Henry Brogan (Will Smith) je elitní nájemný zabiják, absolutní profesionál, který bez pochybností vždy stoprocentně odvede zadanou práci. Při poslední zakázce se však k němu dostaly informace, které neměl slyšet, proto se ho jeho zaměstnavatel s těžkým srdcem rozhodne nechat zlikvidovat. Koho však poslat na člověka, který je v tomhle oboru nejlepší ze všech? Ideální by byl Henryho dvojník, o něco mladší, odolnější a odhodlanější. Ve společnosti Gemini, vedené technokratem Clayem Verisem (Clive Owen) už léta probíhá tajný projekt, který právě tuhle možnost nabízí. Henry se poprvé bojí o život. V patách má rovnocenného protivníka, který předvídá jeho každý krok a každý úder vrací o něco silnějším protiúderem. V doprovodu tajné agentky Danny (Mary Elizabeth Winstead) zběsile prchá napříč kontinenty, než mu dojde, že pokud má mít aspoň nějakou šanci na přežití, musí se svému pronásledovateli postavit tváří v tvář. V ponurých kulisách budapešťských katakomb se mu ho konečně podaří zahnat do kouta, ale když se mu podívá do očí, má najednou mnohem víc otázek než odpovědí. Proti němu stojí jeho o třicet let mladší Já. A stále ho chce zabít. (CinemArt)

Motinski

Zmes Craigovych bondoviek a Bourna, plus naivná hlavna zápletka. Smith je ale sympaťák a hlavne dostatočne uveritelný. Film beži celkom rýchlo a na to že hodnotenia nie sú najlepšie, bavil som sa. Akčné scény sú zvládnuté a jediné čo mi trochu vadilo bol záverečný part. Tam to prepískli až moc. Potenciál na začiatok novej série tu podľa mňa nebol, no remeselne ide o uspokojivú jednohubka pre fanúšikov akčných filmov. ()

kristianzen

Od tvůrců a herců, kterých si cením, je to podpásovka. Na to se nedalo dívat. Ten scénář, dialogy, kamera, režie, to bolelo. ()

Dado

Nebyť pomerne zaujímavého sci-fi konceptu, išlo by iba o ďalší produkt pásovej výroby, ktorú v lepšom prípade zvykne obšťastniť svojou prítomnosťou v hlavnej úlohe Liam Neeson, v tom horšom a častejšom zase zúfalá herecká entita zvaná Steven Seagal. Zachrániť to mohla aspoň prítomnosť zaujímavých hereckých mien, prípadne vizionárske poňatie natáčania v značne vyššej hodnote FPS, než je obvyklé. Ani v jednom prípade sa však nedá o výsledku hovoriť ako o uspokojivom. Clive Owen totiž nedostáva ani zďaleka toľko priestoru, koľko by si antagonista zaslúžil a experiment s vysokou snímkovou frekvenciou prináša akurát tak škaredú akciu s neprirodzenými pohybmi hrdinov. (55%) ()

Johnny.ARN

Pri prvej akčnej scéne odohrávajúcej sa za tmy si poviete ok, pri druhej, v budapeštianských katakombách, za úplnej tmy s dvoma černými, si poviete, že im už úplne jebe a pri tej tretej to máte chuť vypnúť, tak to len znechutene dopozeráte. Ja sa len čudujem, že agenti tajných služieb asi nepozerajú filmy alebo. Ako keby nevedeli, že ked chcú odísť z agentúry, príde si pre nich komando a dôchodku sa nedožijú. Ale oni, samozrejme najlepší, ich pekne vylískajú, zopár krát a dôchodok si užijú, väčšinou s nejakou mladou, novou kolegyňou, ktorá im celý čas nezištne pomáha. Úplne som mal u riti nejaké jeho omladzovanie, nezaujímal ma ten finálny súboj, kde samozrejme bavlnáč s jedným zasobníkom vykláti elitné komando klonov, nezaujal ma ani ten ich zrazu nalezený vzťah, že ty si vlastne ja a preto ti budem pomáhať. Takže, načo je tento film? 1 z 5 ()

