Černá zmije

• Velká Británie Blackadder
Velká Británie, (1983–1989), 12 h 15 min (Minutáž: 30–35 min)

Scénář:

Richard Curtis, William Shakespeare (divadelní hra), Rowan Atkinson (více)

Kamera:

Bill Broomfield

Rowan Atkinson, Richard Murdoch, Roger Sloman, John Savident, Brian Blessed, Bill Wallis, Gretchen Franklin, John Hallam, Stephen Gressieux, Angus Deayton (více)

Série(4) / Epizody(24)

Recenze uživatele adamo_znk k tomuto seriálu (4)

The Black Adder (1983) (S01)

Rowan Atkinson je génius. Dokázal vytvořit dvě nezapomenutelné figurky. Jedna z nich rozesmívá černým humorem, satirickými vtípky a nezapomenutelnými hláškami, druhá nemluvností a totální demencí. První série se ale ještě hledá není ještě tak geniální jako tři následující. ()

Černá zmije II (1986) (S02)

Stále vynikající série, ale v porovnání s trojkou a se čtyřkou musim dát 4 hvězdáře. Neoblíbenější díl - Pivo (ten by byl minimálně na 5 hvězd!) ()

Černá zmije III (1987) (S03)

Třetí série Černé zmije je pro mě určitě hned po čtyřce nejlepší. Krom klasiké dvojice Atkinson (Adder) a Robinson (Baldrick) tu září hlavně totálně natvrdlej princ regent George a.k.a. Hugh Laurie. Nejoblíbenější díl jednoznačně Vůl a Volby ! Zamrzí jenom absence Stephena Frye "Jméno?" "Baldrick" "Příjmení?" "Hm... asi vypadni!" "Vypadni?" "Jo, když jsem byl malý a chtěl jsem si hrát s dětmi tak jsem jim říkal ahoj jmenuji se Baldrick a ony my víme Vypadni Baldricku "! ()

Černá zmije IV (1989) (S04)

Rozhodně nejlepší série tohohle skovstného seriálu ! Září jak Atkinson, Laurie, Robinson ( Baldrick forever) ale taky Stephen Fry a Tim McInnerny jako geniální dvojice Melchett - Darling. Absurdita zákopové války je v těhto šesti dílech dovedena k dokonalosti. No a hlavně se tu vyskytuje muj uplně nejoblíbenější díl ze všech 4 sérií - Polní soud. Ten opravdu nemá chybu. "Mám vychytralý plán pane, mám tu výbavu k vašemu útěku." "Výborně Baldricku, kdyby tam bylo kladivo, majzlík, zbraň, francouzký pas a falešný knír tak bych se odtud mohl dostat, tak co tu máme? ....... Tužka a miniaturní trumpetka !" "Ano pane, tužku tam máte proto abyste mi mohl napsat jak útěk dopadl a trumpetku máte pro případ, že byste muset při útěku zabavit nějaké otravné děcko!" ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz