Série(2) / Epizody(16)

(mOnkey)

Když chcete svou novou známost podříznout, ale neustále se dostáváte do prekérních situací, tudíž k tomu pořád není vhodná příležitost, tak se do ní postupně asi zamilujete nebo co. Bonnie a Clyde hadr aneb romantika na hony vzdálená červené knihovně. Pokud tedy červená v onom slovním spojení neodkazuje ke krvi, protože hrdina je zakřiknutý sociopat s vražednými sklony, jenž má po vzoru westernových pistolníků pro jistotu vždy ruku na kudle, a hrdinka protivná kráva, která by vytočila i toho největšího flegmatického introverta. Tohle duo si tedy rozhodně „zamilujete“ a budete mu fandit, a pokud ne, tak ve vás není špetka rebelské romantické duše. Cynické, trochu na sílu a až moc chtěné, ale přesto poměrně zábavné. ()

Miseet

Popravdě se nemohu rozhodnout, zda se mi tento seriál líbil, nebo ne. Nevím, zda mi hlavní hrdinové přijdou sympatičtí, nebo ne. Jelikož se jedná o puberťáky, kteří si myslí, že útěk z domova vše vyřeší a dokáží se postavit na vlastní nohy, asi ne. S tímto chováním se neztotožňuju. Tento seriál je prostě zvláštní, což z něho dělá originál, ale na druhou stranu na to nejsem úplně tak zvyklá. Vulgarity, rebelie hlavních postav, jejich psychopatické nálady a Alyssin věčně naštvaný výraz, to jsou charakteristické znaky. Je zde velice patrný mentální vývoj obou postav, a to jak se lidé dokáží v různých situacích přizpůsobit. Herci své role zvládli obstojně, a to z tohoto seriálu dělá to, čím je. ()

Slartibarkfast

Skvělý seriál o depresivní dvojici psychopatických teenagerů, který by však měl primárně sloužit jako odstrašující případ a ne jako předloha pro vzorec chování dnešních vypatlaných unuděných dětí, které si z tohoto jistě vezmou nechtěný příklad. Přesto jsem se docela bavil a anglická chladnost s černým humorem mi docela sedí. Není to pro každého, ale doporučuji. 80% ()

joker.george

Po první epizodě, která pro mě byla tou nejlepší, jsem neměl tušení, kam bude příběh nadále směřovat. Hrdinové ještě byli poutaví a nepřevažovala u nich otravnost. Ta druhá charakteristika však také plnila svůj účel a nadále se s ním úspěšně pracovalo. Přestože si seriál zvládl udržet svůj styl, tak se začal po jedné zlomové události postupně zmírňovat a vyvíjet uvěřitelněji. Na jednu stranu mě mrzí, že jeho divokost už nebyla tak vysoká, na tu druhou bych možná nadával víc, kdyby mu zůstala. A ať se, prosím, seriál nerozrůstá o další řady. (Netflix) ()

vyfuk

1. série: Dokážu si představit, proč to oslovilo tolik lidí ve výsledku. Něco takového není obvyklé na vidění, už jenom tou atmosférou, že se to celé odehrává v Anglii, je to nekorektní, bláznivé a v podstatě takové trochu beze smyslu. Je to takový humorný nekonečný road trip a směska událostí, které do sebe postupně zapadají. Dokážu si představit, jak se někdo královsky bavil, když toto vymýšlel. Nedivím se mu. Pro mě to nebylo nic dokonalého, převratného, něco co by přineslo originální osvětu. Ale bavil jsem se. Docela dost a to se počítá. 2. série: Asi se nedá mluvit o zklamání. Ani za nic. Vlastně hned první díl nám ukáže, že to jde jinak, originálně. Jiným úhlem pohledu. A ono to jde. Postavy se vrátí, mají nový osud a mají co nabídnout. Zápletka mezi nimi někdy zní trochu až moc pubescentně a hlavně stupidně, ale není to nijak strašná věc. Naopak se nedá mluvit o ničem, co by bylo vyloženě strašné. Jde o velmi důstojné pokračování, které se dokázalo jako jedno z mála vydat originální cestou. Docela bych řekl, že třetí série není potřeba, ale určité naděje bych v ní měl. Nemusela by bát úplně katastrofická. Stranger Things by se mohli učit. ()

• V epizodě se objeví stříbrný Opel Monza 3.0E z roku 1983. (J.F.B.)
  • Na rozdíl od ostatních seriálů, které používají filtry ke zvýraznění a odlišení vzpomínek, jsou zde vzpomínky vyobrazeny v poměru stran 4:3. (ČSFD)

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot