Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

Petule3

Po první sérii...naprostá pecka!! Kam se hrabou americký sra*ky, tohle je seriál! Hudba, kamera, nádherní lidi nebo minimálně sršící charismatem velikosti slona, do detailu propracované, luxusní! Až dokoukám celé, doplním. ()

Ilinoiska

Nemám ráda španělskou tvorbu a už vůbec ne filmy o lupičích apod. Na tenhle seriál jsem dostala tip od borce jménem EvilPhoEniX . Vysmála jsem se mu, že tohle se mi nemůže absolutně líbit. Ale klobouk dolů. Prostě bomba. Nezklamala mě ani jedna série. Profesor a Berlin jsou TOP. I ta španělština má najednou něco do sebe. Ještě se mi u žádného seriálu nestalo, abych hltala každý díl. Hodně dobrý. A hejteři, kteří čumí na celý seriál a dávají jednu hvězdičku každému dílu (no někdy dají dvě) a musí komentovat každý díl, mají asi tak nudný život, že musí hledět na něco, co stojí podle jejich názoru absolutně za hovno. No každý ať se se svým časem zachází jak chce... PRO NAIROBI!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

DassemUltor

Jako jednoznačně 5 hvězd. Co by je jako mělo dostávat? Vytknout tomu můžu jenom to, že ke konci je z toho spíš telenovela. Ale nebolí to tolik. Absolutně největší plus samozřejmě Berlín, to je čistá slast. 3/4 sérii jsem ještě neviděl a trochu mě mrzí, že jí vůbec udělali. Dneska hned když má něco úspěch, tak to musí natahovat... ()

eredin

První akce (serie 1 a 2) perfektní. Druhá akce (serie 3,4, ... ,8 ?) velké zklamání. Uměle natahovaná nuda, plná telenovelové vaty, stormtrooperských přestřelek a zoufale pitomého, nelogického jednání všech postav. A to ještě nemluvím o porušování fyzikálních zákonů (kolik tak asi váží 10 ingotů v síťce na ryby?). Navzdory očekávanému háčku na konci mě další trampoty téhle party nějak přestali zajímat. ()

RafaKrakal

Zpočátku brilantní podívaná, která se pyšní velmi inteligentním scénářem a nečekanými zápletkami pomalu přechází ve zbytečně natahovanou "telenovelu" s nahodilým dějem. U mě po prvotním nadšení převládlo zklamání, obzvláště ze 4. série, a proto dávám Papírovému domu jako celku jen průměrné hodnocení. ()

Kouzelnik7

Španělská telenovela na pozadí loupeže. Dokoukáno jen abych věděl jak to dopadne, ale musel jsem některé pasáže přetáčet rychloposunem. Ani jedna sympatiská postava a všichni se chovají jak dementi. První dva díly ještě šli, ale pak se to začalo natahovat. Největší záhada je, jak může být nejlepší policajtka - vyjednávačka v celým Španělsku tak psychicky labilní a nikomu z nadřízených to nepříjde divný. Ma dobrý nápad a pak hned v zápětí se začne chovat jak dement. Ale asi to vše bude tím, že asi nerozumín španělské nátuře a jejich chování. Takže děkuji, ale do další řady určitě nepůjdu. PS: ta španělština se nedala poslouchat, musel jsem si to přepnout na docela kvalitní anglický dabing. ()

curfew77

Mnoho povyku pro nic. Klobouk dolů před komerčním úspěchem, ale chudý původ to stejně nezapře, stejně jako fakt, že po stránce scénáře je to ryzi béčko mínus. A jakmile se začaly víc než loupež řešit osobní trable inspektorky s vizáží mladé Annie Girardotové, která by podobný případ už proto těžko mohla vést skutečně vést, případně oidipovské mindráky dvojice lupičů otec-syn, šel jsem s díky od toho. Evropské produkce pokoušející se o hollywoodské žánry prostě nejsou pro mě, až na pár německých (BAADER-MEINHOF KOMPLEX, ŽIVOTY TĚCH DRUHÝCH) nebo francouzských (VOSÍ HNÍZDO, SKY FIGHTERS) výjimek. 50 %. ()

Hemlock

Čtverec, a tedy i značně vysoké hodnocení z mé strany, patří pouze a jedině perfektně natočené a do detailu dotažené první loupeži. Druhá loupež je bohužel akcí a emocemi předimenzovaný a hodně zrychlený přešlap, který jsem dokoukal se zdviženým obočím a tak trochu z nutnosti... ()

