Blade Runner: Black Out 2022

• Japonsko ブレードランナー ブラックアウト2022 (více)

Režisér Dennis Villeneuve požádal své oblíbené umělce, aby vytvořili tři krátké filmy, jimiž ztvární některé klíčové události předcházející ději filmu Blade Runner 2049. Všechny tři snímky, k nimž patří i Blade Runner: Black Out 2022, byly uveřejněny několik týdnů před premiérou celovečerního filmu a sloužily tak k jeho propagaci. Tento animovaný snímek ve stylu japonských anime vypráví o skupině vzbouřenců a jejich útoku na centrálu Tyrell Corporation za účelem zničení databáze dosud vyrobených replikantů. (J.Connor)

filmmovier

Ze tří BR kraťasů rozhodně vizuálně nejluxusnější, nejzajímavější, co se týče zpracování (anime nenávidím, ale tohle se mi fakt líbilo) a nejméně zbytečný, co se týče informací - čili nejdůležitější. Prvotřídní zpracování, prvotřídní atmosféra, spousta nových informací a celkem bohatý děj. Tyhle kraťasy fakt nejsou do počtu, stojí to za to a Výpadek byl fakt dobrej. Tahle podoba tomuhle světu navíc děsně sedí, fakt. 90%. ()

Pavlínka9

Nejsem fanoušek anime, extrémně mě to nevzalo a rozhodně mi to nedalo tolik jako předešlé "kraťasy" Blade Runner. Vlastně mi to nic k tomu filmu nedalo. Byla jsem akorát překvapená kolik variant obrazu se dalo vytvořit :) ()

VanTom

Animovaný mikropříběh přibližuje teroristický čin, kterým replikanti ochromili společnost na desetiletí. Také samozřejmě nechybí nějaké to existenciální zafilosofování umělých bytostí. Normálka. ()

Arkanoid

Vizuálna nádhera (zdá sa, že mastra anime) S. Watanabeho je prešpikovaná prepracovanými detailmi tieňov, farieb a dôrazu videným čo najviac priblížiť pocitovú látku Blade Runnera tak, že dokonale zhmotňuje moju víziu pocitov a dušu P. K. Dicka pri písaní jedného zo svojich fenoménov. Aj keď už režiséri natočili hrané filmy Blade Runner, práve tento masterpiece si neviem predstaviť inak ako v podobe anime. 15 minút ubehne ako voda a vy si želáte, aby režisérovi dali točiť seriál z práve tohto vesmíru cyberpunku. Flying Lotus v závere ok, ale nejaký ambient by viac podtrhol zobrazené. Po stránke dejovej sa dá čo to vyčítať, ale stránka vizuálna vás podmaní a hlboko ponorí do svojho sveta, až to nebudete mať chuť riešiť. ()

Melios

Blade Runner v Anime? A prečo sakra nie!? Beriem čokoľvek, čo má viacej príbehu ako directors cut originálneho Blade Runnera. Je vidieť že sa ázijská práca vo filmovom priemysle nikdy nezaprie...A ani nikde inde... ()

F.W.Colqhoun

Krátký film, ještě kratší komentář: I když se v anime jednohubce Blade Runner trochu vrací tam, odkud přišel, dostavil se mi pocit zcizení univerza. Replikantům sluší (lidská) zranitelnost, již jim Watanabe v kreslené vybíjené nepopřál. ()

Renfield

Black Out 2022 je ze třech kraťasů tím nejlepším. Animace je bezesporu kvalitní, přesto bych ho ještě raději viděl hraný... anime prostě nemusím. 80% ()

sirien

Doplní to příběh toho co byl vlastně ten "blackout". Ale vlastně nijak moc zajímavě - roztáhlý, předvídatelný... ()

PEZ

Shinichirô Watanabe je známy vďaka Animatrixu a Cowboy Bebop. Tu napísal a nakreslil na popud Dennisa Villeneuvea pokračovanie pôvodného Blade Runnera a zároveň preklenul pôvodný film s jeho celovečerným pokračovaním. Pojednáva o Blackoute, ktorý značne ovplyvnil výrobu replikantov. Odporúčam pred pozretím dvojky. ()

papaguy

Slušné doplnění světa BR. Tyhle animáky jsou velice funkční. Marketingově i obsahově. Ale dobře to funguje i jako samostatný kraťas. ()

Likan7

Znáte Animatrix? Tak tohle je na hodně podobné bázi a stylem animace i vyprávění hodně na animovaný Matrix odkazuje. Skvělá animace, příběh vykreslující události po Blade Runner a před Blade Runner 2049. A víc už říkat nemusím, přesně tyhle věci mam rád. ()

fleshbekr86

nádherný kraťas, který vznikl k velkému celovečeráku jako předfilm a navíc od tvůrce animatrixu, co víc si přát jako milovník sci-fi a animovaných filmů |:) ()