Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

Jurcekk

To je také jednoduché ako bakalári sa pohybujú od a po desiatich minútach sa pri nich zapotim 😃... Katastrofa... ()

slamic5

1****....až na ty vztahy mezi postavami je to docela dobrý seriál. Uvidíme kam to povede. 2****....trošku mě začíná štvát nelogické chování postav. Konec ale super, takže nechám 4 hvězdičky 3***** hodnotím hlavně snahu tvůrců pokračovat už uzavřený příběh a to jak se s tím poprali. Samotnou řadu jsem jel docela dlouho oproti prvních dvou a možná proto mě to bavilo víc. Poslední díl mě utvrdil v hodnocení 5 hvězdiček 4*** zatím nedokoukano, vůbec mě to nechytlo, už moc přeitažene za vlasy..jdu na 4 hvězdičky ()

zekon

Bylo nebylo v jednom baráku.......skvělý příběh s perfektními zvraty. Nicméně klasický Netflix. 50% k dívání a 50% zbytečná natahující vata, 50% herců neherců. Mám obavu že něco co mělo být delší film nebo několikadílný seriál nemá šanci přežít 2 řady ve stejné kvalitě. Prostě Netflix no........ Doplňuji, jak se dalo čekat, s02 0%: průser a katastrofa. Ve chvíli kdy v půlce ztratili všichni inteligenci, profesor podlehl demenci, vojáci se chovali jako četníci se St.Tropez a v přestřelkách s nekonečnými zásobami se nikdo nebyl schopný trefit ani kulometem, FUJ!! Odpad! ()

Rozmarýna

První dvě série naprosto strhující, nemohla jsem se odpoutat od obrazovky. Třetí série už mě tak nenadchla a koncem čtvrté série už jsem se místy nudila. Proto dávám jen 4 hvězdy, i když za první dvě série bych dala 5. Doufám, že pátá série bude lepší než čtvrtá. ()

BIG.NINE.CF

Dlouho jsem se tomu seriálu vyhýbal, protože jsem si pustil první díl a nějak mě to nezaujalo. Jenomže to byla chyba. Pořád jsem o tom seriálu slýchal, tak jsem se rozhodl že tomu dám ještě šanci. Musím přiznat, že ten vykurvený Covid aspoň k něčemu je dobrej. Sjel jsem totiž za 4 dny všechny 4 sezóny. Herci perfektně vybraní, profesor ultra génius, který ostatní ovládá jak šachové figurky. Místama jsem si říkal, že tohle už prostě nejde, že teď to končí, ale vždy z toho nějak vybruslí. Netrpělivě vyhlížím 5. sezónu... ()

Martinko991

Nebyť tejto covid pandémie tak sa pravdepodobne k tomuto seriálu tak skoro nedostanem, možno vôbec. Emócie, napätie, akcia, humor, kvalitné dialógy. Nie je čo vytknúť, prepracované do detailov a budem len opakovať predošlé komentáre, ale Berlín a.k.a. Pedro Alonso to zahral fakt skvele. No a tá najlepšia séria je za mňa zatiaľ posledná (4.), čo je čo povedať nato že sa jedná o seriál a veľa seriálov ktoré nestrácajú postupne na kvalite fakt nie je. ()

dauby

Nápad dobrý, ale příliš rozvleklé. Takhle se obvykle vlečou seriály v posledním tažení, ne v první a druhé sérii. Tohle je spíše téma na celovečerní film než na seriál. Dvě série mi stačily až až. ()

Filitron

Tento španělsky seriál mě velice potěšil. Postavy ze seriálu mi přirostly k srdci a dávají člověku pocit že i kriminálníci jsou rodina a děti při sobě. Samozřejmě jako každá rodina měli své hádky. Po dokoukání jednoho dílu jsem měl vždy absťák, a tak jsme vždy skočil na další díl. Plán skvělého "Profesora" byl famózní, ale byly tam chyby v týmu, někdy až moc nepochopitelně velké. Rozhodně doporučuji a těším se na 5.serii.   Edit: Pátá a poslední série mě úplně rozmrdala. Totální mindfuck! Nemám slov! ()

pichta

Azda fenomén. Tak ako je tento serial spracovaný, je fakt nadčasový. Režisér to mohol aj pokazit na plnej čiare. Zo zločincov su hrdinovia a fenomén. Profesor vytvoril obraz ako chcel ()

flyer.nick

První řada odsýpá, plán klape a i když tam mají spoustu berliček kdy to vyjde spíš omylem/náhodou/se štěstím tak je to parádní podívaná. Druhá řada je na tom hůř, už se to moc táhne a z plánu zbyly jen trosky. Některé postavy jsou celkově k ničemu a nudné, nejvíc hlavní Tokyo. Ale Berlín a Profesor to táhnou jak parní lokomotivy, bez těch dvou by byl seriál sotva poloviční. Třetí a čtvrtá řada už je jen takové bohatší, arogantnější a namyšlenější dvojče těch prvních, i tak jim ale musíte fandit... A dál se ještě uvidí. ()

dinzbir

Tak trochu pokus udělat ze samaritánství udělat pokus dobrého skutku. Nicméně příběh velmi chytlavý a celé dějství napínavé. Nicméně z hlediska etiky absolutně neobhajitelné, ale z hlediska spravedlnosti absolutně reálné. Člověk ať si udělá názor sám, ale nejednoho by napadlo analogicky si představit v ruce dragunova a udělat pořádek ve společnosti sám. ()

PoprockCZ

Upřímně, všichni tušíme, že nejvíc za to stojí první série a pak už to jde prudce dolů. Poslední 4.-5. řada už je spíš řezničina než promyšlený pacifistický plán. Nicméně tomuto seriálu vděčím za to, že dokáži porozumět španělsky a to není málo! ()

Tr0nic

Nie každá séria je na 5*. Vidno, že keď sa z toho po druhej sérii stal boom a na tvorcoch bol tlak, ktorý v niektorých scénach nezvládli. Tretia séria začína dosť nasilu, no potom sa to už slušne rozbehne. Treba povedať, že každý akčný serial alebo film je prehnaný niektorými scénami, ale žiadny nie je scenáristiciky takto vypiplaný. Pina si hranie s divákom doslova užíva. Zvraty v každej časti, napätie, akcia, skrátka všetko čo k tomu patrí. Posledná séria je len vynikajúce zakončenie tejto ságy. Najobľúbenejšia postava: Alicia Sierra vďaka skvelej Najwa Nimri no a z partie Bella Ciao samozrejme Tokio. Keď o 5 rokov zabudnem na jednotlivé scény, tak si to celé pustím znova. ()

Starby

Velice povedený seriál španělské produkce, který poslední roky dobývá celosvětově známou internetovou platformu Netflix. Osobně mě nemálo překvapil fakt, že se jedná o španělskou produkci, což je za mně veliké plus. Osobité příběhy, obrovské zvraty, osobní zklamání, člověk by tento seriál skoro až přirovnal k novodobé Hře o trůny. Poslední dvě série mě možná maličko mrzí možná až moc velké využívání na druhou stranu zaslouženého budgetu, kdy efekty jsou pro seriál více, než děj a osobité linky, ale na druhou stranu si nemyslím, že by to seriálu nějak extra ubližovalo. ()

Orion12

Skvělý seriál a bandě lupičů, kteří se snaží zapsat do dějin a vykrást největší španělské banky. Je to z jejich pohledu, tak z pohledu policie. Seriál má skvělé postavy, které si prostě musí každý zamilovat a budete jim fandit. Papírový dům je skvělý v budování emocí a napětí, v většině scénách by se dalo krájet. Nikdy nevíte co čekat. Zajímavý styl vyprávění, neokoukaní španělští herci a pořádná dávka napět a akce - to je La case de Papel, ten kdo ještě neviděl tento hit , doporučuju. Nejlepší za mě první 3 série pak to jde z kopce, ale finále potěší každého fanouška :). 8/10 ()

tomfor

Slátanina na n-tou, jejíž sledování je čistej masochizmus. Vlastně ani nevím proč jsem se na to dodíval, asi ze zvědavosti, jestli další díl může být ještě přitaženější za vlasy než ten předchozí a taky že byl :) ()

Spike86

Ta pátá série už je trochu slabší, ale stejně mě to bavilo. Miluju Ursulu Corbero, úvodní song, song Bella ciao a rozšíření slovní zásoby hlavně o španělské nadávky. Takže puta madre a adiós! 85% ()

Sebicek888

Co k tomu dodat. Snad jen to, že nemůžu dát plný počet i když bych vážně rád protože jsem se nemohl odtrhnout. Ale... Pozor Spoiler : Návrat Tokio na motorce do tiskárny mě nutilo seriál vypnout. Nevěděl jsem jestli se dívám na další díl Rychle a zběsile. Moc moc moc to pokazilo a celkově akční scény byly poněkud režijně béčkové. Napětí naopak zvládli dokonale a to, myslím je největší síla seriálu. Charaktery ? Super !!! Každý si určitě najde tu svou postavu a zamiluje se. Scénář ultra super magořina až na pár přehnaných pasáží které zavání komedií. V celku bravurní seriál. Za mě top postavy Berlín, Nairobi. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi