Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. (Falcon)

Evander

Mulan je ve výsledku docela příjemnou akční pohádkou s poměrně silným morálním poselstvím, na kterou se dá jistě podívat i vícekrát. Film je ale opravdu potřeba brát jako akční, rodinnou pohádku, jinak nabídne pouze zklamání a dokážu pochopit i ty, kteří film nezhlédli do konce. V některých pasážích bych film s chutí hodnotil i 5*, v jiných bych ovšem nebyl daleko od odpadu. Je až k nevíře, jak se ve filmu střídají výborné a skvěle zahrané scény s těmi naprosto brakovými. U žádného jiného filmu jsem dosud něco podobného nezažil. Kdybych film rozdělil třeba na tří minutové úseky, není problém, aby se dva po sobě jdoucí úseky od sebe svou kvalitou lišily jako noc a den a opakuje se to po celý film. Audiovizuální stránka je naopak bez výhrad a celý film táhne slušně nahoru. Díky silnému poselství na závěr a opravdu velmi zdařile zpracovanému vyvrcholení děje dávám 62%. ()

helloween93

Disney se rozhodl, že udělá hraný remake původní animované Mulan z devadesátek, která už je lety prověřeným kultem na poli celovečerních animáků. Myšák z filmu téměř zcela vymazal humor, zcela chybí ukecaný dráček Mushu a z převlíkací komedie je v podstatě válečný film o Mulan se superschopnostmi. V nové Mulan je víc změn oproti originálu, jiný záporák, který má po boku čarodějku, zcela zmizel love motiv mezi Mulan a Li Shangem a celé finále je jiné. Ani scéna s lavinou nepůsobí tak cool jako v animáku. Slabší 3 hvězdy. ()

animario

Nová hraná verze legendy o Mulan má krásnej pohádkovej vizuál, kostýmy a sympatický herce. Ale příběh, ačkoli hezky přímočarej (neasijská režie je znát), postrádal výraznější momenty, to "něco", co by z něj dělalo vyjímečnější film. ()

geek.ondra

Tohle že je blockbuster za 200 mega? Režijně nezvládnutý, chaoticky natočený ale i sestříhaný epos o ničem. Dobrodružnost původního animáku je pryč a jediná složka filmu která dokáže diváka aspoň trochu vtáhnout do děje je brilantní výprava která pravděpodobně vzala většinu rozpočtu protože na to kolik to stálo prachů tady chybí nějaké epické nebo zapamatování hodné momenty. Mimo tu výpravu, kostýmů, pár scén a fajn herce není co chválit. Za takový prachy bych čekal blockbuster dekády ale nakonec se z toho vlastně vyklubal největší Disneyovský fail posledních let. 3/10 ()

Cinematrix

Číňanům moc nerostou fousy, jsou všichni takoví nějací stejně malí a vlastně jsem ani nikdy neviděl prsatou Číňanku, navíc vypadaj jeden jako druhej, ať už je to chlap nebo ženská, takže chápu, že nějaká Mulan žena mohla bejt v klidu jako Mulan čínský muž. Jediné, co film táhlo, byl vztah dcery s otcem, ale to by se hodilo na jiný film. Doma mám malého pejska, kterej se rád dívá na filmy, ale z tohohle se mi v půlce posral. ()

Dm1tr1j odpad!

Nemôžem lepšie ako odpad. Veľmi sračka aj kvôli tým hnusným ťamavým ksichtom, ktoré znemožňujú rozoznať ženu od "muža". ()

AloeB

Máme ty nejlepší ingredience pro dokonale atmosférický film z orientálního prostředí staré Číny, kdy tato země ještě nebyla co se zajímavosti týče poškozena zhoubným duchem socialistického brutalismu. Krásný exotický vizuál, bojová umění, šikovné čínské herečky, inspiraci původní legendou, dechberoucí záběry krajiny. A přesto špatně. Tedy ne úplně špatně, odpad to rozhodně není, jen řemeslně kvalitně uhnětená sterilní práci bez kapky zajímavosti či inovace přehánějící v prvcích v nichž by mohlo být ubráno. Co je nám naplat, že je snímek vizuálním klenotem, když je příběh tou nejjednodušší ukázkou z učebnice scénáristiky pro začátečníky. Sám jsem obhájcem největším důrazu na atmosféru a krásný vizuál, ostatně i bez toho by byla třeba zfilmovaná Pěna dní jen prostým sentimentálním příběhem o lásce, ale vypadá-li scéna jako poněkud předimenzovaná kombinace Dálího a van Gogha na třistaosmdesátou, pak je něco špatně. K dojmu kýče vypomáhá i maximální vyumělkovanost scén, kdy každý hrneček zapadne tam kam má a i když se střepy zrovna tříští, tak mají potenciál poskládat pravopisně správnou větu japonského Kandži a nerozbitivší se poklička čajové konvice ukryje utíkajícího pavouka. Pak je divákovi o to víc nepříjemné vědět, že se kouká na prostou krásnou slupku, pod kterou se ale nic neukrývá. V kontrastu s tímto je o to víc vidět absence krve, která k bojům s meči, luky a kopími zkrátka patří. Samozřejmě, jsem si vědom, že tato Mulan vychází z Disneyho (buď prokleto to jméno) pohádky, ale zároveň je tato Mulan dobrodružným válečným filmem. A nebo si na něj alespoň hraje. Samozřejmě, jde o stejně nesmyslný extrém jako jsou třeba Tarantinovi nesmyslné hektolitry krve v Djangovi nebo Panchartech, ale zatímco toto druhé nerealistické filmové klišé alespoň nějakým způsobem dává divákovi najevo, že jsou postavy skutečně zranitelné a z masa a kostí, tak vojáci v Mulan jsou pouhými hadrovými panenky o nichž si ani nemůžeme být jistí, zda jsou skutečně mrtví či ne (zatímco rozstřílí li rozzuřený negr na cucky rasistického plantážníka, tak vám kurva garantuju, že je mrtvej). (A ano, toto kritizuji na rodinném filmu, protože i tady se bojuje a já nechci sledovat souboj, který by mohl být napínavý, s tím, že jediné, co se může postavě odhozené pět metrů daleko stát je, že jí vypadnou dva chomáčky plyše) Dalším poněkud úsměvným nešvarem hrané Mulan je snaha zavděčit se feministickému publiku, zde ovšem jenom podotknu, že by to asi nemělo fungovat tak, že žena začne dělat za chlapy jejich válečnou práci. Také si zde nejsem jistý Disneyho pojetím historie, protože je zde o mnoho méně (vlastně žádný) černochů než v předrevoluční Francii Krásky a zvířete. V konečném důsledku není ovšem tato adaptace tak zbytečná jako předělávka třeba Dumba nebo Lvího krále, zde jsme se alespoň zbavili otravného Mushua, což jsou jen body navíc. ()

Vabr

Původní verzi jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat a udělal jsem to tak schválně. Ze začátku je film opravdu hodně nezajímavej, megálně sestříhanej a špatnej na koukání. Ale až se přesune na vojnu a začnou výcviky, tak je film lepší, ale celkově je celý film hodně sestříhanej a efekty jsou občas přehnaný. Celkově mi mírně vadí rozostřený green screen. Vy si stěžujete na to, že Mulan nevypadá moc jako chlap, ale popravdě to tak blbý není, protože tam všichni ostatní taky mají ty drdoly. Příběh jako samotnej se mi líbí, ale je to dlouhé a myslím si, že by to šlo určitě o něco zkrátit. Fénix je otravnej a docela dost nemístnej. Ani se nedivím, že na tom prodělávají, když dali do toho 200 miliónů. Efektů je tam hafo a šly by určitě ubrat nebo o něco zhoršit. Finální bitva je v pohodě. Ale málem jsem se lekl, že film skončí úplně retardovaně ze strany Mulan a jejího rozhodnutí. Film si vůbec neuměl udržet stálý tempo nebo emoce. VYHODNOCENÍ: TAK Yifei Liu PODPORUJE HONG-KONGSKOU POLICII?? :D NE TO BYL VTÍPEK. SAMOZŘEJMĚ, AŤ SI KAŽDÝ MYSLÍ, CO CHCE ()

