Jáchym a David jsou nevlastní bratři, kteří žijí pouze virtuální realitou. David ze všeho nejraději hraje počítačové hry a Jáchym si přes sociální sítě píše s několika slečnami, kterým pomocí photoshopu lže sám o sobě a o svém životě. David má kamaráda Sašu, který musí živit rodinu a to pomocí youtube kanálu, kde má módní show, ve které vystupuje jako homosexuál. Na nátlak rodičů jsou všichni tři donuceni vydat se s přítelkyní Davidova otce, Terezou, na cyklovýlet dlouhý dvě stě kilometrů. Při výletě je však jejich největší starostí, zda mají signál, nabitou baterii v telefonu, internetová data, a nebo připojení na wifi. Po cestě narazí na čtyři děvčata, která podstupují letní přípravu na rychlobruslení a v rámci tréninku vyjela na kola pod vedením Romana. Na konci dne kluci zjistí, že jsou ubytováni ve stejném kempu, jako děvčata. Jáchym málem dostane infarkt, když zjistí, že ve stanu není elektrika a on si tak nemůže nabít svůj telefon. Nakonec objeví zásuvku na toaletě a pomocí několika prodlužovacích kabelů tak dostane elektřinu do stanu. V noci se však na kabely vymočí opilý kombajnista a Davidův a Sašův telefon zkratuje. Další den všichni na cestu vyráží společně. Za cíl mají lom, kde se mohou vykoupat. Holky jedou napřed a za nimi je Saša. Když k lomu dojede, holky se již koupou a jsou nahé. Jelikož si všechny myslí, že je Saša homosexuál, vůbec se před ním nestydí. Při cestě zpět Jáchym zjistí, že mu došla data. Málem se z toho zhroutí, ale když mu chce Tereza půjčit svůj telefon, Roman jí to zakáže. Mezi Sašou a Irčou to začne jiskřit, ale Irča si stále myslí, že je Saša na kluky. Hanka si po celou dobu dopisuje s jakýmsi Jerrym, který jí ale najednou přestane odpovídat, což jí trápí. Holky se jí snaží dohodit Jáchyma, ale ona se brání. Večer u táboráku však Jáchym zazáří při hraní na kytaru a Hanka začne do jeho hraní zpívat. Když spolu později mluví, Jáchym Hanku rozesměje. To si však hned vezme jako znamení a pokusí se jí políbit, což se jí nelíbí a oznámí mu, že někoho má. Další den skupina opět jede společně a má před sebou single trail. David však spadne z kola a rozsekne si nohu. Roman, který má kurz první pomoci mu jí na místě zašije. Večer jdou všichni společně do hospody, kde se Jáchym připojí na wifi a začne odepisovat všem svým slečnám. I Hanka se raduje, že jí Jerry odepsal. Když však Jáchym vyfotí fotku a ta vzápětí přijde Hance, dojde jí, že její přítel je po celou dobu Jáchym. Naštve se na něj a ten začne panikařit. Nechce, aby na něj byla naštvaná a okamžitě ostatní slečny vymaže. Mezi tím se Saša Irče přizná, že není gay. Tu to potěší, ale je zklamaná a naštvaná, že jí lhal. Po takto neúspěšném večeru se kluci rozhodnou, že už v jízdě nebudou pokračovat, a že pojedou druhý den domů... (TV Prima)

Trailer

xxmartinxx odpad!

Další scénář, kde si Kolečko plete tupou amorálnost s cool kontroverzi a nekorektním humorem - film, kde nesympatické a zlé postavy dostanou přesně to, co chtějí, jako obměnu za to, že to začnou chtít. Další film plný legračního product placementu, stylizovaný způsobem, že před dvaceti lety by už to bylo vyšlé z módy. Adam Mišík je tragický neherec a film si to uvědomuje, tak jeho hlavní postava prakticky nic nedělá, aby bylo napácháno co nejmíň škody, čili se vyprávění rozpadá, protože v jeho středu je jen černá díra. Říkal jsem si, že tomu dám třeba jednu hvězdu, protože na rozdíl od Dezertéra to má aspoň začátek, prostředek a skoro i konec, ale pak začal najednou zpívat Mišík cover na Večernici, ačkoliv nemá s dějem nic společnýho, a už jsem se v tom nějak ztratil. ()

Djoker

Kolečko je frajer, zase napsal filmový scénář za víkend. Bohužel si musíme vystačit s jedním vtipem (idioti čumí do mobilu) pořád dokola. Vagnerovou začínám litovat. Její éra štěrbiny pro honimíry, frajírky i tatíky evidentně nekončí ani po překročení Kristových let. To vážně nemáme jinou mladou herečku, která by si troufla na bikiny a nesklidila posměch publika? Na Mišíkovi je zase vidět, že poprvé v životě seděl na kole. Docela bžunda, ale hlavně demence. ()

T2 odpad!

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,182,000▐ K čomu sú dobré tieto tupé pubertálne výlevy založené na prízemnom bytí dnešnej mobilnej doby. K tomu tu máme buď prázdne postavy, doslova tí mladí sú v tých úlohách dobrí ako stádo zombii. A Celeste toho tiež moc nenamelie, pokiaľ nehmká pri hre na gitare. K tomu hneď celá plejáda praštených či úchylných postáv, humor prízemný. /10%/ ()

Radek99

Bajkáci...proč musí film cílený na náctileté publikum být vždy tak tupý nosič product placementu? Nechci se plést, ale asi by měl být nějaký kvalitativní rozdíl mezi celovečerním filmem a televizní reklamou třeba na Trivago, než jenom ten, že si dotyčná herečka změní šatník, dají jí kolo, má to střih a dobrou hudbu... :-( ()

Gilmour93

Od prvního kilometru jedou Bajkeři spolu nanicovatými panici a eskapádami Rendyho a Klína gruppetto. V sérii defektů humoru a spadlých řetězů děje občas pomůže ze servisního vozu Kolečkův sportovní joke, ale jinak je to obří krize, při které si řidič sběrného autobusu užívá se sadismem ředitele Cobrama Mišíkovo herecké trápení. A já se při jeho závěrečné „sexuální“ scéně s Vágnerovou vyblil do bidonu.. ()

• Kombajny byly zapůjčené od zemědělce z Rakovníku a od zemědělce z Českého Rudolce. Žlutá míchačka je až z Moravy. (asdfasdf)
  • Vo filme sa objaví nočný záber na hrad Landštejn, ako aj záber na Klášter paulánů u kostela Nejsvětější Trojice. Oba objekty patria k najkrajším historickým pamiatkam prírodného parku nazývaného tiež "Česká Kanada". (PinkButterfl)