Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při v animovaném komediálním snímku Angry Birds ve filmu 2. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv (alias Ruďák), Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Žluťasova sestra Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem, jeho asistentkou Courtney a vepřovým sádlem mazaným vynálezcem Garrym. Supertým bývalých zapřisáhlých nepřátel se vydává na misi, jejímž cílem je zachránit domovy ptáků i vepřů. (Falcon)

HellsAngel

Aj to malé kúzlo, ktorým ma jednotka dokázala zaujať, sa tvorcom pokračovania podarilo úspešne zabiť. Počas úvodných minút to vyzerá, že dvojka stavia na základoch svojho predchodcu a posúva súboj vtáci vs. prasatá na novú úroveň. Z tohto kurzu sa ale film odkloní predstavením logiku absentujúceho tretieho ostrova orlov. Počnúc týmto momentom to už s druhými naštvanými vtákmi ide poriadne z kopca a divák si musí vystačiť s infantilným humorom a priblblými skečmi, ktoré často nedávajú zmysel ani v rámci vlastného fiktívneho sveta. Ja si veru takto oddychovú zábavu nepredstavujem. ()

brasek

Angry Birds zažívajú svoju popularitu, tiež som sa hral s nimi na mobile a tam to aj skončilo. Animovaný film ma vôbec neoslovil. ()

KukulienkaHO

Detinské, primitívne, nekreatívne a príbehovo obrovské NIČ. No napriek tomu nesklamalo, ba naopak, naplnilo moje očakávania. Toto je presne ten typ hollywoodskeho blockbuster animáku, ktorý vznikol čisto len za účelom zisku. Veď na deťoch sa vo filmovom biznise zarába predsa najlepšie. Decko vždy príde aj s aspoň jedným rodičom, ktorý musí paradoxne za svoj lístok nedobrovoľne zaplatiť viac. Každopádne, nerobím si ilúziu o pixaroch. Každý (skoro) film je vytvorený pre 💰💰💰, avšak niektoré majú aj pridanú hodnotu. Toto by malo pri rozprávkach platiť dupľom. Akože, načo je dobrá takáto ********?!? Okej, to som sa trošku opustil, teraz k veci: Naozaj je to strašná bieda, aspoň čo sa príbehu týka. Logiku tu radšej ani nespomeniem. Animačne fajn - pekné, farebné (veď bodaj by nie). Postavy sa tiež celkom dajú zniesť (najmä king Pepa, drobci a ten žltý turbo sú obzvlášť vydarení), + sa mi páčila nutnosť spolupráce medzi Prasatami a Vtákmi (nelietavými). Humorná stránka, ktorou je to celé prešpikované do maxima, je vtipná len na absolútne minimum. Vtipy skrátka celé zle. Napriek tomu sa pár slušných scénok našlo. Jednotka ma celkom bavila až do samotného konceptu hry - vystreľovania vtákov z praku. Prvému filmu teda zakomponovanie konceptu populárnej videohry za mňa vôbec nevyšiel (nič iné však nie je toho dôvodom ako scenáristická lenivosť). Dvojka ho zase pre istotu absolútne nevyužíva (mimo dopravy v úvode). Ja sa aj z tohto dôvodu pýtam, čím by boli tieto dva filmy, keby nemali na sebe nálepku Angry Birds? No finančne úspešnými hitmi určite nie... ()

PTuranyi

Už prvý film rozhnevaných ftákov nebol veľmi zaujímavý a druhý sa v ničom nepolepšil. Jednoduchý príbeh prešpikovaný násilným humorom a nie veľmi sympatickými postavičkami môže potešiť možno detského diváka zopár roztomilými kuriatkami. ()

DeJiF

No to je ale ranec mexický a to jsem na to chtěl jít do kina. Čekal jsem od toho  tolik, začátek skvělý a bavil mě až do scény s Hugem na záchodě, ale pak to přešlo do extrémně klišózní, feministický, cringe a úchylný pohádky pro děti, která totálně zničila i tu hru... Prostě, tohle už není Angry birds, tohle je nepovedená parodie na Mission Impossible s cringe dialogy... Zlatá jednička, ta se aspoň držela principu hry a to ptáci vs prasata, obávám se, že tímhle je celé Angry birds zazděno... Málem jsem při tom konci umřel jak to bylo cringe. Bych blil. ()

BaT_M

Strašná, ale jakože strašná kokotina, která i přes to, že je hlavně pro malý fakany, tak musím přiznat dokáže zabavit. I když u některejch části z toho cringe jenom srší. Jinak klasické story, které je v každém druhém takovém filmu. Objeví se nějaká hrozba, hrdinové vyšlou tým a na poslední chvílí všechno zachrání a hlavní charakter se dá dohromady s hlavní ženskou postavou a tadá... máte klasickou story samozřejmě s Happy endem. Ale když to funguje, tak proč to měnit. Verdikt: Ani jednička nebyla nějak extra, takže pokračovaní si drží zhruba stejnou laťku. 55%. ()