Qitek

Ang Lee si podělal renomé a jede dál a dál. Tohle natočit debutující režisér, už si neškrtne. FPS teď nevím na jaké úrovni? 120? Čistý to je jak králova prdel, ale naprosto hnusné, nechápu, proč si zrovna na něčem tak nepřirozeném a nekoukatelném "trademarku" Lee uletěl. Omlazení Willa působí mimikou jak avatar z lepší videohry. A to ostatní je jen béčková - céčková voda, ve které by klidně mohl hrát Seagal. ()

noriaki

Na scénáři je na první pohled vidět, že koloval dvacet let po Hollywoodu a tipl bych si, že na něho nikdo od těch devadesátek nesáhl. Dnes už Blíženec působí jako retro, což není nutně špatně. Každý film nemusí reflektovat neduhy moderní společnosti a honosit se komplikovanou strukturou vyprávění. Někdy stačí skvělá akce a uvěřitelný příběh. Bitky a honičky naštěstí drží krok s dobou a jsou dynamicky moderní. Zápletka je naopak straosvětsky hloupá, ale až na zoufale nevyužitelného záporáka nemám námitek. Clive Owen měl určitě dostat lepší postavu. Will Smith odehrál svůj průměr a Mary Elizabeth Winstead opravdu překvapila. Blíženec se do dějin kinematografie nezapíše, ale vzhledem ke špatným ohlasům jsem čekal mnohem větší bídu. ()

tnp101

Má první HFR zkušenost u celovečerního filmu. V kombinaci se 4K a HDR jsou obrázky krásně barevné a i v pohybu ostré jako břitva, ovšem filmový zážitek byl nulový. Po půl hodině mě začala bolet hlava, k čemuž se později přidal i pocit na zvracení. HFR je určitě o zvyku, ale takové problémy jsem u 3D neměl a upřímně mi u filmů dává větší smysl než HFR. Je to hezké u dokumentů z přírody, sportovních přenosů, her, u standardních videí na Youtube, dokážu si jej představit i u animovaného filmu, ale klasický hraný film prostě v tomto formátu nefunguje. Za zmínku asi ještě stojí digitálně omlazený Will Smith. Kvalita efektů se mi sice zdála trochu nekonzistentní, ale beze sporu jde vidět velký technický posun třeba ve srovnání s Jeffem Bridgesem v druhém Tronovi. To jsou však samá pozlátka. Co takhle napsat něco konkrétního k filmu? Radši už psát nebudu. 40% ()

ywo666

To je presne ten film kde su spravne ingrediencie a vysledok nefunguje. Dialogy su slabsie. Akcia taka stredna. Herci obcas vyzeraju ze sa im tam hrat nechce. Will Smith bol kedysi moj oblubenec. V poslednej dobe som ho ale v nicom dobrom nevidel a aj tu posobi dost prkenne. Scenar ma potencial ale je taky deravy nedotiahnuty. CGI obcas posobi lacno. Proste noc moc. Pozerat sa da, ale za tie prachy slabota. Tych 57%, ktore to ma teraz, je tak akurat. 3* ()

Timak

No mohlo to být opravdu super Sci-Fi, ale celou dobu jsem myslel na to, jak špatně vypadá mladej Fresh Prince. Myšlenka dobrá, Will je schopný herec, ostatní herci nejsou špatní (někteří dokonce kdysi hráli první ligu), ale celkově je to prostě špatný film. Nedokážu přesně vyjádřit proč, ale neměl jsem z toho dobrý pocit a nemám ho ani teď, když po třech dnech píšu hodnocení. Jo a jeden ze scénáristů je David Benioff ... ještě tak před 2 lety bych z toho byl totálně nadšenej, ale teď se tak trochu usmívám pod vousy a říkám si, že mě to nějak moc nepřekvapuje. (Ano, je to "TEN" David Benioff :)) ()

MishKonn

Ať si kdo chce co chce říká, za mě překvapení roku. Nevzpomínám si, kdy naposledy někdo dokázal natočit tak viscerální akci. Střílí se tu z PRAVÝCH zbraní! Přál bych si, aby takto vypadala akce v libovolném dílu Johna Wicka. ()

Trustme

Jak vytvořit ideálního aspiranta na Zlatou malinu: Natočíte béčkový příběh zasazený v áčkové produkci s rozpočtem nad 100 miliónů dolarů. Obsadíte hlavní roli sebestředným vyčpělým hercem tmavé pleti, stejně tak režie a produkce se sestává s jedinců s klesající potencí, kteří se domnívají, že právě do tohoto filmu vložili to nejlepší, co mohli. Výsledkem je pak film, který zaspal dobu o 30 let a tváří se děsně moderně a vážně, ale všem je pro smích. ()

Sany33

Viem si predstaviť, že Blíženec skončí ako televízna stálica na Dajto, no neviem sa zbaviť dojmu, že z tejto látky šlo vyťažiť oveľa viac. Zbytočne sa venujeme pozadiu výchovy klonovaného Juniora, veľa času zabijeme nudnými dialógmi Henryho s jeho vyslúžilými kolegami. Dočkáme sa aj jedného pokusu o prekvapenie, ktoré však bolo okamžite priehľadné. Keby sa k projektu dostal režisér s rozsiahlejšou praxou v oblasti akčných scén, mohol byť Blíženec oveľa vďačnejším prírastkom do Smithovej filmografie. Na jedno pozretie neurazí, no veľká sláva to nie je. Byť na Willovom mieste, vyberám si filmové úlohy o niečo obozretnejšie. 63% ()

VanTom

Nerozpliznout se scénář v marném (pokusu o) psychologizování, mohlo jít o slušný "oldschoolový" akčňák – Ang Lee si s plynulou kinetickou kamerou rozumí a že nešlo o levnou záležitost, bylo vidět (přes stále zřetelně počítačové "akrobaty" v bitkách či honičkách). Navíc se sympatickým hrdinům – profíkům dalo fandit, jak staršímu, odcházejícímu Willu Smithovi, tak schopné (a pohledné) agentce Mary Elizabeth Winstead. Ovšem s "Juniorem" to bylo tím horší (o trapném padouchovi nemluvě), čím větší poutal umrlý výraz jeho digitálního zmlazení nežádoucí pozornost. ()

Brain-D

7/10 Zrychlené akční scény byly opravdu hrozné a dost mi připomínali nového Terminátora (Temný osud). ALE ! Jak film začal vše vizuálně skvostné, přímočaré, akční a citlivé. Vůbec žádný sračky okolo, jen spousta emocí a čisté akce. Kdyby se Ang Lee rozhodl zpomalit akční scény do reálné rychlosti, tak bych zvýšil s klidným srdcem hodnocení. Tady to je prostě jediný problém. Will Smith jako vždy dokonalý a zde dokonce 2x tak. ()

Jaro.Krafcik

Vybrali sme sa po náročnejších dňoch na film ktorý ma podobný názov ako moje znamenie v horoskope. Perfektná hudba a hlavne druhý mladší klon. A dokonca výborne prostredie či už v Kolumbii alebo v hlavnom meste Maďarska v Budapešti , v ktorom som bol cez letné prázdniny a je naozaj zaujimave. No nebol to najlepší film Willa Smitha, ale v červených číslach si zaslúži byť. Ide o kvalitné akčné sci-fi. Ak by som mal byť objektívny filmu by som dal 4* ale dávam plný počet kvôli 3K hodnoteniu na tejto databáze a hlavne prázdnemu kinu, kde sme boli iba my s veľkým fanúšikom z LA. Ktorý si aj napriek pracovnej výťaženosti skoro vždy najde čas. 5* ()

dragon94

Blíženec je velice průměrný film, který sice na první pohled působí jako čistokrevný akčňák z devadesátek, ale na kolena ho sráží až příliš uhlazený a digitální vizuál. Zejména pak v některých akčních scénách je to hodně vidět. Také příběh se moc nepovedl. Jedná se spíše o podprůměr, ve kterém vás absolutně nic nepřekvapí. Akční scény jsou sice fajn a film je jimi nabitý od začátku až do konce, ale jak už jsem zmínil, většina z nich působí hodně nepřirozeně. Možná za to může fakt, že tvůrci natáčeli tento film ve 120 snímcích za vteřinu. Každopádně je to skutečně docela dost rušivý element. Obzvlášť v některých akčních scénách je ta digitálnost až moc zřetelná. Dokonce i vizuál mimo akční scény, je až moc barevně sytý, uhlazený a čistý. Zkrátka působí hodně nepřirozeně. Možná je to o zvyku? Za co si tvůrci však zaslouží obrovskou pochvalu je vizál mladého Willa Smithe, který vypadá naprosto fantasticky a narozdíl od všeho okolo působí v každé scéně velmi uvěřitelně. Pokud jste fanoušky Willa Smithe, tak se na film podívejte. Litovat nebudete, ale neuvidíte nic, co byste si za pár dní ještě pamatovali. Slabé 3* 50% ()

JohnSmith

Po dlouhé době akční film od Bruckheimera. Bohužel to není nic extra. Akce sice výborná, příběh nebyl špatný, ale je t hrozná slaďárna. ()

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

23.10.2019

Režisér Ang Lee (Pí a jeho život, Ulička slávy) dlouhodobě vsází na to, že vyšší snímková frekvence (HFR) je budoucnost kinematografie. Jeho poslední pokus přesvědčit diváky, že má pravdu, nicméně… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018