Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Lumíka

Jak nesnáším Murphyho, tahle komedie byla celkem vydařená. Nemusíte u ní moc přemýšlet a nemusíte se neustále schovávat (jako já) za polštář, protože koncentrace trapných trapasů tady není zas tak velká.. ()

SphAnel

Váš královský penis je čistý... Dobré ráno Ameriko, polib si prdel... to je jen pár hlášek z filmu co mě provázeli životem :-) Pro mě skvělá komedie, která mě baví i po dalším a dalším shlédnutí. ()

paniColombova

Komedie, které jako jedné zmála dávám nejvíc bodů. Nestárnoucí film, který mě vždy ohromí, rozesměje a fascinuje, na který se vždy těším, když ho dávají v televizních obrazovkách. PS: Ani já bych nechtěla, aby se takový můj manžel vzdal svého bohatství. ()

Griswold

Nejzábavnější komedie v kariéře Eddie Murphyho. S tim jeho sidekickem tvoří velmi slušnou sehranou dvojku a prostě celkově je to fakt zábava. Škoda, že takových filmů nenatočil víc. ()

Wladimir78

Neuvěřitelně nadčasová komedie. Humor, který není trapný, sympatičtí herci ve všech rolích, úžasný dialogy. A fanouška boxu vyloženě potěší debaty z holičství :). Plná palba bez přemýšlení. ()

kolly13

Ještě starý dobrý Eddie. Hláška, kdy vystoupí poprvé u svého domu a zdraví okolní lid, dost dobré. Jinak průměrný TV film. ()

nolme

Staré dobré časy s Eddiem - Záměna, Policajt z Beverly Hills.... jedna z takových těch příjemných neomrzitelných komedií ()

Edgerton

Nejlepší komedie Eddie Murphyho, celou dobu se to opravdu pozitivnim duchu a ani chvíli sem se u toho nenudil. Navíc Eddie tu má navíc po boku sympatickýho parťáka v podání Arsenio Halla, škoda toho herce, že se neprosadil víc ve filmech. Jedna z největších komedií osmdesátejch let. ()

Aidina

Eddie Murphy v dobré kondici a je i vtipný. Jeden z jeho nejlepších filmů, na který lze koukat. Kromě hlavní role si střihnul zároveň i další pidiscénky. ()

Kontryhelka

Jako dítěti se mi před 30 lety tenhle film líbil,ale s odstupem času bych se na něj nepodívala,ani kdyby mi platili . Děsná kravina s blbečkem Murphym. Nikdy víc. ()

Ironhead

Jedna z mála komedií s Eddiem, u kterých jsem se vážně smál :_) Plno scén a hlášek, které by si dneska díky korektnosti už nikdo do filmu dát nedovolil. ()

Syndrom

To tu nikdo nechápe, že je to přeci ultimátní negr odysea ukazující bílejm Američanům kulturní sílu černochů?! ()

Kozlowski8

Průměrný film s průměrným humorem a dosti naivním, banálním příběhem. Skvělý Eddie Murphy je hvězdičkou navíc v mém hodnocení 60%. ()

LencaN

Na první zkouknutí se mi to asi líbilo víc, než na podruhé. To už jsem tam viděla jen ten osmdesátkový kýč a hlavně přeplácanost. Každá doba má svoje, ale tady to vážněpřeháněli s těmi kostýmy. Některé postavy mi ani nebyly sympatické. Nejhorší to je u hlavní ženské hrdinky. Hezká tvářička, ale nějak jsem si k ní nedokázala vytvořit sympatie. Příběh je trochu tupoučký, ale je pravda, že hodněkrát zábavný. Ale možná právě jen na poprvé, protože pak už vás to tak nepřekvapí nebo neuhrane. Bylo to fajn, ale řadím to spíš do komediálního lehkého podprůměru, i když 3* tomu dám. ()

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)