Angry Birds ve filmu 2

• USA The Angry Birds Movie 2 (více)
Trailer 6

Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při v animovaném komediálním snímku Angry Birds ve filmu 2. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv (alias Ruďák), Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Žluťasova sestra Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem, jeho asistentkou Courtney a vepřovým sádlem mazaným vynálezcem Garrym. Supertým bývalých zapřisáhlých nepřátel se vydává na misi, jejímž cílem je zachránit domovy ptáků i vepřů. (Falcon)

Trailer 6

Big Bear

Dnes jsem byl na tom v kině a pochopitelně to byla opět ,,escort mission''. Kdysi dávno jsem měl Angry Birds v mobilu a pár posledních levelů mně dohánělo k šílenství.. to když jsem ptáky nedokázal sundat požadované překážky a kilnout všechna prasata. Dneska se zrecykluje všechno a tak tu máme hoďku a půl dlouhý film a to dokonce dvojku ! Film je čistě určen ptáčatům a pro dospělé jako u jiných animáků tam moc fórů nenajdete. Záleží ale asi jakej level inteligentního humoru máte nastaven, protože jedna maminka sedící za mnou při ,,čůrací'' epizodce v orlím paláci, kdy bylo třeba ukrást kartu málem smíchy zemřela a mám podezření, že i u ní došlo k inkontinenci. Ač jsem od toho zprvu moc neočekával, dalo se to celkem v pohodě přežít. Dávám tedy za 3 ledové koule naplněné lávou. * * * ()

Nevka

Dvojka Angry Birds celkem překvapivě neztrácí energii a jako neřízená střela se vrhne hned na věc. Tvůrci sice mířili věkově trochu níže, než by možná někteří dospělí potřebovali, ale nic to nemění na tom, že se ptáci neustále dostávají do šílených situací a film má neuvěřitelně zběsilé tempo. I díky tomu se nestihnete nudit (jako třeba u jedničky). Jasně. Místy je to moc dětinské, ale absurdní vsuvky s malými ptáčaty jsou dokonalé (hodně připomínají scénky se Scratem z Ice Age) a Chuck je taky parádní. V průběhu projekce jsem byl v pokušení jít i o něco výše, ale zase tak úžasné to nebylo, za což může hlavně divoký mix soundtracků, který byl docela přepálený. Takový styl Strážců Galaxie. Ale bez vnitřního řádu a sebekontroly. ()

B!shop

Kvalitativne to je zhruba na urovni prvniho dilu, ale u jednicky jsem se precejen bavil asi vic. Tohle je uz trochu takova nastavovana kase s lehce stupidnim pribehem, ten treti ostrov je proste takovej navic. U jednicky byla nejvtipnejsi uvodni cast pred utokem, tady je bohuzel zacatek lehce utahanej a trochu nudnej a chvili tak trva, nez se to vse rozjede, ale i tak se to pak rozpada na jednotlivy sceny, tu vice, tu mene vtipny a sem tam se najde par brutalnich foru. Hrdinove jsou opet banda sympataku, animace prijemna, hudba fajn, takze ve vysledku v zasade spokojenost, ale znovu uz to asi videt nepotrebuju. ()

Xmilden

Mimoni nikde na obzoru a tak této mezery se snažilo využít Sony a stvořilo Angry Birds 2. Je to skoro stejné jako minule. Zazní zde spousta populárních písniček. Prasata a Ptáci tentokráte musí začít spolupracovat proti společnému nepříteli. Hodně nenáročná zábava, na kterou si po čase nikdo nevzpomene. 55% ()

T2

Rozpočet $65miliónovTržby USA $41,657,076Tržby Celosvetovo $146,855,007Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Len ďalší zbytočný animák a pokračovanie. Už to nemá ani nádych ako takej zábavnosti prvého dielu. Tu mi to príde dosť nemotorne prestrelené, otravné. /35%/ ()

• Když ptáci vstupují do laboratoře, kde vepři testují své vynálezy, hraje velmi podobný soundtrack jako ve filmu Já, padouch (2010). Na obouch soundtracích spolupracoval Heitor Pereira, proto je zde jistá podobnost. (PAULOO)
  • Ve scéně, kdy tři písklata (ptačí mláďata) zachraňují vejce, se ve Vesmíru potkají se satelitem, který se vizualně podobá satelitu KOMPSAT-2, který byl vypuštěn v roce 2006 a určten k dálkovému snímání Jížní Korei. (PAULOO)
  • Když Ruďák a Stříbrnka lezou na horu, Ruďákovi uletí čepice. Když se potom Ruďák připravuje na spouštění k superzbrani, sundá si čepici. (griph)

Související novinky

Toy Story 4 v zámoří uspělo

Toy Story 4 v zámoří uspělo

24.06.2019

Letošní nadvláda studia Disney v kinech pokračuje, díky zámořské premiéře Toy Story 4: Příběh hraček si totiž připsalo další obří otvírák a nyní drží čtyři nejvyšší otevírací víkendy roku. Úvodní…