Ozark - Season 1

(série)
USA, 2017, 9 h 58 min (Minutáž: 52–80 min)

Epizody(10)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

Fujtajksl

Nebejt těch strašně nesympatickejch herců a hlavně hromady nechutnejch bezerantskejch scén, možná bych dal i víc. Každopádně další řadu asi ani zkoušet nebudu. ()

1Vojta1

O něco zrychlené Breaking Bad ve mdle béžové barvě bez prorockého vedení Vince Gilligana i zbytku všech věcí, které dělali BB tak výjimečným dílem. Trpí syndromem první a poslední epizody, které se jako jediné dají označit za zábavné verze čehosi, čím měl asi být i zbytek série. Proč točit horší verzi něčeho, co zde máme již přes dekádu, mi zůstává záhadou. ()

panki9922

V rámci žánru veľmi kvalitná prvá séria. Batman prekvapuje svojim hereckým výkonom, no najmä svojou režijnou zručnosťou. Je vidieť, že mu na tomto projekte záleží, je vidieť, že majú tvorcovia dej prepracovaný. Páči sa mi celkový look seriálu (pomalé tempo, hudba, logo, kamera). Beznádej postáv je v niektorých pasážach doslova hmatateľná. Z hereckých výkonov kraľuje Laura Linney a Julia Garner. ()

hony23

Marty je sympatický finanční poradce, který upadne v podezření, že okrádá drogový kartel, pro který léta pere peníze. V patách má kromě mafiánů také FBI, nepřátele si nadělá i u jezera Ozark, kam se s rodinou přestěhuje. Do toho starosti s nevěrnou manželkou a rozmazlenýma fakanama, no zkrátka se nenudí a každý průser hasí tak, že si zadělává na průser další. Zpočátku pomalý děj se slušně rozjel a závěr 1.série přinesl velmi dobrou podívanou, která svým napětím, černým humorem i bizarností některých postav dává vzpomenout na legendární Fargo. ()

oli9

Rozjezd katastrofa, řekl bych že 4 zbytečné díly. Poslední 2 díly byla úplně jiná laťka. V půlce série jsem chtěl přestat sledovat, překousal jsem to a naštěstí nelituju. Poslední 2 díly to totiž zachránily a vytáhly podprůměrný seriál na zajímavý a dám šanci druhé řadě. Přesto dávám ⭐⭐⭐protože 2 díly z 10 je fakt málo ()

Plechy

Když jsem poprvé slyšel o Ozark, tak to bylo v souvislosti s Breaking Bad/Better Call Sall. To co mě jako první vyvedlo z omylu bylo, jak brutální někdy dokáže Ozark být, nebo spíš to jak dokáže navodit úžasnou atmosféru strachu. Atmosféře napomáhají i výborní herci jako Jason Bateman, kterého jsem až do této doby měl zaškatulkovaného jako komediálního herce, Laura Linney, Julia Garner. Pozornost si zaslouží i intro, které napovídá, které předměty budou posouvat děj kupředu. Bohužel se téměř celá 1. série dost vleče a to mi docela srazilo hodnocení, ale poslední dvě epizody jsou fakta bomba a po konci jsem se těšil na další sérii. ()

WugWugs

Nemôžem uveriť, našiel som seriál, v ktorom snáď každá postava je výborne napísaná a adekvátne herecky podaná. Netrpí supercool komixovým hláškovaním ako každý druhý film a seriál dneška (napr. taký velice cenený Money Heist vyvolávajúci veľmi častý a akútny facepalm syndróm). Bavilo ma tu všetko okrem zdĺhavých retrospektívnych častí. Oproti geniálnemu Breaking Bad je Ozark skôr civilný a takmer nejde cez čiaru uveriteľnosti - a aj v tých prípadoch seriál sám seba komentuje v zmysle ´niekedy sa to proste znenazdajky všetko dojebe, inokedy máš len kurva šťastie i keď sa tvoj život pritom v mihu obráti na úplne inú cestu´. ()

Tobias18

Nečekal jsem dokonalost, a tak jsem byl spokojen. Ozark je velice, velice kvalitní seriál, který má své chyby, ale první série mě od začátku do konce chytla a nepustila. Ty chyby se týkají převážně chování postav a občasných nelogičností, které se však dají ještě nějak překousnout. Herecké výkony jsou dle mého průměrné, ale v žádném případě ne špatné, jen si takhle asi nepředstavuju úplně první ligu. Líbí se mi, jak seriál dokáže rozehrát hned několik dějových linek, postupně je propojovat a dojít ke společnému vyvrcholení. Scénář má občas záblesky naprosté geniality, místy je však i dosti mdlý a tak se to nějak bije, až z toho zůstává vynikající nadprůměr, nic víc nic míň. Charaktery postav jsou až na pár výjimek dobře napsané a fungují, a některé jejich proměny jsou velice přirozené. Zvraty jsou povětšinou dobré, občas však nedávají příliš smysl a působí prvoplánově. Výběr lokací a jejich nasnímání kamerou je úžasné, za tohle si Netflix zaslouží jedničku s hvězdičkou. Spokojenost, nemůžu se dočkat druhé série. 70%. ()

ZuziBoss

Za mě konečně skvělý koukatelný seriál. Je to pokaždé velmi napínavé. Nenudíme se a těšíme se na na poslední sérii. U seriálu se člověk hodněkrát zasměje díky famóznímu humoru. Doporučuji :) ()

drkaldj

První série je dost slušný nadprůměr. Hlavně čím víc seriál sleduju, tím je to lepší až do samotného konce, který je skutečně výborný. Na většině postavách mi sice nezáleží, což je způsobeno tím že jsou celkem nepříjemné. Ale to je samozřejmě těmi často výbornými hereckými výkony, protože většina postav má být nepříjemná. ()