Vadí nevadí

• USA Truth or Dare (více)

Vadí nevadí je poměrně nevinná hra, při které hráči, když na ně přijde řada, volí, zda pravdivě odpoví na nějakou choulostivou otázku, nebo splní obtížný/nepříjemný/ponižující úkol. Spojení „poměrně nevinná“ přestává platit ve chvíli, kdy v případě lži nebo nesplněného úkolu zemřete. Studentka Olivia (Lucy Hale) vyrazila s partou přátel na pohodovou dovolenou do Nového Mexika. Seznámení s pohledným sympaťákem je zavedlo do lehce strašidelných kulis zrušeného kláštera, kde si zahráli právě Vadí nevadí. Jak už to u téhle hry bývá, kvůli tajemstvím vyplouvajícím na povrch začala atmosféra poněkud houstnout. Opravdové husto ale nastalo ve chvíli, kdy jim onen pohledný sympaťák prozradil, že kdyby je ke hře nenalákal, tak by zemřel. A že teď dost pravděpodobně začnou umírat oni, protože organizátor téhle verze Vadí nevadí se s ničím nepáře. Dalo by se nad tím mávnout rukou, kdyby po návratu domů Olivia a její přátelé nenacházeli připomínky hry na každém kroku. Textovky, telefonáty, nápisy na zdech, dotazy náhodných kolemjdoucích – ti všichni opakují otázku „Vadí nevadí?“ A varianta, že by odmítli, nepřichází v úvahu. Poznají to ve chvíli, kdy to někteří z nich zkusí a zemřou. Jak hráči ubývají, hra nabírá obrátky a stupňuje náročnost. Jak zastavit smrtící kolotoč, když žádné standardní řešení neexistuje? (CinemArt)

luka4615

Truth or Dare má vcelku slibnou a originální myšlenku, nicméně jak už u hororů bývá zvykem, i slibný nápad je zcela utopen pod nánosem šablonovitého a retardovaného chování všech zúčastněných, "nečekaném" postupném umírání postav a průhlednému a předvídatelnému ději. Škoda. ()

JASON_X

Neřeším, že je to okatá vykrádačka několika starších filmů, které možná taky byly vykrádačkami jiných starších filmů, které... atd. Ve svém žánru (teenagerská vyvražďovačka pro teenagery) je to lehce nadprůměrně zábavná věc a to se počítá. Kromě afektovaně přehrávající hlavní představitelky mě nikdo z herců výrazněji neiritoval, děj je záživný (ovšem bez zbytečně pomalých i hluchých scén se neobejde), líbily se mi strašidelně se šklebící xichtíky, uvidíme několik vtipých způsobů smrti (vede pero zaražené očičkem do hlavy), ke konci přijde i trocha okultismu, takže je to taková oddechová klasika. Ale pochybuju, že si na ni ještě někdy vzpomenu. ()

matestlust

Jako horor to sice moc nefunguje, ale film jakožto celek šlape v pohodě. Má to spád, dobré herce, člověka to příjemně vtáhne do děje i když nejde o nic tak úplně jedinečného, jak v rámci nápadu, tak i provedení. Mezi, v moderní hororové scéně ( hlavně v té US produkci ) dost populární, teenager horůrkama, je tohle v tom lepším průměru a oproti těm novějším kouskům poslední doby je True of Dare lépe koukatelný kousek. 3* zasluhuje ()

Morholt

Na tohle téma už jsem něco viděl a vesměs se jednalo o laciné psychologické hrátky a na vodě vystavěné zápletky. Wadlow vsadil na nadpřirozený prvek a dobře udělal. Hra, která nechtěla ze svých spárů nikoho pustit, mě bavila a bavilo mě i čekání na to, jak se svými obětmi naloží. Je sice pravda, že to mohlo být kapánek brutálnější, ale co už. Sedělo mi i herecké obsazení, které se vesměs nesestávalo z protivně ječících a hysterčících dorostenců a dorostenkyň. Jeden z nejlepší teenagerských hororů za poslední dobu. 75% ()

