• Djoker

Kolečko je frajer, zase napsal filmový scénář za víkend. Bohužel si musíme vystačit s jedním vtipem (idioti čumí do mobilu) pořád dokola. Vagnerovou začínám litovat. Její éra štěrbiny pro honimíry, frajírky i tatíky evidentně nekončí ani po překročení Kristových let. To vážně nemáme jinou mladou herečku, která by si troufla na bikiny a nesklidila posměch publika? Na Mišíkovi je zase vidět, že poprvé v životě seděl na kole. Docela bžunda, ale hlavně demence.(18.3.2018)

• M.i.k.e

Kolečko definitivně potvrdil,že Okresní přebor a Čtvrtá hvězda byly náhoda (nebo omyl) a on už nedokáže vytvořit nic co by alespoň vzdáleně budilo dojem že má hlavu a patu.Nečekal jsem zázrak a vlastně jsem čekal takovou tu klasickou českou hloupomedii.Bajkeři jsou ale ještě horší a krom otravného product placementu,který je někde cpán extrémně pod tlakem i na těch nejdivnějších místech nabízí už jen příběh plný klišé,ovšem s absencí jakéhokoliv děje.Všechny postavy (snad s vyjímkou Hany Vágnerové a Vojtěcha Machuty) jsou tu navíc v módu full retard a divák...tedy já...jsem se zasmál asi 3x a z toho 2x na místech kde to nejpíš tvůrci nechtěli.Aspoň,že se sem povedlo nacpat nějaké to nahaté koupání,které určitě pár tennagerů a nejen jich přivede.Jedna hvězda za ty 3 smíchy a taky za to,že mi Hany Vágnerové byly místy až líto...20%(13.3.2018)

• Pepinec

Do včerejška byl nejtrapnější moment mého života ten, kdy jsem uprostřed toho nejlepšího řekl Zuzce "Alčo." Děkuju Kolečkovi, neomylnému to autorovi laciných scénářů, že mi pomohl zapomenout. Hodina a půl s jeho Bajkery byla totiž mnohem trapnější, než celonoční vysvětlování, že když chlap řekne "Alčo", má tím na mysli "Zuzko." Chápu, že napsat něco vděčného pro dnešní puberťáky je nadlidský úkol, tak ale se na to prosím vás vykašlete, když ty děcka neumíte zaujmout jinak než že všem postavám narvete do pazoury telefon. Málem jsem si leknutím cvrknul do gatí, když se po filmu rozsvítilo a sál byl narvaný k prasknutí; já měl totiž celou dobu za to, že tam jsem sám. Tu jednu hvězdu jsem vylovil v lomu při koupačce a patřím těm mladým holkám, aby to po téhle zkušenosti s filmem nevzdaly.(27.10.2017)

• Olík

Na první (no i na druhý a vlastně po celou dobu) pohled naskočí dva svým způsobem podobné tuzemské snímky. Datem vzniku bližší Musíme se sejít a dle mého nejlepší film pro mladé posledních X let Snowboarďáci (potažmo Rafťáci). No tak Snowboarďáci ani náhodou. Ty měli vtip, charisma a především kvalitu….tedy alespoň co se týče jejich žánru. Musíme se sejít? To spíš. To taky bylo blbé, ale blbé takovým zvláštním způsobem, až jsem se bavil jako už dlouho ne…..bohužel Bajkeři zůstali pouze blbými. Nulový obsah postavený na jednom rádoby vtipu o závislosti na sociálních sítích….teda nesmíme zapomínat na cyklistu Nečase. Herci? To asi NE? Jedině Vagnerová (no dobře, dejme tomu, že i Nečas) působí dojmem, že má s touto profesí co dočinění. Omladina? Mišík? To je marný, prázdný stojan na patku. Komínek? Z kdysi nadějného rošťáka vyrostlo nepřirozené herecké NIC. A ten třetí kluk? Tak ten je úplně mimo. Dámská část je tam pouze jako roští a vybrána byla pouze na základě jednoduché formule: „políbíš holku nebo ukážeš prsa?“ O bočních „ha ha ha“ rolích pánů Matonohy a Suchánka se ani nebudu vyjadřovat. Takže příběh…OK, letní komedie pro mladé made in vesnický rybník. Zahráno…už jsem se zmiňoval. Humor…nula z nuly pojde. Atmosféra…prázdniny u babičky když je ti osmnáct. Ale jinak slušná reklama na produkty Scott. Pán Kolečko nám nějak zapomíná, že má za sebou kulty jako Okresní přebor nebo Čtvrtá hvězda a poslední dobou to hraje moc na kvantitu. Každopádně nebudu tvrdit, že se na to nedalo koukat….ale punk je jinde.(22.3.2018)

Ti, co Bajkery vyhnali do těhle podhodnocených nízkých čísel, si přišli k filmu pravděpodobně léčit své komplexy. Protože jeho průběh neosloví jedině asociálního samotáře bez špetky humoru a životní nadsázky. Zaujme rodiny s dětmi, kde rodiče rozesměje nejedna scénka zcela kolaburující s realitou i velkou většinu nás dospělých/čerstvě dospívajících, kde se v rolích mladých protagonistů můžeme často shledat my sami. Koukat na to s rodinou a vidět a slyšet okamžité názory z pohledů rodičů i mladých ‘závisláků’ byl obrovský bonus a jsem za něj nemálo vděčný. Jeden z nejpovedenějších českých snímků roku 2017. Vtipnými a v rámci toho stále netrapnými sekvencemi tvůrci nešetřili. Bavil jsem se!(12.3.2018)

• - Vo filme sa objaví nočný záber na hrad Landštejn, ako aj záber na Klášter paulánů u kostela Nejsvětější Trojice. Oba objekty patria k najkrajším historickým pamiatkam prírodného parku nazývaného tiež "Česká Kanada". (PinkButterfl)

• - Za celé natáčení došlo celkem k 5ti pádům z kola, které se obešly kromě odřenin a jednoho vymknutého kotníku, bez většího zranění. (Zdroj: Falcon)

• - Film se natáčel 22 dní. [Zdroj: iPrima.cz] (Bioscop)