Nebezpečná laskavost

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Komedie / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 117 min

Obsahuje spoilery: "Využil jsi mě... A ty taky! Vařila jsem ti večeře, starala se o dítě, kouřila ti ho!"Bráchoje*ka Anna Kendrick a sestrovražedkyně Blake Lively. Jejich lesbický polibek je nejlepší část filmu. Příběh 1 Dějství: Blake se nám ztratí. 2 Dějství: Anna se snaží odhalit pravdu o zmizení své nejlepší přítelkyně Blake. 3 Dějství: Rozuzlení, kde se dozvíme, že šlo o pojišťovací podvod. Herečky = pích*čky. Na můj vkus až moc dlouhé, ač jsem se u toho párkrát zasmál. "Dennis Nylon, jak vám mohu pomoci?" Mít to 1,5 hodiny, asi by to ději neubralo. Nebejt rozporuplných pocitů z bláznivého závěru, tak dám 4*. - 60%.(11.3.2019)

Anna Kendrick je natoľko dobrá herečka, až dokáže zakryť, že nie je pekná, Blake Lively zas tak krásna a silná osobnosť, že tým kompenzuje svoje herecké nedostatky. Dohromady sú fascinujúce, sexi duo. Najlepšie je pozrieť si Simple Favor dvakrát po sebe; Najprv ho vnímať ako thriller, podruhé ako krimikomédiu. So všetkými detailmi už od letiaceho dáždniku na úplnom začiatku. Francúzsky soundtrack (vrátane Zaz) topka.(17.12.2018)

Film Zmizelá změnil veškerý můj přístup k filmům. Neustále jsem čekala, kdo s kým a proti komu je. Výsledné řešení mě překvapilo, ale zároveň mě strašně naštvalo, že porušili jeden z Knoxových zákonů, protože to prostě vůči divákovi nebylo fér. Líbilo se mi herecké obsazení, protože Anně a Blake to prostě spolu funguje. Vlog pro mamky, který vedla Anna Kedrick, mi mimochodem přišel zvráceně vtipný.(25.3.2019)

Nejlepší vizuální atrakce v kinematografii za rok 2018? Přece Blake Lively v Nebezpečné laskavosti! Jasně, ten film je brak, není třeba si nic namlouvat. Ale brak natolik zábavný, elegantní a sexy, že jsem se po dlouhé době rád nechal zblbnout a jen si užíval každou minutu filmu. Už od prvních trailerů mě upoutala ta očividná snaha o poctu Saulu Bassovi. Když jsem pak i během filmu narazil na několik ne tak typických, popkulturně kinematografických odkazů, měl jsem jasno o tom, že tohle si prostě museli užívat tvůrci, herci a teď i diváci. A fakt mi řekněte, kdo a kdy byl naposledy víc sexy, než Blake Lively v Nebezpečné laskavosti. 7/10(31.10.2018)

• SaNcHeZ_cz

Blake Lively je sexy a tyhle bad bitches ji prostě jdou, problém ovšem je, že to je tak jediné (nad rámec slušné vizuální stránky) co si z tohoto žánrového mixu odnést. Podivný kousek, který se snaží být originální, nápaditý a šokující a přitom není ani jedno. Anna Kendrick je otravná jak nikdy a tahle odlehčená variace na Gone Girl prostě sama o sobě moc nefunguje. Po relativně slušné první půlce se odhalování záhady přesune z nepravděpodobného k pitomému, člověk tak trochu ztrácí pojem o tom, jak se hlavní hrdinky důležitých věcí vlastně vůbec dovtípila a samotný závěr společně s rádoby vtipnou momentkou adorující hybridy je jako ona tlustá tečka za tím, jak ukázkově potopit celkem zajímavý projekt.(15.1.2019)

• - Nejvýznamnější část soundtracku tvoří francouzské písně z 60. let. (Stoka)

• - Spoiler: Mnohé charakteristiky postav byly změněny od knižní předlohy do adaptace. Například ve filmu je Sean (Henry Golding) univerzitní profesor angličtiny, zatímco v knize pracuje na Wall Street. V knize jsou Sean a Emily (Blake Lively) skutečně bohatí, zatímco ve filmu mají finanční problémy. Stephanie (Anna Kendrick) je blogerka, zatímco ve filmu vloguje. (hansel97)

• - Ke zvýraznění kontrastu mezi strašidelným a vtipným se režisér Paul Feig rozhodl film natočit jako dobře osvětlenou komedii. Řekl k tomu: „Napínavé věci se dějí i v denním světle, nejen v temných místnostech.“ (hansel97)