Dva mladí lidé jsou mrtví a vojenský prokurátor Roman Rédl ví, že vrahové mohou kdykoli znovu udeřit. Proč vraždí? Jaké tajemství se snaží chránit? Rédl musí pátrat nejen po odpovědích, ale i schovat svědka jedné z vražd. Díky němu si Rédl poskládá obraz, co předcházelo vraždě. Svědek spolu s kamarádem narazili na machinace v počítačovém systému železnic. Ukazují na to, že i v roce 1992 se dá udělat velká vlaková loupež. Sovětská vojska se odsouvají zpět do východní Evropy a územím Československa přepravují vagóny plné zbraní. A díky úpravám v systému je někdo dokáže nepozorovaně krást. Rédl ví, že krádeže vojenských zbraní jsou případ pro tajnou službu. V nové tajné službě očekává amatéry, ale opak je pravdou. Tajní rychle odhalí, že Rédl jim neukázal všechny karty a to se v paranoidní porevoluční garnituře neodpouští. Rédl je rozhodnutý případ dotáhnout do konce i sám, ale jen do té doby, než se vrahové objeví před dveřmi jeho bytu. (Česká televize)

meda2016

E02 Na začátku se to nějak vleklo ale potom opět nabralo i moje napětí správný směr. Do čeho nevidíme, může nám připadat po odhalení jednoduché. Jenže na to přijít, že. "Krásné" zpodobnění posametové státní služby. ()

Vault_13

OK, tentokrát komentář trochu jinak, protože některé výtky se tady fakt nedají číst: Eleanor05: Nic z toho seznamu není zjevný fail, ani nezjevný. Nábytek jak z 50. let najdeš v některých domácnostech, zejména u důchodců, i dnes, natož v raných devadesátkách. To není plochá obrazovka klasického počítače, ale rozevřený laptop. Rédl nejede úplně ve tmě, ale v příšeří a kdomě hluku motoru asi nechce zbytečně světlem upozorňovat, když jede do toho "bezpečí", když pominu tehdy neexistující povinnost denního svícení - v té scéně je to ale, vzhledem k tomu soumraku, už tak na hraně, takže spíš bych si tipnul na zjevný úmysl. ()

Franki69

Po dvou dílech jsme v polovině velmi rafinovaně a dovedně vystavené kriminálky z doby rozpadu Československa, takže z ranných devadesátých let. Místo Sokola (Rédl) si pravda umím představit jinou figuru, působí dost slabošsky, ale mistr Hřebejk zjevně nechtěl do hlavní role českého rádoby Bonda a jak se ukazuje v polovině seriálu, ví co dělá. Ten skrytý svět tajných služeb v naší zemi z tehdejších let, prorůstající s organizovaným zločinem napojeným na tajné služby z tehdejšího SSSR je velmi uvěřitelný a není to zrovna příjemná podívaná. Perfektní práci taky odvedl štáb, včetně výpravy a rekvizit. Zatím to hodnotím srovnatelně s Metanolem nebo Pustinou. Dávám 90%. P.S. Zatím jediná chybka ve výpravě. Cyklista v protisměru s blikajícíma ledkama, když Rédl a Navara jedou "na Mácháč". A ještě mi vrtaj hlavou ty uniformy saniťáků (v červeným začali jezdit určitě později). ()

v.indruchova

2. díl se pěkně rozjíždí, naláká. Kozub jako perfektní psychouš se svými kumpány. Hofman, Novotný. Smutný osud staříka se dotkne. Hudba je dobře vybraná jako herci. Ponurá atmosféra vše umocňuje. Do toho doba která je v zimě tak skličující. A spoustu vzpomínek v detailech. Sedlo. ()

tehol

skok nahoru, ani chvili jsem se nenudil a byl napjaty. kdybych to mel srovnat s dalsimi krimiserialy (zahranicnimi, ostatni domaci produkce nestoji ani v zertu za rec), ktere jsem tento rok videl (killing eve, barry), tak se tohle vubec nemusi stydet, ba naopak. a proto mi teda ani nevadilo, ze nejakemu autu nesvitila svetla.. +bavi me obcasny humor, ktery nepusobi blbe ()

lineker

Na České poměry se jedná o nadstandardní počin. Má to atmosféru, spád i poměrně gradující dramatickou zápletku. Zajímavý pohled do divokých devadesátek skrz jeden z mnoha mafianských případů, které tuto dobu dozajista provázeli. ()

EricNor

Docela se mi to libi. Jsem vlastne prijemne prekvapen. Atmosféru to ma vybornou a dialogy jsou opravdu vybrousene a nepusobi strojene. Herci jsou taky skvely a Hrebejk reziruje jak Fincher. ()