Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

HonzysKISS

Naprosto chápu, proč je tohle tak populární, ale mě to pořád něčím štvalo. Seriál je sice moc hezky natočený, ty plány přepadení jsou úplně výborné, hudba je skvělá (i když mi to občas přišla jako vykrádačka od Zimmera), ale ty postavy jsou totálně příšerný. Oblíbil jsem si jenom dvě. Berlin je sympaticky nebezpečný týpek, který má to správné charisma a Nairobi je moc roztomilá divočanda, která si umí ze všeho kuriózně udělat srandu. Potom mám ještě celkem rád Profesora. Nejdůležitější plánovač celé akce. To je tak vše. Ostatní loupežníci jsou spíš děti, nebo se aspoň tak chovají. Převážně Tokyo. To je vážně snad ta nejhorší hlavní postava (jo bohužel přímo ta nejdůležitější v celém seriálu), co jsem kdy kde viděl. To její drsňácké vyprávění je tak trapný a otravný. Hlavně ty kecy o lásce, no fuj. Strašně blbá kráva, už dlouho jsem necítil k někomu takovou zlost. Když se dostanu k dalším postavám, tak mi všude to chování vadilo. Taky je tam spoustu zamilovaných románků. Všichni jsou strašně ubrečený a dementní. Hrozně to komplet hraje na city. Nebo paní agentka vyjednávačka, ten její rituál před blábolením jsem jí fakt nežral a ty její deprese byly taky hrozný. Pořád byla psychicky na zhroucení a potom začala být znovu drsná. Pak mě hrozně mrzelo to, že ten seriál má některé záběry a zvraty jako opravdu skvěle natočený. Občas jsem si řekl, jak je to geniální, nemohl jsem ani mrknout. Jenomže pak to zkazí opět nějaká drsně (ne)povedená scénka u které si řeknu, že je seriál velká blbost. Dál je to hodně o náhodách a nelogičnosti, ale to mi moc nevadilo. Ovšem, co mi nejvíce na tomhle „skvostu“ rozzuřovalo bylo, že se tam téměř neumírá. Díky tomu mi to ještě víc přišlo jako směšné přepadení pro teenagery. Do prčič tak když jim policie v žádném případě nechce vyjít vstříc, tak ať nějakého rukojmího popraví. Nebo když rukojmí dělají bordel a neposlouchají, tak ať někomu aspoň trochu ublíží. NIC. Jak kdybych se díval na záporáckou verzi Třináct důvodů proč (to jsem naštěstí samozřejmě nedokoukal). Celý seriál má luxusní potenciál, ale nevyužitý. Poslední věc, co mi vadí je, že když nějaká epizoda skončí otevřeně, tak já se jak idiot přes celý den těším na to, jak se to vyřeší a ti blbečci v tom následujícím dílu to většinou zmáknou do pár minut. Každopádně i tak jsem to dokoukal a budu se dívat i nadále. Protože mě sakramentsky zajímalo, jak to celé skončí. Takže vás to díl po dílu nutí sledovat furt. Naštěstí to není vážně nuda. Pořád se tam něco děje. Jsou tam teda i flashbacky, ale ty mi většinou nevadily. Dokonce to má i suprový humor. Já bych tento seriál doporučil jenom v tom případě, že budete chtít dobrý a potřebný oddych. Nebo si u toho můžete vyžehlit prádlo. Konec druhé série naštěstí stojí za to. Dokonce i třetí řada je dobrá, protože tam už nebyli všichni tolik uplakaní. Když prominu ty Netflix buzny a feminismus. Poslední věc, co je fajn, má to určitě výborný anglický dabing. Celkově bych tomu dal 62/100 ()

Fantomas92

Zvládl jsem jen první čtyři díly, víc opravdu ne. Těžko říct, jestli se jedná o heist film, nebo o telenovelu, ale jedno s druhým nejde dohromady. Tak vysoké hodnocení nechápu. ()

666Carnage

Za jeden týden čtyři série najednou. Seriál u kterého jsem byl napnutý jak struna a potřeboval víc a víc. Několikrát jsem si vymýšlel podle jakého města bych se jmenoval. Husí kůže tu byla snad 5x. Opravdu mě tohle chytlo a nepustilo do konce. Už se nemůžu dočkat poslední série a jak to celé dopadne. Já doufám, že si dají záležet a uspokojí všechny fanoušky. Nejde jinak než nevypálit plnou palbu 100% ()

