Mamma Mia! Here We Go Again

• USA Mamma Mia! Here We Go Again (více)

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom! S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo. (CinemArt)

lulundia

První film – emoce, skutečné situace a skuteční lidé, skvělé výkony a skvělá hudba. Dvojka – afektované scény, nedůstojné věku herců (starší i mladší generace), hudební čísla úplně mimo děj (Já, dívka, líbám svou učitelku? Wtf?), navíc úrovní někde hluboko na bodu mrazu. Vše z nás ždímá slzy, jenže jsou to slzy zoufalství nad tak krásným nápadem a tak fušerským provedením. Pláču a téměř utíkám z kina, a když nesmrtelná prababi Cher začne zpívat „Fernando“, zhroutím se úplně. Nevím, kdo si z koho při točení střílel, ale je to celé (jak řekla kamarádka), jako by to točilo několik lidí. Jenže se zrovna pohádali, nikdo s nikým nemluvil, a tak to na konci nějak slepili, páč premiéra se blíží. Bohužel, pár mladých kluků situaci nezachrání. Notabene, když mladý Harry působí jako gay a zve holku do postele, místo aby se jí dvořil jako správný vyděšený a introvertní mladý Angličan. Fakt nechápu, nechápu nic. Nechoďte na to a pusťte si jedničku. Že jsem radši nešla na Úsměvy smutných mužů... ()

althinka

čo dodať ... nečakala som nič a dostala som ... tento skvelý kúsok plný romantiky, nostalgie, nezabudnuteľných pesničiek a poctivo som skropila manželovo plece slzami. Nechýbal humor, po ozaj crazy jedničke je tu dávkovaný akosi sofistikovanejšie, ale stále je ho vrchovato ... viac lásky, viac za srdce chytajúcich scén, akýsi sladkobôľny pocit, keď za slovami pesničky človek nájde seba ... a o to viac sa stotožní. Fantastické obsadenie, Amanda zlatíčko, Lily dokonalá mladá Donna, ktorej som to doslova "zobala z dlane" ... jednoznačne veľmi dôstojné a vydarené pokračovanie ... trošku oplakaná finálna scéna (klamem, dosť) a nadôvažok ma veľmi pobavilo, že si spievalo kino nahlas:) mnohých to fakt strhlo a nedalo sa tomu odolať, nejedná nôžka sa pohojdávala v rytme nesmrteľných songov ABBA :) určite stojí za pozretie (pozretia) ... a som veľmi rada, že Mamma mia ukázala, že kina nevypredávala bezdôvodne:) ... toto prirastie k srdcu a rozospieva ho, nech máte koľkokoľvek rokov :) ()

Martinesis

Po takových číslech, kterými se to tu pyšní, jsem tedy pod nátlakem svolil a shlédl i druhý díl. Předem říkám, že nejsem rozhodně cílová skupina tohoto a jemu podobných snímků. Takže, kde začít, dějem - určitě ne, protože ten celý film postrádá, postavami - 2 zaměnitelní borci a jeden mladý thor, ze kterého pak zůstane doktor Selvig, 2 mladé bréci jako křoví, které tam vlastně nemusí ani být a na závěr andy garcia, kterého štáb zřejmě zaskočil na dovolené a ferrero roCHer nebo to co z ní pod nánosem umělé hmoty zbylo. Film "zachraňují" Amanda a Lilly na které je alespoň pěkný pohled a stará parta spíše díky tomu, že se jedná o výborné herce. Atmosféra nula a humor jakbysmet. Takže díky, krásné písničky od ABBY si příště pustím pouze audio. ()

evita_

Po desiatich rokoch opät v kine na Mamma mia. Úprimne som bola celkom zvedavá, čo ešte pesničky ABBY môžu ponúknuť divákovi zasadené do deja nejakého romantického / komediálneho filmu. A čuduj sa svete, ono to znova fungovalo. Bavilo ma to, bolo to veselé, zábavné, tanečné, pestré...Asi niečo také očakávam od filmu tohto typu. Neraz som si v kine spievala, pokyvkávala hlavou a najmä - bavila sa. Veľmi veľmi mi prišla sympatická postava Cher a o Andy Garciovi ani nehovorím - aj napriek tomu, že vo filme bol len sporadicky, páčil sa mi asi najviac. 4 hivezdy sú jednoznačne zaslúžené. ()

Incanus

Zodpovědně nemohu hodnotit jinak. Film sice nestojí na stejné kvalitativní úrovni, jako třeba díla pánů Kubricka či Scorseseho, ale v rámci žánru se jedná o jeden z nejlepších filmů vůbec. Pominu, že jej nepojí hutný děj, či hlubokomyslné poselství, ale budu parafrázovat jednu z postav - někdy cestou ke štěstí je nutné nepřemýšlet a konat. Tady to platí bezezbytku. Buď se vám film, který je postaven na známějších (co třeba byly použity i v prvním díle, nyní s novým aranžmá) hitech skupiny ABBA, i těch méně známých (avšak neméně kvalitních) bude líbit anebo jej zařadíte mezi typy na jedno shlédnutí. Osobně jsem se obával, zejm. když se proslýchalo, že do kin zavítá druhý díl, výsledku, ale byl jsem mile překvapen. Film je o něco vyspělejší, místy ne tolik "rozjásaný" jako jeho předchůdce, zase neurazí a potěší ty, co na hitech/hudbě skupiny ABBA vyrostli. Zúčastnění herci neudělali originálu ostudu a byť slova některých písní doznala i podstatných změn, celek tvoří příjemnou letní podívanou. Mohu tedy jen doporučit. ()

A161729

Vůči jedničce slabší ale moc pěkné. Jediná výhrada na Řecké ostrovy tam bylo až moc čmoudíků (že by příkaz?) ()

yelowangel

Mrzí mě to, ale pro mě je to zklamání. Jedničku miluju, ale co mě obecně na dvojkách a výš vadí je, že se nedrží podstatných věcí co byli řečeny už v 1. díle (viz "Nahoře si na mě někdo zased, asi moje matka"= Babička je po smrti, a najednou ve dvojce babička nejenom že žije ale, ona je to dokonce slavná hvězda). Takových věcí je tam víc, nesedí ani to jak a kdy se s kterým klukem Donna potkala. Jinak je to super odreagovávačka, člověk se nasměje i si pobrečí. Co se týče písniček tak ty nejslavnější byli vyplácaný už v 1. díle, to však vůbec nevadí, film i tak dokáže strhnout. Děj je vlastně nijakej, taková snaha ztotožnění se Sophie s Donnou v době těhotenství. Občas mě přijde že herci trochu přehrávají, ale kde ne. Celkový dojem není úplně špatný, ale vidět to znova nemusím. ()

jarkametelka

Dvěma slovy:budete brečet.A tím nemyslím,že je to špatný film,ale tím,jak je to dojemné,nostalgické,sentimentální...Čekal jsem,že druhý díl bude taky tak rozverný jako jednička,ale zmýlil jsem se.Tento díl je vážnější a více dojemný a vůbec mu to neškodí,spíše naopak.A je to způsobeno Donninou smrtí,proto se celý film vznáší na melancholické náladě...Mě osobně nepřipadají nějak zajímavé dialogy ani setkání potencionálních otců jako mladých jinochů,není nějak atraktivní a humor tu v podstatě taky nějak nefunguje.A mám pocit,že jednička měla lepší choreografii a byla o trochu "živější".Ale co tu funguje je právě ta melancholie a hlavně výběr písniček,který je stejně dobrý a v některých ohledech možná lepší než v jedničce,teda podle mého názoru.Co mě však dostalo,byla poslední asi dvacetiminutovka,ze který jsem byl úplňě citově vyždímaný,protože při písničkách jako je I've been waiting for you,kterou zpívá Amanda Seyfried a ve flashbackech z minulosti běží jak přišla na svět,je velmi emotivní a na mě dost zapůsobila a já jí považuju za jednu z nejlepších scén ve filmové historii,která diváka prostě nenásilně a upřímně dojme.To samé píšu o křtu,při kterém zpívá Meryl Streep s Amandou-to je prostě nádhera.A to uz budete mit promoceny kapesnicek..Ten duet se jmenuje My Love,My Life a je to podle mě nejlepší podání této písně a já si pevně stojím za tím,že je to lepší než originál.Meryl Streep tim dokazuje,ze je podle mě profesionální zpěvačka a s Amandou jim ty hlasy oběma neskutečně ladí.Kdyby bylo o trochu vtipnější zpracované setkání těch tří mladých otců,zivejsi rezie a propracoval se vice humor,byl by to vyjímečný film,který by to dotáhl daleko.Ale i tak film stojí za zhlédnutí a fanoušci jak Abby,tak romantici,kteří si chtějí poplakat,nebudou zklámani.Jen takových filmů více. ()

Fantoms

Dvojce dávám 3* a to za: 1. Za staré známé. 2. Za to S.O.S. které mě opravdu rozložilo. 3. A prostě za to, že mám rád ABBU. Jinak mi serie Mamma Mia připomíná samotnou ABBU. Mamma Mia! je veselá, šílená jako ABBA ve vrcholné formě, umí chytnout za srdce, samotní členové kapely (v tomhle případě herci) si to užívají, je to prostě pařba v řeckém stylu. Mamma Mia! Here We Go Again je naopak, jako dojezd ke konci kariéry. Avšak i přesto si zachová jistou kvalitu, která mě přiměla dokoukat až do konce a už zase přemýšlím, kdy se znova kouknu na oba díly po sobě. ()

ywette

Jednička byl dokonalý film na pohodu u kterého se člověk pobavil a užil si tance i písniček. Dvojka mi přišla úplně jiná a ačkoliv je dělaná celkem zajímavě, film na pohodu a odreagování to tedy rozhodně podle mě není, což jsem očekávala. Přišlo mi to smutné a i nudnější. ()

IvanIII

Letní film, který Vás naprosto pohltí, tedy pokud nejste naprostá necitlivka. Je pravda, že po stránce příběhové, to není žádný zázrak, na druhou stranu, jdete přece na letní muzikál a ten opravdu dostanete. Lily James je naprosto senzační. Přesně takhle by se chovala mladá Dona. Nespoutaná, plná žáru a neskutečně sexy! Spojení písní od Abby s mořem a prosluněnými záběry nemůže dopadnout špatně. Mamma mia 2 je vlastně taková pohádka pro dospělé, ale není někdy fajn se nechat unést pohádkovým příběhem? ()

Wanesska

Tak tohle byla vážně jízda od začátku do konce. Některé scény jsem si pouštěla několikrát. Skvělé bylo prolínání minulosti a současnosti. Člověk si s hlavními hrdiny rád zavzpomínal, načež se převezl zpět do současnosti. Skvělá ukázka toho, jak je život pestrý od mládí až po stáří. Do to Abba, Řecko, krásní milí lidé. Opravdu na film radost pohledět. Více filmů opěvující krásu života, symbol matky a dítěte. Dala bych i hvězdiček 6...teda až na Cher. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /romanticko - přeslazený děj se trochu ztrácel ve víru zpívání a tančení, naštěstí nebyl až tak důležitej, občas jsme zabrnkali na melancholicko - smutnou strunu/, + /hudba samo skvělá, aby taky ne, herecká plejáda vyčerpávající a Lily opět nezklamala/, hodnocení - ikdyž neznám 1. díl, tenhle celkem ušel, pěkně to odsýpalo, tančilo se, zpívalo, docela vtipný to bylo, do toho bába Cher, La La Land to sice není, ale jo, docela se mi to líbilo a Lily opět roztomilá ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Děkuji za tu hudbu, za písně, které zpívám. Díky za radost, kterou přinášejí..." Dobré songy byli použité už v jedničce. Ale nebojte se, protože ty populární songy tvůrci použili znovu. Sice poslouchám jinou hudbu, ale písničky od ABBY velmi dobře znám. Jako kdo je vlastně nezná? Které se mi líbily tady? Super Trouper a Knowing You. Ostatní mne více zaujaly v prvním díle, kde je logicky zpíval někdo jiný či byli lépe vystylizované. Příběh: Amanda Seyfried znovu otevírá matčin hotel. My jako diváci ještě sledujeme životní příběh Streepové. Tedy 2 v 1. Film je takový neradostný aj většina songů je pomalých. Označení komedie sem rozhodně nepatří. Nejvíce mne zaujala Cher, která potěšila hlasem i vizáží. Jinak to bylo zklamání. - 20%. ()

stellie

Pokojne by som dala plný počet hviezdičiek, ale stará biela čerešňa to coverom Abby maximálne po*rala. Za to Lily James sadla rola mladej Donny ako uliata. :) ()

psot

jednička naprosto skvělá, ale tohleto nezáživné, nudné, bez náboje a šťávy, kompletní herecká sestava (mimo herců z jedničky samozřejmě ) totálně antipatická. Konec protivně protahovaný , no a Cher tomu nasadila korunu, brrrr ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě