Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

Stibak

Opravdu skvělý seriál, nicméně na 5 hvězd mi tam něco chybí a něco naopak přebývá a sice neustálé puče a věčné míření zbraní na kolegy dle nálady 😁 ()

jakubi

Nikdy jsem nebyla příznivcem podobných seriálů, ale La casa de papel změnil můj pohled. Dokonale propracovaná myšlenka, i když chápu, že ne všem se musí líbit. Mně jako divákovi sedl dokonale. Nemá jediné hluché místo. Postavy jsou tak promyšlené, že se vryjí pod kůži a nelze je zaměnit, nesplynou v davu dalších, bezejmenných. Můj život se dělí na období před La casou a po ní. Vím, není to kritické hodnocení, ale mně to nevadí. Bella ciao. ()

KoudyTheAlko

1. a 2. řada - Po prvních dvou řadách musím napsat, že je to super! Tyto dvě série beru i jako hlavní dějovou linii. Ty další dvě budu brát jako tu vedlejší. Velmi dobře to odsejpá, neustále dochází ke zvratům a vývoj postav je jeden den k nasrání a druhý den k tomu, aby se jim postavil piedestal. Celej ten feel z toho je hrozně super a ta španělština má pro mě super kouzlo oproti angličtině. Nemůžu se ale u spoustu dílů ubránit zklamání kvůli takové nedotaženosti, slepým místům a věcem kde si řeknu " jako vážně?" Spoustu věcí v seriálu vyřeší souhra náhod nebo zázrak z vyšších míst, v podstatě je el profesor takovej deus ex machina, kterej jakejkoliv špatnej moment na konci dílu obrátí a vy si celej díl říkáte, jak to zandá tentokrát. Ale moc se tomu prostě nedá věřit,. každopádně je to super a rozhodně je to jedna z těch lepších věcí od Netflixu. Bella Ciao / 3- série byla dobrá, u čtvrté jsem měl chuť některé díly vypnout. Každopádně, když bych absolutně vypnul mozek a sledoval to jako telenovelu - Bylo to super. Tak uvidíme co bude dál. /5. série v topu. Myslím si že se povedlo velmi dobré zakončení příběhu a na to, že se konec dělal za pochodu a do poslední chvíle se nevědělo jak to bude, tak vlastně finální nápad a rozuzlení se povedlo dobře. jen jde vidět, že to bych dělaný trochu na sílu  těch nesrovnalostí je tam víc. Každopádně víme kdy skončit. Bál sem se že 5. série to pošle do kytek, ale důstojně zakončila příběh gangu tak, jak si fanoušci přáli. Myšlenka zůstává a špatný konec by se ani mě ve finále nelíbil. 85% ()

taibrek

zo začiatku som tento seriál pozeral na silu.... keď niečo začnem pozerať tak to musím dopozerať.... mno každou ďalšou časťou ma tento seriál dostával viac a viac. Celý pozretý po 3 dňoch v karanténe :D ak rozmýšľate nad dobrým seriálom plným napätia, tak je to určite tento. Bella čau :) ()

Ironhead

Tak hezky to začalo, mělo to potenciál, ale... jestli chcete udělat loupež století, vezmete si do party holku, která to nemá v hlavě v pořádku a svede okamžitě nejmladšího člena týmu, i když vztahy v týmu jsou zakázané hned jedním z prvních pravidel. Pak okamžitě při prvním kroku tak pečlivě naplánované loupeže se zachová zcela nesmyslně chaoticky spontánně a všechny ohrozí. Navíc si nevšimnete, že ti dva spolu pět měsíců každou noc p****, když celou dobu žijete pod jednou střechou se všemi ostatními. Kluk se do ní samozřejmě navíc až dětsky (je mu 17) zamiluje a z toho se pak už kupí jeden problém za druhým. A kdyby to bylo málo, přiberte do týmu klaustrofobika, co není schopnej ohlídat dva lidi při práci ve sklepě a ve snech vidí očima svého syna :_) Vzdal jsem to po čtvrtém dílu, to se nedalo, bolelo mě, jak strašně moc amatérsky se ti "lupiči" chovají. Chápu, že to musí mít nějaké dramatické zápletky, ale tohle bylo jak když si parta u piva řekne, deme udělat banku, zvednou se po deseti kouskách a jdou na to... plán by vycházel asi tak stejně, respektive disciplína a profesionalita toho týmu by byla podobná. :oT Opravdu škoda, první díl byl výborný a já čekal, že se to dál ponese v podobném duchu, ale bohužel... ()

Karbos

Teda, viděl jsem první 4 díly a musím říct, že většina lidí prostě nalétne na tu samou konstrukcí pořád dokola, ale proč ? Je to jako svého času LOST nebo prison break, sledujeme tu samou šablonu už 20 let jen měníme prostředí a světě div se lidi to pořád žerou. Podle zdejšího hodnocení 89% top jak svině, v oblíbených tak hodnocených. Ruku na srdce, tohle je tak na 70-75% max, je tam spousta nelogičností, scénář má díry jak do kanálu, je to jako sledovat telenovelu. Kdo sledoval Lost, Prison break, živý mrtvý, tak prostě odhadne a zná všechny zápletky a vyústění na X dílů dopředu. Prej největší loupež světa a všichni se chovají tak hrozně amatérsky a přihlouplě až to bolí. Za mě *** protože LOST i další seriály si těch 70% zaslouží a nechci to shazovat jen proto že vlastně sledujeme pořád to samé dokola, jen v jiném prostředí. Očividně je ale jasné že ač si každá další generace myslí, jak je jiná, pokroková a že změní svět, tak opak je pravdou. Žádná revuloce se nekoná a další generaci čumilů stačí ke štěstí to samé, co generacím čumilů před nimi : )) *** *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 5/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 5/10 viz profil ()

kolly13

Jdeme si ukrást pár milionů euro a většina našich kroků je promyšlená tak, že děláme neustále chyby, divák předpokládá zápletky a ženské nejsou hezké ani za mák a chudák nevěrník je vlastně klaďas. Že, Arturito? ()

PanPyzamo

La casa de papel je jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. Loupež, která je tak mistrovská, že to ani není možné. To, kde některé filmy lehce zaostávají a říkáte si tohle mohli udělat takhle nebo kdyby udělali tohle v realitě, tak už je dávno po nich zde není. Všechno zde funguje a celý plán je zkrátka mistrovský. Proč je to tolik geniální zde rozepisovat nebudu, protože bych se mohl dostat ke spoilerům, což nechci. Hlavní postavy přirostou k srdíčku nebo aspoň u mě. K tomu všemu ještě ta znělka Bella Ciao a máte něco neuvěřitelného. Všechno je zde napínavé a říkáte si jak to bude probíhat dál nebo aspoň teda je tomu tak u 1. a 2. série, které jsou to nejlepší, co jsem kdy v seriálech zažil. Kdyby tak seriál i skončil, tak by to byl ten nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Bohužel přišly i série další, které nejsou už na tak vysoké úrovni. Neberte mě špatně. Jsou skvělé a rozhodně stojí za to je vidět též, ale nemají na kvalitu těch předešlých. Za mě tedy úžasný seriál, který byste měli vidět. 1. série - 10/10 2. série - 10/10 3. série - 8/10 4. série - 8/10 5. série - 9,5/10 Celkový verdikt: 9/10 ()

jx2004

Jedná se o povedenou zlodějnu, která baví nejvíce, když... se jedná o zlodějnu. Pokaždé, když geniální Profesor přijde s nějakým propracovaným plánem připraveným na každou situaci, tak je radost to pozorovat. Ale pak si do středu dění nakráčí někdo z party a řekne si, že se dlouho nic nepokazilo, a tak je pravý čas na nějaký vztah, který by mohl plán zničit. Celkově vztahy jsou ta nejslabší část seriálu, zvláště když se postavy rozhodnou, že je na ně pravý čas uprostřed vyhrocených situací. Na druhou stranu Postavy si určitě oblíbíte a o to víc zabolí, když některá z nich umře. Každopádně co seriál dokáže opravdu dobře, je vytvořit pořádné napětí. Navíc téměř každá epizoda končí cliffhangerem, byť dost z nich se stejně nenaplní, nebo jsou vyřešeny v první minutě dalšího dílu. Seriál určitě doporučuji i přes logické chybky, či nesmrtelnost některých postav, které se kulkám vyhýbají lépe než Neo. ()

