Escobar, brutální zločinec, bezohledný vrah, narkobaron a vládce kokainového impéria, ve své době jeden z nejbohatších lidí planety. A jeden z nejnebezpečnějších. Pablo, táta, ochránce chudých, manžel a také pozorný milenec. Jednoho musíte nenávidět, druhého můžete milovat. Dohromady Pablo Escobar, kterému jeho rozporuplnou tvář propůjčil Javier Bardem. Novinářka Virginia Vallejo (Penélope Cruz) poznala nejdříve Pabla, muže, jenž staví domy pro chudinu, umí být zapálený pro věc i galantní. Když objevila Escobara, nelítostného kriminálníka, bylo pozdě. Pablovo kriminální kokainové království stále roste, má miliony dolarů, vlastní malou armádu, drogy prodává v tunách. Chce ale víc a jedno mu stále chybí – respekt. Rozhodne se, že si ho vyslouží zabíjením. Vytoužený respekt mu má přinést krev a co nejvyšší částka na mezinárodním zatykači. Jeho jméno najednou znamená strach, země se zmítá ve válce a teroru, do hrobů putují malí gauneři i vysocí politici. Krvavý pohár ale přeteče a Escobar se stane důležitým cílem pro americké tajné služby. (Bontonfilm)

Sa.sa

Pablo Escobar byl Král Králů...! Stal se BOHEM a zůstane jim navždy... Bohužel jde vidět, že se stal obětí USA, kterým vadilo to, že jejich Dolary vyvážel a né dovážel :((( O tom to celé bylo a je to kámen úrazu jako vždy...!!  Ps: za vším hledej ženu a použít jeho rodinu jako rukojmí bylo neodpustitelné...! Jinak ať skončí v pekle všichni kdo se na tom podíleli... ()

Zix.

Vzhledem k tomu, že je seriál natočený brzo po Narcosu, tak se srovnání logicky nabízí.  Film špatný není,  ale je vše zrychlený a na 2 hodiny je toho moc. Nevím jestli bych podle  tohohle vše pochopil. Spoustu scén navíc už známe ze zmíněného seriálu. Co se tady nepovedlo, tak postava Steva Murphyho, která působila hodně zbytečně a ne moc schopně. ()

vinducha

Slušná alternativa pro toho , kdo by se chtěl o fenoménu Escobar něco dozvědět a nechtělo by se mu trávit u TV delší dobu , ale na seriál to samozřejmě nemá . Nicméně i J. Bardem ho zahrál přesvědčivě. ()

mdf

Všichni to srovnávají ze seriálem Narcos,který je bezpochyby jeden z nejlepších seriálů vůbec,o tom nemůže být řeč,takže to srovnávat, dost dobře ani nejde,protože ve 3.seriích a bude 4.serie je tam daleko více času všechno lépe vykreslit,postavy,děj,atmosféru,akci. Pokud se podíváte na dokument Pablo Escobar kokainový král,tak příjdete na to,že je tento film natočen hodně věrně a Javier je hodně dobrá podoba originálu.Skoro vše podstatné tady bylo,možná by mohlo být více akce atd.,ale to byl asi záměr,to takhle vyprávět.Cruz mu sekundovala docela obstojně a vyjádření mé přítelkyně,která právě seriál Narcos neviděla bylo,že to bylo hodně zajímavé a že se zase něco nového dozvěděla,hlavně jak velikou moc mají peníze......... ()

CrashHP

Javier Bardem sa do role najznámejšieho kolumbíjčana v histórii skutočne vžil a vytvoril skvelú filmovú postavu. Penélope Cruz mu výborne sekundovala. Film doprevádza skvelý soundtrack a vytvára tak ešte reálnejšiu atmosféru. Film, ktorý nenechá diváka chladným zobrazuje skutočné peklo, ktoré tento drogový narko barón kedysi rozpútal. V podstate film ale neprináša veľa nového, je to taký seriál Narcos dvoch sérii vtesnaný do dvoch hodín filmu. ()

Hrebo

Nelze srovnat serial Narcos a tento film. Jedna se o totozny pribeh takze nic vas neprekvapi. V cem je film lepsi nez serial? Rozhodne herecke vykony Javier a Penelope :-) za me velice prijemny film! ()

