Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Mispu

Akční duo, které má neustále úsměv na tváři. A před kterou se třesou drogový bossové z celé Jížní Ameriky :) ()

anli

Pokračováni poměrně slavného Bayova hitu z r.1995,kde se bohužel projevuje typická Bayova slabost pro"akční vyprávění Made in Bay".Je to velmi jednoduchý příběh,obalený spoustou akční režie s videoklipovou vizualizací.Což by až tak nevadilo,kdyby fim nebyl tak dlouhý-zkrácení o 20-30 minut by výrazně prospělo a kdyby Bay mírnil rozmáchlost své akční fantazie.Protože"méně je někdy opravdu více".Tahle fráze se asi u Bayových filmů bude objevovat častěji.Prostě záleží na každém divákovi,jak mu tenhle styl vyprávění sedí.Je to velmi dynamicky natočené,se spoustou vtipných hlášek a opravdu dobrých akčních scén.A proto je to škoda.Mohl to být super film a takhle-aspoń u mě-zůstává"jen" mírně nad průměrem.Ale za vidění rozhodně stojí,protože takovýhle akční nářez se vidí opravdu málokdy.Takže dávám dlouze nadupaných 70%. ()

majxik

Další díl testosteronové akce se zlíma hochama, musim se přiznat že ta "černošská" hrubost mi v tomhle díle už přišla trošku přehnaná a dosti mě otravovala, bohužel mě zde i zklamali scénarosti a řežisér který se vydali klasickou cestou dvojky, která jako vždy na plné čáře zklamala, více kulek, více akce a více hlášek totiž málokdy znamená lepší film, a mizerové dva jsou toho důkazem. No co, je to koukatelné, ale než to uvidím podruhé, tak asi nechám uběhnout dlouhý čas, opravdu dlouhý. ()

Phietros

Po bláznivě akční/krimi jedničce, ve které oba černí klucí Markus a Mike zabodovali při vyšetřování ukradeného kokainu, je tu ještě lepší dvojka s dvojitou porcí akce, efektů a zábavy. Opět se tu setkáme s Willem Smithem a Martinem Lawrencem, v rolích policejních detektivních parťáků, kteří se pouštějí opět do akce vyřešit případ. Tentokrát půjde o drogového dealera tabletových éček, který likviduje každého, kdo mu příjde do cesty. Při pátrání narazí na Markusovu sestru o které se dozví, že je tajná agentka a navíc že chodí s Mikem. Společně se pouštění do pátrání, kde jsou všichni ohroženi až do samého závěru. Non stop akce, výbuchy, přestřelky a honičky to je to co Vám tahle vydařená dvojka dopřeje nad rámec možností… ()

Maki89

viac bayovské, zle stále zábavné vďaka dobrému dopĺňaniu sa protikladov smitha a lawrenca... príbeh žiadny, všetko prehnané... ale ja som sa bavil... jeden z filmov kde človek môže spokojne vypnúť a na nič nemyslieť... 6/10 ()

haj

Po všech těch letošních slabších sequelech konečně milý překvapení. Potěšila mě jak komediální, tak akční stránka filmu (z té hlavně automobilová honička, která podle mě hravě trumfne jak tu z Matrix Reloaded, tak tu z Terminátora 3 a taky po dlouhý době o něco originálnější využití bullet-timu). Pro někoho by film sice mohl být trochu (možná trochu víc) násilný a amorální, ale pokud to berete s rezervou, tak jde podle mě o jeden z nejlepších (možná nejlepší) akční film tohoto roku. ()

Aven

Nepřemýšlet nad dějem a přepnout se do módu "Enjoying the ride". Mizerové 2 jsou prostě oddechový akčnák se vším co k tomu patří - akce, hezké ženy, honičky, cool hlášky a sem tam nějaký ten vtípek tvoří film, u kterého se prostě nedá nudit a hotovo. ()

Danny F.

Oproti předchozímu dílu jde o akčnější, vtipnější a naprosto dokonalý film plný hustých hlášek. Naprostá balada pro uši i oči. 95% ()

drake31

Omnoho lepšie než jednotka. Viac akcie, viac humoru, perfektné akčné scény (diaľnica, Kuba ...) a každú chvíľu nejaká hláška čo ma posielala do kolien. ()

Tomesh

Každému je doufám jasné, že tady ani tak nejde o děj, realističnost nebo snad umění. Jedná se o primitivní odpočinkovou zábavu, kterou Bay ovládá dokonale. Tenhle film víceméně stojí a padá na dvojci Smith-Lawrence (jejich hlášky mi způsobovaly křeče v břiše) a akčních scénách. V současnosti jsem ovšem nakrmenej špičkově promakanejma a poměrně realistickejma frajeřinkama v Bourneovi, takže tady Mizerové na mě působí jako by si děti hrály na sedm statečných, ale vem to čert, já tu sračičku žeru! ()

hroubek

Největší šílenost jakou Bay kdy vypustil ale je nehorázně vtipná takže se to tak nějak vyrovnává.Ve filmu uvidíte spoustu krásných akční scén zvlášte konec je v tomhle ohledu prvotřídní,honičky kde na dalnici padá člun,přejíždění mrtvol,názorný pohled na kulku prolétající zadkem,ustřelené uči a nakonec souložící krysy.Je tam toho opravdu moc a chvílemi mi to připomíná špatně uvařený guláš.Do akční inferna na konci by bybyl ochotný jít na plný počet ale ten patos a srdceryvný projevy sráží kouzlo filmu.Smith a Lawrence zas hláškují jako o život a pěkně ženou film i v těch nudnější chvílích(neakční scény).Poctivé pokračování ctělo by to trojku. ()

harryy

Všetko je väčšie, silnejšie, explozívnejšie, rýchlejšie a estetickejšie ako v jednotke. Scenár, ako je tomu u akčných filmoch zvykom, nepatrí medzi klenoty Hollywoodu, ale veľmi dobrú situačnú komiku zvláda s prevahou, a rovnako dobre ako jednotka.Smith a Lawrence majú veľmi dobrý zmysel pre humor dostal príbeh Bad Boys zvláštny, nenapodobiteľný šarm postavy ožili a ich hlášky boli viac ako dobré.Každá akčná scéna je do detailu premyslená netradične pojatá a viac ako dobre natočená.Už len obsah niektorých scén by presahovala všetko na čo by si iní režiséri trúfli v celom filme. Bay tu veselo zdemoluje cez 100 áut, mestečko na Kube, zo tri vily, ... zoznam je skoro nekonečný.Už sa teším na trojku 80% ()

Sany33

Martin Lawrence a Will Smith rozbiehajú ďalší šialený akčný kolotoč plný humoru a napätia v ktorom nie je núdza o krásne ženy, rýchle autá, drogové kartely a jednoducho všetko čo k tvrdým chlapcom s Miamskej polícia neodmysliteľne patrí. Veľmi sa mi páči charakterové rozdelenie hlavných postáv, kde Lawrence hrá malého neznesiteľného, ukecaného ale aj tak nenormálne vtipného a nemálo otravného policajta, kde mu jeho kolega Smith sekunduje božskou dávkou trpezlivosti a zrelým rozumom a schopnosťou riešiť všetko systematicky, niet sa teda čo čudovať, že to medzi nimi často iskrí a dochádza tak k množstvu vtipných situácií. Niekedy uvažujete, kto je na obrazovke proti komu. Vyzdvihnúť musím akčnú naháňačku na Porshe ale aj finálnu ktorá končí pekným výbuchom nášľapnej míny. Film ponúka všetko čo tento žáner ponúknuť má a zaradil by som ho medzi popredné akčné komédie, ktoré som v dosavadnej dobe mal možnosť zhliadnuť. Teším sa na ďalšie pokračovanie. 88% ()

VanTom

Demonstrace stylu Michaela Baye, dalo by se říct. A vydařená, především tedy z hlediska časté, vyleštěné (a pekelně nákladné) akce - automobilová honička na dálnici definitivně patří k vrcholům žánru. Čímž se naštěstí trochu upozadilo přepálené konverzační škorpení plné nedospělého humoru v rámci do krajnosti tažené "bromance". ()

lykan9

Povedené pokračování, které je nabušenější a ukřičenější. Bohužel zcela zbytečně dlouhý. Být film o hodinu kratší dal bych za pět. ()

cross

Bay je cvok! Ale umí točit nejlepší akční filmy! Mizerové 2 hravě předčili jedničku, má očekávání i nejhorší noční můry purytánů. Černohumorně zobrazené extrémně drastické scény, spousta dynamické třeskuté akce, skvělý bayovský design a šmrnc, dechberoucí záběry i triky... Prostě akční jízda která se hned tak nevidí... ****1/2 dávám jen kvůli přílišné délce, občasnému zaškobrtnutí v neakčních scénách a nepříliš povedené hudbě (Mancina v jedničce předvedl alespoň jasně definovatelný hudební motiv, Rabin ve dvojce ani z daleka ne...). Každopádně, každému rodiči, který na tohle nechá koukat děti mladší 15ti let bych napařil týden nucených prací v dolech... Ale jinak doufam, že trojka už je na cestě;) ()

Steve_Zissou

Mizerove 2 jsou presne takove pokracovani,jake ma byt - vetsi, lepsi a mizernejsi nez original. Podivana pri ktere se budete vyborne bavit. Uz se tesim na treti dil. ()

liuk

Moje noční můra buddy-cop filmu. Ta hnusná snaha být tak nejvíc cool i při sezení na záchodě mi byla opravdu protivná. Při takovém filmu by se člověk měl uvolnit a nebrat v potaz nějaké logické chyby, ale závěrečná příšerně dlouhá a nudná pasáž na Kubě, po které by zákonitě musela začít válka jak hrom, mě teda srazila do kolen. Jo a jednička se mi líbila. Holt Bay je režisér obrovských výkyvů, naštěstí pro něj, kvůli Skále mu to přejme, ne v oblasti výdělků. ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí