Já, Simon

• Kanada

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

Těch věcí co mě tady sedli je víc, ale naprosto mě dostala ta lehkost, která z filmu jde. Já, SImon je vysíláč pozitivní energe Skvěle napsaný postavy hlavním hrdinou počínaje přes tátu a učitelky divadla konče u ní co scéna to luxus.Tleskám i za to, že se konečně podařilo natočit homo film naprosto na pohodu. Vždycky když je ve filmu sestava mladých herců pečlivě si všimám hereckých výkonů a hledám s pro sebe budoucí hvězdy a tady to bylo hodně dobrý. Nick skvělý a celá jeho parta včetně toho nešťastníka, který si libuje ve veřejném vyznávání lásky převedla naprosto přirozený suverení herecký výkony. Je to na hraně mezi 4-5* , ale hodně nápadů, zábavy, vážnějších momentů, lásky a neskutečný pohody to vše v jednom balení mě dokoplo k pětce.(30.5.2018)

Milý film o Simonovi, který jako každý jiný středoškolák, akorát že je gay a nikdo to něm neví, až na dopisovacího kámoše. Líbil se mi tenhle twist, jelikož normálně jsou tyhle filmy o homosexuálech děsně art a deprimující. Tohle byl v podstatě indie o teenagerech na střední škole. Bavilo mě hádat, kdo tajný emailový kamarád je, čímž mě film držel ve střehu. Nick Robinson je skvělý a celý film utáhl s přesvědčením. U těhle filmů mě vždycky baví sledovat publikum. Vidět v mé řadě pána ve středním věku v reflexní vestě, co očividně přišel zrovna z práce a u filmu zakrýval asi slzy, dá zrovna takovému filmu hlubší rozměr.(24.4.2018)

Od Vianoc sme si s kamarátkou hovorili, že na toto určite pôjdeme do kina. Vychystali sme sa na jedno z posledných premietaní a bohužiaľ, ešte predtým sme zašli do obchodov, že veď na chvíľku ... a tak som Love, Simon videla až teraz, doma (ale hlavne že mám nové oblečenie ...). A nakoniec to bolo aj lepšie - pretože toto je presne ten film, ku ktorému si sadnete jeden pekný víkendový večer a oddýchnete si. Ale nie tak, že by ste museli úplne vypnúť - toto nie je hlúpa komédia, z ktorej sa cítite každú sekundu trápne (takých momentov bolo naozaj minimum). V ten správny moment zahrá na vážnu strunu a v správny moment sa zas vráti k svojej pozitívnosti. Feel-good film ako sa patrí. Dúfam, že Nicka Robinsona nevidím poslednýkrát a rovnako dúfam, že Katherine Langford nebude hrať iba nešťastne zamilované študentky, inak sa z tej škatuľky už nikdy nedostane. PS: Prečo v skoro každej tínedžerskej komédii sú rodičia tak strašne "cool", moderní a majú sexuálne narážky? To v hollywoode neexistuje iný typ rodičov?(1.7.2018)

Absolútne som nečakal, že najlepšou COA záležitosťou, ktorú som kedy videl, bude gay vec! Hlavne ma dosť rozsekala dramatická časť filmu, ked' sa všetko prevalilo. Výborný je spôsob, akým je to celé natočené + budovanie a stupňovanie mystéria až po záverečné odhalenie. No mrda! P.S. No a bonus na konci: najväčší kokotek z The Walking Dead ako kolotočiar! Buhahaaaaaaa....(29.6.2018)

Film je sladký jak žvýkačka. Ale propojuje humor a emocionální napětí plynoucí z tajemství hrdinovy homosexuality. Ten je velmi pozitivní, stejně jako jeho školní prostředí a rodina. Tedy klasická přívětivá idyla středoškolské komedie. Proto osvěží dokonalý padouch. Ve filmu je hodně odkazů na středoškolské popkulturní ikony. Zkoumání a hledání anonymního partnera trvá příliš dlouho a nudí také děj zobrazovaný na displejích. Ve finále hromada vysvětlování a omlouvání.(4.9.2018)