New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiální text distributora)

Trailer

otík

Povedená komedie točící se kolem nekonečného koloběhu omylů, ztrát a nálezů. Toto remake staré dobré klasiky s de Funésem staví na kontrastu drsné postavy mafiánského šéfa Sylvestra Stalloneho a jeho slibu začít žít čestně. Vtipu je dostatek, herci hrají dobře, hudba, kulisy i oblečení navozuje 30. léta. Jedna z mála komedií se Stallonem, která přesahuje průměr ()

kaposlav

Asi po polovičke filmu som si uvedomil, že sa to dejovo ponáša na film Oscar s Funesom, ktorý som videl pred niekoľkými rokmi. Moc dobre som si nepamätal ako sa to skončilo, alebo vôbec ako to prebiehalo, tak som si film so Stallonem vychutnával. Nič to nemení na to, aj keď je to remake, že film je výborný a za 5*. ()

MarekT

Akční typ následovníkem Funése? Zapomeňte na předsudky, volba to byla dobrá. Sylvester Stallone narozdíl od ostatních zlých mužů Hollywoodu hrát skutečně umí (a říkejte si co chcete, dokazuje to po většinu času své kariéry) a i zde se ukázal v dobrém světle. Navíc toto je jeden z mála opravdu dobrých remaků francouzského díla. ()

lykan9

Mám rád konverzační komedie a možná proto, že jsem neviděl originál s Funesem a nemohu srovnávat, tak o verzi se Slyem mohu tvrdit, že se jedná o velmi povedenou komedii, kterou si mile rád jednou za čas pustím znovu. Třeba jednou, až uvidím původní verzi, o které jsem slyšel jenom pozitiva, hodnocení snížím, ale nyní se u mě jedná rozhodně o nadprůměr s výborným hereckým obsazením. ()

MM11

Tomu bych nevěřil... On hraje, Stallone hraje a zatraceně dobře. Takový trochu drzý remake francouzské klasiky vypadal na průser kategorie nejvyšší, ale tak to vůbec není. Překvapivě je děj svižný, plný nevtíravých narážek a předně parádních herců. I ty nejmenší postavy uchovávají ve svém nitru jiskru, což je překvapení zvlášť u Sylvestera v titulní roli, který pověstnou kreací už mnohokrát atmosféru zhatil. Tady ne a režisér kultovních klipů Michaela Jacksona si s nelehkým úkolem poradil solidně. ()

• Malou roli si ve filmu zahrál scenárista Jim Mulholland, a to postavu Oscara, podle které je film pojmenován. Tato postava se však ve filmu objeví až v předposlední minutě na 25 vteřin (Zix.)