BoPo

Nie je to horor. Ano, dejú sa tu nadprirodzené veci, ale báť sa určite nebudete. Ide o kríženca dvoch filmov. Nezvratný osud a Kruh. Z druhého menovaného sú tam len jemné zhody/prvky. Z Nevratného osudu sa tu nájde zhôd/inšpirácii viac než dosť. Vadí nevadí nenudí, ničím zásadne neštve (teda ak ste rozumný a dopredu nečakáte viac než nenáročnú večernú skracovačku času) a vyriešenie zakončenia dopadlo vlastne pomerne zmysluplne, a samozrejme s možnosťou pokračovania. ()

JohnCZ

Dost slabý horor, který spoléhá na pěkné, leč nepříliš sympatické tvářičky. Z tohohle šlo vybruslit dvěma způsoby - buď to udělat řádné děsivé a nebo se svést na vlně Nezvratného osudu a vytvořit aspoň řádně absurdní mordy. Tohle nemá ani jedno, je to celé děsně pasivní a bez atmosféry. Závěrem to teoreticky šlo trochu povytáhnout, ale právě ten to srazil do vod šedivého podprůměru. ()

corpsy

Nizkorozpočtová žánrovka ( až sa nechce veriť, že sa takto remeselne obstojné filmy pre kiná točia za taký bagateľ ), ktorá sa snaží ísť po stopách KRUHU s dávkou nejakej tej NENÁVISTI. Je však len slabým odvarom spomenutého a obsahuje pre mňa iba jednu jedinú napínavú ( nie však strašidelnú ) scénu. A celé to zavŕšil koniec, ktorý s pomerne sympatických, odvážnych a obetavých hrdiniek spravil egoistické a bojazlivé sliepky. ()

schizmo

K zblití nezajímavý a nudný teenage horor se k zblití nezajímavým a nudným obsazením. Vzpomínám si na doby, kdy chemie mezi mladými herci v hororech fungovala, ale to bylo naposled snad v prvním Vřískotu. Nastupující model katalogových unifikovaných tváří pokaždé naplní svůj potenciál, kterým je paradoxně vlastní tvůrčí i obsahová impotence. A co je nejhorší, film vydělal téměř třicetinásobek svého rozpočtu. Dokoukáno silou vůle v módu sebemrskač. ()

Vxxx

No žádná bomba to samozřejmě není. Ale v rámci možností se na to dalo koukat. Herecky to tak špatně nebylo, ale postavy byly napsané hrozně nesympaticky. Palec nahoru za konec, který mě osobně překvapil. I když se to asi dalo čekat od první chvíle. Dějově nic originálního. Nešlo ani tak o horor jako spíš teen thriller se špatně natočenými a předvídatelnými lekačkami. Znovu to už vidět nepotřebuji. 2* ()

TomX2

Cieľová skupina si tu možno niečo nájde, každopádne rozumného človeka bude táto záležitosť štvať už od prvej minúty. Námet nie je vyložene zlý, no tvorcovia z neho nič moc nevyťažili a aj priemerný Truth or Dare z roku 2012 dopadol so všetkými faktormi lepšie. Tejto verzii ani tak nechýba lepšie obsadenie - herci sú relatívne fajn a technická stránka je tuna kvalitatívne dosť v popredí. Najväčším bodom úrazu je scenár, ku ktorému naozaj neviem pripísať vhodné slovo. Napadá mi ich mnoho, no musel by som mať pevné nervy a chuť ich sem vypísať, tak sa zmôžem len na jedno stopercentne výstižné: nahovno. Dočerta s tými filmami, ktoré postrádajú kúsok logiky a tvária sa tak prehnane vážne, aby čo najlepšie prilákali a okúzlili jedno hlúpe dieťa. Takmer odpad. ()

kaylin

Snímek „Vadí nevadí“ má ten problém, že dostanete přesně to, co očekáváte. Není zde nic navíc, nejsou zde dobré postavy, herci prostě jen hrají to, co se od nich požaduje, takže vlastně dostanete jen normální hororovou nudu. Přitom si myslím, že z tohohle nápadu by zrovna šlo vymyslet něco děsivého. Ale zatím se to nikomu bohužel nepodařilo pořádně realizovat. ()

stration

Pro mě velké zklamání. bylo to pitomé až hanba mlátí okenicemi té ošumtělé chatky v lese. Začátek ještě ušel a čekal jsem, co se z toho vyklube. No nepřišlo takřka nic. Nějaký ten twist aby se neřeklo, ale blbě vymyšlený a chování postav, to je kapitola sama o sobě. Jednou bohatě stačilo, jinak radši nějaký fant. ()

Trevor

Skupinka priateľov sa vydá do Mexica osláviť posledné spoločné prázdniny. V bare sa k nim pridá osamelý Carter a na spoločnom výlete v ruinách opusteného kostola navrhne, aby si spolu zahrali hru vadí, nevadí. Nikomu z priateľov ani nenapadne, že sa zábava zmení na boj o prežitie. Aj keď bolo a bude v podobnom duchu ladených filmov ešte určite veľa, Vadí, nevadí patrí k tým lepším a celkom ma prekvapuje jeho nízke hodnotenie na čsfd. Príbeh má prijateľnú zápletku, herecké výkony sú na veľmi dobrej úrovni, masky a prostredie v ktorom sa film odohráva tiež má svoje čaro a najväčším plusom bolo, že ma naozaj zaujímalo, aké rozuzlenie bude mať príbeh. Oliviin odkaz svetu bol dobrým záverom a preto ma u mňa osobne podstatne vyššie hodnotenie, 80%. ()

Miseet

Nakonec to zase tak marné nebylo. Joo, občas tam v příběhu byly díry, ale koneckonců to nějaky děj mělo. Ikdyž jsem občas nechápala chování hlavních postav, protože to bylo v některých případech opravdu přehnané, tak musím uznat, že mě to, ve finále, ani tak nenudilo, a plně to splnilo má očekávání. Nejvíce mě překvapil závěr. ()

IceQueen

Sociologický rozbor skupinovej dynamiky, reflektujúci stávajúci konflikt medzi kultúrou mytológie a súčasným konzumným životom, komplexne substituujúcim interakcie v sociálnej oblasti a z toho plynúca globálna antispoločenská hrozba morálneho úpadku s možnými následkami genocídy. Alebo obyčajný, nenáročný, mládežnícky horor, ktorý asi nie je tak úplne pre dospelákov. ()

Havaj8

Jasně, žádná bomba pecka horor to není, ale v rámci možností, a s tím, s čím do toho jdete, je to přijatelný. Obyčejná žánrovka typu Pravda nebo Úkol. Otázky i úkoly se začnou stupňovat a vyhrocovat. Klidně tomu mohli ještě trochu naložit. Atmosféra u těchhle levnejch hororů rozhodně nemůže fungovat, ani ty postavy nejsou zrovna špičkový, ale co potěší, jsou ty nechutný creepy úšklebky. Tipuju, že na to hodně rychle zapomenu, ale konec dost překvapil a holky maj na nějakou chvilku klid :) ()

M.i.k.e

ale jako jo...není to možná nejchytřejší a do hororu to má vlastně celkem daleko,ale jinak není Truth or Dare filmem,který by mě naštval,popřípadě jsem měl tendenci ho po půl hodině vypnout.Všechno tu běží tak nějak dle očekávání (lekačky,vymírání jedotlivých postav) a to se snad ani nedá u podobného filmu vytknout,přotože přesně podle téhle šablony a z tohoto důvodu byl stvořen.Konec navíc trochu překvapil a to jsem fakt nečekal...60% ()

Figu

Konečně něco, co mě chytlo, překvapilo a hlavně pobavilo! Pohodová vyvražďovačka s lacinou pointou a příběhem na entou, ale vše to parádně odbývá a šlape, tak jak má... Fakt jsem se bavil! Obsazení asi jako u nás v partě na fotbálku, no.... No... No, takže vlastně super! :) 75% ()