trendem být gay. A téma homosexuality se nám pomalu dere do předních pozic samotných témat filmových. Ale víte co: mě to vůbec nevadí - ačkoliv v některých případech mě to vyloženě sere, pokud je toto téma špatně uchopeno, což se zde neudálo. Jsem totiž rád, když na nicotné světlo tohoto temného světa přijde typ takové pohodové dramedie, navíc hýřící takovým nevídaným nadhledem a sršícím galony pohody. No a dramedie, to je jeden z mých nejmilovanějších kinematografických žánrů... Za mě spokojenost, ačkoliv jsem byl ke zhlédnutí vcelku dokopán a přinucen, a musel jsem i celkem přetrpět ten kýč prostupující celým širým dějstvím :)))(29.6.2018)

• - Režisér v jednom interview prezradil, že často natáčal hlavných predstaviteľov bez ich vedomia, aby tak dosiahol väčšiu autenticitu snímku. Mnoho takýchto záberov dokonca zostalo vo filme, napríklad tancovanie v aute. (Astonko)

• - Spevák Shawn Mendes bol zvažovaný do role Simona, avšak musel odmietnuť kvôli nedostatku času. (Astonko)

• - Keiynan Lonsdale se rozbrečel při prvním zhlédnutí, jelikož nikdy před tím nic takové necítil. (griph)