Nebezpečná laskavost

• Austrálie

• Belgie

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 117 min

Na film jsem se moc těšil a první polovina filmu splnila očekávání, ale postupně tomu docházel dech. Přerod Stephanie z naivní hyperaktivní matky na Sherlocka Holmese mi moc neseděl. Samotný konec byla jedná velká katastrofa. Celkově vzato je to průměrný film, který na začátku navnadí a ke konci už jen vypnout mozek - autopilot vás dovede ke zdárnému konci.(20.9.2018)

• ChrisBa

Návštevu kina som oľutoval.. Prečo dávať tomuto filmu viac ako 2*? To naozaj neviem.. zopár vtipných scén síce pobavilo, ale dramatická, či trilerová zložka zlyháva, zlyháva aj hlavná postava a to najmä v tom, že je tak trápna a hlúpa, že jej nemôžete fandiť.. nemôžete tam fandiť takmer nikomu, pretože z postáv a ich chovania Vám niktorá neprirastie k srdcu.. Zbytočný film..(20.9.2018)

Paul Feig prišiel s filmom, ktorý by od neho nikto nečakal a už vôbec by nikto nečakal, že bude taký dobrý. Nebezpečná láskavosť je veľmi zručne napísaný a koncipovaný triler, ktorý vás zaujme už od začiatku a celú svoju stopáž vás prekvapuje zaujímavými zvratmi, odhaleniami a pozorovaniami. Film sa predstavuje ako mnohovrstevná snímka, v ktorej hlavné postavy reprezentujú niekoľko kontrastov - život "bohatých a chudobných", myslenie malomeštiakov a veľkomestských žralokov, vnímanie jedinca a vplyvu na jeho okolie. Schopnosť zaujať podčiarkujú aj skvelé herecké výkony vhodne obsadených hercov, pri ktorých prejave vidno režijny vklad. Hlavnou dejovou premisou je zmiznutie ženy, o ktorej informácie z veľkej časti vytvárajú atmosféru celkovej snímky. Emily je vykreslená ako nedotknuteľná, nedostihnuteľná a zradná a jej majestátnosť a glamour sa nesie filmom ako jej vášeň pre francúzsku hudbu. Film sa opiera o ľudské zlyhania, klamstvá, pretvárku a predstavuje pozoruhodnú mozaiku osudov, ktorú žiaľ v posledných scénach nezvláda a snímka tak skĺzne do násilného (a rýchleho) uzatvorenia príbehu, ktoré nie je dôstojnou bodkou za tak dobre budovaným filmom. Feig si tiež mohol odpustiť miestami prepálený a nedôležitý humor, pri ktorom aj keď sa divák možno uvoľní, zbytočne kradne pozornosť od dôležitých zaujímavostí na plátne. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=DCYDYFtFS8k(14.9.2018)

"A Simple Favor" bolo vcelku očakávané filmové dielo. Sľuboval som si zaujímavý thriller s dvoma talentovanými dámami v podobe Anny Kendrick a Blake Lively. A reálne to od filmu aj diváci dostanú. Najväčšie prekvapenie je pre mňa asi fakt, že tento film režíroval Paul Feig. Nemôžem povedať, že by som jeho filmy nemal rád. Práve naopak. Len mi príde viac človek zameraný na komédie. A tento film je predsa len niečo trošku úplne iné. Každopádne si rozoberme pozitíva. V prvom rade je to podľa mňa fantasticky natočené. Film vyzerá bohovsky, skvele sa naň pozerá a plynie veľmi dobrým tempom. A za to všetko vďačíme podľa mňa naším dvom hlavným hrdinkám Stephanie a Emily. Anna Kendrick tu podľa mňa podáva herecký výkon jej kariéry. Má veľký priestor, vie sa v ňom orientovať, jej postava má charizmu a najmä do toho dáva tú svoju osobnosť, ktorá Stephanie veľmi pristane. Blake Lively je tu v role veľmi mysterióznej dámy, ktorú je zaujímavé sledovať. A je super, že jej plány odhaľujeme len veľmi postupne. To je skvelé. Úprimne mi to dosť pripomenulo sledovanie "Gone Girl". Podobná atmosféra, ktorá z toho urobilo skvelé sledovanie. Plus tiež je super, že je tu v úplne inej role, než sme zvyknutí. A sedí jej to. A nakoľko obe dámy sú hlavnými ťahúnmi, tak je super, že toto dostali na správnu úroveň. Okem toho mal film vynikajúci soundtrack. Až na jednu skladbu. Ale inak vynikajúce. Plus musím povedať, že napriek tomu, že ide o relatívne komplikovaný príbeh, tak sa to dá veľmi dobre sledovať a nestrácal som sa v tom. Osobne film odporúčam vidieť. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: A(15.9.2018)

nebezpečná láskavosť je nebezpečne výborný film. čakal som slabšiu jednorázovku a vykľul sa z toho jeden z najzaujimavejších počinov tejto sezóny. Do označenia by som pridal aj prívlastok komédia, pretože vďaka Kendrick to má neodškriepiteľného humorného ducha. Do rozuzlenia som netušil ako to vlastne je a kto sa s kým pohráva. Kendrick ťahá celý film a výborne kontrastuje s tajomnou Emily. vtip strieda napätie a vy celý čas premýšlate nad tým ako to skutočne je a ako to dopadne. toto sa určite oplatí vidieť. nechýba výborná hudba, ktorá perfektne dopĺňa príbeh.(17.9.2018)