Selský rozum

(festivalový název)

Sedliacky rozum

Dokumentární

Česko, 2017, 73 min

Jediný opravdu poctivý, bezelstný a altruistický miliardář světa, úchvatný a dobrosrdečný filantrop Andy Babitch, sokol jasný, hlava pomazaná, je čiročiré maďarské dobro! Nic lepšího nás nemohlo potkat!!! Jde mu výhradně o blaho národa, aby nikdo nekradl, všichni bez rozdílu řádně a včas platili daně, hladce a spravedlivě čerpali evropské fondy a náš malý národ jen a jen vzkvétal ve světlých zítřcích pod laskavými křídly přátelského, soucitného, křišťálově průhledného a všemi milovaného korporátu, fertilního Agrofertu. Ten totiž, až po bolševicku za pomocí státních represí a nejúspěšnějších krizových nenažerů zatočí se všemi těmi zkurvenými zlodějskými a bezohledně vykořisťujícími malými a středními podnikateli, všechny je zruinuje, skoupí, zlikviduje a rozprodá na náhradní díly, tak každého z nás přivítá ve své hřejivé náruči a dá nám skvělou perspektivní práci za naprosto velkorysých 65 Kb (Korun babitchovských) na hodinu v některé ze svých zdravých BIO!!!kafilérií, životnímu prostředí nebývale prospívajících chemických provozech či ryze dietních nízkokalorických pekárnách. Tam budeme s pocitem zajištěné budoucnosti a úsměvem na tváři mlít zdravou a výživnou, posypovou solí dochucenou, ryze českou masokostní moučku z těch nejkvalitnějších produktů polských nucených výseků, šťastně a beze strachu míchat zcela netoxické pesticidky na ty zlé fuj fuj brouky, co nám ožírají biopaliva, nebo drtit z nutričně tolik hodnotných speciálních odrůd zakrslé kukuřice a chutně nedomrlého obilí mouku na koláče, co nikdy nejsou bez práce. Ne ne! Ti nejšťastnější z nás pak budou trávit dvanáctky na čerstvém vzduchu a pěstit naší žluťoučkou ekologickou spásu, královnu všech rostlin, jež zajistí našim dětem to nejčistší ovzduší, až coby božské aditivum zadře všechny ty zasrané znečišťující motory na fosilní paliva. Sláva ti, sláva ti, sláva ti!!! Endy, pomiluj ny! Tak rádi budeme pro tebe jen tupě přežvykovat a dvakrát ročně si necháme poklidně oholit vlnu na svetry. *** Jako Víťo, dobrý, vole, tohle ti závislé veřejnoprotiprávní médium s kradou, volenou většinovou Kalverovou bandou, jejíž předseda si pořídil novou firmu – Českou dementpubliku a.s. a tu dle svého nejlepšího vědomí a … po kouscích plundruje a likviduje, určitě do hlavního vysílacího času nezařadí. Nevím, jestli jsi to natočil Za orálek, nebo protože jsi stejně nasraný jako já, ale je trochu škoda, že sis jako tažného koně vybral ubohého nenažraného kulaka, kterého když Endy svým šarmantním způsobem ojebal a přivedl na mizinu, zbylo mu jen nuzných 10 000 hektarů, bioplynka za sto padesát míčů a oči pro pláč! Kdyby to náš maďarský parazit agent Bureš neudělal, sází teď spolu ruku v ruce řepku po celém Podyjí. Přitom je tolik lidí, které ta kunda zlikvidovala naprosto, a ještě zlikviduje, ať už svými obchodními praktikami, tak ekonomicky zcela nesmyslným daňovým terorem. Nebo taky ne a je to první vlaštovka s alespoň nějakou publicitou, kterou MAFRIE a Český žrout koncesionářských poplatků od každého, kdo jen umí vyslabikovat slovo televize, aniž by ji vlastnil, nestačily „zprodukovat“. Jít na lov sviní jen se selským rozumem není až tak úplně ono, ale nevadí. Dalo se to sice udělat mnohem chytřeji, s daleko věrohodnějšími oběťmi a neprůstřelnějšími argumenty, ale aspoň něco. Třeba teď přijdou další dílka a těch 70 procent lopat v našich lůzrech a hnojích pochopí, že zakřížkováním ANO volí cestu do prdele České korporátní republiky, na níž je bude s úlisným úsměvem provázet naprosto amorální hovado, které, až se to všechno v toxických dýmajících vyplundrovaných ruinách provalí naprudko, tak sorryjako, mámtovpiči a roztomilý tropický ostrůvek bez extradice na luxusně rajské dožití v Bakalově Polynézii. Takže nezbývá, než doufat, že pohádka skončí dobře a nějaké to dítě v davu už brzy nahlas bezelstně zakřičí, že císař je bezskrupulózní pokřivená hrabivá zlodějská zmrdská kurva, načež i solviny prozří a strhne se blahodárná vlna defenestrací a věšení na kandelábry.(26.9.2017)

Selský Rozum dokonale ukazuje, jak široká je kategorie "dokument", a hlavně, že dokument je něco jiného (alespoň v tomto případě) než investigativní žurnalistika. Jak je patrné ze zdejších komentářů, leckdo si všímá, že další z prací Zuzany Piussi je lehce na štíru s objektivitou, či jinak řečeno, že je silně tendenční, a to způsobem, cílícím na první signální soustavu, a u tzv. "slušného člověka" pochopitelnou okamžitou pobouřenost tím promyšleným vykalkulovaným kapitalistickým zkorumpovaným zlem, které má představovat Andrej Babiš/Agrofert. Je možné, že ho skutečně představuje. Je jisté, že Andrej Babiš opakovaně veřejně lhal. Ale tvůrci ve svém svatém nadšení nabíjejí ochráncům Svatého Andreje dost průraznou munici, protože kromě výsledků rozboru výrobků Kosteleckých uzenin jsou tu k vidění hlavně ti, kteří mají dobré subjektivní důvody Andreje Babiše nenávidět, a kromě jednoho staršího ukrajinského dělníka, hovořícího o drsných poměrech ve vodňanské drůbežárně, se všichni schovávají za rozmazané obličeje a zkreslené hlasy, přičemž dohromady říkají takové ty věci, které bez větší námahy můžete vyslechnout o komkoliv. Typicky "no jasně že ty testy byly uplacený, protože prostě Babiš". Na jednu stranu je dobře, že podobné záležitosti se točí (protože mediální divize Agrofertu je skutečná, velmi produktivní a velmi zdatná) - na druhou stranu se nedivím, když Česká Televize nechce něco takohéhoto pustit do vysílání, tím spíše před volbami. V tom bych nehledal politický tlak, ale opravdu snahu dodržet zákonné požadavky na status veřejnoprávního média. Závěrečný disclaimer: pojďte volit, nenechávejte se oblbnout sladkými řečičkami o tom, jak to s vámi kdo myslí dobře, používejte kritické myšlení, a hlavně selský rozum. Ten funguje na 100%. Jeho filmová, "dokumentární" podoba, bohužel jen tak na šedesát.(14.9.2017)

Matrix AB na druhou! Důležitá investigativa. Škoda té poněkud chaotické a nejisté formy...(19.1.2018)

Obsah odstrašující (ne vinou autorů), forma odstrašující (vinou autorů).(24.1.2018)

Selský rozum bohužel až příliš jednotvárně kopíruje koncept Matrixu AB, který mi už před těmi pár lety přišel přehnaně jednostranný. Investigativní práce novinářů přitom přinesla hned několik nových zjištění, které jsou však poskládané dohromady poměrně nenápaditě, suše a bez dostatečné režijní jistoty. Vyznění několikaminutových monologů Babišových "obětí" (mezi nimiž samozřejmě opět nechybí Bohumír Rada) vyšumí do prázdna, jelikož film bez silného vedení nechává všechny hejtry zdlouhavě vypovídat. Jsem možná zbytečně zlý, ale zmatenost a nekoncepčnost rychle vede k nudě, ve které zanikne jak široké spektrum probíraných témat, tak nezpochybnitelná práce, již sesbírání informací muselo dát. Takhle je z toho jen další šokované pozastavení nad tím, co se u nás děje. Ovšem s tím (jak správně píše xxmartinxx), že každého jen utvrdí v jeho počátečním postoji a nikam dál diskuzi neposune.(31.10.2017)

Selský rozum je tzv. Anti-Babišovským dokumentem, který ukazuje na "nekalé praktiky podnikání i politických machinací" a jejich následných dopadů. Dokument klade mnoho otázek a je zde použito mnoho dokumentaristických stylů. Výsledný dojem ze zpracování dokumentu je ovšem horší. Co se týče obsahu, je divákovi podán dostatek informací, aby si vytvořil svůj názor či pohled na danou problematiku. V dokumentu jsou informace o Agrofertu, Vodňaském kuřeti, Kosteleckých uzeninách, mastně Kmotr, dotacích, záhadných politických "machinací", zaměstnávání non-CZ obyvatel a výpovědi očitých svědků i lidí, kteří přišli s p.Babišem a jeho podnikáním do přímého styku.(5.10.2017)

Ten dokument dal určitě kus poctivé práce - materiál pokrývá překvapivě velký okruh událostí. Bohužel je ale taky tragicky špatně sestříhaný, v důsledku nepřesvědčivě argumentovaný (pokud jste team Babiš, nemáte moc důvodů těm hlavám věřit) a proto bohužel zbytečný - rozhořčí se nad ním ti, kdo byli rozhořčení dávno, potenciál "otevřít oči" tu je nulový. Upřímně řečeno mě překvapilo, jak špatně ten film drží pohromadě - čekal jsem solidní řemeslo, které dojede na "neobjevnost". Opak je pravdou - je tu spoustu působivého materiálu, který je daný dohromady velmi nejistě a neefektivně. 50 %(16.9.2017)

Dokument Selský rozum je třeba brát selským rozumem. Když někdo něco moc chválí, zapne se mi v hlavně kontrolka. Když se někdo do někoho (něčeho) moc naváží, zapne se mi v hlavě kontrolka. V dokumentu uvítám, když je oběma stranám dán stejný prostor. To tu nebylo a dokážu si představit proč. Ale i kdyby se Babiš natáčení účastnil, dokážu si představit, jak by to asi vypadalo. Je Babiš slušný podnikatel nebo zločinec? Kdo nám to poví ...? Informace, které čerpáme jsou ve většině případech z médií. Za komunistů jsme ovládali umění čtení mezi řádky. Dnes to potřebujeme ještě mnohem víc.(18.1.2018)

Tak jsem tady zaregistroval jakési hlášky o zbabělcích s rozmazanými ksichty a záhrobními hlasy. A to je právě to! Lidi už se zase bojí, že se jejich zasrané životy změní v ještě zasranější, nebo že je dokonce přejede Tatra s pískem. Takže nás má StBureš přesně tam, kde nás chce mít. Stádo s hubou od marmelády.(17.1.2018)

Bohužel je toto dílko strašně amatérské a tendenční. Popisuje v podstatě korporátní ničení malých podnikatelů. To se však děje napříč zeměmi a odvětvími. Zde je však do role ďábla dosazen pouze pan kolega AB. Ve finále je tento "dokument" zcela zbytečný. My víme svoje (OK, díky tomuto počinu možná o něco více) a Hrabišovy ovce to je utvrdí v tom, jaký je to chudáček a jak proti němu Kalousek vede účelovku... 60%(27.9.2017)

Po zhlédnutí Matrixu AB jsem byl mírně zaražen, teď jsem ale přímo vyděšen. Za ty dva roky se situace ještě víc vyhrotila. Babiš dělá čím dál větší bordel a lidi mu to bohužel žerou. Opravdu nemám slov. Nemáme daleko k návratu do minulého režimu. Nedělám si už ani iluze, že se po volbách něco změní, lidi jsou prostě blbí... "Přísahám na život svých dětí a vnoučat, že nebudu ovlivňovat svá média."(15.10.2017)

Tak jsem konečně viděl ten tajemný uniklý dokument ČT, který ČT ,,zakázala'' vysílat a který už koluje v četných kopiích na ytb a úložištích. Onen zákaz je vcelku jednoduchý. Není to na příkaz shůry (tedy z vlády) od mocných spolupracovníků z ANO, kteří stále pracují Babiše. ČT jako veřejnoprávní televize by tímto dokumentem mohla ovlivnit blízké volby a proto jej hodlá odvysílat až po volbách aby z tohoto nebyla nařčena. Otázkou zůstává zda veřejnoprávní Tv když už natočí pořad o zjevném darebáctví někoho - by jej neměla zveřejnit právě před volbami, aby si národ mohl udělat sám názor. Po zvolení dotyčného darebáka už totiž může být na takovéto ,,dokumenty'' pozdě. A pak mne napadá ještě jedna věc. Vzhledem k značně amatérské stránce dokumentu je jeho ,,únik'' zárukou jisté míry sledovanosti. --- Už jste viděli ten tajný dokument o Babišovi? Psali o něm i v Reflexu! To musíte vidět, to je hrůza co tam je! :-) . Ruku na srdce, každý se raději podívá na něco zakázaného než na nějaký dokumento tom si jak jeden z politiků hrabe a hrabe . ---- Sám dokument je značně amatérský a například reportážím Reportérů sahá sotva do pasu. Vše je to o tom jak jedna paní povídala, případně to slyšela od jiné paní, která to slyšela v pojízdné prodejně... Pokud se už v dokumentu objeví nějaký svědek, je mu zdeformován hlas či obličej ačkoliv tělo nechává kamera zcela odkryto. Sice to kvůli utajení dotyčných chápu, ale působilo to dost nedůvěryhodně. A upřímně, ty dvě obtloustlé madam v šatech s gepardím vzorem mohl štáb rozmazat cele i s jejich hlasy... Čeho se nám naopak dostává hojně je záběrů na novinářku Zuzanu Vlasatou se svým děckem, které v tomto dokumentu kameramana zajímalo víc než vodňanské kuře z Polska, protože jej poměrně často zabíral jak sedí, leze, brečí... Zvukově je nám pak přítomnosti tohoto herce dopřáno ještě více. Film zlehka a hodně amatérsky poodhaluje bez pádnějších důkazů skutečně mafiánské praktiky pana Hrabiše. A už jen to stojí za důkladnější přošetření čímž myslím nezávislé. Pokud si myslí, že tato zem je něco jako lom na kámen, který lze prostě jednoduše vytěžit až tam jednoho nebude nic, pak je třeba se s ním rychle rozloučit. Problém je, že řadu nákupů firem (včetně těch v nichž sedláci ,,uvěřili'' v Agrofert jako jediného partnera) udělal legálně. Jestli koupil drůbežárnu a jako majitel vybil slepice a teď nechává chátrat budovy mne může jako člově štvát, jako zemědělce srát, ale to je tak všechno co vůči jeho majetku můžeme dělat. Druhou věcí jsou úniky daní, dovoz polského masa, nedodržování předepsaných ingrediencí u výrobků, kde to garantuje zákon, ,,zaklekávání'' finanční správy na jemu nepohodlné firmy atd... Já tomuto pánovi nevěřím ani ň. Volit ho nehodlám i když je současný výběr konkurentů značně tragický. Dávám tedy za květ řepky olejky a pytel pesticidů a herbicidů. * * *(30.9.2017)

• lena60

Uff...Strašně amatérské a jednostranné. Kam šlápne Babišova noha, to lehne popelem. A oslava české zbabělosti a připosranosti (spousta anonymních respondentů, začerněné obličeje, zkreslené hlasy). Výsledek chvílemi působí až směšně. Pro jistotu ještě uvedu, že rozhodně nepatřím mezi Babišovy skalní fanynky...(14.8.2017)

Já myslím, že nemá smysl tohle ani komentovat. Všechno zaplacený a všichni všem lezou do zadku.(11.9.2017)

Některé postprodukční hrátky s obrazem výsledku spíš škodí, ale jinak velmi dobrý dokument o tom, jak to funguje v našem Babištánu. Základním problémem takovéhoto filmu je samozřejmě to, že prakticky žádný z volů, kteří volí ANO, film neuvidí. Takže se možnost změnit něčí názor blíží nule. A pak je tu ještě spojenectví s ČT, na jejíž „nezávislost“ bych si také nevsadil ani haléř. (Ale to už tvůrci filmu nejspíš zjistili také.)(21.1.2018)

Tento dokument jsem viděl krátce po shlédnutí filmu Všichni dobří rodáci. Myslím, že se jedná o důstojné pokračování.(10.9.2017)

Filmu selský rozum samozřejmě lze vytýkat tendenčnost, brnkání na city či cokoli jiného, podstatné mi ovšem připadá něco naprosto jiného. Pokud by tvrzení ve filmu obsažená byla nepravdivá, nepochybně by se AB s tvůrci už dávno soudil. Ale ono ne. Ticho po pěšině. Daleko účinější je zařídit aby film neuvedla ČT, aby vyhodili Víta Janečka z práce, aby ho nemohla v předvolební kampani promítat Strana Zelených, aby se nedal stáhnout z internetu, a tak všelijak podobně... Můžete tvrzením ve filmu obsaženým nevěřit, byť mnoho z toho je dohledatelné i z jiných zdrojů, ovšem okolnosti jeho (ne)uvedení hovoří samy za sebe... Přicházíme o svobodu a vůbec nás to nezajímá.(26.10.2017)

V dnešní době je potřeba filmů s touto tématikou co nejvíce.(24.9.2017)

• Marze

Dnes se všichni bojí bavit o politice , aby se nerozhádali, ale toto dílko mě připadá jako okatá jednostranná propaganda.Také jsem pro malé rodinné farmy a pěknou krajinu, ale v procesu globalizace je to obtížné. Radši rozšiřme národní parky a na zbytku hospodařme efektivně.Další tématická linka - nízké ploty. V dokumentu není nijak komentováno proč jsou Ukrajinci ochotni pracovat 12-15 hodin za 72 korun na hodinu. Jestli se dostane do flow stavu a nevnímá čas, trpí workaholismem nebo jak se obával Masaryk, pokud se dělníkovi zkrátí 12 hodinová pracovní doba, může se upít v hospodě. Snižuje se tím výše mzdové nabídky na venkově.(27.7.2020)

Malinko spíchnuté horkou jehlou, ale ta pointa je jasná, a kdyby to přesvědčilo byť jediného člověka, aby přestal volit toho prolhaného pána, pak dokument nevznikl zbytečně.(12.9.2017)

ČT2 HD - Fakt síla. Babiše do koše. 90% (with J.)(16.1.2018)

• Othello

Ačkoli Piussi respektuji jakožto odvážnou a neúnavnou novinářku, není pro mě dobrou dokumentaristkou. Selský rozum je jen ošklivá, rámcově roztříštěná obžaloba jednoho zločince, která skáče sem tam, je jednoduše napadnutelná, ukvapená a celkově působí, jakoby celé natáčení i se sestříháním trvalo týden. Je to přeteklé nenávistí a nedokáže se to proto soustředit. Působí to tedy jen jako panický výkřik, jakkoli je panika v současné době tak trochu na místě.(31.10.2017)

Nevím no-v mé hlavě má přesvědčení, že je Babiš šulin o dost důstojnější a rafinovanější formu. Z tohodle sálá zaujatost, tunelové vidění, nepromyšlenost. Plácá se to tak trochu odnikud nikam a ve výsledku by jeden tomu Babišovi minimálně uznale poklepal po rameni jak promakaně to má všechno vymyšlené... Pokus dobrý, ale natočit takovou agitku tak aby nevypadala jako účelová antipropaganda, to chce hodně citu.(11.9.2017)

Tady značně vítězí obsah nad formou. Natočený je tento dokument divně. Vtom by snad byla vážně i kdejáká reportáž Reportérů ČT nebo 168 hodin lepší. Mnohdy doplácí na chaotický střih a neuspořádanost. Ale já ho rád nadhodnotím jednou hvězdičkou kvůli sdělení a informacím, které si jinak mnoho lidí neuvědomí. Vyčítá se mu sice neobjektivita, ale ta je mi v tomto případě vážně úplně putna. Uvědomte si důvod proč vlastně vznikl a o co jeho tvůrcům šlo. Kdyby Janeček řešil objektivitu nic bysme se nedozvěděli. Nedej bůh, kdyby se ho účastnil sám Babiš.(19.1.2018)

Souhlasím s xxmartinxx. Dokumentaristicky to trochu pokulhává a byla by lepší větší péče, větší dynamika a občas i větší objektivnost. Cením si však té práce, co na tom bylo odvedeno, kolika tématům se bylo věnováno. A to je toho ještě víc. Tady bylo vybráno pár těch nejzásadnějších událostí. A s tou objektivností také přimhuřuji oči, ptž chvalozpěvů má ze svých médií Babiš již dost. A jelikož za chvíli bude i rada ČT složená převážně z příznivců nového vůdce, je fajn mít tento poslední záchvěv a snahu lidem otevřít oči. Co ale na tom. Všechno tohle je možná proti dobrým mravům, amorální a svinstvo... ale není to nelegální. Je to jen ukázka toho, jak neumíme psát zákony, vypisovat dotační řízení apod. A ano, bohužel to není jen Babiš, všude v republice i ostatní chytrolíni vykupují pozemky, devastují půdu a to pro obrovské dotace. Dělají to tak všichni. A tady by měl vztek mířit na neschopnost úředníků EU. Více znepokojívé jsou pro mě ale ty ostatní kauzy .... Ale to tom přeci ó nejvyšší neví, oni mu ve Vodňanech ukáží jen ty pěkné a usměvavé zaměstnance a jde se dál. :/(18.1.2018)

Zpracování působí méně profesionálním dojmem, ale to není důležité. Zhlédnutí filmu by mělo být povinné, zejména pro voliče Andreje Babiše. (1 214.)(16.9.2017)

Dokument o uplakaných zemědělcích..(1.3.2020)

Sdělení filmu se může zdát jednostranné, ale jak osvětlili sami tvůrci v rozhovoru, z druhé strany se s nimi kdokoliv odmítal bavit... A věřím, že i to sedí do Babišova obrazu mučedníka, který spasí tuto zem a všichni na něj jen hází špínu a točí o něm ošklivé dokumenty. V kombinaci s Matrixem AB a nadcházejícími volbami si nejsem jist, zda se pro naší zemičku rýsuje slibná budoucnost...(14.9.2017)

Ke zdejsim vytkam o jednostrannosti dokumentu: "Zastupci spolecnosti Agrofert ucast ve filmu odmitli. Andrej Babis na zadost o rozhovor nereagoval." Je zcela evidentni, ze tento dokument neni o nic mene manipulativni, nez Buresovo ciste smysleni a dobrodini, prezentovane draze placenymi PR agenturami a medii v jeho vlastnictvi. Uz jen humbuk kolem tohoto dokumentu a CT atd je dost podivny.(16.9.2017)

Netvrdim, ze rada nazoru v tomto filmu neni pravdivych, ale na dobry dokument to ztraci objektivitu, prehnane jednostranne.(21.1.2018)

-4* Tenhle dokument není přimo o českém venkově, ale především o podnikání Andreje Babiše a jeho vlivu na něj, tak se nedivím, že ho Česká televize před volbami neuveřejní. Ale naštěstí na YouTube ho lze nějaký čas už shlédnout. Pro člověka, kdo se o toto téma zajímá, tak v dokumentu moc nového nenajde, protože hodně toho bylo uveřejněno v jiných zdrojích. Bohužel provedení není nijak skvělé a i já bych mu vytkl jednostrannost, i když názory druhé strany lze těžko získat. Čiší z toho bezradnost a skalní či zaslepené obdivovatele A.B. nemůže přesvědčit, spíš ještě víc zatvrdit. Dokument Matrix AB považuju za mnohem výstižnější, ale za snahu musím Selský rozum podpořit a nadhodnotit 4 hvězdami. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.10.2017)

Viete, čo je na tom všetkom najúsmevnejšie, drahí bratia a sestry?? Že stále ste na tom lepšie ako my...(3.12.2018)

Patočka vs. Babiš. Místy neuměle amatérské. __ Agrofert to má strašně těžký. Tolik majetku a zodpovědnosti. K tomu ty půjčky od bank za 30 miliard! Je logické, že při takových závazcích se ze zisku nemůže vyplatit ani koruna na dividendách (proč platit navíc 15% daně?). K tomu ještě daň z příjmu, kterou by měl při tržbách 166 miliard odvádět. To vám pak v rámci optimalizace vychází jediné. Propustit řadu předražených zaměstnanců a nabírat agenturní, kteří se jako jediný dokážou střízlivě ohodnotit na 70 Kč za hodinu. Střízlivě ohodnocen byl i pan Babiš, kterému se díky mzdě z Agrofertu (a prodeji akcií "sobě samému"!) válelo na účtě nepotřebných 1,5 miliardy a on si mohl pořídit korunové dluhopisy společnosti. Jen ty zachránily společnost před úpadkem a ta je mu tak vděčná, že mu každý rok pošle nějaké ty drobné zpět na úrocích. Nedaněných samozřejmě. V roce 2016 to byly drobné ve výši 180 miliónů. Toho si na účtu ani nevšimnete.(29.9.2017)

***** za téma, maximálně ** za filmařské řemeslo (slova, slova, slova a k nim mechanicky ilustrující obrázky jak z okresního videožurnálu, minimum informačně hodnotných nebo aspoň vizuálně zajímavých záběrů, neschopnost vyhmátnout střihem na kratší ploše to podstatné, dodatečné „zatraktivňující“ berličky – černé rámečky, malůvky vkládané do obrazu, sekvence z počítačové hry, to všechno je naprosto zbytečný balast, zrovna jako chaoticky umisťovaná doprovodná hudba) a za následnou nepřesvědčivost celku, který se dá strašně snadno odmávnout jako tendenční propaganda, i když jí podle všeho není.(13.9.2017)

• anglanek

At žije Andrej. 29,64(17.9.2017)

Musí vidět celý národ před volbami 2017! Hlavně ti vymrdanci, co chtějí AB volit. Jedná se o spektákl zemědělský, sahající do politické roviny, ne vinou filmařů, alébrž samotného KMOTRA AB.(14.9.2017)

Takmer perfektna sonda do pozadia biznisu Andreja Babisa, Podane maximalne putavo, konecne som sa dozvedel, preco sa iste rastliny pestuju viac, ine menej. Plus nieco k politike, EU a eurofondom, to proste musi byt : 77 %(24.1.2018)

• sator

Čekal jsem dokument o moudrosti starých hospodářů, děkuji nechci(13.2.2020)

Velmi zábavné videjko, které bych povinně ordinoval (třeba i násilím – blíže viz Mechanický pomeranč) všem fanatickým vyznavačům chemické koblihy ze zmraženého polotovaru. Snad by pak konečně pochopili, jak světlé zítřky nás čekají pod vládou politické divize Agromafie a.s. resp. jejího majitele, dobrotivého agenta Bureše. Holt co se v mládí ve službách STB naučil, na stará kolena jako když našel, pročež existenční likvidace případných oponentů, nyní již s horlivým posluhováním biřiců z MF, jest jeho základním modem operandi, neboť je-li v této i Satanem opuštěné zemi (taky co by se tu zbytečně namáhal, když to za něj hravě obstará ujo Andrej) jeden řádně brutální a bezskrupulózní zmrd, ovčan sedne na prdel a i zabečet se bojí, aby druhý den už nečekal ve frontě na polévku od Armády spásy, ba v horším případě je ochoten se volebně prostituovat za pekařský výrobek nebo – jako v případě naší nejmenované pravoslavené (a zjevně i blahoslavené) hokejové ikokotny – za oběd v čapím tunelu. Fakt, že náš stále ještě nominálně veřejnoprávní kanál (kanál jako synonymum stoky) toto odmítl odvysílat, je v daném ohledu značně vypovídající. Má to ale ten přičinlivý Horný Uherák štěstí, že tu servilitu a kolaboraci máme v genech už nejméně 400 let! No, děkuji tímto autorům a pokud si to náhodou přečtou, nechť mi později dají vědět, na které šachtě budou kopajíce uran budovat zářnou budoucnost Babišistánu, pokusím se jim pak poslat potravinový balíček s kuřátkem z Vodňan, na rozleptání mříží jejich pracovní ubikace 1+kbelík by to mělo stačit.(13.9.2017)

Selský rozum stejně jako Matrix AB ukazuje to, co už většina normálně smýšlejících lidí ví. Bohužel poslední volby ukázali, že toto uskupení je bohužel ve výrazné menšině. Andreji Hrabišovi stačilo rozdat pár koblížků důvěřivým důchodcům, ovládnout tisk, aby byl jeho komunistickej ksicht taky pěkně vidět a obyvatelstvo nezapomnělo, kdože je ten hodnej strýček, co jim posledně dal ten koblížek. Ovládnout české zemědělství a maso kombináty pomohlo Hrabišovi k dalším voličům - no co, že je tam jen 50 % masa, hlavně že mám slušnou práci za 65 Kč na hodinu, no ne? Můj zaměstnavatel je přeci jasným důkazem, že i touto poctivou prací se dá k miliardám dostat. To že se praktikami tohoto hodného strýčka vracíme do 50. let 20. století a současné události připomínají trochu i události z října a listopadu 1917 v nedaleké Rusi nebude také náhoda. Narozdíl od komunistů má tento hodný strýček Hrabiš, ale trošku jiný cíle - naplnit ještě více svoje vlastní přetékající kapsy. Proto milé děti, jestli to stále nevidíte sundejte si své růžové brýličky a pustťe si to ještě jednou. Jinak bohužel ANO, bude ještě hůř...(14.11.2017)

• Belbo

Jediná pravdivá věta z celého dokumentu: "Lidé mají rádi pohádky". ... "Motiv převleku. Ten se v těch pohádkách objevuje. Někdo, kdo se vydává znova a znova za někoho jiného, tak aby se to líbilo těm, ke kterým mluví." Otevřené konstatovaní Jakuba a Zuzky o vlastních kvalitách.(18.1.2018)

Za prachy je v Praze dům a dokonce i český volič se dá koupit. No nekupte Andreje do české vlády! Nevyrovnané, jednostranné, tendenční. Ale strašně potřebné. Jen se bojím, že divák, který by to měl vidět, to stejně neuvidí, protože ho to nezajímá a radši se zahryzne do Vodňanského kuřete.(16.1.2018)

Hlavní potíž tohoto dokumentu tkví právě v tom, že apeluje na selský rozum diváků. Na ten se totiž tak úplně spoléhat nedá, zvlášť v dnešní informačně nejisté době. Lidi totiž dnes fungují tak, že jakmile slyší na nějaké téma soustavnější kritiku, tak zpozorní. Což by bylo ještě v pořádku, jenže pak u spousty lidí následuje fáze "teď už nevnímám...ať zazní cokoli, už to neberu vážně, není to vyvážené". - Lidi tedy vyměnili selský rozum za obyčejnou podezřívavost (vůči všemu a všem). Pak je samozřejmě težké uspět u publika s takovýmto kritickým dílem... jak vysvětlit dnešnímu diváctvu, že na něčem se pozitiva prostě najít nedají? (např. na slonovi v porcelánu, na vlivu Agrofertu na český venkov...?) Pevně doufám, že se lidi od té podezřívavosti zase k selskému rozumu vrátí (a řádně o Agrofertu popřemýšlí). A to dřív, než bude pozdě. Než bude český venkov jedna nezajímavá, jednotvárná, vylidněná, mrtvá pustina.(13.1.2019)

