Já, Simon

• Nizozemsko

• Kanada

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

Externí recenze k filmu (4)

• AVmania.cz (Marek Čech) ***

"Já, Simon učí lidi toleranci bez ohledu na sexuální, rasové nebo náboženské předsudky. Zavádí nás do světa, kde s těmito předsudky už nikdo nebojuje, protože v otevřeném vnímání druhých, i s jejich jinakostí, nemají co pohledávat. Svým pozitivním laděním má šanci oslovit nejen teenagery." (více)

• ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ****

"Dohromady je tak Já, Simon velmi příjemná podívaná, která nám nabízí poutavý a dojemný příběh, kvalitní herecké výkony a důležitou pointu. To vše dohromady činí ze Simona hit roku. A že svět nepotřebuje další teenagerovské drama? Možná, ale běžte do kina a podívejte se, uvidíte sami." (více)

• Filmpress.sk (Erik Binder)

"Pokiaľ chcete nekompromisný náhľad do „skutočného“ sveta amerických stredných škôl, pozrite si radšej Elephant Gusa van Santa. Ja, Simon chce prinášať posolstvo tolerancie nielen v rámci sexuálnej inakosti, ale aj tej rasovej a náboženskej." (více)

• Filmspot.cz (Jan Varga) ****

"Na jednu stranu je tak film Já, Simon pohodářskou vizí světa, v němž se za všech okolností fandí lásce bez ohledu na rasové, náboženské a homosexuální předsudky (a kdo nefandí, je potrestán), což má rozhodně své kouzlo, nicméně je to vize nahlížená přes naivně pohádkové růžové brýle (ale zas není…" (více)