Vadí nevadí

• USA Truth or Dare (více)

Vadí nevadí je poměrně nevinná hra, při které hráči, když na ně přijde řada, volí, zda pravdivě odpoví na nějakou choulostivou otázku, nebo splní obtížný/nepříjemný/ponižující úkol. Spojení „poměrně nevinná“ přestává platit ve chvíli, kdy v případě lži nebo nesplněného úkolu zemřete. Studentka Olivia (Lucy Hale) vyrazila s partou přátel na pohodovou dovolenou do Nového Mexika. Seznámení s pohledným sympaťákem je zavedlo do lehce strašidelných kulis zrušeného kláštera, kde si zahráli právě Vadí nevadí. Jak už to u téhle hry bývá, kvůli tajemstvím vyplouvajícím na povrch začala atmosféra poněkud houstnout. Opravdové husto ale nastalo ve chvíli, kdy jim onen pohledný sympaťák prozradil, že kdyby je ke hře nenalákal, tak by zemřel. A že teď dost pravděpodobně začnou umírat oni, protože organizátor téhle verze Vadí nevadí se s ničím nepáře. Dalo by se nad tím mávnout rukou, kdyby po návratu domů Olivia a její přátelé nenacházeli připomínky hry na každém kroku. Textovky, telefonáty, nápisy na zdech, dotazy náhodných kolemjdoucích – ti všichni opakují otázku „Vadí nevadí?“ A varianta, že by odmítli, nepřichází v úvahu. Poznají to ve chvíli, kdy to někteří z nich zkusí a zemřou. Jak hráči ubývají, hra nabírá obrátky a stupňuje náročnost. Jak zastavit smrtící kolotoč, když žádné standardní řešení neexistuje? (CinemArt)

oveckaoa

Hodně vyměklý horor což dokazuje i přístupnost do 12 let. Ono úplně hororových scén se zde člověk moc nedočká, ale dívat se na to dá v pohodě a nudit jsem se nenudil. Je jen škoda, že potencionál byl na vyšší úrovni viz konec, ale třeba si dělají půdu pro pokračování. P.s, víte jak poznáte kvalitní horor Psychor tomu dá odpad. ()

Phietros

Hodně ve stylu nezvratného osudu, ale s vlastním rozhodnutím smrti! Herci v pohodě, lekačky v podobě upravených obličejů taky, závěr filmů sice už tak zajímavý nebyl, ale jako celek dobrý! Parta přátel se nechá přemluvit ke hře vadí-nevadí v opuštěném kostele. Tam se zároveň dozví, že hra je skutečná a ať nepřestávají hrát! Když se vrátí s dovolené umře jeden z nich a Olivia tuší, že je něco v nepořádku. Postupně se dozví pravdu, že na ně byla uvalena kletba a v jakém pořadí hráli, v takovém s nimi teď démon bude hrát kdekoliv s volbou odpovědi pravda-nebo úkol! 60% ()

venison

Tak přesně tento typ filmů dělá celému žánru osudu.. Vezme se pár sexy seriálových, céčkových herců, vymyslí se nějaké to prokletíčko a pak už jenom stupidně bez ladu a skladu umíraj.. Nuda (možná) pro náctileté.. ()

Sany33

Ťažko hľadať pozitíva. V mojich očiach by som tento počin vôbec neklasifikoval do hororového žánru (nečakajte ani ľakačky). Napriek tomu musím uznať, že hoci sa ponára do žánrových klišé a vo výsledku stráca na akejkoľvek inteligentnosti a snahe byť o krok vpred pred divákom, ide o snímku, ktorá vás neurazí a spĺňa presne to, čo ukázala v upútavkach. 55% ()

lykan9

Velice slušný teen horor, kde mě potěšily hlavně dvě věci, a to způsob kladení otázek a předávání úkolů a samotný závěr - způsob vyřešení prokletí se mi zdál originální a nečekaný. Zbytek je však takový čajíčkový a je znát, že cílovou skupinou je spíše 11 - 14 let. Pokud však vznikne dvojka, tak se zlobit nebudu a rád se podívám. ()

VanTom

Mně to nevadilo, naopak samotný koncept démonem posedlé hry s upravenými pravidly se rozvíjel schopně. Samozřejmě, že každý z maturantů musel mít nějaké zásadní tajemství, no naštěstí se chovali celkem přirozeně (zdráhám se napsat "rozumně") a nenechali se (nadlouho) rozeštvat. Z hororového hlediska však snímek nic nenabídl, snaha o strašení i lekačky vyznívala marně (= ksicht občas protáhl i divák) a "fatality" obyčejně. ()

Jaro.Krafcik

Keď vás vo filme nič nevystraší tak je zle. Klasická zápletka v dobrej lokalite, v Mexiku, a hra Vadí, nevadí. Tentokrát nevadí. Ale musím priznať tieto tínedžerské horory ma už celkom aj nudia . Boli už aj lepšie.. 3* ()

Tft

Pravda nebo úkol? Je to celkem jedno… pravda je ta, že Truth or Dare je jeden z nejhorších filmů letoška a váš úkol je jeho sledování přežít ve zdraví. Mohl bych tady polemizovat nad tím proč tomu tak je, důvodů proč Truth or Dare nefunguje po žádné stránce je totiž hromada, ale byla by to zbytečná ztráta času. Stačí si představit všechny špatné hororové klišé v jednom filmu a máte hezkou představu o tom jaký je Truth or Dare průšvih. Jeff Wadlow nikdy nebyl režisérská extra třída, ale tohle je úplně nový level špatnosti. Jak se produkce Blumhouse poslední dobou docela kvalitativně zvedala, tohle je zase těžký návrat zpět na zem. 25% ()

jefff

Co jsem očekával, to jsem dostal. Solidní žánrovka klasického střihu, téměř devadesátkově staromódní vyvražďovačka. Vadí nevadí byla zábavná hra, docela děsivá, ačkoliv se z ní dalo vytřískat mnohem víc. Přesto velmi slušný horor. ()

zsn odpad!

Nesnáším filmy tohoto typu. Řetězové smrti či prokletí. Landon Liboiron je tak skvělý herec, jak předvedl v Hemlock Grove a tak málo má příležitostí a když už, tak štěk v takových odpadech. Velice smutné. ()

blackkocour odpad!

Zúčastněný jsou: Tupá škatule, hodná a hnusná babochlapka, a v neposlední řadě krásná a kozatá bloncka, která každému ve městě už dala, teda až na mě, chlapy s malým pérem neobsluhuje.. Teď z muźského reportiáru: Mladej sexouš, ale strašnej alfapíčus, schizofrenický správný klučina a homokládský větrovák s choutkama lízat analní kolíky po použití. Tak, hra může začít!! ()

Tejkina

Já bych tomu klidně dala i tu (slabší) čtyřku, protože mě to fakt bavilo, sice je to klasická žánrovka s předvidatelným dějem, ale ten konec jsem vážně nečekala a hlavně totálně shodil to, za jakou osobnost se Olivia vydávala (i když chápu, že v hororu to asi není moc podstatné..). Taky jsem možná očekávala díky nízkému hodnocení o hodně horší film. Nechám to na tom průměru, ale v podstatě jsem příjemně překvapená, i když to samozřejmě mohlo být lepší. ()

sedm.1

Držkovat tu v souvislosti s tímto dalším teen hororem nad problematikou obav současných studií a tvůrců se zobrazováním krve, násilí a nahoty ve svých filmech by bylo asi již zbytečné a stokrát omleté téma, nicméně já za to budu při hodnocení zkrátka vždy strhávat *, a to i přesto, pokud půjde jinak v ostatních ohledech o kvalitní podívanou, ale já jsem prostě zapřísáhlým zastáncem těchto nepostradatelných ingrediencí v hororovém žánru, a bez nich to prostě nikdy nebude to úplně pravé ořechové. Každopádně, pokud ale tedy pominu tento zásadní, zároveň ale již tradiční, nedostatek, tak patří Vadí nevadí k tomu jistě lepšímu, co současná hororová produkce nabízí, a to především díky záživné a nápadité zápletce, funkčnímu napětí, postupně budované gradaci a vlastně i trochu díky závěru, který se také částečně vymyká z té dnešní běžné žánrové nabídky. Základní premisa filmu je přitom ale poměrně jednoduchá, tvůrci jí nicméně dokázali poměrně výtečně zužitkovat a rozvést do vážně poutavé podívané, bez nějakých zásadnějších logických děr, bez vyloženě hluchých míst a i bez těch až trapných a nesoudných scén, což se povede jen opravdu málokdy. Tím ovšem nechci ani naznačit, že tento film nemá žádné nedostatky, absenci krve, násilí a nahoty jsem již zmínil, dále tu máme i nulovou atmosféru, minimální tvůrčí osobitý styl a hlavně vážně mdlý casting, složený z mladých herců, kteří postrádají jak výraznost, tak sympatičnost, tak charisma, čímž jsou pak divákovi dost ukradení a to není rozhodně dobře. Celkově ale musím zopakovat, že se v rámci současné hororové produkce jedná o povedenou podívanou, které není úplně nutné se až tak vyhýbat. ()

19Lenka

Občas mi to připomínalo další Scooby-Doo díl. Ale filmy s úkoly a postupným umíráním já ráda. Čekám, kdy začnu mít halucinace. │PS: Truth! ()

iXtr3m3

Absolútny priemer 50%, zaujímavé, ale od odhalenia "záporáka" to už moc nenadchlo. Ale aj čiastočná originalita sa cení. ()

Han22

Po dlouhé době jsem si pustil jeden z mnoha nových hororů co mi utekly za poslední roky. A nevím jestli je to tím, že jsem dlouho nic neviděl, ale prostě se mi to líbilo. Vadí nevadí je variace na Nezvratný osud, skupina teenagerů se zaplete s vyšší mocí, která je postupně vybíjí. Musí hrát vadí nevadí a když odmítnou hrát, zalžou nebo nesplní úkol, zemřou. Způsoby vyzvání ke hře byly super, teenageři docela sympatičtí a odhalovaná tajemství postav i původ hry byly výborně vymyšlené. Jistě co se týče gore nebo děsivých scén to bylo trošku slabší (i když ty scary obličeje!), ale ani Nezvratný osud o tomto nebyl a bavil mě. SPOILER Jediné co mě fakt vytočilo byl špatný (a sobecký) konec, ale s tím se holt musí u moderních hororů počítat. Souhlasím s bráchovýma 4*. ()

borec999

Typický PG 13 Blumhouse horor (mierna až žiadna brutalita a málo krvi, za pár miliónov natočené, s desiatkami miliónmi zarobené) a celkovo nič, na čo sa bude o pár rokov spomínať. Veľa teenagerských postáv (typické motívy ich života ako sociálne siete, chlast, sex a vzťahy) jednoduchá zápletka (pravda alebo úloha?), trocha humoru a rádoby cool momenty (úsmevy posadnutých), ktoré však nie sú až tak strašidelné ak nie ste zrovna násťročná cieľovka. Lucy Hale je sympatická hlavná hrdinka, ostatné postavy už tak sympatické nie sú a navyše sa často správajú ako úplni idioti. Celkovo, pozerateľná oddychovka na prečistenie mozgu s pár schopnými momentami. Ak však nad ňou nebudete príliš rozmýšľať... 60% ()