Pohodex

Vůbec nechápu to hodnocení. Klasický jev csfd, kde seriály jsou overrated a na filmy se plive. První dva díly naprosto vynikající, bohužel pak už to jde z kopce. Od třetího dílu asi všichni zapomenou, že jsou uprostřed přepadení a řeší jen koho vomrdaj, s kým si dají trojku a kdo je kdy urazil. Z geniální partičky padouchů se tak stává hašteřivá adolescentní banda vošoustů. Od vyšinutý vyližpíči, dotěrnýho panice až po stopadesátikilovýho teplouše. Jediný, kdo mě konstantně nesral byl narcis Berlín. Společné seance, podstatě všech z této bandičky, jsou na denním pořádku. Protože hádat se, kdo komu rozšlápnul bábovičku a informovat se, kdo koho právě prcá, je uprostřed přepadení asi velice důležité. Často tak 67 rukojmích hlídá asi jen úmorný strach z této neúprosně bandičky, která si zrovna někde honí čůráky. První série je krásně ukončená tím, že nic není ukončeno a divák je tak v blažené nevědomosti a nechaný na pospas 2. sérii. Celý děj se neskutečně vleče, nakonec se vše vyřeší během 2 dílů v 2. sérii. Nevím, zda na 3.+ sérii najdu někdy odvahu, protože Netflix to prý ještě víc poslal do kytek. Seriál měl obrovský potenciál a byl docela zábavný, ale naprostá nelogičnost a ignorace jakékoliv reálnosti z filmu dělá jen pohádku pro pubertální uhrovitý vopice, které si potřebují šňupnout svojí dávku Netflixu. Ani raději nebudu komentovat pokusy o akční scény, které vypadají jako když jsme si ve 12 letech hráli na vojáčky. ()

Arkagas1989

Vím, jsem opozdilec, co se ke všemu co zrovna frčí, ať už se jedná o knihy nebo seriály dostane až když se mu prostě chce.. ale tohle byla výjimka. La casa de papel na mě útočil ze všech stran, věděla jsem, že ten seriál je geniální a proto jsem se na něj dívala později a dávkovala si ho jen když jsem měla čas na to si vychutnat každý díl. Musím uznat, že dlouho ve mě seriál nevyvolal tolik emocí, jako právě la casa de papel. Někdy jsem měla husí kůži, jindy jsem nadávala, vztekala se, chytala se za hlavu, držela palce jak policii tak jim, ale hlavně jsem brečela. Brečela jsem pokaždé když se něco povedlo, ale i nepovedlo. Brečela jsem vzteky, radostí a smutkem. Prožívala jsem každou minutu společně s postavami a držela jim palce. Dlouho jsem neviděla takový seriálový skvost, který by ve mě zanechal tolik pocitů a emocí. A ano, i když se zde jedná primárně o loupež, která má dokonalý plán, tak mi věřte, že budete žít s každou postavou a velmi rychle pochopíte, že to není jen o loupeži, ale o lidech. Žádná jména, žádné vztahy - to byly zásadní podmínky toho, aby loupež proběhla tak, jak měla. Ale nic není nikdy dokonalé... Seriál, ve kterém je umění každá minuta, podpořený dokonalou hudbou, a skvělými herci. Obsazení je dokonalé, a herecké výkony strčí do kapsy kdejaké světoznámé hvězdy. a pokud jste ještě La casa de papel neviděli - věřte, že když si budete myslet že víte co přijde, nikdy to tak nebude. ()

Nalimator

Viděl jsem první dvě série. První sérii jsem myslel, že ani nedokoukám, tak byla ke konci hodně špatná. Druhá už místama posunovala děj nějakou akcí, takže celkově bych hodnotil 1,5*. Slátanina, nelogické, špatně zahrané, navíc hroznej AJ dabing (koukali jsme v AJ s CZ titulkama), furt se to nějak natahovalo, lupiči totální lemplové, policajti ale ještě větší. Naštěstí ve druhé sérii alespoň dokončili loupež. Nechápu tady to hodnocení, asi většinou teenageři, co žádný lupičský film neviděli. ()

elishia

Po naprosto famozni prvni a druhe serii atakujici 5* prichazi obrovske zklamani v podobe treti a ctvrte serie, za kterou by se nemuseli stydet ani tvurci sharknada. Pro ty co jeste tento odpad nevideli, prosim, nepoustejte si to. Je to jako dat si po delikatnim obede zkazeny dezert. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi