Epizody(6)

Potřetí (The Third) se setkáváme s Černou zmijí na přelomu 18. a 19.století (1760 - 1815). Je sluhou prince-regenta George a v kuchyni, kde se kromě princových komnat děj často odehrává, mu nahrává svou blbostí "úředně ověřený švestkový knedlík" Baldrick, jeden ze dvou finalistů konkursu na obecního idiota Kensingtonu. (Nestal se jím, protože se dostavil. Ten druhý byl větší idiot - zapomněl na to.) V celé sérii se Černá zmije snaží získat majetek a moc i za cenu zrady svého pána nebo krádeže jeho majetku. Princ je však takový hlupák, že si těchto manipulací díky důvtipu Černé zmije nikdy nevšimne. (Fary)

Necrotongue

Třetí řada seriálu,kterému bych dal podtitul Neznámé dějiny Anglie.Opět vynikající záležitost,ve které hlavní hrdina opustil řady šlechty a vyskytuje se zde jako komorník korunního prince.Ústřední trojice Rowan Atkinson,Tim McInnerny a Tony Robinson se od této série rozpadla,Tima McInnernyho nahradil Hugh Laurie a vůbec to nebyl špatný tah,budoucí Dr.House si roli prince Jiřího evidentně užil a na výsledku je to znát. ()

rawen

Třetí série opět výborně, Atkinson navazuje na značně vychytanejší druhou, Baldrick má stále IQ své oblíbené tykve ve tvaru pánského ehm ... žejo ..., doktor House zdatně přebírá funkci vysoce postaveného mamlasa, dialogy jsou vytříbené a povedené, prostě fajn fajn fajn... 8/10 ()

BoPo

Černá zmije si užíva plnými dúškami výhody aj nevýhody služby pre vypatlaného princa, ktorého s chuťou hraje Hugh Laurie. Prvý diel o voľbách je pre mňa najlepším. Na druhé miesto radím spisovateľský a na bronz by som nominoval zháňanie bohatej nevesty. Baldrick je samozrejme skvelou ukážkou toho, že do handier nahodená a strategicky vyholená opica je tým najvernejším poskokom. ()

adamo_znk

Třetí série Černé zmije je pro mě určitě hned po čtyřce nejlepší. Krom klasiké dvojice Atkinson (Adder) a Robinson (Baldrick) tu září hlavně totálně natvrdlej princ regent George a.k.a. Hugh Laurie. Nejoblíbenější díl jednoznačně Vůl a Volby ! Zamrzí jenom absence Stephena Frye "Jméno?" "Baldrick" "Příjmení?" "Hm... asi vypadni!" "Vypadni?" "Jo, když jsem byl malý a chtěl jsem si hrát s dětmi tak jsem jim říkal ahoj jmenuji se Baldrick a ony my víme Vypadni Baldricku "! ()

Laxik

Černá zmije se vrací potřetí a opět v horším společenském postavení než minule. I tak je ale tak vysoko nad Baldrickem, že se nemusí bát. Po slabší druhé sérii je tady třetí, která mi vážně zpravila náladu. Vtipy jsou jemnější, ale i tak úderné. Na první sérii to ale podle mého stále nemá. ()

IllIlIlIIl odpad!

Bohužel britský humor mi je cizí a když k tomu připočtu ještě slovícko sitcom, tak se z toho pro mě zrodí výtvor, který je jako velký obraz slavného malíře, ve kterém laik nic nevidí. ()

Helo

Podobná úroveň jako v řadě druhé, pouze jsme se přesunuli o pár století vpřed a natvrdlého lorda Percyho vystřídal stejně natvrdlý princ George zahraný Hughem Lauriem. Nutno říct, že Percy chyběl, páč jeho dabing byl vždy úžasný a ať řekl cokoliv, bylo to neskutečně vtipné, ale na druhou stranu princ George je postavička vtipná sice trošku jiným způsobem, ale pořád vtipná. ()

easaque

kultovní seriál s nezapomenutelnou Černou zmijí a Baldrickem odehrávající se ve čtyřech obdobích slavných anglických dějin. Sice kvajita jednotlivých epizod je nerovnoměrná, ale jako celek to drží po kupě. Humor většinou stojí na zesměšňováním jednotlivých postav, takže žádné hlubokomyslné myšlenky nečekejte.. Půlhodinové díly však zpříjemní volný čas, kdy není do čeho či koho píchnout ;-) Ve výsledku slabší 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Wladi.mir

Další pokračování ,ale s rozdílem ,že Černá zmije III je asi nejlepší série.Baldrick a výsosti ,výsosti tu opravdu perlí ve velkém stylu.A Hugh Laurie je tu nepřekonatelný! O Rowanovi se ani zmiňovat nebudu ten je skvělý pořád. ()

Cheeter

Třetí série a časová doba, která mi sedí více, než středověk nebo renesance. A i humor stihl vyzrát. Jak u některých seriálů s přibývající dobou kvalita jde dolů, tady jde nahoru. Navíc pomohl Hugh Laurie, který umí hrát totálního pitomce, tak přesvědčivě, že vidět ho hrát kohokoliv jiného je pak nepřesvědčivé. ()

MarekT

Jestli jsem v minulosti psal, že Rowan Atkinson není Mr.Bean, tak teď musím světu oznámit další věc - Hugh Laurie není Dr.House. Role jednoduchého prince Jiřího IV. mu sedí a vytváří tak s již zavedenou dvojicí Atkinson - Robinson výborně sehranou skupinu. Při třetí sérii se mi taktéž nestalo, aby nějaká epizoda byla z mého pohledu slabší. Všechny díly jsou napěchovány až po okraj všemožnými hláškami, vtípky a situacemi. A aby toho nebylo málo, kromě ústřední trojky se zde občas objeví i různé "guest stars" - např. po druhé sérii končivší Mirandu Richardson, Tima McInnernyho či Stephena Frye. Plus si zde zahrál Arnold Rimmer, pardon, Chris Barrie a Kenneth Connor nám známý z Haló, haló. Tudíž to shrnu asi takhle - třetí série je oproti druhé ještě lepší bez jakékoli chyby (paradoxně je zde nejslabší znělka), což se odráží na hodnocení a uvidíme, co epilog z válečných polí. A varuji vás, nikdy nejezděte do Walesu. P.S. Následující výtažek píši vyjímečně v originále, jelikož je hůře přeložitelný. "Baldrick, what have you done?" - "I've done 'c' and 'd'." - "Right, let's have it, then." - "Big blue wobbly thing that mermaids live in." - "What's that?" - "Sea." ()

Splasher

Humor zůstal velmi podobný. Akorát má Mr. B druhého nahazovače. Baldrickově hlouposti tu směle konkuruje Jiří - princ z Walesu (!) - v klasickém podání držitele řádu Impéria (HL). A pan Atkinson tyto nadhozy opět skvěle využívá ke svým ironickým a sarkastickým poznámkám. Velmi povedené jsou závěrečné titulky. _ Tuším, že poslední série z prostředí Světové války bude ještě o kousek dál. ()