Angry Birds ve filmu 2

Angry Birds vo filme 2

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 97 min

Asi největší problém tohoto filmu byl to, že nejsem přímo jeho cílová skupina (některé animáky jsou hodně koncipované na lidi, kteří vyrůstali v devadesátkách, tento nikoliv). Takže první hodina byla naprosté utrpení, ke konci se to maličko rozjede a myslím, že to slušně pobaví i starší obecenstvo. Asi 2, nebo 3 scény byly vyloženě geniální (podle reakcích v kině, tyto scény pobavily spíše rodiče než děti), co bych vyzdvihnul je parádní soundtrack. Celkově se jedná o průměrný animák, který už si dobrovolně asi nikdy nepustím. 50%(31.8.2019)

Parádní animovaná komedie pro celou rodinu. Kdo viděl první díl, rozhodně neprohloupil, pokud vyrazil na dvojku, která na jedničku plynule navazuje. Příjemně jsem se pobavil, zasmál, odpočinul si. Děti se chvílemi smály doslova na celé kino, dospělí si užívali příjemnou atmosféru. Pohádka měla všechno, co má pohádka mít. Pěkné ****(5.9.2019)

Dvojka Angry Birds celkem překvapivě neztrácí energii a jako neřízená střela se vrhne hned na věc. Tvůrci sice mířili věkově trochu níže, než by možná někteří dospělí potřebovali, ale nic to nemění na tom, že se ptáci neustále dostávají do šílených situací a film má neuvěřitelně zběsilé tempo. I díky tomu se nestihnete nudit (jako třeba u jedničky). Jasně. Místy je to moc dětinské, ale absurdní vsuvky s malými ptáčaty jsou dokonalé (hodně připomínají scénky se Scratem z Ice Age) a Chuck je taky parádní. V průběhu projekce jsem byl v pokušení jít i o něco výše, ale zase tak úžasné to nebylo, za což může hlavně divoký mix soundtracků, který byl docela přepálený. Takový styl Strážců Galaxie. Ale bez vnitřního řádu a sebekontroly.(3.9.2019)

• Studios

Řekl bych, že správná pohádka se pozná podle toho, že si ji užijí i starší. To o této rozhodně neplatí. Už po deseti minutách prakticky víte, co se bude dál dít. Chvílemi to začalo být docela zajímavé, ale přesně ve chvíli, kdy jsem si řekl, že už je to fajn, mě praštil do ksichtu nějaký fakt špatný vtip (většinou vtip na základě něčího zadku). Mám rád dodnes Shreka, žeru Asterixe a Obelixe, ale tohle prostě nemůžu překousnout. Jde to líp.(9.9.2019)

Druzí "Vztekláci" se nesnaží o nic víc než pobavit - a to zejména dětské publikum, jelikož dospěláckých vtipů a narážek zde moc není. Celý děj je v podstatě jedno velké klišé, které nemá téměř čím překvapit, nicméně to pěkně utíká a za trojici ptáčat na honbě za vejci, ptačí převlek a soundtrack plný známých hitů si druzí Angry Birds ty průměrné tři hvězdy zaslouží.(30.8.2019)