• Jizni Tlapa

Ukázka kontraproduktivní snahy neobjektivně poukázat na Babišovo impérium, plná všeobecných řečí, konstatujicí všeobecně známe skutečnosti, které jsou jasné i průměrně inteligentnímu jedincovi! Sedlák zůstane sedlákem a businessman businessmanem.....jaké zjištění...(14.9.2017)

Za mě super, ale chybělo tam také vyjádření protistrany. Bylo to trochu z jednoho pohledu. Ale i tak je výpověď dostačující.(19.10.2017)

No dvě věci : 1) nežrat věci ze sítě firem Agrofertu 2) jo je to udavač komunistům a zmrd zo Slovenska(14.9.2017)

Z toho dokumentu se mi dělá husí kůže.(3.10.2017)

Hodně zajímavě pojaté. Hlavně je zde vidět jak Babiš je ve skutečnosti zvláštní a kontroverzní osoba. Mezitím, co někteří lidé své "odhalující" až investigativní dokumenty dostávají po velkých akcích nebo až po smrti, tak pan Babiš vlastně na výsluní své kariéry. A to je přeci jen, jen dobře. Trnem v oku je možná pojetí dokumentu. Lehké střihy, prostřihy, puzzlovité odkrývačky a podobné vychytávky působí sice inovativně, ale nějak amatérsky a uměle. Chaoticky. Je skoro zvláštní, co něco takového dokáže přinést. Film není nějak extrémně dobrý. Hlavně v té investigativní části. Ale dokáže ukázat spoustu věcí, které něco odkryjí a snad i někomu otevřou oči. Po zhlédnutí jsem byl upřímně šokován a znechucen. Přeci jen, bavíme se zde jenom o části zemědělství. Nezapomeňme na dluhopisy, MAFRA, Čapí hnízdo. toho je víc než dost. A dalo by to asi klidně na jeden film, který by toho odkryl až až. Musíme čekat. Příznivci (slepci) budou mávat rukou. někomu to snad otevře oči. Musíme doufat.(7.10.2017)

Špatné koncepční řešení českého zemědělství je fakt problém. Pro Babiše je to snadná kořist a drancuje je to, jak se dá. Nájezdník z východu si u nás dělá, co chce. Voliči mu však před pár dny dali 30%, takže lid fakticky rozhodl o jeho prospěšnosti a nevinně. Uvidíme, třeba bude mít (boží) soud jiný názor...66%.(27.10.2017)

Lena60 tvrdí, že jde o amatérskou práci. Nevím, jestli je slepá nebo hloupá, ale pravdu nemá.(10.9.2017)

...a budete to řídit, jako keby to bylo vaše. Keď k tomu takto pristupuje Agrofert, je to na nervy, ale čo keď k firmám takto pristupuje štát a nakoniec aj jeden politik k štátu. Prečo by sa nedal sprivatizovať aj štát s občanmi...(16.1.2018)

• Roman Albach

Selský rozum na mě působil velmi amatérsky. To lecjaká reportáž o Andreji Babišovi na České televizi by tento dokument strčila do kapsy. Všichni vystupující jsou lidé, kteří Babiše nesnáší, mají k tomu své důvody, pak se ale dá pochypovat o jejich objektivitě. Navíc dokumentaristi pořádně nepředkládají jasná fakta, která jsou dnes dostupná a která dokazují jak např. A. Babiš došel k miliardovému majetku. Všechno je v rovině spekulací. Každopádně já osobně jsem rád za alespoň nějaký dokument, pokud odradí část voličů od ANO.(19.9.2017)

Perfektní dokument, pokud se chcete nasrat! Funguje to dokonale! Jinak poměrně jednostranná záležitost, kterou mohli namísto dvou slušňáků, co působí, jako by právě opustili nedělní katechismus, zvládnout podstatně lépe skuteční investigativní žurnalisti, co mají koule a nebáli by se jít na dřeň a rozmáznout to hovno Hrabišovi po xichtě daleko víc. Osobně bych uvítala trochu víc odbornosti, ale chápu, že jsou mezi námi i voliči ANO s ýkvé řepky olejné a pro ty asi dobrý... Pro představu o tom maďarském, zkurveném, zlodějském, vypočítavém, vykořisťujícím, slizkém, prolhaném (zlodějském už jsem říkala?), estébáckém, bezcharakterním zmrdovi, který to ve skutečnosti ale s naší (Agro)republikou myslí samozřejmě upřímně a ochranitelsky a do politiky vlastně vůbec nechtěl, to bohatě postačuje. Doufám, že to pár jedinců se zbytky rozumu přiměje vyhodit ve slevě koupené Vodňanské kuře a skartovat volební lístek Babitchovy koblihové strany jako první. (No dobře, jako druhý, hned po tom s třešničkami...) Čtyři už jen za to, že něco takového vzniklo. Teď jen tu naši veřejnoprávní tévé přimět, aby to před volbami tak týden v kuse vysílala v prajmtajmu...(20.9.2017)

Chválabohu za tento dokument. V tomto případě je obsah stokrát důležitější než forma, která pochopitelně není nijak dokonalá, ale zobrazované téma a praktiky té hornouherské estébacké kurvy doufám rozsvítí i ve vymazaných palicích těch vypičených závistivců, kteří jsou stále ochotni jej za koblihu zvolit.(28.9.2017)

Škoda, že to Česká televize nemůže nebo nechce odvysílat před volbami, i když oni kobliháři by se na to asi stejně nedívali:( Není reakce samotného AB, ale za to si může sám, výzvu dostal. K online shlédnutí https://vimeo.com/233497783(13.9.2017)

Poměrně amatérsky zpracované, dokument slibuje více než nabízí - jednostrannou kritiku Babiše. Rád jsem se o tom podivínovi dozvěděl více. díky.(14.9.2017)

Dokument jsem viděla na České televizi, a proto nevím, kolik z toho bylo cenzurováno, každopádně myslím, že i tak dokument dosáhl svého. O fungování ve Vodňanských drůbežárnách vím svoje a předpokládám, že každý, kdo někdy pracoval v potravinářském průmyslu to má stejně. Možná se sem tam objevila nějaké dezinformace (což bych ale pánovi z Agrofertu na "upozornění" před samotným dokumentem nevěřila), ve finále si ale stojím za názorem, že byl konečně udeřen hřebík na hlavičku. Přece ale jenom filmu nemůžu dát lepší hodnocení než obyčejný průměr, protože jeho zpracování mi přišlo až zoufale amatérské. Nic to ale na celkovém poselství dokumentu rozhodně nemění!(16.1.2018)

K filmu jsem zkusil přistoupit jako Andrejův volič, neřkuli fanoušek, jímž jinak nejsem. (Těžko říct, jestli jsem uspěl, protože tuším jen mlhavě, jak se taková věc dělá.) Jako takový jsem pochopil hlavně toto: Autoři filmu nemají Andreje Babiše rádi a nedokáží pochopit logiku jeho podnikatelských a politických aktivit, přestože je naprosto křišťálová. Já jako jeho volič jsem s ní naproti tomu zcela srozuměn. Dále v bodech. 1)To, že Andrej likviduje konkurenci a konzumuje sedláky jako jednohubky, je přece naprosto v pořádku, zvláště když se tito vykukové (Bohumil Rada & spol) tak snadno dají. Mezi řádky lze snadno přečíst, co je nahnalo Andrejovi do náruče - kromě zmíněné hlouposti též hamižnost. Očekávat od byznysmenů ohleduplnost je slabomyslné. Opakovaný argument, že to tak mezi sedláky s láskou a respektem k rodné hroudě nechodí, neberu. Jde o prskání beta samců; takových, kteří v minulosti stejným způsobem smlsli i na mně. 2)Andrejko čerpá dotace. Oukej. Vždyť relativně v souladu s legislativou může. Začal s tím dávno předtím, než se mu povedlo vyšachovat exponenty zastupitelské demokracie. Že je v rámci úsporných opatření odstavil od válu, mi je škodolibě sympatické. 3)Že Agrofert šidí žrádlo a devalvuje úroveň českého potravinářství? Hele, jestli mele z odřezků českých nebo polských, na špagetách s kečupíčkem to chutná stejně. Kvalita lahůdek od malovýrobců mě začne zajímat tehdy, až na ně po moření raketově stoupajících nájmů a dalších složenek (včetně exekucí) budu mít. 4)Likvidace venkova a krajiny? Vypadám snad, že mě dojímá láteření ekoteroristů? Anebo že mám náladu kochat se remízkami? Mezi poli jsem se neprocházel ani nepamatuju. Zapomněl jsem možná uvést, že o víkendech pracuju. 5)Že Adrejko captures state? A proč by tak nečinil, když mu k tomu já a třetina voličů plus spřátelené subjekty dáváme opakovaně čím dál větší mandát? Kdyby to nedělal, svým voličům i mně by se zpronevěřoval. Doslova ho o to škemráme. Je totiž cosi uklidňujícího v tom, že ti nahoře táhnou pro změnu za jeden provaz, byť by tím motouzem nebyly cíle neosobního státu, nýbrž zájem usměvavé společnosti Agrofert. Mezi těmi dvěma subjekty beztak chválabohu čím dál obtížněji rozlišovat. Možná že vše, co bylo sděleno Selským rozumem a spřízněným Žlutým baronem jsou fakta, nadto fakta velmi zneklidňující. Ještě víc zneklidňující je ale skutečnost, že se autorům nepodařilo najít a prezentovat argumenty, které by přesvědčily nikoliv mě, nýbrž příznivce Andreje Babiše nevolit jej a tudíž mu nedovolit v pokračování rozkladu relativně demokratických pořádků. Argument estetický, totiž že je Andrej Babiš skutečně skrz naskrz nechutnou kramářskou postavičkou, fungovat nebude. Jeho příznivci ho ke svým účelům potřebují přesně takového.(30.3.2020)

Důležitý dokument o likvidaci české krajiny a zemědělství. Ale rozhodně bych vypustil ty divné grafické efekty - proč např. v jedné chvíli vlétávají české vlajky panu Radovi do ucha?(13.9.2017)

• Ben Nevis

Odpůrci Babiše rochňají blahem, ale na to, že to neměl být film o Babišovi, ale o českém venkově (viz vyjádření tvůrců), tak se tam Babiš zmiňuje v každé druhé větě. Transparenty typu "Babiš lže" jsou taky úsměvné, když se celý dokument obejde bez jeho obhajoby. Důvod: "On vlastně Babiš nikdy neříká, co si myslí, tak nemělo smysl se ho na nic ptát." Nechuť ČT dílo vysílat mluví sama za sebe o jeho technické i obsahové kvalitě. Nikdo nemůže obviňovat ČT, že by si ráda nesmlsla na neoblíbeném agrobaronovi. Na anonymních svědcích ulpívá pachuť podezření, že pro pětistovku řeknou cokoliv a Kroměříž, která trpí zápachem z masokombinátotu, si zvolí v obecních volbách ANO. Tím nechci říct, že souhlasím s nekvalitními potravinami a řepkovištěm, ale raději se podívám na dokument, který opravdu poukazuje na nešváry v širších souvislostech, protože BABIŠ ZA VŠECHNO OPRAVDU NEMŮŽE.(29.9.2017)

Tento dokument je silný především svou myšlenkou a svým "posláním". Bohužel to je celé degradováno zpracováním, které má do profesionálního dokumentu opravdu daleko. A to jak po obsahové stránce, tak i po stránce technické.(29.9.2017)

Dokumentarne se tu z dramaturgickyho hlediska zakopava pomerne casto, ale informacni hodnotu vysledek ma. Prace tymu je cenna a chvalihodna. Jen houst!(1.10.2017)

• Gore

Z filmařského hlediska dokument totálně selhává. A nebudu dávat hvězdy jen za téma, když vše ostatní selhává na plné čáře, zpracováním, postupy, bulvárností, ale i to téma je podané nezáživným způsobem. Navíc nemám rád všeobecně jednostranné dokumenty.(17.1.2018)

Z toho člověka až mrazí..(17.1.2018)

• Honzeek95

Amatérská agitka, jednostranně zaměřená, chaotická a bez důkazů. Matrix AB byl lepší.(15.9.2017)

To je hnus velebnosti!(17.1.2018)

• Brtniik

No, to jsem zase jednou mrkal na drát! Pravda je jak známo nepoznatelná, ale i kdyby realisační team vše dokonale vyinvestigoval, neujistili by mne, že vše zjištěné je pravda pravdoucí. K paní spolurežisérce Piussi ČSFD v první větě uvádí: „...spolupracuje s divadlom Stoka“. No, právě... Ani pan redaktor u mě moc důvěry nepobral. Rozezlený intelektuál, ze kterého přímo cáká zášť proti AGROFERTU. Tahat na natáčení s sebou dítě? Že by maměnka nenašla někoho spolehlivého, kdo by jí robě pohlídal? Že by to byla nějaká nešťastnice? Celý team pak popováží pan poškozený a zneuznaný zemedělský podnikatel... Zajímalo by mne kterak vykázal PHM za jízdy s novináři... Nevím, jak by se takovýto team mohl dopracovat základní objektivity. Dojalo mne domlouvání se kterak „vypátrat“ původ nákladu v kamiónu!... A ejhle, šlo to sáze, než tvůrci předpokládali. Ostatně nenatočili (pokud jsem viděl) co vlastně stálo na nálepkách jisto jistě ošklivého zboží v kamiónu. Jo, vzrušení nejspíš převálcovalo úsudek a rozklepalo ruku kameramanovu. Doufejme, že v jiných otázkách učinili objektivnější závěry a nepropadali svým domněnkám a představám. Natočeno mátožně a nejspíš neobjektivně a tak by dílku slušel „odpad“, ale dám jednu hvězdu. P.S. 1: Fascinuje mne, jak všichni do pana Babiše skáčou. Škoda, že se stejnou energií nebojují za rozumnější zákony. Škoda, že se nikdo nezmíní, že AB panu Pavlu Kolářovi postavil Centrum pohybové medicíny, aby dával do hromady sportovce, které tak milujeme... P.S. 2: Také je dost směšný bugr na tema „Čapí hnízdo“. Byl jsem se tam podívat a není to rezidence páně Babiše, leč vzdělávací centrum pro dětičky, které jinak nemají šanci vidět domácí zvířenu. Kromě toho zachránil rozpadající se areál – to mám od místních. A že na to vymámil oběživo z únie? No a co?! Kolik toho nasypali do Řecka? Ale abychom zůstali doma, to mi víc vadí zrušení pracovních příležitostí ve vepříně v Letech a jeho náhradu vymazleným památníkem, kam „pozůstalí“ stejně nepáchnou. A to zacvakáme my všichni, ne EU. Uznávám, je to jiný film.(17.1.2018)

Jednostranný dokument o fungování AB (Agrofertu), ale také počin při němž se autoři vydávají pod pokličku praktikám, které ovlivňují veřejný prostor ČR. O tomto dokumentu lze přemýšlet ve více rovinách, přičemž nedochází k přímé konfrontaci s hlavní postavou celého toho kolotoče. Místy kostrbaté a neurovnané.(21.1.2018)

Opovrhuji Babišem a nevolil bych ho. Ovšem ta protibabišovská propaganda na seznamu a jeho přidružených webech spíš mu nahraje voliče. Každý si musí udělat na osobu AB svůj názor. Jinak dokument hodnotím jako průměrný.(15.9.2017)

Dávám za 5, protože takový darebák jako STBureš tu od 89. ještě nebyl, snad se části tupého stáda v hlavě rozsvítí ...(19.9.2017)

Jeden z mnoha případů, kdy obsah vítězí nad formou. Filmařsky naprostá katastrofa, amatérské, místo podivné záběry s rozmístěním detailních záběrů, bílé titulky před bílým pozadím, obsahující nespočet gramatických chyb... Ale na to se teď nehraje, obsah filmu je mnohem přednější. Nezbývá než jen doufat, že se film před volbami rozšíří co nejvíce a zapůsobí tak, jak se od něho očekává. Přesto se obávám, že značné množství Babišových oveček se ovlivnit tímto dokumentem nedá a budou na všechny záležitosti nadhazovat řadu pochybností. Fakta jsou ovšem vševypovídající - a chraň Bůh naši zemi, pokud se tento čobol stane premiérem.(11.10.2017)

• mirra66

"Dokument" falešných a křivých hráčů o falešných a křivých hráčích. Za aktuálnost a závažnost tématu nehodnotím jako odpad. 20%(17.1.2018)

Se Selským rozumem jsem měla podobný problém jako se Šmejdy, nic nového nepřináší. Co se děje nejen v Kostelecké kafilérce ale i tom, co z ní vychází za produkty víme, o řepce taky, ale abych jenom nekritizovala tak dobrá, i něco nového tam taky bylo - pro mě třeba ta velká spotřeba chemie na pěstování řepky. Já měla ale největší problém ze zpracovním dokumentu, i když vnitřně cítím, že popisuje nedobré věci, tak mě hrozně šval a nudil.(26.1.2018)

Nechápu, co pan Janeček tímto sledoval, dokument na první pohled rozkrývá temnou stranu stbáckého ušopleska, když se ale nenaserete a shlédnete záměr až do konce, máte dojem, že vše je jinak. Klidně bych se nechal přesvědčit, že cílem bylo upustit trochu páry našemu venkovu, něco málo jim předhodit způsobem, aby výsledek nenechal nikoho na pochybách, že on ten Andrejko je sice pekný kokotko, no ale taky "človek" a kdo není bez chyby, hoďte po něm něco, že jo. Nebudu opakovat naprosto skvělý, vyčerpávající Verbalův výkon, ale opravdu co víc říct k faktu, že po této republice chodí de facto tisíce lidí, kteří ať přímo, nebo jinak na kvality tohoto bezpáteřního hajzla dojeli způsobem, že přišli o vše, nejen o nějaké mrzké chechtáky. Takto pan Janeček udělal z našeho stbáckého, udavačského a bezcharakterního zmetka vlastně jen podnikatele s ostrými lokty, což ty tisíce lidí ví, že není, jen o tom nevíme my, díky panu Janečkovi. Vůbec bych se nedivil, kdyby ten dokument financoval někdo v pozadí a peníze šly hádejte odkud. Takto 1 milion lopat, kterým jsou argumenty uvedené v dokumentu šumák, neboť je chápou tak, že se poškubali akorát nenasytní neplatiči daní a vyšel z toho vítězně ten, který je daně platit donutí...tedy kromě sebe, samozřejmě, ty si velkoryse odpouští a má na to už díky lopatám glejt.(17.2.2018)

Po technický stránce by bylo co vylepšovat (občas vykukující mikrofon,"vzhlednější" rozmazání obličejů nebo občas zvuk), ale tentokrát jde spíš o obsah. Scénář totiž sumarizuje Babišovy kostlivce ze skříně. Od jeho agresivního přebírání firem, přes minimální zájem o udržitelnost (pokud je něco rentabilnější hned rozprodat než dál udržovat a rozvíjet) až po tristní zaměstnanecký podmínky, nízkou kvalitu výrobků (hrozný sračky), ulhanost nebo skutečný politický úmysly. O něho samýho mu jde až na prvním místě, takže jeho hlavní motivací angažmá v politice je zachovat (nejlíp i rozšířit) stávající "penězovody" do svýho impéria a dosazenim loajálních lidí na ty správný ministerstva dopustit co nejmíň kontrol svýho nekorektního podnikání (viz zrušená kontrola z MŽP u Kmotra). Těžko říct, jak moc velkej dopad bude mít Selský rozum na potenciální voliče ANO (na ČT bude k vidění nejspíš až po volbách), ale každej ztracenej hlas pro Babiše je dobrej. Čtvrtá slabá hvězda za odvahu něco takovýho natočit (jestli pak přijde na někoho z tvůrců nějaká náhodná kontrola z libovolnýho úřadu?) a místama investigativnější přístup.(13.9.2017)

Ujistil jsem se v tom,co už jsem věděl nebo si myslel... Holt po volbách to nebude jednoduché...(17.9.2017)

Na první pohled to vypadá hrozně jednostranně, bez názorů opozice. Když si ale člověk poslechne nějaký rozhovor o tom, jak film vznikal, zjistí, že názory druhé strany se do filmu snažili dostat, ale oni odmítali. Poté už v tom takový problém nevidím.(25.9.2017)

Krmiť II(22.10.2017)

• Dubron

Potenciál dokumentu semletý na separát díky nezvládnuté formě.(8.2.2018)

rozporuplný dokument; na jednu stranu tleskám za odvahu natočit a zveřejnit proti těm mstivým sviním, na druhou stranu je tam spousta takových výkřiků do tmy bez zdrojů, že to působí jako pamflet, a vyloženě špatná je volba toho Rady, který s Babišem podnikal a nechal se o*ebat a teď brečí, chtělo by to lepší popis těch nepřátelských převzetí s nějakým právním hodnocením a případným popisem, jak to bylo ututláno u soudu či jinde, nevadil by ani nějaký exaktnější rozhovor s odborníky na potravinářství, ekologii, politology atd. k podpoře těch tvrzení, takhle to antibureše neobohatí a probureše neodradí, 55%(12.9.2017)

