Nebezpečná laskavost

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Komedie / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 117 min

4,5 hvězdy a dávám pět, protože mě něco po dlouhé době hoooodně zaujalo. Napětí, drive, také jsem se pobavila, je zde celkem dost komických situací. Doporučuji obzvláště ženám, aneb jak se z hodné naivky vytrénuje "hodná mrcha". ;) Každopádně chci film vidět ještě jednou, protože jsem jistojistě něco nestihla (celkem rychlé tempo jde filmu k duhu) a něco přehlídla.(23.10.2018)

Chvíli krimi, chvíli humor, celkově hodně na hraně absurdna. Anna Kendrick je snaživka, která chce s každým vyjít a je ukrutně optimistická. A to i přesto, že je sama na výchovu malého synka. Dobrosrdečné vdově padne do oka vystylovaná manažerka Blake Lively, která má prachy, rázný přístup, ulhaný jazyk i permanentní chuť na martini. Bezprostřední Anička doufá, že našla kámošku, Blake to ovšem vidí krapet jinak. A po atraktivní blondýnce se slehne zem. První jmenovaná začne pátrat. A Paul Feig, tvůrce Špiona nebo remaku Krotitelů duchů, začne experimentovat. Ovšem moc mu to dle mého soudu nejde. Předkládá několik „velkých“ témat, pracuje s nimi nicméně kostrbatě a nevzrušivě. Přepínáme mezi thrillerem a komičnem, dějové zvraty nepřekvapí a celkově to prostě neladí. Mezi oběma (krásnými) herečkami sice zvláštní napětí existuje (a střelená Kendrick a mrška Lively hrají velmi slušně), ovšem když se divně komediálně buší do jinak seriózně pojatého děje, nedělá to úplně pořádek. Závěr s podivnými motivacemi postav je už úplně uzívaný.(4.12.2018)

Stephanie je přehnaně snaživá matka v domácnosti točící vlogy o vaření, která se začne přátelit s vysoce postavenou manažerkou Emily. Ta se nebojí popíjet alkoholické koktejly od časného odpoledne a hospodyňkou roku by se asi nestala. Když ale Emily záhadně zmizí, Stephanie se rozhodne svou nejlepší přítelkyni všemi dostupnými prostředky najít. Nepamatuji si, kdy jsem se naposledy setkala s tak zábavným křížencem dvou diametrálně odlišných žánrů - thrilleru a komedie. S filmy, které střídají dramatické a komické polohy, mám většinou problém, v tomto případě jsem si ale užívala každou vteřinu a chyby jsem začala hledat až při debatě s přítelem. Jak Anna Kendrick, tak Blake Lively zvládají své role na jedničku a jejich stylizovaný herecký projev je určitě největším pozitivem tohoto snímku. Vytknout ovšem musím přílišnou překombinovanost děje, která vede k tomu, že v závěru už se na plátně může stát úplně cokoli. Přesto jsem odcházela z kina velice spokojená a film doporučuji minimálně fanouškům obou hereček v hlavních rolích.(29.10.2018)

• Vyhy

Vůbec neporovnávat se Zmizelou. Není to ani lehčí verze Zmizelé. Nebezpečná laskavost má spoustu chyb a nelogičností ve scénáři. Blake Lively je fajn, ale neutáhne celý film, hlavně, když Anna Kendrick se chová jako praštěná puberťačka aka Sue ze seriálu Průměrňákovi. Příběhu se také těžko věří, když je veden v humorné rovině. Neustálé vtípky, u kterých se sice smálo celé kino, ale já je v mysteriózním thrilleru prostě nechci. Chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na komedii. Největším kamenem úrazu je hlavní zápletka, který by mohla funovat, kdyby nebyla tak předvídatelně podaná. Plus ale za skvělou muziku a celý vizuál filmu a myšlenku.(28.10.2018)

Já si připadal jak když přijdu ke stánku se zmrzlinou a řeknu míchanou. Tady jsem sice nedostal míchanou zmrzku, ale míchanou žánrovku určitě. Půlka kornoutu thriller, půlka komedia a na každou část máme jinou kuchařku, zatímco Annička je naprosto úžasná komedientka, tak Blake dodává thrillerovou část a pánové příznejme si, že sexy tahle kočika být umí. Dialogy dobrý, hlavně pokud pusinku otevře Emily. Líbilo se mě i zakončení, kdy jsem skutečně měl v hlavě hned několik variant a čekal zda se scénaristou potkáme nebo ne. S ohledem na dějové kotrmelce, bych filmek nazval zábavnou dějovou gymnatiskou.(25.10.2018)

• - Film je natočen podle stejnojmenné knihy od Darcey Bell, avšak ve spoustě částech se od své knižní předlohy liší. Zejména závěry obou děl jsou naprosto odlišné. (zajda404)

• - Nejvýznamnější část soundtracku tvoří francouzské písně z 60. let. (Stoka)

• - Gin, ze kterého si Emily a Stephanie (Anna Kendrick) často dělají martini, je značky Aviation (American) Gin. Majitelem tohoto brandu je herec Ryan Reynolds (manžel Blake Lively, která ztvárňuje Emily). (zajda404)