Plážový povaleč

• Česko The Beach Bum (více)

Tak trochu jako kdyby se Big Lebowski bratrů Coenů posunul směrem ke Strachu a hnusu v Las Vegas Terryho Gilliama. Hlavní hrdina vypadá jako plážový povaleč, chová se jako plážový povaleč a ze všeho nejvíc to prostě a jednoduše je plážový povaleč, obejda a vagabund. Věčně je pod vlivem čehokoliv omamného, co je zrovna po ruce, a žije ve velkém stylu mimo jakákoliv popsatelná kritéria, životem projíždí podle pravidel vytvořených jen sobě na míru. Říká si Moondog. K tomu je ale básník a je až nechutně bohatý. Občas si na to dokonce vzpomene, stejně jako na to, že má dceru a ženu, která ho miluje a současně podvádí se slavným Snoop Doggem. Moondog se potácí a svoje neuvěřitelné eskapády vyvádí stejně tak na ulici jako na luxusních večírcích, až po jednom z nich narazí autem do stromu a musí na odvykačku. Jenže tam není žádná zábava a už vůbec tam nejsou drogy ani pořádný pití, proto raději uteče. Díky nehodě o všechno přišel, protloukat se po známých a po ulici mu ale vždycky slušelo. Je pořád v pohodě a přitom pořád něco píše. (Bontonfilm)

CinemaRanger

Nemůžu tvrdit, že jsem se u tohoto skoro až artového snímku nebavil, ale já prostě nemám pocit, že bych tomu měl dát víc než tři hvězdy. Možná při druhém sledování to změním, ale zatím tak. ()

sir-dave odpad!

Tohle si asi zamilujete nebo to budete nesnášet. Celé je to prakticky jen jízda s chlastem, drogama a nekonečnou pařbou. Ne že bych neměl rád tenhle žánr, ale dá se to udělat i jinak, jako například u Californication. To srovnání s Big Lebowskim v úvodu popisu mě mělo upozornit. ()

andrii

Pod sluncem, místo volné, pro "Casanovu" dennodenního tahu, utržení se/be/, ležérní onanii s hříšně horkým časem, k dosažení orgasmu, zpod košile vykasané, dekadentní nirvány. ()

Avathar

Celkom fajn chujovina. McConaughey si rolu užil, atmosféra fajn, Fisher krásna a Efron pobavil. Ale možno som po Spring Breakers čakal trochu viac. Korine je však v každom prípade zaujímavý tvorca a určite sa s jeho tvorbou zoznámim bližšie. ()

Qitek

Bohémská poetika. A asi stejně optimistickej nakopávák, jako Zac Efronovo "kung fu" dobíjení, nebo co to kurva mělo bějt ))). Místama hluchá, ve výsledku nesmírně krásná zpráva o tom, jak je nádherné býti sám sebou. ()

Johnny.ARN odpad!

Skvelý film. Aj keď nie ste zhulení, máte pocit, že trvá 3 hodiny. Prečo ale matúš je namaskovaný ako Woody Harrelson mi ostáva záhadou. Najviac ma však pobavil Efron v roli feťáka. To bolo tak poetické. ODPAD ()

noriaki

Celou dobu jsem čekal na dějový zlom který Moondoga uvede reality a ta ho zasáhne silou vržené cihly. Spoiler. Ale nic ze zobrazovaného to nezvládlo. Moondog se proflákává životem, nonstop kalí a ať už se mu stane cokoliv, vystřízlivět nikdy nemusí. I s životosprávou alkoholika ve druhém stádiu jde stále od úspěchu k úspěchu. Něco jako Zeman. Tahle poznámka je vržená cihla pro ty kterým tenhle způsob života z nějakého důvodu imponuje. Přemýšlím nad poučení z filmu. Když máte talent a schopnosti, tak se prosadíte i se stabilníma dvěma promilema v žíle? Nebo je jeho nejsilnější myšlenkou závěrečné přiznání Moondogova agenta? Možná ani o žádné komplikované sdělení nejde a The Beach Bum je kinematografické vyznání svobodě a odmítnutí tradiční morálky. Pro slušný zážitek by to stačilo a jako bonus je film skvěle nasnímaný, ozvučený a McConaugheym pekelně dobře zahraný. Čím víc alkoholu u něho zkonzumujete, tím je lepší (Oko naslepo, tři piva). ()

rowdys

Neviem sa rozhodnut, ci je TBB dokonaly priklad hedonist treadmillu alebo priklad toho ako s nim vyjebat. Film, ktory bude pre dusevne mrtvych korporatnych dronov len dalsou stonerskou komediou a pre ostatnych oslavou (sebeckej) slobody. Citim, ze stojim na tejto priamke kdesi v strede. Asi je moj zivot na krizovatke. Mal by som si kupit lod a citat viac Baudelaira. ()

mickyreed

Tenhle typ filmu byl podle mě to první, co Korinemu sedlo. Ani teen "drama", ani teen "gangsterka" jako dřív. Sjetá crazy jízda se zástupem hvězd ve vedlejších ne však nedůležitějších rolích. Je tam tolik ujetin a nesmyslů, že to člověk nemůže brát jinak, než jen jako pohádku o opileckým umělci, jehož občasný úspěch a talent je pochybnej stejně jako celej film. A to vše s velkou porcí vtipu k tomu. Klidně si dokážu představit od něj vidět víc takových počinů místo těch předešlých. ()

Yoda sama

Korineho plážová estetika na druhú, avšak útek za slobodou tentokrát nenapreduje Skrillexom a zbraňami, ale poéziou a stromčekom z Jamajky, strihovú kontinuitu nenarúšajú atmosferické spomaľovačky s voiceoverom, ale nesústredené rozhovory a miesto excentrického Franca je tu excentrický, dokonalý, odviazaný McConaughey. Totálna láska. ()

sskrblik

No to byla ale chujovina. A to jsem si říkal, že Meťjů alespoň něco předvede, ale to jsem očividně mýlil jako PES. Popravdě jsem to ani nedokoukal a raději hrál šachy na mobilním aparátu... ()

blackJag

Nejde to nezmínit, BIG LEBOWSKI meets STRACH A HNUS V LAS VEGAS a ještě se do toho pěkně poťouchle uchechtává (takový expresní projev radosti jsem neslyšel minimálně od AMADEA a legendárního hýkání Toma Hulceho). Odvaz, kterému je všechno u prdele. 70% ()

Tft

Yes man: Hipster Edition. Matthew McConaughey dosahuje svojí finální formy a ta kamera... nikdo neumí natočit západ slunce jako Benoît Debie. ()

JohnSmith

Tak nevím, jestli je to Mattova genialita nebo trapnost. Tohle jedno velký zhulený nic je naprosto prázdná nádoba. Párkrát jsem se trochu zasmál, ale jinak to bylo fakt příšerný. ()

haluska11

superiornější z huličských komedií, která jednoznačně dokazuje, že dlouhodobé užívání zeleninky rozhodně nepůsobí na mozek negativně, neotupuje smysl pro humor, neprosycuje život absencí vnímání trapnosti a studu. haha, moondog a šňupdog vyjetí burani. nejsem puritán, ale přiznána primitivita a ujetost tohohle filmu dosahuje úroveň průměrného sandlera (byť je o něco sebeuvědomělejší). ()

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019