• SeanLSD

Pozerať domácu komédiu znamená cielene sa vystavovať trápnosti. Obvykle sa jedná o prehliadku kreténov a prehnaných stereotypov. To može byť aj dobre, také krivé zrkadlo sa spoločnosti zíde. Kolečko si spomenul na niekdajší úspech SNOWBOARĎÁKOV a RAFŤÁKOV a skúsil to znova, s dobre vymyslenou aktualizáciou. Problém ale je, že rýchlo skĺzol z dobrého úmyslu a s celkom slušne nahodenej a rozohratej komédie tohoto typu prepadol do skutočne trápnej romantiky. Vývoj je tak rýchly a absurdný, že sa stráca nielen humor, ale aj zmysel. Pretože ak takým kopytám stačí pár dní a trochu bicyklovania na to, aby jeden zbalil exotickú černošku, druhý slovenskú speváčku a tretí sexy macochu, tak sa možem jedine rozčuľovať nad takou naivitou - alebo nespravodlivosťou osudu, že čo má proti mne!(14.12.2019)

• dr.fish

Děti, zahoďte mobily a jeďte na kole do přírody. Čekají tam na vás skutečné věci, holky a láska! Svět je báječnej! Tohle je poselství filmu, nic jiného těch 95 minut neobsahuje. Myslím, že osud naší kinematografie už je zpečetěn. Kamera je hrozná stejně jako ve všech reklamách, hudba z pekla a závěrem Láska jako večernice v podání Mišíka ml., to je skutečná třešeň na dortu. 20%(19.12.2018)

• Necrotongue

Kvůli Haně Vagnerové jsem se fakt snažil překonat sám sebe a dát filmu alespoň jednu hvězdičku, ale nezvládl jsem to. Věděl jsem, že nejdu do ničeho úžasného, když se do filmu obsazují zpěváci místo herců, člověku to dojde, ale tohle byl humus. Vzhledem k tomu, že žijeme v multikulturním státě, je logické, že českou rychlobruslařku hraje černoška, ale než jsem se nad tím stačil pořádně rozčílit, přišli tvůrci s rasistickým nápadem a zaparkovali v kempu velblouda, to byl asi jediný moment, který mě rozesmál. Snímek se jinak vyznačoval jen křečovitými pokusy o humor, toporně působícími herci a zoufalým scénářem, takže to jinak ani dopadnout nemohlo.(19.4.2018)

Matka psycholožka, kterou skvěle zahrála Vanda Hybnerová stála za to. To bylo dílo, přímo učebnicový příklad. Vůbec to tady měli všichni jasně rozdané. Ale lidé nesjou statistické tabulky a ani být nechtějí. Tahle cyklistická komedie si ani na nic hlubokomyslného nehraje a ani tím nechce být. Je to jen prostá letní oddechovka. I takové jsou po tom všem valcujícím marastu potřeba. Takže proč ne. Kola jsou přece v kurzu. Příště něco o běhání.(11.7.2018)

• ZHODNOTITEL

TO JE TEDA POČIN Film je trochu prázdný. Nemá to žádný vytyčený cíl. Zkrátka se vezmou kola a jede se a uvidíme, co se z toho vyvrbí. Pubertální scénářík jak ze sna 13tiletého chlapce. Tohle asi potěší děcka v letech. Zvlášť pokud kluci tam mají Vagnerku a holky Mišíka. Ale abych za takový film vybíral vstupný, to by mi bylo trochu blbý.DO KINA NE, DO TV ANO(19.3.2018)

• - Každý herec najezdil v rámci natáčení kolem 90 kilometrů, což je paradoxně méně, než slibují, že ujedou ve filmu. Výjimkou je Pavel Nečas, který mezi některými lokacemi rád přejížděl na kole, a najezdil tak mnohem více kilometrů než ostatní. (Zdroj: Falcon)

• - V jedné scéně je vidět, jak Vagnerová, Komínek, Machuta a Mišík vystupují z vlaku na zastávce Senotín, což je jedna ze zastávek úzkokolejné dráhy JHMD (Jinřichohradeckých místních drah) na trase Jindřichův Hradec - Nová Bystřice. (bubun)

• - Vo filme sa objaví nočný záber na hrad Landštejn, ako aj záber na Klášter paulánů u kostela Nejsvětější Trojice. Oba objekty patria k najkrajším historickým pamiatkam prírodného parku nazývaného tiež "Česká Kanada". (PinkButterfl)