No tak já nevím, co s tím. Zdejší hodnocení obecně nic moc. Co taky od podobného tuzemského produktu čekat, že jo? A ono je to fakt tak strašně blbý, až je to chvílema roztomilý. Trochu jsem se obával toho, jak bude v roli vypadat Hana Vagnerová, protože co si budem povídat, v takové roli bych čekal ženu, která bude mít přece jenom o trochu víc vysportovanou postavu. Ale to nakonec nebylo zase tak hrozný. Co bylo docela hrozný, byl ten zbytek "herců", povětšinou puberťáků srostlých s mobilem, u nichž absence dat a wifiny rovná se téměř zástavě srdce a dechu. Ovšem pravdou je, že to asi v mnohém odráží současnou realitu téhle věkové skupiny. Ale i ten zbytek - Matonoha, Postránecký, Suchánek, Hybnerová nebyl o nic lepší, všechny postavy se chovaly jako naprostý hovada, každý v trochu jiným smyslu. Prostě po stránce scénáře a nějaké propracovanosti postav je to úplná pitomost. Do toho prakticky všudypřítomná "nenápadná" reklama, tu na tohle, támhle zase na ono. Na druhou stranu téma cyklistického výletu mi není cizí, k tomu krásná krajina, na partu rychlobruslařek na soutředění se taky koukat dalo, tím se to trochu vylepšilo. Musím ale upřímně přiznat, že hlášky Pavla Nečase "Seš v pohodě, tělnatej? Jedeš docela pilu. To bude laktát!" a "Copak, blitner? Hoď to támhle do trávy." mě málem shodily z gauče:)). Ona ta jeho postava byla vůbec tak protivná, odporná, nechutná, až byla geniální:). Takže nakonec to na nějaký ten průměr bude. Není to žádná náročná podívaná, ale na odreagování - proč ne.(22.4.2018)

Ti, co Bajkery vyhnali do těhle podhodnocených nízkých čísel, si přišli k filmu pravděpodobně léčit své komplexy. Protože jeho průběh neosloví jedině asociálního samotáře bez špetky humoru a životní nadsázky. Zaujme rodiny s dětmi, kde rodiče rozesměje nejedna scénka zcela kolaburující s realitou i velkou většinu nás dospělých/čerstvě dospívajících, kde se v rolích mladých protagonistů můžeme často shledat my sami. Koukat na to s rodinou a vidět a slyšet okamžité názory z pohledů rodičů i mladých ‘závisláků’ byl obrovský bobus a jsem za něj nemálo vděčný. Jeden z nejpovedenějších českých snímků roku 2017. Vtipnými a v rámci toho stále netrapnými sekvencemi tvůrci nešetřili. Bavil jsem se!(12.3.2018)

• Pepinec

Do včerejška byl nejtrapnější moment mého života ten, kdy jsem uprostřed toho nejlepšího řekl Zuzce "Alčo." Děkuju Kolečkovi, neomylnému to autorovi laciných scénářů, že mi pomohl zapomenout. Hodina a půl s jeho Bajkery byla totiž mnohem trapnější, než celonoční vysvětlování, že když chlap řekne "Alčo", má tím na mysli "Zuzko." Chápu, že napsat něco vděčného pro dnešní puberťáky je nadlidský úkol, tak ale se na to prosím vás vykašlete, když ty děcka neumíte zaujmout jinak než že všem postavám narvete do pazoury telefon. Málem jsem si leknutím cvrknul do gatí, když se po filmu rozsvítilo a sál byl narvaný k prasknutí; já měl totiž celou dobu za to, že tam jsem sám. Tu jednu hvězdu jsem vylovil v lomu při koupačce a patřím těm mladým holkám, aby to po téhle zkušenosti s filmem nevzdaly.(27.10.2017)

• Necrotongue

Kvůli Haně Vagnerové jsem se fakt snažil překonat sám sebe a dát filmu alespoň jednu hvězdičku, ale nezvládl jsem to. Věděl jsem, že nejdu do ničeho úžasného, když se do filmu obsazují zpěváci místo herců, člověku to dojde, ale tohle byl humus. Vzhledem k tomu, že žijeme v multikulturním státě, je logické, že českou rychlobruslařku hraje černoška, ale než jsem se nad tím stačil pořádně rozčílit, přišli tvůrci s rasistickým nápadem a zaparkovali v kempu velblouda, to byl asi jediný moment, který mě rozesmál. Snímek se jinak vyznačoval jen křečovitými pokusy o humor, toporně působícími herci a zoufalým scénářem, takže to jinak ani dopadnout nemohlo.(19.4.2018)

Muhehehe! Tohle jsem si s rodinkou opravdu užil maximálně. Nejprve jsem si samozřejmě jako všichni ostatní říkal, jaktože se k něčemu takovému upsal zrovna Petr Kolečko, ale opak je pravdou. Jasně, že se k Bajkerům musí člověk trošku uvolnit a naladit se na vlnu české komedie, která ale dle mého trefně vystihuje moderní trendy a fámy s tím spojené a navíc díky několika karikaturám svých vtipných předobrazů trousí jednu vtipnou hlášku za druhou. Tím zosobněným elementem je hlavně Pavel Nečas, který naprosto exceluje v každé své scéně a taky částečně Jakub Štáfek, který mě už s tím svým alter-egem (mimochodem je tu zmíňka) tak trošku otravuje, ale v téhle malé roli mě poměrně bavil. Jistě, je to celé hloupoučké, naivní a plné klišé pro určitou nenáročnou cílovku, ale jako takové je to díky zajímavým nápadům Martina Koppa přesně vysoustružená a jistě velmi úspěšná komedie, jež si to černé hodnocení od intelektuálů bezpochyby zaslouží. Tomu zbytku mohu bez dalších pochyb doporučit.(20.10.2017)

• - Kombajny byly zapůjčené od zemědělce z Rakovníku a od zemědělce z Českého Rudolce. Žlutá míchačka je až z Moravy. (asdfasdf)

• - Vo filme sa objaví nočný záber na hrad Landštejn, ako aj záber na Klášter paulánů u kostela Nejsvětější Trojice. Oba objekty patria k najkrajším historickým pamiatkam prírodného parku nazývaného tiež "Česká Kanada". (PinkButterfl)

• - Za celé natáčení došlo celkem k 5ti pádům z kola, které se obešly kromě odřenin a jednoho vymknutého kotníku, bez většího zranění. (Zdroj: Falcon)