Perunwit

První dva díly obrovsky pozitivní překvapení. U třetího jeden problik alarmu pitomostí. Čtvrtý díl, alarm kadence důchodcova pulsu. Dál už výstraha bliká, jako automatická dvoušlapka Anaal Nathrakh. Samoúčelné rádoby zvraty, impulsivně se chovající postavy, tihle jestli chtějí vyloupit banku, to jim fakt nežeru. Muklovská telenovela šla do sraček ještě mnohem dřív, než Vikingové na Príma Kůl. Končím u dílu 6, připadat si, jako pitomec sám před sebou nehodlám. ()

MartCT

Reference obsahuje SPOILERY. S01: Napínavé hned od začátku, ale jak už tu bylo zmíněno, nelogického chování je prostě tak moc, že se to nedá přehlédnout. Kdyby profesor složil tým, že skupiny Srbů a následně by této labilní skupině, která akci prováděla, rozdal peníze, tak ok. Ale proč geniální mozek vybere lidi, co se pořád hroutí a za minutu se chovají zase obráceně. Tokyo ani nemá cenu komentovat, ta je tam jen, aby každého srala. Debilnější postavu už jsem dlouho neviděl. S02: Menší počet epizod tomu jen pomáhá, bohužel se více brečí a více hraje na náhodu a návrat do banky, je co se týká motivace a provedení, nejdebilnější scéna. Nicméně obě série koukatelné a kdyby se to přepsalo a více se stříhalo, byla by to bomba. S03, S04: Nedokoukáno, nemám ani sílu rozebírat. Prostě parodie na první dvě série. A samozřejmě natočeno, jen kvůli penězům.... ()

zodiak217

Absolútne skvelý seriál, ktorý má zaujal už po prvej epizóde a určite jeden z najlepších európskych seriálov súčasnosti. Jednoducho sa nebudete vedieť odtrhnúť a ani nemusíte. Akcia, odlišné charakteru, skvelá zápletka a neopozerani herci aj to a mnoho ďalšieho vás ptiklincuju ku stoličkam. Tak poďme na to! ()

Saroman

Debilní netflixáckej blaf s haldou zkreslených hovadin od viditelně neprofesionálních producentů na hned několik témat začínajících už od blbýho dolování, kdy těm chabrusáckejm šampónům neumiou ani vysvětlit jak se drží krumpáč. Pak klasicky z vojenskýho a strategickýho hlediska dumbass kravina s hlavním cílem dramatickýho zapůsobení, což je jediný co jim víceméně jde. Potenciální divák musí mít IQ ještě nižší jak producenti sami aby všechno tohle přehlídl. No a nakonec samozřejmost propagace homosexuality, anti rasismu, feminismu a taktické odsuzování jeho odpůrců přivlastněním k záporácké roli. Pokročilé gumování mozků. Děkujeme. ()

Zozol

Ach! Můj! Bože! Jak tohle může být takový hit? Po prvních dvou sériích mám dost a nemám chuť pokračovat dál. Je to tak předvídatelné a ohrané a "sou mač" klišé, až se chce jednomu blejt. ()

Lendak

Dámy a páni, Španieli nám tu priniesli určite jeden z najlepších heist seriálov za posledné roky!! To by sa dalo povedať o prvých dvoch sériách. Lebo práve tam bolo vidno, že tvorcovia si na tom dávali fakt záležať, lebo vďaka úžasne napísaním charakterom, správnej porcie zvratov a slušnému napätiu to tvorí jeden z najzábavnejších seriálov poslednej doby. A takto to aj mohlo skončiť. Ale potom prišiel Netflix a povedal si, že chce ďalšie série. A, viem že ma za to bude veľa ľudí chcieť ukrižovať, nedopadlo to až tak hrozne, ako niektorí hovoria. Áno, viem, z napínavého heist seriálu sa stala španielska Kobra 11, skrížená s ->doplňte si nejakú telenovelu<-. Ale to základné DNA tam ostalo. Charaktery. Len ubrali logiky a pridali akcie, to je všetko. Moji favoriti sú bez diskusie Berlín, Nairobi, Denver a Profesor. Celkovo to je celkom dobrá jedno hubka, len som čakal viac tragický koniec, ale aj tak bol úžasný. VERDIKT: 9/10. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi