Plážový povaleč

• Česko The Beach Bum (více)

Tak trochu jako kdyby se Big Lebowski bratrů Coenů posunul směrem ke Strachu a hnusu v Las Vegas Terryho Gilliama. Hlavní hrdina vypadá jako plážový povaleč, chová se jako plážový povaleč a ze všeho nejvíc to prostě a jednoduše je plážový povaleč, obejda a vagabund. Věčně je pod vlivem čehokoliv omamného, co je zrovna po ruce, a žije ve velkém stylu mimo jakákoliv popsatelná kritéria, životem projíždí podle pravidel vytvořených jen sobě na míru. Říká si Moondog. K tomu je ale básník a je až nechutně bohatý. Občas si na to dokonce vzpomene, stejně jako na to, že má dceru a ženu, která ho miluje a současně podvádí se slavným Snoop Doggem. Moondog se potácí a svoje neuvěřitelné eskapády vyvádí stejně tak na ulici jako na luxusních večírcích, až po jednom z nich narazí autem do stromu a musí na odvykačku. Jenže tam není žádná zábava a už vůbec tam nejsou drogy ani pořádný pití, proto raději uteče. Díky nehodě o všechno přišel, protloukat se po známých a po ulici mu ale vždycky slušelo. Je pořád v pohodě a přitom pořád něco píše. (Bontonfilm)

Soweek

Tripová pohodová cesta bez většího smyslu. MM v podstatě jasná volba, koho jiného taky zvolit, když se jedná o pláže, slunce a pohodu. Popis českého distributora je naprosto zavádějící, jelikož to s žánrem filmu ala Big Lebowski nemá vůbec nic společného. ()

herr_carter

Ojojoj..můj oblíbenec Matt mě poprvé v životě totálně unudil skoro až k smrti ! Tohle nebylo na celovečerní film, ale maximálně na nějaký spot, nebo krátkometráž...Isla běžně perlí, tady jsem si oddychl když konečně zařvala, stejně otrávený jsem byl i z Doga...pro mě špatné, otravné a naprosto zbytečné............. moje hodnocení = 2,5 z 10. ()

sedm.1

Kdybych ten film ohodnotil hned po jeho závěrečných titulkách, lupnul bych sem nekompromisní Odpad! a myslím, že by můj komentář obsahoval, spousty, spousty vulgarit, co za strašnou sračku jsem to právě viděl. Jenže jsem to neudělal, nechal jsem ten filmový „zážitek“ pár dní odležet v mé pošahané mysli a i když jsem svůj názor na tento trip ve výsledku nikterak zásadně nezměnil, budou má slova a mé hodnocení přeci jen už umírněnější a má reakce již méně afektované. Každopádně, The Beach Bum v první řadě považuji za podívanou, která se snažila navázat především na Fear and Loathing in Las Vegas, jen s tím rozdílem, že mu nečichá ani k malíčku u nohy. Zřejmě sice tedy chápu, co tímto „výletem“ chtěl tvůrce vlastně vůbec sdělit, na druhu stranu, má mě jako upřímně opravdu bavit sledovat devadesát minut neustále totálně sjetýho, či vožralýho Matthew McConaugheyho, potácejícího se od hovna k hovnu a hrajícího navíc tak krajně antipatickou a opovrženíhodnou figurku? Ne, nemá a ani mě to nebavilo. Opakuji, ta jeho ústřední postava mě neskutečně srala, já tento typ lidí fakt nesnáším a můžou to být géniové jakéhokoliv oboru, ale fakt na ně nemám žaludek, ten jejich flegmatismus a přístup k životu mě ničí, prostě ne! Když si pak ještě k tomu vzpomenu na všechny ty hlubokomyslné výblitky, tu „úchvatnou“ poezii, tak bych fakt je někomu nejradši ukroutil palici. Navíc zápletka toho filmu je tak prázdná a bezvýznamná, že ani nevím, co na ní hodnotit. Kupodivu na mě ale překvapivě nezafungovala ani ta zhulenecká atmosféra, která sice vyzněla přesvědčivě, ale zároveň i nepůsobivě a neefektně. Za zcela nefunkční jinak musím považovat i pokusy o odlehčené momenty, vtipnost tu jednoduše neexistuje, nicméně abych jen nekritizoval, co mě bavilo, byla hudba! Ano, ta jediná mě oslovila, jinak je to ale vážně průser. Možná to měla být nějaká tvůrčí životní výpověď, možná to chtělo být prostě jen jiné, zvláštní, ojedinělé, k čemu to ale je, když to nemá čím diváka zaujmout a oslovit. Každopádně jistě věřím tomu, že rádoby intelektuálně založené publikum nad tím bude masturbovat a diskutovat dlouhé hodiny a jistě si k tomu neodepře ani nějaký ten šluk něčeho kvalitnějšího :-). Tak si to užijte! ()

Devadesát Dva

Vibe je správnej, McConaughey a Snoop Dogg (no comment), ale ten film je tak rozteklej jako já na tripu nebo když si dám o pár hitů z vapu navíc. Obecně bych celej film charakterizoval slovem: ganja. Protože přesně tak se cítíte. Dramaturgicky to hází jak na lodi sem a tam, bez starostí, bez ničeho. Odnikud nikam. Big Lebowski 2.0: Cheaper Version. Ale ten psací stroj... a ty brýle. ()

666Carnage

Matthew McConaughey je taky blázen a umí se měnit z role do role a věřím mu skoro všechno co hraje. Komedie to byla zajímavá a plná drog a chlastu. Pobavilo, že jeho nejlepší kámoš je Snoop Dogg. Jeho žena Isla Fisher je fakt sexy jinak to říct nejde. A jeho trip po celém městě a bohémský styl života měl něco do sebe. 60% ()

Lukoboss

M. McConaughey si už párkrát nějaký ty ztroskotance zahrál a troufám si říct, že to bylo určitě lepší než tady. Jako jo, uznávám, že natáčení mohla být celkem sranda, ale jinak to je asi všechno. Nabízí se paralela se seriálem Californication - tam byl hlavní hrdina taky úspěšnej spisovatel, kterej se nebál zapařit a lítat za ženskýma. Hlavní rozdíl je ale ten, že Hank Moody měl styl! Tady to chybí, tady se Moondog chová jako totální pomatenec, kterýmu nevadí ani to, že mu žena lítá zá jeho kámošem, kupodivu to nevadí ani jejich dceři. A takových podivností je tam víc, krom toho se tady příběh nikam nesune, je to furt jedna velká párty, hlavní hrdina se taky nevyvíjí a ten konec se zapálením lodi, to bylo jedno velký WTF! Škoda no, třeba si Matthew příště vybere líp. ()

Hanys_

Kritika společnosti? Huličská komedie? Obojí? Těžko říct, ale je to pohodovka jako prase. McConaugyho MoonDog se zařazuje po bok klasických nicneřešících povalečů a Korine je u mě tvůrce, jehož filmy si i přes slabší recenze, hned po zhlédnutí říkají o zkultovnění. ()

kolemjdouc

Tak za prvé:jsem ráda že mi není osmnáct a ten film jsem si užila.Sprosťáren tam je vrchovatě ale hlavně jsem se královsky pobavila.McCo je pro filmaře trefa do černého.Režisér herce vyždímal jak citron.Kdo viděl kočku s koksem na čumáku?A na závěr očouzenou bílou kočku?Záběr s delfínama byl taky boží.Pan Putna si překladem pohrál o tom žádná.Výběr herců,kostýmy,maskéři všichni dostali zabrat.Kamera bez přiblblého "plavání".Toho si fakt cením!A byla jsem ráda že jsem po dlouhé době viděla MCCo. ()

woodsman odpad!

prefetovana prefajcena prepita sracka nechapem ako sa na toto nechal nahovorit McConaughey ten Snopp Dogg vizera strasne fuj fetka plesniva ()

Patrik256

Rozpočet_ 5 miliónov dolárov // Tržby_ 4.5 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 395 362 Kč // Diváci v ČR_ 2 718 // Tržby v USA_ 3.5 milióna dolárov ()

Brejlil

I přesto, že Moondog prakticky pořádu hulí, chlastá, sjíždí lajnu a tu a tam i vojíždí skoro každou, je to vlastně podivně melancholický film. Jestli chcete vidět flákače, který to má opravdu na háku, tak pořád nikdo nemá na Big Lebowskiho. Moondog je totiž z jiného těsta. Život má být zábava, jinak se poezie prostě nedostaví, ale co dělat, když si Múzy dávají na čas a ani ty nejpodivnější eskapády moc nezabírají? Přesto za výlet za delfíny, slepého pilota s brčkem zvícím salašárské zvonice a tu melancholii jednu hvězdičku navíc. A druhá za herecké výkony. Protože i Martin Lawrence snad poprvé v životě zahrál postavu, která nebyla trapná. ()

Fifer

Beach Bum je možná zbytečně dlouhá drogová párty, ale některý části stojí za to. Třeba vedlejší epizodka se zhulencem, který se živí výletama za delfíny s turisty a je do delfínu totálně zamilovanej, je perfektní. Včetně šílenýho konce. ()

ink flo

Harmony Korine zraje jako víno, v posledních filmech sice vyměnil white trash kulisy za bling bling, ale anarcho-dada jádro zůstává stejný. Tohle skvěle osciluje mezi aktualizovaným Lebowskim/Bukowskim a retardovanou huličskou komedií. Hloubka a přesah je tam prý skrytá na povrchu, při tom smíchu na to lehce zapomenout. Výkon McConaugheyho no comment, Snoop Dogg hraje Snoop Dogga jako vždy, a i ten kokot Efron tam má super roli ()

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019