Rytmická sekce

• Velká Británie The Rhythm Section (více)

Stephanie Patricková (Blake Livelyová) je obyčejná žena, která se ocitne na cestě k sebedestrukci poté, co její rodina tragicky zahyne při letecké havárii. Život jí změní zjištění, že celou nehodu někdo zavinil záměrně. Stephanie se vrhne vstříc temnému a složitému světu, aby se pomstila viníkům a dosáhla kýženého vykoupení. Ve snímku Rytmická sekce, který natočil režisér Reed Morano (Příběh služebnice) podle stejnojmenné knižní předlohy spisovatele Marka Burnella, se v hlavních rolích představují také Jude Law a Sterling K. Brown. (HBO Europe)

Hashirama

Blake Lively si v rámci emancipačních záměrů odinstalovala sex-appeal, jen hořekuje nad tím, že Simona Stašová a zbytek jejího příbuzenstva nasedli na palubu běloruských aerolinek a zapíchli to pár set metrů od krymských pláží. A jelikož se jedná o moderní akční thriller, který se z plna hrdla vysmívá konvencím a archetypálním předsudkům, je prvním záporákem nějaká hadrová hlava z iráckého pyrotechnického kroužku…pak nepřekvapivě následuje tréninková montáž a cesta za pomstou, ovšem všechno v dosti lame balení - s minimem akce a s chabým pokusem o psychologické drama. Scénář se pokouší nastavovat zrcadlo hroutícímu se charakteru hlavní hrdinky a divák si mezitím pokládá otázku, proč nejdou všichni do prdele. Ambice se tříští o béčkově primitivní zápletku, jenže režisérka ji ve svém rádoby seriózním pojetí ani nemůže (respektive evidentně nechce) halit za zábavnou akci, výrazné postavy ani cokoliv jiného, co by z filmu dělalo zábavu či alespoň tvůrčí omyl s čímkoliv výrazným a jakkoliv zapamatovatelným. Ve výsledku tak ve filmu není nic a pro nikoho, ovšem nahlížet na Rhytm Section jako na koncepčně nezvládnutý experiment může být teoreticky zábava…respektive chlastat a smát se u toho, jak to ta mařka všechno sere. A je tam docela fajn honička v autě. 4,5/10 ()

ER

Konečně ženský zabiják, který se tak chová (heká, naříká, ) a žensky se pere. Story o pomstě je dobře podané s určitou dávkou psychologie (opět ženský pohled), kde oponenturu tvoří mužský protějšek ( Jude Law). Kdo je zvyklý na akční jízdu ala Nikita, tak může být zklamaný, za mně jde o film, který se vydal trochu jinou cestou a své příznivce si najde. ()

mira.l

Já nevím, mně to od začátku přišlo takové neuvěřitelné, nereálné. Jakž takž to držela Blake Lively, i když tady teda rozhodně za sexbombu nebyla. ()

Crosshair

3,5* Promena trosky v najemneho zabijaka. Blake neni zadna Atomic Blonde, nebo John wick, coz je dobre. Nebyt pomaleho zacatku, mohlo to jit o level vyse. ()

Shitonit

Vcelku uvěřitelně jednoduše natočenej složitej příběh, kde obyčejná čubička, utápějící si rypák v cukrkandlu, poté co zjistí že není vše tak jak se zdá, vydává se na cestu pomsty, kdy bez zbytečných honiček, nekonečných přestřelek a podobných vychytávek z ošklivého pitomého káčátka se vylihuje vcelku pěkná čubka, která dosahuje svého a závěrečným Nírvánovským My Girl uspokojuje mou diváckou duši. Potřeba se jen nějak překousat tím nekonečně divným začátkem, kterej mne obtěžoval až někde k půlce, ale asi to jako celek tak prostě a jednoduše v pohodě ladí. Jak si to teď tak čtu, napsal jsem opět trochu chaos, ale což, stejně to po mě nikdo nečte :-) . ()

Brooks

Márny pokus o artovejšie pojatý revenge thriller. Premenu hlavnej hrdinky z drogovo závislej trosky v pomstychtivú mašinu podáva príliš skratkovito a naivne. Následnú honbu za pomstou zas klišovito, bez akejkoľvek zápletkovej inovácie a opäť naivne. Blake Lively hrá snaživo, ale vôbec sa sem nehodí. Law je obsadený trefnejšie, ale jeho o dosť zaujímavejšia postava má minimum priestoru. Akčných scén je poskromne a ich choreografia dych nevyrazí. Zaujme len autonaháňačka snímaná z predného sedadla. Celkovo slabota. ()

pushover

Dobře natočenej revenge thriller s trochou akce. Jasně, že je to jedna z verzí Nikity, ale Blake to dala pěkně a na holku z Kalifornie zvládla slušně i ten britskej akcent. ()

ANTYCHRYST

Po pomstě toužící ne moc sympatická hlavní herečka.. Občas když se ve filmu ohakne tak se to dá.. ale...jinak ji tu roli moc nevěřím.. Škoda že tam je tolika melancholickych pasáží.. Ani závěrečné vygradovani nic moc.. Jude si zasloužil alespoň nějaký vděk.. 50% chybějí tomu filmové koule.. ()

DavidWebb

Nie sú kádre, kurwa, chýbajú kádre... a to sa potom každý čuduje, že strýko Henry ešte v 96-ke lieta po svete aby trúsil svoje múdra každému, kto chce či nechce počúvať a namiesto trénovanej, kondične, technicky, sexuálne a takticky zorientovanej mrštnej zabijáckej mašiny má MICIAFBINSA 6-99 k dispozícii neviem-kde-je-sever feťáčku/prostitútku, ktorá dostane hneď potom ako famózne s jednou rukou vo vlasoch ukecala invalida na vozíčku(!) k smrti, ďalšiu zakázku za 2 mega v New Yorku, kde uja rozpačito poškrabe hrebeňom po krku keďže tento už náladu na ukecanie k smrti nemal a potom vonku spolu s Judom sa v aute modlia kadiš aby ujo zomrel na otravu krve. Tomu hovorím nová doba, nová doba. Ale, nebudem iba krutoprísny a napíšem že tento koncept zo sveta špiónov ma vždy bavil a stále baví, že ocením každú snahu o nový prírastok do žánru a že záver opäť nesklamal a naservíroval ďalšiu dementnú, do pekla volajúcu „akciu“ v autobuse, za ktorú – nemôžem inak – uberiem aj ďalšiu vločku. Okrem toho to bolo celé, také, také celkom rytmické ale bez melódie. ()

Solverino

Zajímavej nápad, bohužel promarněno s nevhodně vybranou herečkou. Slušně projetá štětka na tripu v trapné parodii na Nikitu... ještě ty děsné výrazy s kačeří tlamou, to mělo asi vypadat kool a hustě. Chmm, škoda. Blejk naprosto nevhodnou, tu štětku dala ještě dobře, dál už je to parodie... asi něco jako Tomb Raiderka (ta původní). ()

Pitryx

Ach jo, hromada retrospektiv, hromada zdržování, když už je konečně akce, tak špatný střih. Bohužel, ani tato čertví kolikátá varianta ženské pomsty u mne naprosto nezafungovala. Takže dvacet s velkou bídou za tu občasnou akci. A ta herečka v hlavní roli… ()

liquuid

Mám velice smíšené pocity. Děj má v určitých fázích příliš rychlé tempo. Blake je po většinu filmu vzhledově opravdu odporná. Chybí tomu kvalitní zpracování, lepší dovysvětlování, větší prostor. Nápad to není špatný, ale navzdory hereckému obsazení si to celé hraje na něco, čím není a ani být nemůže. Slabší průměr. ()

a0001

Konečne akčný thriller, ktorý je skutočne plnohodnotný a navyše nepôsobí trápne ako iné feministické, ultratrápne story typu Atomic Blonde, Anna, alebo Red Sparrow. Funkčný femmovie, ktorý má hlavu aj pätu a ženská zároveň nemusí mať silu a schopnosti McGregora. Blake Lively konečne podala herecký výkon, ktorý ju posunul z úrovne sweet fresh sexy pussy na pomstichtivú, cieľavedomú, ugly mrchu. 75% ()

srolyma

Studentka z dobré rodiny se rozhodne přestoupit na obor drogově závislá prostitutka, aby se následně po úspěšném absolutoriu rekvalifikovala na nájemného zabijáka. K tomu jí stačí pár dnů běhání po lese, plavání ve studené vodě a střelba na plechový terč. A že se jí práce s nožem a pistolí po takovém rychlokursu daří podstatně méně než práce vleže nebo na čtyřech je asi to jediné, čemu se dá věřit. Jinak to celé moc smysl nedává. Dobrá hudba, zajímavá kamera, herecky bez připomínek, ale to je asi tak vše. ()

]V[()Rt

Nechteně komický rádoby thriller, kde je vše zhruba stejně uvěřitelné jako současný nos Blake Lively. Upřímně by bylo mnohem lepší rozhodnutí vykašlat se na nějaké života zcela neschopné pokusy o autenticitu a natočit to jako zábavnou babskou revenge rubanici. ()

rigby

Silně průměrný akční film. Vlastně taková pohodovka, u které není třeba obzvlášť přemýšlet ani se soustředit. Jen musíte počítat s patřičným nastavováním častými hluchými místy, jinak by to mělo asi tak třetinovou délku. 3- ()

Heywood

Blake Lively a Jude Law stojí v tomto filmu za vidění. On proto, že ukazuje ten věčný boj agenta sám ze sebou, ona proto, že ač vycvičena zůstává člověkem, který jen těžko překonává svou lidskost a nakonec zabíjí. Dobře zaranžovaná hudba (závěreční Sleigh Bells - "Where Did You Sleep Last Night" mě nadchli) a tak z očekávané průměrnosti vystoupil film, který je přeci jen o trochu výš, byť loudavý začátek chtěl větší tempo. Hvězda navíc za kritiku toho, že za náboženstvím "míru a lásky" nakonec stojí zase ty peníze. ()

Kushina

Film typu revenge, který se ale moc nevyvedl. Ne že by byl špatný scénář, ale kdyby zabiják byl tak extrémně špatný jako hlavní herečka, tak by skončil dřív než by vůbec začal. Ve filmu nebyly moc emočně a barvitě popisovány pocity a emoce, když tedy pominu ty depresivní a tím pádem vás pořádně nevtáhl do děje. Až na pár "akčních scén to bylo dost upovídané a nudné.45% ()