HOCKEYKA

Tento film si vzdy rada pozriem,aj ked je uz stary takmer 30 rokov a v meritku dnesnych narokov moze posobit trochu spomalene.Mne sa stale paci a uzivam si ho rovnako,ako ked som bola male decko.Pravdupovediac je to jeden z dvoch ci troch filmov s Eddiem Murphym,na ktorych sa dokazem bavit, inak tohto pana prilis nemusim.Skratka-prijemna zabava na primeranej hereckej urovni,ktora ma aj po mnohych rokoch co povedat. ()

Yardie

70%. Kdysi se mi to líbilo podstatně více. Ale když jsem se na to podíval nyní, zase až tak skvělé to nebylo. Bylo tam pár dobrých frků a situací, ale ne zase tolik, jak bych si ve skvělé komedii představoval. Takový lepší průměr. Pozitivum bylo, že se tam nějak šíleně neksichtil a nevyváděl Eddie a mohli jsme vidět krásné tělo JLC. Takže ve finále to nebylo špatné, ale nijak extra taky ne. Howgh! ()

Anderton

Objektívne možno za štyri, ale ako ekonomický analfabet som vôbec nepochopil záverečný úskok a tak som sa nedokázal naplno tešiť z víťazstva spoločne s hlavnými hrdinami. Ide pochopiteľne o rozprávku, kde ústredná zápletka je maximálne nevierohodná, z čoho neskôr plynú aj iné problémy. Prečo by mal byť niekto odsúdeniahodný, ak odvrhne zo svojho života niekoho, kto je považovaný za drogového dealera? Ale áno, zámer je jasný, zase toto scenáru treba nechať. Len je škoda, že v dnešnej dobe už Zámena nevyvoláva salvy smiechu, prvýkrát som sa od srdcia zasmial pri scéne na lodi s "dvoma" gorilami v samotnom závere. Inak film môže slúžiť ako skvelá analýza toho, čo by dnes už nebolo v komédii z hľadiska politickej korektnosti možné. ()

juta

Jé, jsem 8 888 hodnotitel na čsfd. Jak to tak bývá, v tento sváteční den (Velikonoce) všechny televize rády všechno opakují. Už mě nebaví se koukat na ty samé pohádky, které dávali před třemi měsíci. Tak Záměna, kterou jsem hodně dlouho neviděl dnes zvítězila. Je to klasika, u které dobře víte, že se budete bavit. ()

Cracker

Takýchto klasických amerických komédii by svet potreboval viac, dokonca o to viac by ich potreboval samotný Eddie Murphy ktorý už celé roky tápa v "úspešných" komédiách ktoré časom prestávajú baviť aj malé deti, ktorím sú určené. 90% hlavne vďaka hlavným predstaviteľom(Murphy, Aykroyd, Ameche...) a peknému scenáru ;) ()

• Randolph Duke má na své straně pracovny obraz Ronalda Reagana, zatímco Mortimer obraz Richarda Nixona. (Kulmon)
  • Scénář byl původně zpracován pro "černobílou" dvojici herců Gena Wildera a Richarda Pryora. Bohužel Richard Pryor měl nehodu a doporučil Eddieho Murphyho, o kterém režisér John Landis nikdy neslyšel. (infected)