Naby

Celkem vtipné, plné různých narážek, které jsou směrované dospělým. Občas ty scénky podložené dobrou nebo hodně známou muzikou je dobrá a zábavná varianta jak vtipně okořenit film. Nicméně hlavní dějová linka je velmi strohá a hodně předvidatelná, takže film upadá k běžnému průměru. Celkem 3,2* ()

CheeseFigure

Mám pocit, že tých vtipov orientovaných na deti bolo viac, ako v jednotke. Nie, že by to vadilo, stále dokážu niektoré pobaviť. Povedal by som, že tento film má dve dejové línie. Prvá (a hlavná) má taký nádych špionážnych príbehov, kedy sa hrdinovia a zlosynovia spoja, aby zastavili mocného nepriateľa. Bolo to zábavné, len mi príde, že tvorcovia dostatočne nevyužili potenciál, ktorý ponúkalo spojenie odvekých nepriateľov (vtákov a prasiat). Čakal som viac podozrievania, menej dôverovania a nejaké momenty, kedy to bude vyzerať na zradu len, aby sme boli vyvedení z omylu. Nie, že by to vadilo, ale nevyužitý potenciál vždy trocha zamrzí. Druhá línia je potom o troch vtáčikoch zachraňujúcich vajíčka. Táto vedľajšia linka mi prišla bizarnejšia ako ta hlavná a mám pocit, že má v sebe viac náznaku dospelejšieho humoru. Obe linky bavili. Hlavná záporačka filmu je fajn mix excentrickej osobnosti, šialenosti a geniality, ktorý bavil. A výberom huby sa mi taktiež trafili do noty. Možno je to trochu slabšie ako prvý diel, ale tretiemu by som sa nebránil. ()

Brvis

Sakra to bylo ale stupidní, ale víte co? Já jim to žral! Z profesionálního hlediska 35%, ale z hlediska odreagování a zábavy pro ratolest je  to unikát. Jen u málo filmů se mi stává, že od začátku až do konce sedím s úsměvem a otevřenou hubou. Jakože reálně se tam člověk nenudí a dokonce si pamatuju, že když jsem byl v kině na tomhle filmu, tak jsem se při scéně na záchodek řezal smíchy. Věc, které se tomuhle nedá upřít je, že každou postavu tady milujete, každá postava si najde čas a prostor a je naprosto unikátní. Nejlepší na to filmu je že se člověk směje ikdyž ta postava neřekne ani slovo (třeba u Terence, nebo u hadici). Zároveň film doprovází takový ten zákeřný soundtrack, který vám hraje v bedně ještě týden po zhlédnutí. No prostě bomba. Já jsem si ptáčky na plátně extrémně užil a doufám, že se někdy dočkám i třetího pokračování, ikdyž tomu šance moc nedávám. Viděl v kině a doma s dabingem i v originále 8/10 ()

flyer.nick

Proti jedničce mne to nějak nebavilo, herní vtipné prvky i popkulturní odkazy jsem tam prakticky nenašel. Příběh a animace v rámci žánru a cílovky jako dobré, ale prostě jednička byla lepší. ()

Krtisko

Parádní animovaná komedie pro celou rodinu. Kdo viděl první díl, rozhodně neprohloupil, pokud vyrazil na dvojku, která na jedničku plynule navazuje. Příjemně jsem se pobavil, zasmál, odpočinul si. Děti se chvílemi smály doslova na celé kino, dospělí si užívali příjemnou atmosféru. Pohádka měla všechno, co má pohádka mít. Pěkné **** ()

Lunaria

Angry Birds ve filmu 2 Nás velice pobavili. O mnoho lépe propracovaný a vtipnější než první díl, na který navazuje. Velice zajímavý námět s chronologickým dějem. Film má příjemnou atmosféru a pobaví všechny věkové kategorie. ()

Nedos.

Příběhově to sice není žádnej zázrak, ale minimálně první polovinu chrlí vtipné scény jednu za druhou. Pak se mi taky líbil výběr hudby. Aź bych skoro řekl že příběhová linka byla pro děti a všechno okolo pro dospělý(nemávej přede mnou tím zvadlým pérem). ()

Raichu.Cz

Nevím nevím nevím 😂😂😂!!! Prostě animák plný humoru u kterého se začnete zesí**t. Rozhodně lepší pokračování! Za mě 92% ()

Toy Story 4 v zámoří uspělo

Toy Story 4 v zámoří uspělo

24.06.2019

Letošní nadvláda studia Disney v kinech pokračuje, díky zámořské premiéře Toy Story 4: Příběh hraček si totiž připsalo další obří otvírák a nyní drží čtyři nejvyšší otevírací víkendy roku. Úvodní… (více)