Krabak

Toto mělo skončit prvními dvěma řadami. To co se začalo dít ve 4té a 5té řadě, je čirá zoufalost. První dvě série jsem zkoukl snad během 3 dnů. Ale ten zbytek? S ním zápolím už tak 2 měsíce, protože tomu chybí ta zajímavost, logika, reálnost, chemie... Aby se 5 lidí netrefilo z 3 metrů samopalama, dávkou, do jednoho člověka... ne, to už jsem musel vypnout a říkat si, kam to mohlo až klesnout...S1/S2--->100%, S3--->80%, S4--->20%, S5--->10% ()

AdamesWWE

LA CASA DE PAPEL - celkové hodnotenie seriálu - [9/10] Jednotlivé série: Season 1 (2017) - [10/10] Season 2 (2017) - [9.5/10] Season 3 (2019) - [9/10] Season 4 (2020) - [9/10] Season 5 (2021) - [9/10] Jedného pekného dňa som sa rozhodol zapnúť netlix a z nudy, bez očakávaní pustiť tento fenomén, o ktorom človek číta a počúva z každej strany. Ako fanúšik podobných žánrov som tomu dal šancu a priznávam sa, som nadšený z toho čo som mal možnosť vidieť a aj ked niesom fanúšik seriálu, tak toto je počin, od ktorého sa môžu mnohí režiséri, scenáristi a aj herci učiť. Prvé dve série, ktoré sa venujú prvej lúpeži, hodnotím po pozretí všetkých sériíí ako tie najlepšie. Všetky série sú vynikajúce, ale toto bol ten začiatok toho všetkého a je z toho cítiť takú väčšiu skromnosť, ako pri pokračovaniach. Je to originálne napísane, skvelo natočené, človek stále čaká ako to bude pokračovať a s radostou som zapínal dalšie časti a série. Bol som nadšený z profesorových nápadov, ako dokázal všetko naplánovať, prepracovať, vykonať. Dejovo je to dobre rozložené, tvorcovia neukazujú prehnane veľa akcie, sekajú to s flashbackmi do minulosti, kde sa dozvedáme ukážky plánovania krádeží, je to rozložené celkom dobre, nemal som s tým problém. Ale občas som mal pocit, že je ten dej možno zbytočne natiahnuty, ked už začalo niečo poriadne (SE 3,4,5) tak to pretli flashbackmi, kedy som občas rozmýšlal, či majú vôbec zmysel, no ale ked prišlo k úplnému záveru, pochopil som ich pointu, celkový význam a to mi zahlmlilo všetky tie "nedostatky", za ktoré som považoval tieto, niekedy pripadajúc zbytočné vytahovanie minulosti. Scenárista je proste kráľ a samozrejme, že to nieje dokonalé, všetko má svoje chybičky a aj tu sú nedostatky, ale všetko ostatné je tak grandiózne, že tieto mini chybičky sú prehliadnuteľné. Všetky postavy majú dostatočne veľa priestoru, každý z nich je originálny a cením, že sa tvorcovia rozhodli pichnúť do toho aj témy, ktoré sú dnes aktuálne (lgbti). Nebolo to nezbytne nutné to tam dávať, ale na moje počudovanie mi to neprekážalo. Ked postavy nedostanú priestor pri lúpeži, tak aspoň vo flasbackoch. Niekedy je to rozložené nie úplne spravodlivo, niekde by som ubral, inde zase pridal a netlačil do neskorších sérií postavu Arturita zo začiatku, ale nevadí. Toto sú jediné nedostatky, ktoré mi utkvali v pamäti no a samozrejme, nejaká tá nereálnosť pri akčných scénach, prestrelkách atd. Ale akcia je perfektná, drsná a aj v celku dobre natočená, pôsobí to dosť realisticky. A ked som hovoril že SE 1/2 sú tie najlepšie, je to pravda. Tie dalšie niesú o moc horšie, ale prvé bude vždy(alebo väčšinou) prvé. Trojka začne skvelým tempom, nové postavy, plány, záchrana, krádež. Všetkého je viac, viac akcie , napätia, slovných prestreliek, až niekedy tomu chýba ta skromnosť prvých častí. Ale ja tak je to jazda jak hovado, ku koncu nechýbajú emócie, správne vykrištalizované finále, všetko skončí tak, ako to profesor (ne)naplánoval. Som rád, že to vznikllo, že som pri tom strávil pár pekných hodín a v budúcnosti sa k tomu určite vrátim a klobúk dolu pred tvorcami seriálu. () (méně) (více)

bila.tecka

Povedlo se jim to! Těm Španělům se povedlo mě připoutat do křesla  a přes hromadu nelogičností a absurdit ve mě vyvolat emoce a empatii s postavami. Ze seriálu čiší neskutečné nadšení a nasazení, cukají mi rty při vzpomínkách na některé (nejen vyhrocené) momenty. Bravurní scénář s důrazem na emotivní vykreslení zúčastněných, kulometná španělština s replikami, které by se daly občas i tesat do kamene, herecké výkony (ve svých rolích excelují Álvaro Morte a Pedro Alonso), a hlavně precizní režie. Pokaždé mě zamrazí a vžene slzy do očí scéna, kdy Profesor s Berlinem zpívají slavnou píseň Bella Ciao. "Una mattina mi sono alzato" zní šeptem a je v tom všechno. Touha dokončit svůj sen, nevzdat se, zůstat spolu až do konce. ¡bravo compañeros! ()

Warle

O tomhle seriálu jsem se dozvěděl už někdy minulý rok v Katalánsku, kde z toho měli něco jako národní klenot. Merch a masky Dalího na každém kroku. Především Barcelona toho byla absolutně plná. 1 série - dobrý rozjezd, na základě kterého to mělo celkem velký potenciál. Bohužel to celé zabíjí snaha udělat z toho tak trochu moderní telenovelu, která se nedá brát vážně, ve které vidíte strašně moc nelogických scén a chování postav jak vystřižené z nějakého místního primitivnějšího seriálu. A je to škoda, protože námět to je vynikající. Uvidíme, jak dál. 75%. ()

orkadimenza

Dávám si první dvě série podruhé během půl roku a musím přiznat, že mi tenhle seriál neskutečně nakládá. Perfektně promyšlená loupež královské mincovny v čele s dokonalým Profesorem, který téměř nechybuje a předvádí jeden geniální tah za druhým. S příměsí trochy romantiky, flashbacků, dramatických projevů a toho řekl bych typického španělského rozvášnění je to výjimečná a vyvážená směs, kterou charakterizuje označení "Přesně takhle by měl seriál vypadat." Mám trochu strach, že si zkazím dojem sledováním dalších sérií, ale loupež number one se mi zkrátka vepsala do srdce. Bravo, doporučuji všem! ()

Prochy38

všechny recenze uživatele  Zkouknuto už podruhé a už netrpělivě vyhlížím další řadu, protože to zůstalo otevřené a kvůli covidu se vše zpozdilo. Super nápad, perfektně natočeno. Obrovský podíl mají charaktery postav a jejich představitelé. Doporučuji koukat v originále, protože tu španělskou náturu žádný dabing nevystihne. Za mě velmi silná srdeční záležitost. Bella ciao. ()

MiaMahoney

Señoras y señores, si, puta, si!!! haleká Mia na celý quartýr a fláká bez otálení plný počet. Takhle to má vypadat! Napínák od začátku do konce, kdy i ty šílené náhody na poslední chvíli tolerujete, prostě proto, že se náramně bavíte, dáváte jeden díl za druhým a tajíte dech spolu s hlavními i vedlejšími hrdiny. Dokonalé po všech stránkách a víc nevím, co bych měla napsat. Me gusto jaxviňa!!!!! ()

cesky_hrac

Zase další seriál z kterého jsou všichni na větvi. Prý je bez jediný chybičky,. Dlouho už neviděli nic lepšího . Hrůza a běs!!!.. a musím říci, že se k ním musím přidat. Akorát pro mě nebyl seriál bezchybný ( Nebudu to zde psát. Mohli by se vyskytovat spoilery :D ) Jinak jsem rád, že mi bylo umožněno se na tento patnácti-dílný španělský počin podívat. Dávám 9/10 a míří do oblíbených seriálů protože jsem ho neviděl určitě naposledy. ()

geimz

Prvé dve série dopozerané s maximálnym sebazapretím a vlastne len vďaka akémusi masochistickému potešeniu z toho, akú stupiditu scenáristi vpíšu do deja a ktorá postava sa zachová čo najviac nelogicky. A to pritom po prvých dieloch cíti človek isté nadšenie zo slušne dávkovanej akcie a je zaujatý spoznávaním charakterov lupičov, no diel po dieli sa nenápadne vkrádajú scenáristické barličky, ktoré prechádzajú cez logické kiksy až k absolútnym oko-prevracajúcim plot-holes, ktoré urážajú inteligenciu diváka a podkopávajú celý seriál. Čerešničku na torte si však zaslúži hlavná vyšetrovateľka - tak zúfalo zle napísanú postavu som nevidel už neviem koľko. Koniec úboho predvídateľný a plný klišé, ostáva mi rozum stáť nad vysokým hodnotením, len vďaka ktorému som sa do tohto seriálu pustil. A to, ako si každá druhá postava (vrátane úžasnej hlavnej vyšetrovateľky) vytvorí ľúbostný vzťah na život a na smrť s človekom, ktorého pozná sotva 48h, to je na smiech. ()

Garch

První řada skvělá: Napínavé jak kšandy. Hodně nápadů, které jen tak nevymyslíš. Skvělá režie a vynikající kamera (od kameramanů, kteří toho zase až tolik dobrého nenatočili (?)) . ...PS Většina záběrů má tak skvělou obrazovou kompozici, že by mohla na dobrý plakát. Casting se taky povedl. PS Fakt se snažím fandit těm správným, ale je to namícháno ďábelsky dobře. Pěkně si diváka vodí. 5*/5*................................................................................................. Druhá řada: Tragicky béčkový motorko-přestřelkový závěr S02E04 sráží vybudovanou kvalitu. Pak už to jde dole kopcom. Začíná se to měnit v akční telenovelu. Proboha, proč? 2*/5*...Finální hodinu sledovat pouze po lobotomii. ()

mazadlo

Hodnoceno po dvou sériích. Slušnej začátek - sice vykrádačka staršího filmu s Owenem (kombinézy, masky - rukojmí). Telenovela zbytečná. Fungování postav hrozné - za pět dní se stačí všichni dostat do chomoutu. Ti co ne asi umřou. Nebo? Prostě Prison Break podruhé už jen čekám že ve třetí a čtvrté sérii ožijou mrtvé postavy a je to! Herecky je to nicméně koncert takže dvě hvězdy. Scenáristicky velké utrpení. ()

Ingtar2

Spoilery: Španieli majú radi telenovely, o tom žiadna - a tak sa rozhodli, že jednu natočia z prostredia finančného - s na jednej strane inteligentným scenárom, na strane druhej množstvom logických chýb (čo je celkom haluz keďže po prepočítaní Bogotových slov z poslednej epizódy fakty o množstve a hmotnosti zlata sedia). Naťahované je to ako guma u Tamayových trenclov, pričom polovica stopáže sú either zbytočné flashbacky alebo dejové odbočky pri ktorých si nakoniec človek ani nepamätá, ako sa k nim dostal. Kvalitatívne je prvý heist samozrejme lepší, ale úprimne ma o dosť viac bavil druhý - jednak vďaka smrtiam nesympatických postáv ako napríklad Arturito ("to bol dobrý geňo") alebo Spišský Štiavnik, ktorej voiceover je dôvod, prečo tu svieti žáner mysteriózny (si dovoľ komentovať udalosti v plurále prvej osoby keď si už po smrti!). A keď už hovoríme o divných postavách, čo tam prosím vás robil v štvrtej sérii ten španielsky Jason Statham? I tak sa stalo, že ako jediní zaujímaví mi prišli Denver, Marseilles a Benjamin. A aj napriek tomu, že som si prvé tri série doslova miestami vytrpel, som si z nejakého dôvodu poslednú epizódu užil a pri titulkách zapínal Shazam. Tl;dr: Udalosť storočia to určite nie je - ale aj tak to má dosť dobrých nápadov - napríklad s menami (dúfal som v Shanghai) alebo so samotnými lúpežami. Za zhliadnutie to však pravdepodobne stojí. 55%, Silné 2*. ()

bidja

Občas trochu romantiky navíc, občas neuvěřitelně nelogické, konec posledního dílu 2.série odbytý, ale stále to stačí na ***** důležitá je zábava. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi