Hvězdná brána: Třetí říše

• USA Stargate Origins

Hvězdná brána se otevírá, aby jí poprvé prošel člověk. Když profesor Langford se svou dcerou Catherine po několikaletém bádání stále nemohou přijít na to, jakou funkci brána má. Vstupuje na scénu šílený nacista Brücke, který profesorovi ukáže, jak bránu zprovoznit a jako znalce starých jazyků ho donutí cestovat na druhou stranu, do říše boha Raa. Jeho dcera Catherine, kterou s sebou nevezmou se ale vypraví otce zachránit na vlastní pěst. Brücke na druhé straně přesvědčí vládkyni Aset, aby si podrobila poslušný národ a udělala z něj vystrašené otroky, které použije v boji o moc. Brücke má ale velké oči, jeho šílené představy o tom, že je bůh brzy narazí a nakonec se profesoru Langfordovi podaří Brückeho odstranit. Ještě ale nemá vyhráno. I když se s Catherine najdou a podaří se bránu znovu otevřít, pronásledují je bojovníci věrní bohu Raa... (TV Prima)

elimS

20% - komentář 20ti slovy: Bože. Nacisti se chtějí spojit s "bohy"? "Herecké výkony" nula, scénář mínus 10 a dialogy tupé. Pouze posledních 10 minut odkazujících na Stargate "ušlo". +++ SPOILER 20ti slovy: Nacisti "unesou" profesora-překladatele a projdou bránou. Profesorova dcera ho jde s kámošema osvobodit. Hodinu kecání a pak to jakože nejak skončí. Netuším. ()

RedRose

Historie: Paul Langford vyhrabal bránu v Gíze v roce 1928. Jeho dcera Catherine Langford nikdy u spuštění brány nebyla až do roku 1994, kdy to celé rozlouskl Daniel Jackson. Před tím v roce 1945 už bránou prošel Catherinin přítel Ernest Littlefield, ale ona o tom až do roku 1997 nevěděla. V roce 1994 a dál je brána bez DHD ovládána superpočítačem a má vysoké požadavky na energii. Když se zadává mimo Zemi a bez DHD používá se Naquadahový generátor (účinnější než jaderný reaktor). A teď k tomuto dílu: Tady bránu v roce 1938 nastartuje nějakej nácek za pomocí autobaterie?! Nácek má symboly v notesu a má i nějaké povědomí o bozích (Goa'uldech), ale kde je vzal nám neřeknou. Brána samotná vypadá hodně plastově, Raův Ha'tak byl pyramidová komedie a Goa'uldi měli žhnoucí oči, ne takto nechutně žluté. Vtipné je, že Paula Langforda hraje Wraith Michael Kenmore. Tvůrci si vzpomněli, že při průchodu bránou vše lehce namrzá, na to se v průběhu seriálů úplně zapomnělo. Mladý Kasuf na Abydosu potěší. Nějaký náznak mocenské zápletky mezi Aset a Ra, byl zajímavý jen málo. Dozvídáme se, proč byl v původním filmu rozbitý symbol výchozího bodu! Ale Langfordovi na Abydosu být nikdy nemněli. Závěr filmu se nám vlastně pokusí vrátit vše do správných kolejí tím, že všem zasvěceným je vymazána paměť, nebo jsou zabiti. To byla asi jediná cesta, jak tohle uhrát, když použili původní jména a místa. Dobrá, příběhově to teda nějak zvládli, aby to sedělo. Ale to celkové zpracování je tragédie! Příšerný casting (s vyjímkou Ellie a Connora), hrozné herecké výkony, dialogy většiny postav, masky, výprava, efekty! To vše je hodně podprůměrné a pokud to neměli pořádně zajištěné, neměli se do toho asi pouštět... 38% ...ale my fanoušci světa SG nakonec stejně budeme rádi alespoň za tohle, než vůbec nic... ()

