Epizody(6)

Potřetí (The Third) se setkáváme s Černou zmijí na přelomu 18. a 19.století (1760 - 1815). Je sluhou prince-regenta George a v kuchyni, kde se kromě princových komnat děj často odehrává, mu nahrává svou blbostí "úředně ověřený švestkový knedlík" Baldrick, jeden ze dvou finalistů konkursu na obecního idiota Kensingtonu. (Nestal se jím, protože se dostavil. Ten druhý byl větší idiot - zapomněl na to.) V celé sérii se Černá zmije snaží získat majetek a moc i za cenu zrady svého pána nebo krádeže jeho majetku. Princ je však takový hlupák, že si těchto manipulací díky důvtipu Černé zmije nikdy nevšimne. (Fary)

Ferenzo

Rozhodně zatím nejlepší série a myslím si že 4 série lepší nebude. Prostě dokonalý. Noblesa Zmijáka v roli sluhy je dokonalá. A poslední díl ? Ochrnul jsem smíchy :D. Absolutní pecka. 90%. ()

GordonCZ

Doba se posouvá kupředu a kvalita seriálu s ní. Kontrast mezi vychytralým Edmundem a inteligencí příliš neoplývajícím princem-regentem v podání dokonalého Hugha Laurieho opravdu funguje, přičemž Baldrick tuto dvojici umně doplňuje. Charakter postavy Černé zmije v této sérii mi neodbytně připomíná Sira Humphreyho ze seriálu Jistě, pane ministře, a možná proto je mi tato série ještě bližší než ta předchozí. Jen je trochu škoda, že se vytratil Lord Percy (resp. Tim McInnerny), ale přesto to na kvalitě jednotlivých scének nijak neubírá. Za nejlepší díl bych označil hned ten první s názvem Plány a nepoctivost (Dish And Dishonesty), kde se nezapomenutelným způsobem rozebírá téma voleb a volebního systému. "Well, we in the Adder Party are going to fight this campaign on issues, not personalities. Why is that? Because our candidate doesn't have a personality." Příjemná je i epizodní role Chrise Barrieho, ala Rimmera z Červeného trpaslíka. Hudba Howarda Goodalla navíc sedí tak dokonale, že se vždy rád podívám i na závěrečné titulky. Proto jsem nemohl jinak, než dát plný počet hvězdiček. ()

Machtann

S posunem do pozdější doby se i charakter Blackaddera vyvinul v absolutního génia. Zajímavým způsobem se též posouvá charakter celého seriálu do absurdna, které ale vůbec nevadí, naopak. Závěrečný díl se Stephenem Fryem je pak skutečnou lahůdkou. ()

anyonecek

Konečně se podařilo černé zmiji dostat na vrchol. Taky už bylo načase po těch dvou sériích. Tahle 3. série neztrácí vůbec nic na lesku ani vtipu stejně jako ty minulé. V každé sérii se snaží černá zmije obejít pravidla a to tak, že velice humorně. Pořád stejné postavy, které jsou prostě správnou volbou. ()

AgnesDee

Nejvíc se v této sérii musí vyzdvihnout Hugh Laurie, jehož postava je opravdu skvostně hloupá a Hugh to zvládl opravdu brilantně, Boldrick je opět hloupější a Rowan je prostě Rowan. ()

jokerik

Černá zmije: Máš vůbec tušení co je to ironie Baldricku? Baldrick: Ano. Je to taková voda se kterou se mejou okna. Tahle série je naprosto nejlepší ze všech 4. Hlavně díky skvělému Hughovi :-*, pardon, princi regentovi. Hurrey! ()

Pajela

Nehodnotím pouze tuto řadu, nýbrž celý seriál. A jedním slovem: LUXUS. :-) Ráda jsem se utvrdila v tom, že Rowan je pan herec a nemusí jen tajtrlíkovat se svým vypelichaným kamarádem Teddym :-) ()

koza3

Výborná řada. O hvězdu lepší než druhá série. Zmizela protivná Alžběta a objevil se dementní princ Jiří. Černé zmiji se taky o level zvýšila břitkost humoru a "cunning plan" je pořád v každém díle :-) Super, těším se těším na sérii čtvrtou! ()

SelfishMan

Bylo by hodně těžké seřadit všechny série Černé zmije, každá je svázána s jinou dobou, každá tu dobu krásně vykresluje, v každé je spousta krásného humoru a má své osobité kouzlo. 90-95% ()