• xxmartinxx

Další scénář, kde si Kolečko plete tupou amorálnost s cool kontroverzi a nekorektním humorem - film, kde nesympatické a zlé postavy dostanou přesně to, co chtějí, jako obměnu za to, že to začnou chtít. Další film plný legračního product placementu, stylizovaný způsobem, že před dvaceti lety by už to bylo vyšlé z módy. Adam Mišík je tragický neherec a film si to uvědomuje, tak jeho hlavní postava prakticky nic nedělá, aby bylo napácháno co nejmíň škody, čili se vyprávění rozpadá, protože v jeho středu je jen černá díra. Říkal jsem si, že tomu dám třeba jednu hvězdu, protože na rozdíl od Dezertéra to má aspoň začátek, prostředek a skoro i konec, ale pak začal najednou zpívat Mišík cover na Večernici, ačkoliv nemá s dějem nic společnýho, a už jsem se v tom nějak ztratil.(19.10.2017)

To je sranda, když něco kopíruje filmy jako jsou Rafťáci. Na druhou stranu je to logické, protože to byl přes veškeré místní hodnocení úspěšný film, co je neustále reprízovaný (neúspěšný film je ten, po kterém za dva roky ani pes neštěkne. Kromě otravné Evropy 2 a Scotta jsem veškerý product placement nějak přehlédl. Aniž bych tvrdil, že to je dobře nebo špatně, film doslova hýří nápady a minimálně několik hodně zajímavých přináší (kromě zmíněného kopírování vedoucího Bořka /Oldy Navrátila/ Pavlem Nečasem. Ty oslí můstky, proč se borci na výlet vůbec vydají, jsou daní scénáristické neschopnosti, ostatně jako 80 % současné české tvorby. Všimněte si, že Matonoha a Šteindler jsou u každého "průšvihu" čs produkce. Linda Rybová tu bohužel jen v maličké zbytečné roličce, podobně Suchařípa (u něj naštěstí). Angažování holek se povedlo, Celeste je fuckinghamová, stejně jako Štěpánka, vydařil se i experiment s Esther (až na ten trapnej vtípek se šmírou z řetězu). Scéna z lomu vyloženě lahůdka (i když se ukáže jen Julie Šurková a Esther, na Celeste a Štěpánku zapomeňte)..(25.3.2018)

Snowboard, raft a nově i kolo. Ač je éra komedií o teenagerech dávno pryč, někdo si na předchozí komerční úspěchy vzpomněl a vysílá jednu bandu na nedobrovolný cyklovýlet. Jeden hošan se zavírá do světa fantasy videoher, druhý je závislý na sociálních sítích, holek má nespočet, ale na reálnou si nikdy nesáhl, a poslední předstírá, že je homosexuál, aby mu vynášel jeho internetový módní pořad (a právě Vojtěch Machuta je z trojice nejschopnějším „hercem“). Úplně špatně rozhozené to není, průšvih je, když se tvůrci začnou snažit vychovávat á la lepší je to bez smartphonů. Na druhou stranu neschopnost navazovat reálné vztahy je sakra problém dnešní mládeže. A tahle jednohubka obecně do závislosti mladých na netu „solidně“ kope. Hoši pod vedením pohledné macechy Hany Vagnerové (palec nahoru) samozřejmě narazí na stejně staré roštěnky a zbytek si každý domyslí. Tvůrci předvedou několik sympatických momentů, sluncem zalité záběry, slušné tempo, fajn výběr hudby i pár hezkých zadků. Samozřejmě je tam celá řada přešlapů, nespočet scén vyšumí do ztracena, ale já si tedy přehlídku absolutního nevkusu na domácí scéně představuju jinak – že Všiváci, Modelky, Bastardi nebo Hranaři? (Kvalitativně nevyrovnaný) scenárista Petr Kolečko napsal Pepika Hnátka i Masaryka, nyní dává vyniknout zejména nadsamci Pavlu Nečasovi, který (když nemá třísky ve ksichtu) uchopil bodrého trenéra kouzelně. Rád půjdu proti většině a tři hvězdy vlepím.(10.8.2018)

• ArthasKarfa

Tyhle generační filmy o něčem co sice existuje, ale filmaři to vyženou do extrému by měli zakázat. Banda civilizačně postižených kluků, kteří narazí při nesmyslném výletě na soustředění holek rychlobruslařek? Myslím, že lepší scénář by vymyslel i nějaký sudokopytník. Škoda filmu na tyhle věci opravdu. Takhle to prostě není, závislost na internetu ani podobné nesmysly, které film servíruje tak při-hloupě a extrémně, že akorát většinu populace popudí. Nechápu proč nehraje teplouše Mišík, ten by nemusel vůbec nic hrát. Vezměte kotel, tři divný týpky se sklllem na kytaru, či co a tři sexy baby, vařte na třetí převod na kole hodinu a půl a vyleze taková pitomost. Nejsem největší cyklista, ale ujet 100km za den není nic hrozného, tak nechápu jak někomu přijde normální jezdit to týden a ještě o tom točit film. Cyklista co má kolo za 20k a neumí si nahodit řetěz, tak tohle mě dostalo zcela. Ty věci co mají na sobě celou to dobu na kole, by byly hodně zpocené - každý kdo jel někdy na kole ví dobře jak, a oni v nich jsou celou dobu. Ten konečný kopec je ale opravdu "krpál", kdyby to natáčeli na Šumavě, kde jsem byl loni na kole tak by pro ně asi tamější kopce byli Himálaje. Dialogy a logika nulová, hvězdička jen za přírodu.(17.3.2018)

• vandr

Já se na to fakt nechtěl dívat. Už jen ten popis, komedie Česko. Ale co, viděl jsem. Stalo se. Dávám odpad, protože takový filmy jsou prostě jen zbytečný plýtvání peněz i času (jakože peníze jsou taky sračka, jen jejich prostřednictvím dokážem vyjádřit, co máme zrovna na mysle, no ne?). Obojí by se dalo využít jinak, jinde a lépe. No nic, můj ztracený čas mi nikdo nevrátí. Doufám že na to brzo zapomenu. Btw, dávám odpad, jelikož tenhle film je fakt špatný (fakt jakože špatný), nicméně, v duchu dávám jednu hvězdu a to jen a jen, za tu pihu Celeste Buckingham (asi bych si to sám před sebou neobhájil) .. If you know wot I mean :-D(27.4.2018)

• - Podle údajů z cateringu se během natáčení snědlo 2970 krajíců chleba počítaje snídaně, svačiny i chleby k polévce. Vypilo se 1485 litrů vody, 594 litrů kávy, 348 litrů čaje, 860 litrů sladkých nápojů. Pro scénu v hospodě se spotřebovaly 4 litry piva. [Zdroj: iPrima.cz] (Bioscop)

• - Ve filmu bylo celkem využito 29 kol. (asdfasdf)

• - Film se natáčel 22 dní. [Zdroj: iPrima.cz] (Bioscop)