ACDCKL

EDIT po poslední epizodě: Z určitého hlediska jsem rád, že se Stargate vratilo. Byl bych však raději, kdyby to bylo něco s normálním vysílačím čase. Je to hodně nízkorozpočtové, i fan filmy o Zaklínačovi jsou na super úrovni. Sice nová postava Goaulda Sekret je zajímavá, i když na jejich rasu až docela moc mírumilovná. Jsem i rád za návrat Rea, ale je to jen takový štěk. Příběh nakonec byl vcelku zajímavý, ale ty herecké výkony herců byly strašidelné, vyloženě mi to připomínalo představení na divadelním kroužku. Z nostalgického hlediska dávám 2*, ale bojím se, že projekt Stargate tímto nadobro a nebo na delší dobu bude zase zakopán, zasloužilo si to něco mnohem lépe finančně zajištěného a herecky profesionálně zvládnutého. ()

Solverino odpad!

Tak zřejmě jde o komediální seriál na úrovni reklamy na zubní pastu. Všichni v tom vypadají jako buzeranti a jedna mladá bloncka... bože co je tohle za mega trapárnu!? ()

nudla

To se teda chudák Catherine dočkala minulosti. Kdo to vlastně vymyslel tohle? Je to strašně debilní, ale je to pseudo SG, takže na to koukat stejně budu. ()

Stejšn odpad!

Hoši vole takhle: já mám sci-fi rád. Kdyby si tohle natočila parta amatérských kamarádů pro sebe, prosim. Ale tohle je profesionální televizní seriál a je to něco tak debilního a příšerně zahranýho, že se na to skutečně dívat nedá. ()

Vämpiriüs odpad!

Zajímavý nápad, který se dal i více rozvinou je asi jediné pozitivum, které mohu napsat. Herci se chovají stupidně, Catherine je zralá na jebnutí lopatou za své chování a ostatně většina herců je katastrofa. Ve starověkém Egyptě se homosexualita mohla vyskytovat neb je alespoň dochováno, že 2494-2345 př. n. l královští služebníci Nyankh-Khnum a Khnum-hotep měli sice manželky i děti ale byli zaznamenáni v poloze doteku nosů což značilo líbání. Tedy v seriálu homosexuální Egypťan se dá považovat za reálný základ nicméně mi osobně přišlo, že byly plněny normy aby nic nechybělo. Jeden z komentářů zněl "Ultimátní amatérská vyjebávka s divákem i s celým vesmírem StarGate." a bohužel s tím musím souhlasit. Divím se, že to producenti SG vůbec vypustili. Raději bych viděl pokračování StarGate Universe, kde rozhodně nebyly vyčerpány všechny možnosti. ()

DeDanu odpad!

Zřejmě to měla být parodie na SGC. Budiž, proti parodiím nic nemám. Ale musí být chytré a vtipné. Tady nikde nic, jen trapnost. ()

Chrysopras1

Uječená ženská s totálním kjeténem vedle sebe a mocechtivý fanatický nácek, který se spikne s až příliš schovívavou a ve výsledku empaticky smýšlející goauldkou. Říkal jsem si „Jé oni tam dali reálnou postavu Evu Braunovou“, ale ve výsledku to k ničemu nebylo. V ději se také nic moc neodehrálo. Není vlastně moc co hodnotit XD. ()

Knifovich

Dejme tomu, že je to fanmade minisérie s nízkým rozpočtem, ale formát 10x10 minut mi přijde naprosto k ničemu. Nesmyslně dlouho čekáte na něco, co vám ve výsledku ani nic neřekne. Tvůrci se snaží nacpat poměrně rozsáhlý začátek celého světa StarGate do kuličky, hodit ji do alternativního vesmíru a čekají, že to bude mít dobré ohlasy, tudy cesta opravdu nevede. Jsem zastánce toho, že celý tento projekt měl vzniknout jako jeden kratší film, než to co z toho vzniklo nakonec. Možná na mé kritické hodnocení má vliv 8 let čekání na další dílo ze světa StarGate, na konci kterého jsem si představoval důstojné pokračování, reboot, cokoliv. Ale teď už k samotnému obsahu a seriálu celkově. Příběh je naprosto předvídatelný i pro člověka co o StarGate slyšel jen z vlaku už po prvním "dílu". Efekty špatné určitě nejsou ba naopak by mi vůbec nevadilo, kdyby rozpočet pro ně snížili a peníze radši nacpali ať už do formátu a nebo do úplně čehokoli jiného, protože vizuální stránka samotná sic je na průměru, je ten nejlepší zážitek, který si ze seriálu odnesete. Je to i trochu smutné. Závěrem bych chtěl tvůrce politovat, protože kdyby se na začátku rozhodli, investovat do tématu s nižším prahem očekávání od fanoušků a nebo dokonce do svého originálního tématu, ohlasy by určitě byli minimálně o půlku lepší než jsou teď. ()

hwnd

Tak bylo příjemné si SG připomenout, už je to nějaký rok, co jsem na tom bezbřeze ujel. Ovšem tento projekt je opravdu slabý. Ani by tak nevadilo, že je to lowcost. To přece neznamená, že to bude špatné. Ikdyž desetiminutové epizody zrovna přehršel akce neslibují. Toto ale špatné je a hodně. Co mě dostalo hned v prvních minutách, tak to bylo herectví. Jako na Káču se dá opravdu pěkně koukat, ale to je tak všechno. Postavy neuvěřitelně přehrávají a dialogy tak jakoby divadelně deklamují. Čili provedení docela hrozné, tak teď už by to zachránil jen ten děj a super scénář. Jenže nad vlastním dějem jsem si mohl hlavu ukroutit, když už v druhém díle brána vesele bublá, co by na to asi řekl Daniel Jackson, no lepší se neptat. Prostě tady si se sedmým symbolem nikdo hlavu neláme. Co je ale nehorší, tak děj jako takový je prostě v naprosté většině neuvěřitelně debilní, to se prostě jinak nedá napsat. A bohužel se to nedá ani moc popsat, to se musí vidět, ale kdo to neuvidí, tak o nic nepřijde. Efekty? Tak to byl výsměch. Čtvrt století od původního filmu se tohle dílo tomu filmu nepřiblížilo ani vzdáleně. Zpětně musím tehdejším tvůrcům zatleskat. Tohle dílko je kvalitou převálcováno i pohádkami z brněnského studia a to jsem nemyslel, že někdy do hodnocení napíšu. Snad jediné trochu povedené je hudba, ale to zas tak nepřekvapí, když je to vykrádačka a splácávačka původních soundtracků. 20% dávám taknějak z té nostalgie, protože tam je ta brána a jako pochvalu, že tuhle amatéřinu alespoň doválčili tak, že to dějově je prequel, což většinu času rozhodně nevypadalo. A vlastně i za to, že to ve mě vyvolalo pocit si zas něco z toho pustit a spravit si náladu. ()

blazma

Trochu to vypadá jako kdyby se parta nadšených fanoušku rozhodla někde získat prachy a natočit tento seriál. I přesto že to vypadá jednoduše a pro většinu díky tomu i příšerně, rozhodně to není nejhorší. Celkově myšlenka, že už před SGC bránu zpustili není špatná, přeci jen už se jim to jednou povedlo.. Co je tady přitažené za hlavu je prostě to, že tam zatáhli Němčoury co chtějí ovládnout svět. Což je asi v pořádku vzhledem k té době ve které se to odehrává. Nic méně zakončení kde jim vymazali paměť a vnukli jim myšlenku sestavení týmů, které by s goauldy bojovalo je prostě docela srandovní a až moc přitažená za hlavu. Pustili se do vod, kde museli udělat šíleně nereálný konec, nebo se vůbec nehlásit k seriálu či filmu. zvolili první variantu. Závěrem, jako fanda této série Stargate, musím i přesto uznat, že jsem se do určité míry bavil a až takový odpad to nebylo. ()

vejfukCZ

Proboha proč?! Jak to někoho může napadnout to natočit a někoho dalšího to schválit? A proč tomu dávám jednu hvězdičku? Asi sem pořádně vyměk, na tomhle veledílu je špatný úplně všechno. Pořádně zprzněná klasika, achjo. ()

koza3

Chrchel na odkaz Hvězdné brány. Všechno špatně. Příběh, postavy, kulisy, všechno. Škoda slov, škoda času... ()