Kingjiri

No, nečekal jsem vlastně vůbec nic, poněvadž pohádky nikdy nebyly moje krevní skupina, ale i tak jsem výsledkem mírně rozčarovanej. Příběh moh být i v rámci žánru o něco míň naivní a naopak víc záživnější a propracovanější (občas jsem měl pocit, že se spíš než na film koukám na nějakej slepenec scén). Vizuálně jsem vůbec nadšenej nebyl, akce byla neslaná nemastná a určitě jí chyběla aspoň nějaká epičtější scéna. Jako kdyby šlo o nějakej Netflixovej biják za pár desítek mega, možná bych se trochu slitoval. Ale dostat takhle nudnou podivanou bez jediný zajímavý scény za 200 mega je hodně velkej průser a upřímně bych se ani nedivil, kdyby za tohle u Disneyho padaly hlavy. ()

tomik99

Animovanou verzi mám velice rád, dokonce mám i obrázkovou knížku, která je velice povedená. Jelikož film vidím s nějakým odstupem, neměl jsem příliš velká očekávání vzhledem k onomu hodnocení. Pro nás „bělochy“ je těžké rozlišit postavy v ryze asijském filmu. V animované verzi si můžete vyhrát s obličejovými rysy, zde je to už o něco těžší. Přesto herecké obsazení se tak nějak povedlo a v tomto ohledu moc není na co nadávat. Hlavní herečka je sympatická, krásná a rozhodně hraje roli dobře. Problém není ani v pohádkovém příběhu jako spíš důrazu, na co film až záměrně a často upozorňuje. Čínská kultura byla vždy silná, ale tady se až přehnaně tlačí na pilu na odkaz rodiny, postavení muže a ženy ve společnosti a stálé opakování stokrát věděného se po čase již zajídá. Styl vyprávění mi taky neseděl, zatímco v úvodu se jedná o poměrně slušnou pohádku, s přibývající stopáží je to horší. Znovu si lámu hlavu nad tím, proč se herci nenaučili nějakou bojovou choreografii a neprahli k čínským tradicím, když už na nich tak film lpí. Místo toho tu máme naprosto nesmyslné výpady postav, házení oštěpů nohou, odrážení šípů snad čímkoliv a další tunu nelogických CGI volovin, které nejenže stály spoustu peněz a špatně vypadají, ale hlavně máte pocit, že sledujete céčkový film z indické produkce. Takových do očí bijících záběrů je v druhé polovině hned několik, navíc příběhově snímek slábne. Nakonec se uchyluji ke třem hvězdám a to především za docela slušný úvod. I těch pár písniček z animované verze by filmu pomohlo. Když to mohl kopírovat „Lví král“, tak proč ne „Mulan“? Režisér totiž s ničím novým (a obohacujícím) nepřišel. ()

dalziel

Kung-fu reverse Tootsie. Americká soubojová  skákačka ktorá sa tvári ako čínska. Bohužiaľ tú prehnane emancipačno-politickú korektnosť dnešnej doby si mohli strčiť niekam. Linda Veszprémiová nevyplakávala že jú nemajú radi. Vyzula dreváky a zmastila všetkých bez zbytočných kecov. ()

ViktorS

No čakal by som od toho viac. Ale tak vyrastal som na Legenda o Mulan (1998), takže je to aj sila zvyku proste. Človek by si ale myslel, že hraná verzia bude viac realistická oproti animovanému filmu no opak je pravdou. Je to viac fantazijné a práve preto to u mňa stráca na hodnote. Stále som si zrovnával určité scény z filmu s animákom a jednoducho práve ten je podľa mňa oveľa viac epickejší ako tento remake. ()

aR3Zz

Obrovský potenciál, velká výprava a přitažlivé kulisy. K tomu dobrý podtext. Šlo z toho udělat úspěšný megafilm, takhle to zapadne mezi spoustu průměrných historických akčních snímku. Kdyby aspoň Mulan (a jiní) častěji využila své "Cchi"... ty scény mě bavily asi nejvíc. 60% ()

NiaWolf

Osobně jsem četla jen knižní zpracování původní Mulan, takže nějaké nepřesnosti s původním tvorbou mě nechávají chladnou. První hodina je vážně pěkná, hezké kostýmy, prostředí a příběh. Bezproblémů bych dala 4*. Jenže pak se film začne chovat jak kůň, kterého střelíte do nohy a snažíte se s ním přejet Hedvábnou stezku. Frekvence střihů se začne velmi nepříjemně zvyšovat, logické a fyzické nesmysly se začnou valit jako lavina. Třeba, věděli jste, že s koněm se dá surfovat po lavině? Ne? Tak teď už to víte. Také tu máme zlou a mocnou čarodějnici, co se vyhne desítkám šípů, zabije na koho pohlédne, ale její největší slabinou je, že každému všechno vykecá na potkání. To takhle jdete někoho zabít, tak za ním dojdete, řeknete mu, že ho chcete zabít. Kdyby to nestačilo, tak zajdete za tím prvním, kdo vás může zastavit a vykecáte mu jak a kde. A komunistická třešnička na dortu je, že je celou Čínu zachrání demokratické hlasování pár vojáků, co veřejně přiznají, že celý jejich výcvik stál za ho**o, protože je strčila do kapsy i holka ze zemědělské díry. Je to škoda, určitě to šlo zpracovat lépe, takhle je ta poslední hodina jedno velké utrpení. ()

baddass01

Bezkrevná, předlouhá, barevná nuda. Myslím, že sami Číňani by ten film vymysleli a udělali daleko lépe. Amíci naroubovali svůj mentál na ten asijský a fakt se nepodařilo. S touhle feministickou story se může jít Disney vyfotit. ()

Maximilianus

Pôvodný animovaný film som nevidel, alebo si ho už vôbec nepamätám, takže ho nemôžem porovnávať s aktuálnou verziou, avšak Mulan 2020 mi neprišiel až taký hrozný. Bohužiaľ sa v ňom ale objavilo celkom značné množstvo hlúpostí, ktoré zrážajú aj moje dojmy z tohto filmu. Na druhej strane sa v ňom neobjavil magický drak známy z animovanej predlohy a film aj kvôli tomu stratil akúkoľvek rozprávkovosť. Disney podpis tu trochu poznať je, ale skôr išlo o historický film, ktorý ani nepôsobil veľkolepo, s ďalšou disney "princeznou". Je to škoda, pretože potenciál tento film mal a mňa osobne ani nenudil, len mi prišlo všetko moc rýchle, skratkovité a zjednodušené, pričom záver bol odfláknutý úplne. Možno keby mal film o 30-40 dobrých minút viac, pôsobil by veľkolepejšie a mohol by ísť aj viac do hĺbky charakterov. 6,2/10. ()

Eventyrer

V prvom rade a v komentári dištancujem od animovanej predlohy, až na poslednú vetu. Od začiatku je jasné, že efekty nie sú až také dobré ako by človek od podobného filmu čakal, hlavne herci snímaný na koňoch z blízka či dedina, v ktorej Mulan žije. Mohli vyťažiť viac vtipu z toho, že sa žena prezliekla za chlapa a bojuje v armáde. Hlúpo pôsobila aj pasáž s lavínou a záchranou jej spolubojovníka. Skvelá bola však hudba a nádherné výjavy prírody. Tie pôsobili skutočne veľkolepo. Hlavný záporák vyzeral desivo, pôsobil silným dojmom. Cisár mu ale zabil tatka tak sa išiel pomstiť. Klasika, pre diváka nulová motivácia. Motivácia držať Mulan palce a zachrániť cisára rovnako nulová. Nedokázali ma ako diváka presvedčiť, že ho Mulan musí zachrániť. Skôr som cítila, že má omnoho väčšiu motiváciu utiecť s tou bosorkou, ktorú rovnako ako Mulan, celý život podceňovali. A nemôžem si pomôcť, ale ak by netlačili tak na serióznosť a Mushu by tam bol, mohlo to byť lepšie. ()

bearmeedek

Kino-nabídka není v současné době nic moc, ale Netflix stále měkne, Mrtvý bod na HBO už mě fakt umrtvuje, takže jsem vyrazil alespoň na Mulan. Čekal jsem dobrodružnou pohádku a taková Mulan opravdu je. Dospělý divák stále cítí, že už by měl z toho vylézt čistokrevný akčňák, ale ví, že to nebude. Na druhou stranu to není ani pohádka pro malé děti. Jediné, co ochránci etiky ošetřili, je fakt, že při celé spoustě zabitých není nikde ani jediná kapka krve. Takže pohádkový příběh o cti a hrdosti docela pěkný, historický ráz filmu příjemný a těch akcí, s ohledem na pohádku a zmíněné čistotné zabíjení, docela dost. 70%. ()

ER

Takové bez duše (poetikou se měli tvůrci inspirovat u Hrdiny s Jet Li) a ani bojové scény nezaujmou. Po technické stránce jeden z nejhorších filmů (příliš okaté digi scény a mnohdy podivný střih). Aspoň příběh je fajn, výprava také. Takové 3- ()

RypavaDvojka

*Viděno v kině* *Možné spoilery* (+) Výborná kamera, překrásné záběry přírody a všeobecně panoramatické záběry na výbornou (+) Pokud pominu scenaristické výplody tak výborná režie (+) Poutavý příběh, který se neokouká, co se dočkal malých změn a kupodivu mu to neuškodilo (+) Velmi dobrý a s kreslenou předlohou lazený hraný film (+) Až na animaci ptáka výborná titulková scéna (Konečné titulky) (-) Toto do hodnocení není započteno (-) Dva vořežpruti, který neustále v kině hlučili, pokřikovali a kazili zážitek z filmu (-) Chybí Mušu!! (-) Přílišná feministická stránka... (-) Jemné chybky v tvoření atmosféry (-) Velmi málo krve. Je jasné, že se tady pokoušeli udělat "rodinný" film i pro malé haranty, ale zde krev až na kapičky skoro úplně chybí, což je velká škoda. Přes velni táhlý začátek (cca. úvodních 20 min.) odehrávajících se ve vesnici, které mne příliš neoslovili (tipoval jsem něco kolem 40 %) se film výborně rozjel a nebýt negativních faktorů v kině (které do hodnocení nezapočítávám) tak by si i 90% zasloužil. Od cca. 30 minuty (Odchod do tábora +-) je film téměř bezchybný a jen těžko se mu dá něco vytknout. (Možná by si čarodějnice (orlice) zasloužila ušetření a na konci by mohla být ukázána, že nakonec nějakým zázrakem přežila.) Co si ale musím vzít na paškál a co mi vadilo je až přílišná feministická propaganda, která zřejmě zde zajistila zde filmu menší hodnocení (Žena nemůže být voják, pojetí hanby apod,). Je jasné, že v tamějších dobách to tak bylo, ale není třeba vyloženě fackovat diváka a předkládat mu, jak to tehdy muselo být pro ženu ponižující. Animovaný snímek byl přesně v mezích, tady už přešel za hranici. Dalším negativním faktorem je úplná absence krve, která mi jako hororovému fanouškovi chyběla. 80% extendovaných na 5* ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Čtvrtý John Wick verbuje posily

Čtvrtý John Wick verbuje posily

04.06.2021

Legendární herec a mistr bojových umění Donnie Yen se připojil k obsazení čtvrtého Johna Wicka. Yen, jenž má za sebou například z nedávna Rogue One: Star Wars Story nebo Mulan si má údajně zahrát… (více)