Ruda.neck

Zkratkovitý životní příběh Dona Pabla z pohledu jedné z jeho mnoha milenek, novinářky Virginie. Ta zde ale má, stejně jako všichni ostatní, tj. Escobarova rodina, agenti DEA či FBI, kolumbijští politici, vojáci či policisté, Pablovi obchodní partneři či sicarios pouze podřadnou roli. Vše se soustředí na drogového krále. A nutno říci, že Bardem padouchy umí, do role Escobara se položil opravdu poctivě včetně fyzické proměny, těch 12 kilo navíc nešlo přehlédnout (zvláště při útěku před útokem vrtulníku). Díky době svého vzniku má film ale tu smůlu, že bude chtě nechtě srovnáván se seriálovou bombou Netflixu Narcos, která Escobarův život detailně popisuje ve 20 epizodách. A tomu se film opravdu rovnat nemůže. Obě díla spojuje i několik herců, např. Juan Sebastián Calero (v Narcos zabiják Navegante, zde společník Carlos Corral) a mnozí další v menších rolích. "Bohužel" jsem Narcos viděl, takže za mě film tři hvězdy, ale za výkon Bardema dávám čtyři. ()

HSGID

Bohužiaľ som videl Narcos a to bolo mega čiže tento film ma až tak nenadchol.Dufam že kniha bude lepšia ked som ju kúpil predtym než som videl film. ()

Unlikelyhero

Komentáře a kritiky píšou o tom, že Bardem si film pro sebe ukradl, je to pravda a je to dobře, celý nahuštěný příběh, kdy jsem nevnímal běh času, jsem koukal na Escobara a ne na Bardema. ()

laurinq

Hodnotím po zhliadnutí seriálu ktorý ma veľmi nadchol, no u tohto filmu som žiaľ nemala rovnaké dojmy. Niektoré scény naozaj výborné a aj podoba s Escobarom je neskutočná! Avšak chýbali mi tam udalosti ktoré boli podľa môjho úsudku kľúčové, no treba brať ohľad na to že do filmu sa nezmestí toľko koľko do seriálu a že spracovanie bolo hlavne z pohľadu Virginie. 60% ()

Rupmen

Po přečtení několika zdejších komentářů jsem vlastně rád, že jsem neviděl seriál Narcos a film si mohl užít. U mě dobrý, a jako u většiny díky hlavnímu hereckému tandemu. Zdá se, že Barden na prahu padesátky také pochopil, že větší pupek osobnosti neublíží … ;o) ()

Petulka46

Tohle není film o Escobarovi, ale o jeho milence. K seriálu Narcos se to ani na kousek nepřibližuje. Za mě i velmi špatné herecké obsazení, kde např členové kartelu včetně agenta DEA jsou v Narcos mnohem lépe vybráni a tak vám vše přijde mnohem realističtější. Za mě i vystupování samotného Pabla zahrál mnohem lépe Wagner Moura. ()

lex85

škoda že nemohu dát 4,5. Herecké představení Javiera Bardema které jako vždy táhne celý film. I když snímek vcelku věrně popisuje celý proces kolem utahující se oprátky kolem krále tak mi přišlo vcelku zbytečné klást velký duraz na postavu Penélope a její postavu. ()

RushRush

Tou kurvou to úplně zazdili teda tak to nejak plyne sice vcelku podle pravdy ale suchý jak svina kdo nezná jeho příběh tak ani neví s kým má tu čest.. kromě Bardema ...velký potenciál profláknutý ostatními herci,podoba neskutečná Kolumbie slaví Pablo stal z mrtvých! ()

honza.kuzel

Nevidět seriál Narcos, který se Pablovi a všemu okolo něj věnuje naplno a film po všech stránkách značně převyšuje, tak by to byl asi silnější zážitek. Současně by však mohlo být někdy docela problematické chápat, kdo koho zrovna loví a proč a ledacos by musela vysvětlit např. až další projekce. Takže film dobrý a hlavní představitelé (zejména Javier a jeho transformace) také. Kdo to ale s Medellínským kartelem myslí vážně, tak by film měl doplnit zmíněným seriálem. ()

Attanasio

Tim, ze jsem videl famozni serii Narcos, tak nedokazu objektivne posoudit tento film, jenz je sestrihem onoho vyse zmineneho. Obsazeni skvele, sluselo by vice rozptacovane, delsi stopaz...ale uz zase zabyham prave do porovnavani s Narcos. objektiv ()