Angry Birds ve filmu 2

• Kanada

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 97 min

Prvý film ma bavil až pokým nešli Angry Birds zachrániť vajíčka z prasačieho ostrova. V tomto filme to bolo podobné. Tiež moje nadšenie, ktoré bolo celkom dlho vysoké, postupne opadávalo. Humor tu bol síce lepší a vyrovnanejší oproti prvému dielu, ale ako keby tvorcovia od určitého času ubrali plyn. Bolo tu veľa dobrých nápadov a ešte viac potenciálu, no ten bohužiaľ zostal nevyužitý. Z nových postáv iba pár bolo nejakých výrazne lepších. Prasací tým okrem Leonarda, ktorý mohol dostať viac priestoru, bol úplne nudný. Záporák zo začiatku fajn, ale potom nuda. A tak. Soundtrack perfektný, starí známi Angry Birds tiež, koncept ostrovov sa mi páčil, taktiež Hatchlings a ich minipríbeh s naháňaním vajíčok bol super, ale mám pocit, že film celkovo mohol byť ešte omnoho lepší. 7,2/10.(27.10.2019)

Po jedničke som čakal slabšie pokračovanie. Výsledok mi príde lepším, čo som videl pri debute. Síce príbeh je klasický so všetkými klišé momenty, ale za to tie jemné, trefné malé vtipy a komické situácie to zachraňujú. Na odpočinok / na jedno pozretie, pri ktorej na animák nemáte veľké nároky, to bude akurát dostačujúci. Osobné hodnotenie: 73% (***) (8.12.2019)

Miestami mi to prišlo príliš silené a hlavne príbehovo slabšie ako jednotky, ale Angry Birds nemôžem dať 2 a menej hviezdičiek, lebo som sa proste opäť pobavil a celkový dojem jednoducho nie je dvoj a menejhviezdičkový. Myslel som si, že príbeh troch maličkých súrodencov, ktorí stratili svoje nevyliahnuté sestry, je úplne zbytočný, v závere však hrali najdôležitejšiu úlohu a čo si budem klamať: na ich pátraní po stratených vajciach som sa bavil, hoci s mierne priblblým úsmevom.(8.3.2020)

Angry Birds ve filmu 2, The Angry Birds Movie 2 proti sobě postavil vícečetné obránce dvou z prvního dílu známých ostrovů a agresora z třetího chladného, ledem pokrytého ostrova, který si z prvních dvou slunečných ostrovů hodlá udělat teplý rekreační resort, klidně i za cenu, že jejich obyvatele vyžene nebo vyhubí. Scénáristé Peter Ackerman, Eyal Podell a Jonathon E. Stewart rozdali karty na film o ohrožení vlastního území živým nepřítelem, jehož záchrany se jako hlavní postava altruisticky ujme kolektivní obránce. Překážkami v úspěšném splnění mise jsou dílem schopnosti a technická výbava agresora a dílem neschopnost obránců, jejichž překonání scénáristé napomohou tu důvtipem, tu štěstím. Vše v roztomilém balení, výsledkem má být a je dětský film, přesto žánrem a atributy povědomý rodičům, kteří před plátnem nebo obrazovkou budou také sedět. Ale není to Bond, po záporném hrdinovi ani není třeba pátrat, ani před kladným neutíká. https://www.macguffin.cz/2020/01/angry-birds-ve-filmu-2.html(23.1.2020)

"The Angry Birds Movie 2" sa podľa mňa poučil z chýb svojho predchodcu a narozdiel od veľmi priemerného a nie veľmi vtipného filmu nám naservírovali dobrý film s dobrým humorom, ktorý ma skutočne miestami poriadne pobavil. S hrdinami som si to užil oveľa viac, príbeh bol podľa mňa lepšie napísaný a hlavne si myslím, že tu máme skutočne vtipné dobrodružstvo. Animácie opätovne na vynikajúcej úrovni a dokonca mám pocit, že sa o niečo aj vylepšili. A to ma dosť teší. Na film sa skvele pozeralo. Boli tu skutočne dobré gagy, na ktorých to v podstate celé stojí. Neviem čo viac o tom ani povedať. Je to proste skutočne vtipný film, na ktorom sa pobavia aj malí aj veľkí. A okrem toho by som povedal, že je tu aj dobre ukázaný charakter práve nášho hlavného hrdinu Reda, ktorý má strach, že už ho nebudú mať obyvatelia vtáčieho ostrova radi. A preto chce stále byť hrdinom, ktorým sa po prvom filme stal. Prímerie s prasatami je podľa mňa dobré a ukazuje, že aj nepriatelia môžu spolupracovať. Ku koncu sa dokonca objaví ešte aj jedno veľké prekvapenie, ktoré bolo podľa mňa fakt super. Vynálezy boli super. Ako sprej neviditeľnosti, po ktorom už budete neviditeľní navždy. Alebo detektor orlov, ktorý potom stále ziape - "Nablízku je orol!" Ak máte deti a chcete, aby si užili dobrú komédiu, tak choďte do kina a užite si to. Myslím si, že budete spokojní. A hoci nie všetky fóry fungovali a ku koncu to skĺzne do klišé zóny, tak stále si film dokázal udržať moju pozornosť a práve vďaka toľko spomínanému humoru ma udržal. Hodnotenie: B+(22.9.2019)

• - Když ptáci vstupují do laboratoře, kde vepři testují své vynálezy, hraje velmi podobný soundtrack jako ve filmu Já, padouch (2010). Na obouch soundtracích spolupracoval Heitor Pereira, proto je zde jistá podobnost. (PAULOO)

• - Když Stříbrnka s Rudohněvem rozbíhají kouli, musí se dostat na rychlost 100 km/h. Na hodinkách mají rychloměr a dosáhnou „požádované“ rychlosti 65 mph, což je ale v přepočtu 104 km/h. (PAULOO)

• - Když Ruďák a Stříbrnka lezou na horu, Ruďákovi uletí čepice. Když se potom Ruďák připravuje na spouštění k superzbrani, sundá si čepici. (griph)