Nezaměstnaný inženýr Stanley Hill (John Travolta) se stal svědkem vraždy své manželky, Vivian (Rebecca De Mornay), kterou napadl gang násilníků v podzemních garážích. Sužovaný vinou, že nedokázal zachránit ženu, kterou miloval, se Stanleymu stále vrací obraz Vivian umírající v jeho náručí. Když nejsou detektiv Gilmore (Sam Trammell) a další zkorumpovaní policisté schopni přinést vrahy před soud, obrátí se Stanley na svého starého přítele Dennise (Christopher Meloni) a rozhodne se vzít věci do vlastních rukou. Na cestě pomsty, Stanley odhalí spiknutí, která vede do horních řad vlády. Ti si brzy uvědomí, že Stanley a Dennis jsou mnohem nebezpečnější, než si kdy mohl představit... (TV Barrandov)

JohnSmith

Russell natočil zkomoleninu. Vykrádačka 96 hodin, Bournea a Přání smrti. K tomu špatně natočené a Travolta měl k tomu divný vlasy. ()

Trisis

Veľa ľudí tu spomína klišé.... to by filmu vôbec nevadilo. Klišé je svojím spôsobom skoro všetko, problém tohto filmu je hlavne v jeho hlúposti. Je veľmi.... veľmi.... veľmi jednoduchý... až bez.... duchý... ()

SG-1

"A jakej byl tvůj plán? Vyprázdníš zásobník z postele? Budeš střílet po policajtech v pyžamu?" -Dennis- ()

sedm.1

Neuvěřitelně obyčejný béčko, s tak tuctovou zápletkou, až jsem se vážně divil, jak mě to mohlo celé tak poměrně slušně bavit. Dobré určitě tedy je, že se zde příliš dlouho na nic nečeká, což znamená, že gauneři Travoltu naserou hned pěkně na začátku, čímž většinu stopáže pak zaujímá prakticky jen „revenge“ jízda, kdy se od těch nejmizernějších pouličních grázlíků probíjí Johny až k hlavnímu lumpovi, který si následně zaslouží, co si zasloužit má. Jistě, těžce neoriginální, nicméně musím zopakovat, především díky Travoltovi to vůbec nenudí, a i když má víc než šedesátku už dávno za sebou, zaujmout dokáže stále spolehlivě, herecky je na výši a jeho nasranost a emoční vypětí mu lze bez problému uvěřit. Co mě určitě zamrzelo, bylo ale zpracování likvidací parchantů, které se odehrávalo buď úplně mimo záběr, anebo při tom nebyla prolita ani kapička krve, a to v dnešní době –r kových nářezů beru jako hloupou, naivní a zbytečnou ránu pod pás, která nepřinesla nic dobrého. Jsem přesvědčen, že většina diváků, včetně mě, upřednostňuje v těchto typech filmů naprosto nekompromisní akci, plnou cákanců krve na všechny strany, takže tohle dětským očím přístupné „kočkování“ nelze brát vůbec pozitivně a v mých očích to filmu hodně ublížilo. Vytknout pak musím ještě prakticky nulovou absenci atmosféry a tvůrci se neobtěžovali film oživit ani nějakou stylovostí, či výraznějším vizuálem, takže jde o skutečně jednoduchoučkou podívanou, bez jakéhokoliv autorského rukopisu. Verdikt je tedy primitivní, jako film samotný, se správnou náladou a jistou dávkou tolerance lze tuto podívanou označit za slušně odsýpající béčko, které sice rozhodně nenadchne, ale smrt unuděním tu též nehrozí. ()

iXtr3m3

Nenadchne ani neurazí. Travolta sterilný, len tie nastrelené vlasy bili do očí jak sviňa. Naopak extrémne pozitívum filmu Christopher Meloni, je to drsňák ako zo starej školy, ale niet sa čo čudovať, keď sa s nožom postavil v Man of Steel samotnej Faore-Ul :) Pokračovanie by som si vedel predstaviť. ()

divak84

film sem zkoul ze sympatie k Travoltovi a chris Meloni - u něj stačila jedna epizoda ve Scrubs a bylo jasne že jde o vtipneho chlapíka. v tomhle skoro nekoukatelnem bečku tvoří oba chemicky pohodovou dvojičku. scena s odhalením tetování na zadech a vicemeně střílečka ve strip klubu je jediné, co film nabídne flegmatickemu fandovi. je to hloupe, klišovité a travolta prostě nepůsobí jako rvač nebo dokonce ex military postava. prostě ne. ()

Hanys_

Akční béčko, které pobaví většinu času spíš nechtěně. Travolta by v té hlavní roli ještě šel, navíc měl štěstí na schopného sidekicka Meloniho, který imho veškerou pozornost strhává na sebe. Jenže ten scénář, dialogy...to bylo fakt utrpení. ()

Lefty86

Seagal má určitě radost, netočí takové nesmysli jen on. Docela jsem se na tenhle film těšil, leč milionkrát omleté klišé o zabití manželky, já pomsty v těchhle filmech miluju. Než jsem to viděl tak nějak jsem čekal něco ve stylu 96 hodin, možná Přání smrti, spíš v tom smyslu , stárnoucí herec- akční film. Ale Liam je jiná kategorie, herec kterej si jen tak odskočil k akci, jako brigádku a udělal z toho nečekaně stamilionovou sérii. Travoltovi jsem nevěřil ani jednu polohu, truchlící manžel? A kdy? Pobíhal si tam, někoho zmlátil, dokázal se smát aby pak byli srdceryvné záběry do jeho vzpomínek, který jsem mu k předešlému taky nevěřil. To že se z něj vyklubal jakýsi bývalý agent či co ani komentovat nebudu. Chladnokrevnou mašinu bez citů která jde po pomstě nezvládnul taky. Těžko posoudit jestli je to vina jeho, scénáristy nebo režiséra. Film je prostě zbytečný céčko, s blbými dialogy, špatnými herci a nic moc akcí. 20% ()

Magika82 odpad!

Napsat a mínit vážně, že J. Travolta je "ošumělý", je hodno návštěvy klinického psychologa a změření IQ. Jelikož v takovém případě, by kapacity jako Anthony Hopkins, Sean Connery, Jack Nicholson, museli být "rozpuštěnými a vypuštěnými". Inu, mládí, budiž mu prominuto... Leč je zde několik záporných a neoddiskutovatelných faktů: 1) Od filmu Tváří v tvář, jsem neviděla snímek s J.T:, který by byl alespoň na Dobrou. 2) Tento...ehm, řekněme filmový počin, je koláží částí vytržených z jiných snímků scénáristy. Ovšem koláží tak nezvedenou, že by se za ni styděl i Pablo Picasso, kdyby opojený přes míru silným vínem, napatlal na plátno další ze svých proslulých kostek Kubismu. 3) Děj je předvídatelný na desítky minut dopředu. A takové pochybení je neodpustitelné při tvorbě knihy, natož filmu, kde je snazší si vyhrát se všemi smysly diváka, než-li čtenáře. 4) Pohlednice ze Sao Paula dceři, a ještě podepsaná tatínkem, už byla jen posledním hřebíčkem do rakve. Takže kam s ním? Ano, Odpadkový koš, prosím! A co s ním? Nedostatečná, a otřískat oběma scénáristům skripta o hlavu a poslat domů.... ()

Zombi

Jeden ze slabších kousků v tomto žánru. Travolta už fakt není nejmladší a působí doopravdy trochu umělohmotně, scénář béčkovější být nemůže, mám rád retro akčňáky, ale trochu soudnosti to přeci jen chce. Akce ničím nevyniká, snad jen Meloni předvede trochu lepší kontaktní bitku, jinak hlavně střílení a žádná sláva. Ale koukatelné to je, jednou. Lepší 2 hvězdy. ()

Blazin

Naprosto zbytečný film. Znovu opakovaná zápletka zabití někoho z rodiny a pak pomsta. Navíc problém je v tom, že v tomto filmu to celé vůbec nefunguje, jednoduché a tupé dialogy, herecké výkony nic moc. Do toho si Johne rozhodně neměl chodit ... ()

warrenur

Naivny pribeh x-krat sfilmovany. Najviac mi s podivom vadili tie kecy, co si stari partaci neustale vymienali. Vobec nie "cool" a i napriek jednoduchej zabavke, riadna slabota. Kadernici na Johnym vsak zamakali, to ano. Neodporucam. ()

K4rm4d0n

Ano, všechno už jsme viděli mnohokrát. Takový dalo by se říct "tuctový" příběh o pomstě, ale co na tom? Na takové téma se dá koukat i po Xté. Ničím nepřekvapí, ale také neurazí. ()

Hapretor

Když vemu v potaz jaký hovadiny se aktuálně točí, tak tohle ještě ujde. Travolta je zase celkem ve formě. (nebyl k smíchu). Na zabití času ok. ()

BOURQUE

Z celkového hľadiska priemerný B-ový film. Osobne si myslím, že v tom bol oveľa viac, ale jednoducho povediac to nevyužili - škoda. Slušný výkon od J. T. a celkom dobrá rola pre Ch. Meloni. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

MickeyStuma

A zase jedna pomsta. Švejkovsky řečeno. “Zabili jste mi manželku, tak tady máte přes držku!” Námět hodný filmové tvorby Stevena Seagala, ale pozor, tentokrát nastala změna, neboť se hlavní role chopil John Travolta. Dějová šablona se hodně přibližuje klasice s Charlesem Bronsonem ´Přání smrti´ z roku 1974, ale jinak skutečně, jakoby scénář vypadl Stevenovi z ruky a John to sebral a ve své kariéře použil. A tak se jedná o akční thriller ničím nepřekvapující. Za podívanou však stojí, jen z toho nic lecjakého neočekávat. Akční žánrovka bez bázně a hany, která už bohužel neoslní, ale na druhou stránku ani nezklame. Pořád lepší Travolta než provařený Seagal. ()

Kingjiri

Akční béčko průhledný od začátku až do konce, ve kterym se plastickej Travolta marně snaží nechat vzpomenout na svý nejlepší léta. Ne, že by byl uplně neschopnej nebo už příliš starej, jenže silně neoriginální příběh (mstitelů se speciálnim výcvikem už bylo fakt dost) bez jakýhokoliv momentu překvapení nebo vtipnejch hlášek společně s nudnou až podprůměrnou filmařinou (v nejlepšim případě kvalitativně atakující lepší video filmy), ničemu vůbec nepomůžou. Od spolupráce Chucka Russella s Johnem Travoltou jsem čekal mnohem víc. ()

dalziel

Nebyť Christophera Meloniho tak je film takmer nepozerateľný.On jediný pôsobí ako tak drsne nie trápne ako Johnny T. ()