Rozčarování

• USA Disenchantment
USA, (2018–2023), 22 h 59 min (Minutáž: 19–45 min)

Série(5) / Epizody(50)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (40)

Láska je peklo (2022) (S04E01)

Sverázná středověká partička se vrací, já ale pilot nové řady nemůžu nijak opěvovat, příliš jsem se nezasmál, spíše mi přišlo, že se samozvaný seriál pro dospělé snaží na sílu přizpůsobit i mladším divákům. ()

Hodný, zlý a praštěný (2022) (S04E02)

Milá epizoda věnovaná převážně Elfovi a jeho rodině. Kdyby nová řada vypadala celá takhle, tak bych se nezlobil. ()

Kabinet doktora Čessse (2022) (S04E03)

Scénky z psychárny zatím highlightem série. A obávám se, že bude dost těžké je překonat. ()

IQ tykve (2022) (S04E04)

Trochu větší kravina, než jsem čekal. Původně jsem si myslel, že ke shledání hlavních postav zpátky v Zemi snů dojde déle. ()

Potichoučku, polehoučku (2022) (S04E05)

Letošní řady jsem se bál a oprávněně. Úplně zbytečně se přešlapuje na místě s absencí hlubší myšlenky a hlavně pořádné zápletky. Snad se tenhle seroš nebude dojit do dalších řad. ()

Paraziti a co s nimi (2022) (S04E06)

Už dokoukávám spíše z povinnosti. A snad v případě existence 5. řady dostojím svého momentálního přesvědčení se na ni vykašlat. ()

Nesnesitelný Beanin blesk (2022) (S04E07)

Sice se budu opakovat s tím, že už se přešlapuje na místě, ale linka s novým Zogovým potomkem mě poněkud potěšila. ()

Děvče s posvátným slizem (2022) (S04E09)

Snad z toho rádoby zvratu na konci něco vytěží alespoň ve finální epizodě. ()

Bean a volný pád (2022) (S04E10)

Achjo. Myslel jsem, jak už na dobro se serošem seknu, ale s takovým cliffhangerem aspoň na začátek další série nejspíš kouknu. Jinak to už byla fakt silná bída. ()

Tělo bez hlavy a hlava bez těla (2023) (S05E01)

Šílený animovaný středověk je zpátky ve své (naštěstí) poslední štaci a zatím to (bohužel) pokračuje šroubovaně přesně tak, jak to loni skončilo. Ale třeba není všem dobrým džoukům a smysluplným linkám konec. ()

Ryba na suchu (2023) (S05E02)

Mnohem lepší momenty než v prvním díle poslední řady. Zog je zpátky a k mému údivu se zaručuje o nejlepší scénky celé epizody. ()

Electric Ladyland (2023) (S05E03)

Prozatím nejnudnější letošní dvacetiminutovka. Ještě že jsou díly takhle krátké a hned je šance, že další epka napraví reputaci té zpackané předešlé. ()

Hlavně neztratit hlavu (2023) (S05E04)

Zatím trefnými vtípky nejnapěchovanější díl. Společné dobrodrůžo všech hlavních postav jim pěkně svědčí, žádné postranní linky, ale hezky pěkně jedna celistvá. ()

Kdo zastřelil Elfa? (2023) (S05E05)

Elfo cestuje v čase, ale hrozně rychle se konsekvence zametou pod koberec a celá tahle (pro mě vždy) nápaditá sekvence vyšumí doztracena. Škoda. ()

Domácí blesk není žádná věda (2023) (S05E06)

Už to konečně dostává nějaký konzistentní děj, tak snad se to do svého blížícího se úplného konce už udrží. Moc bych si to přál, když se máme za pár desítek minut s Bean a jejími kumpány nadobro rozloučit. ()

Terapie šokem (2023) (S05E07)

Fakt to tak různě skáče od zajímavého k nezáživnému. Disenchantment nebyl kdoví jakým zázrakem už ve svých plenkách, teď už je ale fakt cítit, že dojíždí na setrvačnost. ()

Bitva o slzopád (2023) (S05E08)

Akce tomuhle animáku sluší a zde byla i tak pozoruhodně propracovaná a nápaditá, že bych dal ledacos za to, aby takhle pozitivním dojmem působila celá série. ()

Když padá temnota (2023) (S05E09)

Nejakčnější díl všech 5 sezón Disenchantmentu mě až neuvěřitelně bavila a ukázala, jak hezky se dá pracovat s magií a všemi dalšími možnými souvisejícími prvky neomezeného fantaskního světa. ()

Sbohem, Bean (2023) (S05E10)

Rozloučení ok, ale samostatné vyvrcholení celého dosavadního dění mě nijak nezasáhlo a upřímně jsem fakt rád, že už jsme se dobelhali zdárného konce. Snad jen ten Luci mi bude chybět. ()