• markyzgero

protibabišovská agitka, chovající se přesně v intencích toho, co mu vyčítá.? ok. zeleně lifestylovej dokument, kdy jedna ze spolutvůrkyň cpe svý uřvaný děcko do záběrů, protože přeci děti a tak to má bejt..? proboha ne!(12.9.2017)

Neříkám, že věřím úplně všemu, co nám dokument sděluje, přece jenom, když si nemůžete poslechnout obhajobu, tak si obžaloba může řici i to, co není pravda, ALE... A to velké ale tam je. Jak se říká - NA KAŽDÉM ŠPROCHU JE PRAVDY TROCHU a kdyby tento dokument byla aspon z půlky pravda a my brali Českou republiku jako lidské tělo (o které se musíte starat), tak AB bych přirovnal k Metastázové rakovině druhého stupně. Absolutně nechápu voliče ANO a jejich zaslepenou víru v jednoho vůdce (Führer), který nás všechny chce jen vyždímat do poslední kapky krve. Pár takových jmen už naše krátká historie pamatuje. Mrázek, Krejčíř, Bakala, Babiš... Působení těchto čtyř jmen nás vytunelovalo do stavu, kdy stát nic nevlastní, nic nemá, ted se rujnuje zemědělství a stáváme se až moc závislí na okolních státech.A nejhorší na to je to, že většina toho co za 73 minut v dokumentu zazní dává smysl a skoro nikdo na něj nemůže.(21.9.2017)

Antibabišovský dokument ve stylu JPP.(21.9.2017)

Nejraději bych tomu dal 5, aby to vylezlo do červených, protože je na takový film líp vidět a tohle by měli zkouknout ideálně všichni lidé v této zemi. Zase tak dobrý to ale nebylo, protože tu nebyl ani náznak snahy o získání vyjádření protistrany. Každopádně trvalo asi 4, možná 5 let, než se první novináři pořádně začali zabývat tím, co to vlastně znamená, když chce Andrej Babiš řídit stát jako firmu. A to je dlouhá doba- ten fikanej ušatec mezi tím stihnul vyhrát další volby. Ta novinářská nemohoucnost je o to horší, že hlavním hybatelem je víc politik než novinář Patočka a realizace dokumentu se ujala Slovenka. “Máme plná bříška,” hlásí spokojení loajální zaměstnanci Mafry. Já jen doufám, že je z velké části krmí těmi Andrejovými dobrotami, co vozí z Polska.(19.1.2018)

Nebudu opakovat již napsané – zcela v tomto případě souhlasím s komentářem xxmartinxx a vpodstatě i s komentářem Othello (až na to, že délka sběru materiálu pro dokument na něm dle mého soudu vidět je). Snad jen doplním, že srovnání s postupy běžnými u jiných zemědělců a detailnější záběr pod pokličku právě u nich, kde je to dostupnější, by byly bývaly výrazně obohatily natočenou látku a odhalily, jak jsou tyto a podobné podvodné praktiky i u jiných podnikatelů běžné, a v jakém měřítku – monokulturní Morava rozparcelovaná mezi velké zemědělské hráče v tomto ohledu skýtá téměř nepřeberný materiál. Velmi ale chválím za nasazení při práci, s nímž dokument vznikal, a za umění emočně námět vystylizovat (jakkoli to Stabat už bylo asi trochu moc), a podtrhnout tak skutečně fatální důležitost problému pro nás pro všechny. Rozhodně se jedná o dokument potřebný a funkční i v této podobě.(20.1.2018)

Silnější pes mrdá(24.1.2018)

Hnus. Kostelecké uzeniny, Kmotra ani nic z dílny Agrofertu už nevezmu do huby.(25.1.2018)

FANDIM FANDIS FANDIME! Krades, konzumujes, platime!(11.9.2017)

Potřebný dokument, který ukazuje, že nejen biopaliva z řepky jsou výnosným produktem při devastaci krajiny Agrofertem. Je vidět ještě strach lidí, kteří vypovídají na kameru, protože se této mstivé estebácké zrůdy bojí. Andrej Babiš devastuje nejen krajinu, ale podnikatelské prostředí a lidské duše a dokument o tom přesvědčivě vypovídá.(12.9.2017)

• Landauer

Jak tohle hodnotit? Z filmařského hlediska, nic moc, ale... tohle je jeden z dokumentů, kde o filmařské hledisko vůbec nejde. Tenhle film bije na poplach a varuje před jedním z nejnebezpečnějších lidí v současné ČR, psychopatem, kterému zase jednou historická příležitost pootevřela vrátka k absolutní moci. Jednou třeba bude mít obrovskou hodnotu - to až se gauner Babiš dostane k moci, celou republiku zdevastuje a my se ho pak nakonec po dlouhých letech horko těžko zbavíme, budeme dlouhá desetiletí napravovat co tu zničil a budeme se na tenhle dokument dívat a říkat: to ale naši tátové, dědové, mámy, báby byli pěkný retardi, že ho volili a přitom se stačilo podívat na tenhle film, kterej ho odhalil dávno před tím. Doufám ale, že naše demokracie ještě není natolik v hajzlu a tenhle film se jen zařadí po bok dokumentů, vypovídajících pouze o své době a nic víc.(12.9.2017)

Hodnotím vysokou užitečnost filmu jako varování před zhoubným nádorem. Kdo má možnost, ať se na film co nejdříve podívá, kromě kin je dostupný na úložištích. Po volbách už může být pozdě, jestliže se prosadí Velký Bratr AB, tak už v televizi vůbec nebude.(14.9.2017)

Škoda že tohle asi neuvidí dost lidí... a aspoň trošku jim to neotevře oči..(17.9.2017)

Ano je to celkově hodně jednostranné, místy na úrovní amatérského projektu nějakého středoškoláka. Ale co nejde Selskému rozumu vytknout je to, že se zabývá tématy, které budou možná brzy z běžného newspeaku v Babišstánu úplně vytlačeny. Za to budiž tvůrci pochváleni. 70%(17.1.2018)

Opravdu bych si přál, aby šlo v tomto případě "jen" o pohádku...(25.11.2018)

Pět hvězd za odvahu, doufám že si tohle zhlédne maximum lidí a možná někteří i otevřou oči i když pro mě nic co by rozumě přemýšlející člověk nevěděl... Myslím že vlivná společnost AnoFert to má pěkně rozjeté a mohla by trochu přibrzdit nebo lépe zastavit ale víme jak.... a pro někoho jako callix ty "lopato" nejsem žádnej agresor, ale soudil bych tě za vlasti zradu a daroval kulku... ;) mír s námi... ;)(9.9.2017)

Jednotlivé střípky zla, které napáchal, se mi v hlavě spojily až po shlédnutí tohoto dokumentu do ucelené představy, jak s námi vyjebává. Na každou svini se voda vaří a snad brzo svini uvaříme!!!(11.9.2017)

Neni to objektivni, ale spatnym bych to nenazval. Osoba AB je pro nase prostredi zcela novej prvek a vlastne nikdo nevi, jak s nim nalozit. Jak o nem delat reportaz nebo sbirat informace? Tohle beru jako takovej pokus, kterej nekde funguje a nekde ne. Je samozrejme na hovno, ze agrofert nedostal vubec zadnej prostor se vyjadrit. Jiste vime, co by tam rekli, ale tu moznost mit meli. Nicmene by byla skoda odmitnout hlavni poselstvi filmu a to je totalni destrukce venkova kvuli kratkodobemu zisku. Coz je praktika, kterou AB jede celou dobu a teprve ted je videt, jak moc obri problem to predstavuje. Ano, bylo to videt uz driv. Ale teprve v poslednich par letech se v jeho rukou nakumulovala takova moc, ze uz se ani nesnazi to nejak skrejvat. V ramci nejake novinarskych principu ten dokument ma celou radu nedostatku, ale to hlavni tam myslim zachytili dobre.(14.9.2017)

díky, snad se lidem rozsvítí.......(19.9.2017)

Dokud nebudou dokumentaristé používat stejné zbraně, jako sám Babiš a neudělají ke zjištěným faktům hezký obal, který zaujme masy a nepřidají na naléhavosti, nebude to nikoho tankovat. I když tam zazní spousta relevantních informací.(26.9.2017)

Předem říkám, že hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Ale podívejme se na to z jiného úhlu... Žil byl jeden Poctivý Zaměstnavatel Živnostník. Podnikal v okresním městě, nebo na vesnici, kde se ,,všichni znali,,. Byl to On, sůl země, který by tak strašně rád udělal z naší domovské kotliny Švýcarsko. Byl to On, který by jako pilná včelka snášel med své poctivé práce do společného úlu národního hospodářství, kdyby mu estébácká klika nepodrážela nohy, nehatila jeho poctivé úsilí, nenutila ho odvádět zločinné daně. On by je přece dal dobrovolně, neb mu na jeho lidech záleží! Relita: Malá firma, zaměstnávající dvacet lidí. Ženská, která u nich pracuje půl roku ,,na dohodu,,. Firma za ni neodvádí skoro nic. Když za některé zaměstnance odvádí, tak z tzv. minimální mzdy, zbytek platí ,,na ruku,,. Ojebává jen Babiše? Nene. Ojebává svoje lidi. Proč? Protože ti, když onemocní, půjdou na mateřskou, do důchodu, dostanou od státu hovno, jelikož jejich malý drobný zaměstnavatel nešidil ,,Babiše,, nebo kohokoliv jiného ,,v Praze,, ale primárně své zaměstnance, jelikož ti dostanou následně hovno. Ano, jsou tací, kteří platí, odvádí dle mého názoru nekřesťanské daně. Ano, mělo by se platit méně. Vše je zdaněno sedmkrát, ještě než určený produkt uvidíte. Ano, daňové zatížení by mělo být tak poloviční oproti současnosti. Ale většina z těch co si stěžují, by neplatili ani při polovičním zdanění. Nebuťme naivní, že kdo je ,,malý,, je hodný a férový... Často není.(28.9.2017)

Super, že se do toho někdo pustil, protože to muselo stát dost odvahy! Na to, že je Selský rozum dokument, mi tam ale chybělo trochu více podkladů, anylýz, srovnání,... protože pár výpovědí lidí není úplně nestačí. Vyjádření Agrofertu na začátku je top ;DDD. A z čeho mi fakt vstávaly hrůzou nebyla ani tak daná odhalení, ale velmi nevhodný "soundtrack" - to bylo fak masakroidní!!! Potenciál tento film má, ale provedení už tak skvělé není. Doufám, že to někoho nakopne a pustí se do pořádného dokumentu.(29.1.2018)

Dokument je skvělý, ale mohl být lepší... i tak moc doporučuji vidět. Uvítala bych více podrobnějších informací... Je to tak, že Babišův Agrofert ničí podzemní vody řepkou, vzácnou úrodnou zeminu postříkají umělými hnojivy a tím naprosto ničí vše... (pořad A dost). My snad fšecí Babišovi patříme! Je to směšné, že český národ je proti migrantům, proti rozdělování kvót, ale vlastní půdu si nechávají před očima zamořovat jedy... Babiš voličům imponuje, protože se chová jako oni sami, je to většinou generace narozená po válce a velmi škodí! Čest vyjímkám. Když jsem poprvé Babiše viděla, tak mě intuice nezklamala! Je to velmi jednoduché, lehké - poznat, že Babiš normální není. Mnoho lidí se nechá takovým člověkem zmanipulovat, nevidí, neslyší, slepě přitakávají, jsou jen stádem ovcí bez vlastního názoru... Stačí vidět Babiše jak mluví, jak se reprezentuje, jak reaguje, jak se vyhýbá odpovědím, jeho divně uhýbající oči, jak povýšeně mrká, jaké má svraštělé obočí, když se mu něco nelíbí a ten jeho hlas...(28.2.2018)

Zde je rozhovor s tvůrci pro Filmový přehled https://www.youtube.com/watch?v=0zjBJyGLsBk který dokument dobře doplňuje. Ohledně jednostrannosti, na konci je jasně uvedeno, že druhá strana se s nimi nechtěla vůbec bavit.(3.9.2017)

Možná to není hvězdně natočený. Možná je to amatérský. Ale svůj účel plní dokonale.(13.9.2017)

• mr.twizta

Andrej Babis je mi zhola odporny, stejny nazor bohuzel chovam i o tomto antibabisovskem dokumentu, ktery vypada, jako by ho dohromady sesival senilni clovek. Chvili se venuje zemedelcovi, pak ilegalnim zamestnancum, pak zase sunkovemu salamu, proste se skace z tematu na tema bez zjevne koncepce a provazanosti. Zmatecnosti obsahove pak zdarne sekunduje formalni bordel. Tu pouziji tvurci (Veselovskeho?) voiceover, onde vystrasi divaka divnymi ramecky, hnusnou animaci ci nedejboze odpornymi zabery, v jejichz pozadi bezduvodne breci male decko. Nejpromarnenejsi sanci nicmene vidim v tom, ze dokumentariste sice vykopavani svuj dokument nekolika srovnani Babisovych vyroku a jim odporujicich protifaktu, tuto vdecnou konstrukci ale velmi zahy (a nadobro) opousteji a radsi se po hlave vrhaji do viru formalni i obsahove zmatecnosti. Agent Bures je sice usvedceny gauner, ale temito neumetelskymi prostredky mu opozice neskodi, ale spise hraje do kapsy. Ohavnost a ztrata casu.(20.9.2017)

Trezorový dokument, který Česká televize sice zaplatila, ale teď nemá koule ho odvysílat před volbama, aby náhodou nešlápla Andymu na kuří oko. Přitom je to vcelku jedno, Babišovy ovečky by se na to jednak stejně nekoukaly, protože vždy jde na konkurenci nějaké Ohnivé kuře či Exluziv s Brožovou a jednak by se ve své víře stejně nenechaly zvyklat, protože je to stejně jen brutální kampaň a účelovka, jak by jim vysvětlil jejich guru. No ale třeba se našlo pár jedinců, kteří si to našli na youtube a kterým tento dokument otevřel oči, co za zmrda stojí už jednou nohou ve Strakově akademii.(27.9.2017)

"Za každým velkým majetkem se skrývá zločin." Honoré de Balzac(19.1.2018)

Není to dokument, spíš reportážními záběry a rozhovory podporovaná úvaha, zda nám AB nezprivatizoval stát. Hnutí ANO se nám snaží vsugerovat dvě myšlenky: AB je filantropický manažer a osvícený diktátor je přesně to, co potřebujeme. Máme kliku, že AB moc neumí zastírat, že lidi má rád jen takové, kteří ho bezpodmínečně poslouchají. To vidí každý, kdo to vidět chce. Tohle dílko - přes svou nedokonalost - by snad mohlo přitáhnout pozornost i těch, kteří se o politiku vůbec nezajímají a nesledují ji (nejčastěji s argumentem, že je to svinstvo, všichni politici jsou stejní a jedinec s tím nemá šanci cokoliv udělat).(20.1.2018)

Námet je to zaujímavý a je určite dobré čo to vedieť, o praktikách najznámejšieho Slováka v Českej republike. Problém tohoto dokumentu je skôr v tom, že je spracovaný nevýrazne a chaoticky, chýba mi tam názor protistrany, a teda je dosť tendenčný. Od Zuzany Piussi som zvyknutí skôr na kvalitnejšie dokumenty, ale každopádne tento snímok by si mal pozrieť aspoň raz každý, komu nie je ľahostajná politika a spoločenské dianie, hlavne u našich západných susedov. 60 %(5.8.2019)

Když vidím dnešní dobu, zvláště tu politickou, tak jsem hrozně rád za tyhle dokumenty. Je to hrozně cenné!(4.8.2020)

Tohohle slovenskyho zmrda nam byl cert dluznej.Doufam ze pujde do teplaku nebo aspon zemre.Kvalitu filmu tentokrat nehodnotim.STB je zpet a kokoti tomu tleskaj.Uživatel Callix by rad koblihu.(27.7.2017)

Dokument přinášející pohled lidí, kteří mají s Agrofertem špatnou zkušenost. Snad jen kromě Ukrajinců, kterým mzda 70-80Kč/h, údajně nedaněných, u pásu v 12-14hodinovém provozu nad míru vyhovuje. Přináší také sedlácký pohled na zemědělství a potřebu venkova s mnoha místními podniky, než jedním řízeným centrálně. Dokument je do určité míry neobjektivní, vzhledem k tomu, že se Agrofert nebo představitelé ANO odmítli vyjádřit. Nicméně včetně jednoho starosty za ANO, který odmítl zdůvodnit, proč stáhl jím podanou žádost o vyhodnocení vlivu na životní prostředí kvůli rozšiřování podniku spadajícího pod Agrofert. Na druhou stranu to zase nemůže znamenat, že tím pádem nenatočíte nic, natož, že Karlovarský kraj vedený hnutím ANO zakáže promítání filmu v tělocvičně gymnazia (mimo výuku). Velký počet lidí, kteří vypovídají pouze pod anonymitou ze strachu následného postihu od státního aparátu, blokace promítání, šíření takřka formou samizdatu, odmítnutí našich zastupitelů s Agrofertem spjatých se vyjádřit nebo dřívější argumentace typu "No ale podívejte se, kdo je ten ... Podívejte se, co to je za člověka." jenom podtrhuje celé sdělení. Technické provedení je ale poněkud horší.(8.9.2017)

• HMTD

Použiji komentář z Youtube kde v názvu videa bylo TOP kvalita: Opravil bych název, myslím že to nebude TOP kvalita. Tipuji, že když je jeden z hlavních protagonistů aktivní v ČSSD tak to bude spíš Soc kvalita. Jinak opět nečekaně hlavní role Bohumír Rada, který si zahraje ve všem proti Babišovi. Na to jak moc lidem údajně ublížil, je strašně těžké sehnat někoho kdo by popsal jak mu ublížil a když už se někdo sežene, tak jde o velmi spornou osobu. Jinak ČT dokument zřejmě neodvysílala, protože obsahuje nepravdivé informace a ze stejného důvodu zřejmě nikdo nechce zastupovat pana Bohumíra Radu, když se v jeho případu trochu pošťouráte, zavání to spíš od něj než z agrofertu a ta bioplinka za tím není.(13.9.2017)

Po filmové stránce odpad, ale alespoň někdo natočil film o bohu jménem Andrej (možná proto, je ten film tak amatérský, protože na něj evidentně nechtěl ze strachu nikdo přispět, proto hodnotím jak hodnotím). Volební preference bohužel odpovídají průměrné inteligenci tohoto národa, kterému je jedno: *že se do šunkového salámu nedává české maso, ale odpad z Polska do psích konzerv (samozřejmě s nálepkou česká potravina) a tohoto odpadu není dokonce ani 80% jako dříve, ale jenom 60%, *že Kostelecké uzeniny systematicky načerno zaměstnávají ukrajince, bulhary, maďary a neplatí tak sociální, zdravotní pojištění ani daně, *že ministr financí přísahal lživě na život svých dětí i vnuček, *že Faltýnek (člen Agrofertu) přerozděluje zemědělské dotace, *že... (ale to ve filmu není: byl Hrabiš členem stb, je trestně stíhaný a na daních okradl stát o 1,5 miliardy, i když mu to zákon prý dovoloval, o čemž si ale rozhodl sám, jako ministr). Kam se tento národ vydá se rozhodne za 20 dní, bohužel nevěřím tomu, že se průměrný Čech dostane k relevantním informacím, protože ani média už nemáme svobodná. Asi si počkám na výsledky voleb a pomalu začnu na mapě hledat, kam případně emigrovat.(2.10.2017)

Njn cca 20% populace volilo agenta STB a tohoto selskym rozumem oplyvajicim bysnysmena. Tak trochu tendencni dokument, ktery bohuzel neslo udelat jinak, kdyz "dokumentovana" strana nema zajem o komunikaci. Kdyz si pridam jeste kauzy od Slonkove a Kubika tak to mame pred sebou krasny 4 roky vladnuti techto parazitu. BTW: Kdyby to byla vsechno mystifikace tak by se prece Babis alespon s nekym soudil o pomluvu, urazku na cti nebo neco podobnyho ale takhle, kdyz mlci nebo tvrdi, ze to je vykonstruovany obvineni ci spiknuti.proti nemu, jen nahrava tomu, ze je vse ci drtiva vetsina bohuzel pravda. A jen budoucnost ukaze jestli maji cesi koule a udelaji ceskou watergate nebo jen zavrou huby a budou se snazit drzet krok s nasim zlutobaronem prasilem.(24.10.2017)

Hm hm... zpracování je poněkud naivní až amatérské, viděla jsem spousty lépe zpracovaných rádoby "investigativních" dokumentů. A tento je navic značně tendenční. Babiše jsem nikdy nevolila, ale na druhou stranu mi nikdy ani nevadil. Vidím za ním spoustu dobře odvedené práce. Já nevím nakolik dokumentu můžu věřit, ale jak říkal Jožka... i kdyby jen 10% byla pravda, je to docela síla... a jak se říká "na každém šprochu....."(22.1.2018)

Technicky zatím nepříliš dokonalý dokument, který je však důležitý především ve svém sdělení. Rozhodně nevadí zaměření vyloženě na zemědělství z pohledu pána Čapáku, který je zde odhalen dostatečně na to, aby si na něj každý udělal názor. Téměř rovnocenné doplnění Klusákova Matrixu AB.(22.6.2017)

Po Matrixu AB je tu další kritický dokument o slovenském "Napakunkovi", který kromě svých firem stále ovládá naše finance, zemědělství, podnikání jako takové, regionální rozvoj, potravinářský průmysl i státní spravedlnost a který se skrze svoji minulost nikdy neměl dostat do české vlády. Snímek je doplňkem a ilustrací vybraných kapitol souběžně vydané knihy Žlutý baron a ukazuje, jak si náš oligarcha představuje řízení státu jako firmy... Obdiv panu Radovi, který se nebojí Babišovi vzdorovat, a dalším, kteří byli ochotni ve filmu vystoupit.(28.7.2017)

Minimálně po obsahové stránce kvalitní dokument. Zpracování určitě mohlo být lepší, ale to je v případě tohoto dokumentu to poslední, co je důležité. Pokud někdo chápe, že Babiš je odpad, ale neumí si to dát do souvislostí, tak věřím, že mu tento dokument pomůže to celé pochopit důkladněji. Taktéž bych byl rád, aby si to pustil každý volič ANO, jenže ti jsou tak zmanipulovaní svým Vůdcem, že by ještě nadávali, že je to opět zpolitizované, účelové, nepravdivé, může za to Kalousek, apod... Je sice skvělé, že tento dokument vůbec vznikl, klobouk dolů za odvahu. Ale na druhou stranu je strašně smutné, že Vůdce má tak loajální a skalní voliče, kteří zkrátka postoj nezmění, i kdyby toho šmejda sami viděli dělat ty prasárny. Doufám, že se Babiš v rámci kampaně a ježdění po celé republice staví i na Mírově a že si ho tam rovnou nechají, nadoživotí a hned poté pozatýkají celou tu mafiánskou sebranku okolo něj.(12.9.2017)

• JerryPilsen

Neobjektivní a zaujatý dokument,který ale chvílemi mluví i k věci.Tvůrci se soustředili na Babiše,ale zapoměli na vývoj a zákony které nástupu Agrofertu předcházely.(14.9.2017)

Filmově trošku nedodělané, ale hlavně jde o důležité informace. V zemědělství se docela orientuji a s tím, jak Babiš drancuje půdu bez dobytčích jednotek, si v ČR za chvíli nevypěstujeme ani h****. Další věc je kvalita potravin, kterou nám prodává (znám soukromé řeznictví, které dodává za stejné ceny daleko kvalitnější produkty) a jak "dává práci" českým lidem. Likviduje menší podnikatele, kteří zaměstnávají Čechy a jde pouze po zisku. Někdo poukazuje na jednostrannost, ale za to, že se nechtěl vyjadřovat, si Babiš může sám...asi mu stačilo, že už v Matrixu AB se nedokázal obhájit. Snad lidi v ČR otevřou oči dřív, než bude pozdě - jenom víc takovýchto dokumentů!(14.9.2017)

Davam 5*... Ani ne tak za samotny film, ale za to, ze v CR jsou jeste lide, kteri se neboji tomuto zlu postavit.(15.9.2017)

• Peabody

cvičení na téma dokument jako manipulace. Jako takové je to vynikající a jestli učí tohle pan Janeček na Famu, tak pambu s náma.(17.9.2017)

• Dobry_clovek

Amaterske, plne polopravd i vyslovenych lzi. Tvurci vedeli od zacatku jak chteji Babise vylicit a tak to i udelali. Zadne moznosti pro protinazor, zadna snaha o opravdove zjisteni skutecnosti. Predvolebni PR zaplacene babisovymi odpurci? Mozna. O novinarinu se urcite nejedna.(27.9.2017)

• RavenSpector

Amatérské jako svině. Hodnotím pořad a jeho provedení. A Patočka je prosím jako co? Novinář, nebo herec, nebo co vlastně? Neumí mluvit, neumí vůbec rozumně komunikovat. A to je snad to nejmenší co mě na pořadu sralo...(11.10.2017)

Zajímavá sonda pod pokličku toho o čem AB sní, když zrovna nespí a co dělá(22.10.2017)

Dobrý dokument o nedobrém stavu českého zemědělství,potravinářství a jednom zlém oligarchovi...70%(30.11.2017)

"Jednostranné. Neobjektivní. Tendenční pokus poškodit Babiše. Amatéřina" Jasně šlo to natočit, sestříhat, osvětlit líp. Ideálně tam dát komentář Morgana Freemana, či hodit pár konspiračních teorií, aby se to dostalo do červených čísel jako úžasně objektivní počiny Olivera Che Guevary Stonea. Tady možná nikomu nedošlo, že o největším českém kmotrovi (kterej je slovák, jelikož Česko) žádná z tv stanic nic natočit nechce (kromě Matrixu Klusáka, což ale žádná investigativka nebyla, spíš skrytá kamera). Ty radši své miliony cpou do hodnotných děl jako Ulice díl 534262282, Modrý kód a Výměna manželek Jaromíra Soukupa. Takže v dnešní době musíme vzít za vděk nízkorozpočtovými dokumenty do doby, než podle Kmentovi knížky natočí další biják, ideláně trilogii Gangster AB - Bureš začíná, Anofert vrací úder a Návrat obžaloby.(17.12.2017)

Dokument o Andreji Babišovi, maličko bez Andreje Babiše. Dokument se soustředí především na problémové vztahy mezi A. Babišem a lidmi z jeho pracovního okolí. Trochu mi tam chyběly také reakce protistran. Čímž to celé může ale také nemusí být zkreslené.(3.1.2018)

• P_Soar

Dozvěděli jsme se jen to, co jsme věděli. Že totiž Babiš je bezskrupulózní kapitalista s ostrými lokty - ono by také byl div, aby tak zbohatl, kdyby tomu bylo jinak. Ostatní jsou úplně nepodložené hypotézy záměrně dramaticky zveličené (Babišova vláda bude likvidovat lidi jako v 50.letech a pod.). Z dokumentu čiší snaha za všechny nesnáze světa, od průjmu traktoristů po vážné téma propojení politiky a byznysu, obviňovat Babiše. Jako by snad tento znepokojivý trend existoval jen kvůli němu. Až Babiše nebude, rázem v Česku i jinde na světě budou vládnout nezištní politici, kteří vůbec nehájí zájmy velkokapitálu a nesnaží se maximalizovat zisk svůj a svých klientů. Zkrátka všude nastane "demokratická" idyla, stejně jako tomu bylo před rokem 2013, než se ten pekelník v rouše beránčím stal vicepremiérem:-) Největším problémem je ale načasování tohoto dokumentu. Proč nevznikl dříve, když věci v něm uváděné jsou většinou dávno známé? Uvedení těsně před volbami dělá ze snímku politickou zbraň a degraduje ho na žánr dokumentární prostituce.(16.1.2018)

• Tomatec

Silně jednostranný dokument o největším zlu co potkalo Českou republiku. Herci nebo jak mám nazvat, průvodci ve filmu připomínají mladé snaživé komunisty bojující a urputně pomlouvajcí kde co. Tvůrci si asi nevšimli, že u nás už 28 let bují silný kapitalismus a ten je samozřejmě zaměřen na zisk. Je jasné, že nejen u nás, ale v celém světě rozhodují velcí hráči a to jsou většinou velké korporáty a rodiny s nimi spojené. Dál promluví pár zhrzelých zaměstnanců a zkrachovalých obchodních partnerů, kterých se najde v každé větší firmě dostatek . Ale je dobře, že tvůrcům jde o blaho země, ano dotace jsou špatné a měly by se zrušit.(17.1.2018)

Hodně se tady hodnotí zpracovaní dokumentu po filmařský stránce, ale nejdůležitější je OBSAH. Pravý vodňanský kuře je ve skutečnosti polský kuře, nebo německý odřezky pro hafany. U oligarchy Babiše pracuje tisíce východoevropskejch dělníků na černo, za který neplatí zdravotní a socialní pojištění, ani daně - další vojeb státu, ničí tisíce hektarů pole chemickejma hnojiva, protože jediný co pěstuje je řepka, která je sice na h-vno, ale dají se z ní vytřískat love. Zatímco sedlák, kterýmu se daří postavil moderní boží muka na mezi, Babiš si z nakradenejch dotací postavil Čapák....smutnej příběch o jednom velkým hajzlovi, kterej si hraje na hodnýho strýčka, kterej šel do politiky jen proto, aby pomohl týhle zemi....do hajzlu(18.1.2018)

I když forma dokumentu je dost laická a tak trochu neprofesionální, tak mě to vůbec nevadí, protože o to mi zde vůbec nejde a ať mi nikdo netvrdí, že Babiš není ZLODĚJ A MAFIÁN. Je to hodně protiBabišovské, proti ANO, proti Agrofertu a s tím souhlasím, nikdy jsem ANO a Babiše nevolila už z právě, jak dokument sám napovídá, ze selského rozumu. Jak by mohlo jít člověku, který má miliardy, ovládá české zemědělství, finance, média o dobro a spokojenost českého národa? Tomu jsem tedy nikdy nevěřila, i přesto mě v dokumentu dost věcí ještě dále šokovalo a znechutilo, kam tohle povede fakt nevím a naprosto nechápu, jak ho může tolik lidí podporovat, a hůře, věřit mu a jeho slavné ANO straně, která je plná mafie a úplatkářství. Babišův argument - mě nemůže nikdo uplatit, je pro mě naprosto mimo, to není argument, to je hrozba (já Vás můžu uplatit všechny) Prachy, prachy a zase jen prachy..aneb jíst budeme nekvalitní sračky a pít nezdravou kontaminovanou vodu z neekologického pěstování a za všechno si dost zaplatíme...místo, aby se šlo proti tomu a situace se zlepšila, tak je to většině lidem úplně jedno. Bohužel(18.1.2018)

Popravdě nevím, co hodnotit. Většinou hodnotím herecké výkony, režii, kostýmy, příběh, hudbu... . Co do obsahu, je mi z něj blivno. Ale kvituji s povděkem, že takovéto dokumenty spatří světlo světa. Kostýmy? Andy Bureš žádný kostým nepotřebuje, ten i kdyby měl na čele vlastnoručně napsáno" spolupracoval som vedome s ŠtB a som na to hrdý", lid mu zatleská, poplácá po zádech jaký je to kaňour a v dalších volbách mu znovu dá svůj hlas. Je mi z toho smutno, to je celé...(21.1.2018)

80%(26.5.2018)

Autorům děkuji za odvahu! Je potřeba nedržet hubu ani krok! Ikdyž si to může StBák a komunista Bureš přát.(5.2.2019)