Heidi, děvčátko z hor

• Česko Heidi (festivalový název) (více)

Heidi je osiřelé děvčátko, které tráví nejšťastnější dny dětství společně s kamarádem Peterem při hlídání stáda koz, radostného hraní a užívání si svobody švýcarských Alp, kde bydlí v prostém srubu u svého dědečka. Naplno prožitým dnům je však náhle konec, když je Heidi převezena tetou Dete do německého Frankufurtu nad Mohanem, kde má dělat společnost nemocné dívce Kláře ze zámožné rodiny. Dívky se sice ihned skamarádí, ale Heidin stesk po dědečkovi, Peterovi a horách je příliš velký... (Bohemia MP)

Vesecký

Asi bych dal o hvězdičku míň, kdyby mi nevytryskly při závěru filmu slzy. Ano, bylo to přeslazeně sentimentální, ale pokoukání to bylo příjemné, navíc se jedná o další přepis dětské literární klasiky. A jsem "nezkažený" těmi dřívějšími adaptacemi. Samozřejmě člověk musí brát s nadhledem to náhlé zmoudření dědečkovo, překvapivou lidskost babičky z Frankfurtu nebo zázračné uzdravení Klárčino. Ale vždyť to byl film určený pro děti, byť tentokrát se slovenským dabingem ve večerním programu. ()

Amper01

Měl jsem rád i knižní předlohu a trochu mi vadily odklony od ní... Ale oproti knize jsou tady zase zachyceny úžasné přírodní scenérie. ()

Deratizer

Pěkný emocionálně dojemný, fungující a upřímný film s velmi příjemným českým dabingem, který se skutečně v roli Heidi povedl. To se nedá říct o americké verzi z roku 1993. ()

Rathalos

Heidi v tomto prevedeni bola velkym prekvapenim pre mna,krasny pribeh odohravajuci sa v nadhernej prirode s velmi zlatou a sympatickou mladuckou hereckou Anuk Steffen,pozrite si to,oplati sa...:-) ()

bono22vox

Heidi: děvčátko z hor nabízí starosvětskou klasiku pro dnešní ratolesti. Návrat do dětství pro znalce knižní předlohy i předchozích verzí. Pro dnešní děti přesto přitažlivý příběh, kterému nechybí dynamika současné filmové řeči. ()

Pampa

Tak nám z Heidi udělali kluka. Pryč je sladkost a roztomilost, hlavní hrdinka běhá po horách v kalhotech a je to rošťačka. Dvě hvězdy za hezké záběry krajiny a Klárku. Pro mě zůstává jedničkou Heidi z roku 1993. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Natočeno je to sice dobře, ale já se nudil, chybělo tomu nějaké větší "dětské" dobrodružství. Příběhově za 20%, filmově za 70%. ()

incognito

Ani špatný, ale ani skvělý film. Pamatuji si televizní zpracování z roku 1993 a to se mi líbilo (dlouho jsem to neviděl, takže měřeno dětskou optikou). Jsou tu nádherné záběry na přírodu, ale to film nemůže zachránit. Na druhou stranu znám lidi, kteří používají výmluvu, že jsou tam krásné záběry na přírodu, pro to že se dívají na Doktora z hor, takže i Heidi by si mohla své diváky najít. Jako jednohubka na deštivé sobotní odpoledne je to ideální, ale přetrvávající dojem nezanechá. ()

Ukrizku

Přesně podle knížky. Jako by Anuk Steffen vystoupila z ilustrací v mé dětské paměti. A ze zájmu dcery soudím, že nejsem jediná, kdo je s filmovou verzí spokojen. ()

ostravak30

Mnohokrát zfilmovaný příběh jsem shlédl v jedné z těchto verzí. Ani se moc nedivím, že si Heidi zamilovala toto prostředí. Příroda nádherná, Švýcaři navíc velmi dbají na to, aby si ji udrželi takovou stále, vzduch čistý, daleko od lidí. Pravda je, že ta dobrota srdcí je trochu jasně vyhraněna rozkolem venkov/město, ale zachránila to babička, která vlastně hlavní hrdince pomohla. Nejen staří lidé se zkrátka nemají vytrhávat z míst, kde zapustí kořeny, to je známá věc. ()

Johannka

Čekala jsem všelicos, ale film, stejně jako všichni vybraní herci překonal všechna očekávání. Milovanou dětskou knihu, příběh vytvořený ve fantazii jde v reálu zmastit hodně (viz. Hobit :D) ale tohle ze mě vymáčklo i slzu. :) ()

J.Mayen

No ja nejsem na podobne typy filmu,ale Heidi neni prvni verze kterou jsem videl. Myslim, ze puvodni kterou jsem mel moznost videt jako mlade se mi snad i libila vic. Nicmene pribeh i zde zustava dojemny, emotivni a herci to zahrali na vysost skvele, musim pochvalit zejmena vsechny detsky herce. Na rovinu ale rikam, ze bych si asi sam dobrovolne film nepustil, kdyby prave nebezel v televizi a me svym zpusobem nezaujal. ()

rigby

Sympatický křehký příběh. Krásné exteriéry, hory, příroda, zvířata. A velmi jemný děj, který se pozvolna odvíjí bez většího zaškrobrtnutí. Moc akce tu děti nenajdou, je to trochu starší, klasičtější příběh, který se objede bez střílení, hádek a křiku. Tak snad i dětem se to bude líbit. ()

lepo

Pekné, dojemné ako každá verzia od r.1937. Aje dobrý základ v knihe nemalo by sa čo pokaziť.... tá kamerou zachytená príroda...ach nádhera ()

PTuranyi

Ako dospelému, ktorého deti vyrástli na francúzsko-nemeckom animovanom seriáli z roku 2013–2017 mi obrázky z tejto hranej verzie pripadali na míle vzdialené milote animovanej predlohy, ktorú som poznal. Ale od prvého okamihu, ako som uvidel živú Adelheid, okamžite som prepadol jej očarujúcemu detskému prejavu a musel som uznať, že tvorcom sa podarilo vynikajúco vystihnúť obsadenie všetkých postáv. Notoricky známy príbeh však okrem vynikajúceho hereckého obsadenia dostal do vienka aj skvelú produkciu, ktorá zasadila príbeh do nádherných kulís. Či už sa dej odohráva v horách alebo v meste, výprava je perfektná. Naviac obostrela postavy silne emotívnou atmosférou, ktorá príbehu pridáva dotyk nehy. ()

Pythonator

Příjemný německý film, co není trapný a nevypadá vyloženě jako ubohá televizní produkce, se jen tak nevidí. Tohle je jeden z nich. Především pro holčičky skvělá podívaná. Rodiče se mohou alespoň pokochat překrásnými Alpami. Jo a jsou tam pěkné kozy - bohužel jen ty čtyřnohé. ()

Brroma

Mě se film líbil více než z roku 1993. Příběh byl velmi podobný, ale zde si dal větší práci s krajinou, výběrem kostýmů a důrazem mezi chudobou a bohatstvím. ()

rottencom

Nejlepší na filmu je fonetický přepis upoutávky z rádia: "Naplno prožitým dnům v Alpách je však náhle konec, když je dívka převezena do Frankfurtu. Hajdy, děvčátko, z hor!:) ()