Sňatek princezny Verunky (Eliška Jansová) má zachránit království zchudlé kvůli bláznivým nápadům svého panovníka (Boleslav Polívka). A nápadníků má hned několik! Básník Alexandr Alexandrovič (Martin Myšička), ze kterého by i Puškin bledl závistí, dvouhlavý baron, vojevůdce a hudební skladatel v jednom Wajsman (Jaroslav Plesl), tajemný Markýz (Pavel Liška), vládnoucí kouzlem své matky, panovnice smrti Morany a podivínský vynálezce sir Klevr (Marek Taclík). Může být Ondra (Jiří Mádl), kluk toužící po tom stát se plavcem na divoké vodě, jejich důstojným soupeřem? (Česká televize)

njuska

Jedna hvězda za Lišku, Plesla a trošku i výpravu. Bohužel, tristní výkon Mádla jen dokládá úroveň celého tohohle projektu. Proti včerejšímu Korunnímu princi je Věneček naprostý propadák. Škoda. ()

petra8619

Taková splácanina všeho. Čekala jsem nějaký pěkný příběh. Byla to nuda plná náhod. Mělo to pěknou myšlenku, ale byla to nuda!!! Už znovu vidět nemusím. ()

10doktor10

Bohužel na Stracha velice slabá pohádka. Děj se vlekl, zápletka slabší, ale herci a výprava kvalitní. Nicméně čekal jsem daleko víc... Dvě hvězdy za některé vtipné scény, ale víc opravdu ne. ()

Mistr119

Zpočátku sice trvalo než se děj pořádně rozjel, ale nakonec nechyběla ani trocha akce. Taky jsem byl zvědav, jak si povede Liška v roli záporáka a nakonec se ukázal zase jako blbec. Ale pohádka to byla zajímavá, nápaditá, s prvky mytologie a zábavnou formou taky edukativnosti. Především za ni dávám 4. hvězdu. :-) ()

gizi

Sem tam trochu legrace, kdy se člověk zasměje, o dost více "legrace", kdy se člověk nezasměje a celkově nedočkavé čekání konce, který ne a ne přijít. 60%, 25.12.2015. ()

vrgulnik

Za posledních 10 let dostalo pouze 5 hraných pohádek více než 50% a pouze "Anděl Páně" se líbil více než dvěma třetinám diváků a snese tak nejnáročnější měřítka. Jsou opravdu všechny tak špatné? Nejsou! K pohádkám člověk musí být při hodnocení milosrdnější. Neustále se odvolávat na pohádky kategorie "S čerty nejsou žerty", "Tři veteráni" nebo "Šíleně smutná princezna" prostě nemá smysl. Takové pohádky se už asi nikdy nenatočí. Celkově se dá pohádka hodnotit pozitivně. Je třeba taky vnímat to, že nové pohádky jsou často původní a mají jiný vyjadřovací styl, který ne každému sedí. Točit nové pohádky podle Němcové a Erbena taky pořád nejde, tak se snažme být víc přístupní a odpusťme sem tam nějaké ty prohřešky. Tahle pohádka mi svým provedením naopak připadala hodně podobná těm starým. Neseděli mi "zahraniční nápadníci". Naopak mi hodně chyběly písničky, které ke každé dobré české pohádce prostě patří. ()

Mr.Lordi

Jedná se o pohádku a tedy jako k pohádce k ní musíme přistupovat. Pohádky jsou primárně mířeny pro naše nejmenší a lehce odrostlé - v mládí jsem také "žral" strážce vesmíru a když se na ně podívám dnes, myslím si jaká je to panebože sr**ka. Nicméně k samotnému filmu - primárně zábavnou linku táhnou J. Mádl a I. Trojan. V případě, že v této pohádce budete hledat detailní propracované zápletky a superinteligentní posluhovače, nemůžete se dívat na pohádky, nýbrž zabrousit do jiných vod filmů. Já s ebavil celou dobu, protože o svátcích nechci ultra přemýšlet a rýpat - toho si užiji dost během běžných pracovních dní. 75% Top hlody: "Nedam. Utikam." "Pozdě. Už si ho vzalo jiný čůňo." ()

slovacke

Ač bych se mohl s klidným svědomím označit za fanouška většiny režijních počinů Jiřího Stracha, již podruhé - po Štastném smolaři - nacházím v jeho pohádce velké zklamání. A tentokrát je to ještě výrazně horší než u "Smolaře". Příšerný scénář s těžkopádnými dialogy, roztahané vtípky, které děti nepochopí a dospělý se často jen trpce pousměje nad jejich trapností. Absence rytmu, poetiky, která by dávala vyprávění nějaký styl. Po podivném začátku to chvíli vypadalo, že příběh přece jen chytne druhý (či spíše první) dech, ale byla to jen chvilková naděje... ()

carnacv

Tak se poněkud opět domnívám, že se u této pohádky projevilo to naše češství. Když to točí Strach a má tam toho a tohohle, tamtu a pane bože ještě i jeho, tak to prostě musí být echt pohádka, jinak dávám přinejmenším odpad, maximálně však za tři. Hlavně nezapomenu podotknout, jak to všichni strašně podělali a jak bych to určitě já nakroutil s polovičním rozpočtem ještě líp. Tož co to zkusit vzít z jiného úhlu a uvědomit si, že poslední dekádu zdobí absolutní úpadek Českého filmu a pohádkářstí nevyjímaje. Ba dokonce, že propad byl natolik silný, až lid český rok od roku ronil slzu nad unylostí, ubohostí a podprůměrností hereckých výkonů, a to až do doby relativně nedávné, v níž se podařilo úroveň našich pohádek opět pozvednout. Je v tomto pohledu pohádka, která má kvalitní příběh, dobrou muziku a slušné tempo doopravdy tak tragická? Nemyslím si. Pan strach se tentokráte nebál dokonce ani pořádně přitvrdit a sáhnout dějově téměř do severského stylu pohádky, když jako zlom zvolil velmi temné překvapení, čímž podle mě nejen slušně vystrašil dětskou část osazenstva, ale musel zaujmout a překvapit nejednoho dospěláka. Aby toho zla nebylo zas tolik, vykompenzoval to postavou vtipného taliána, jehož role se pan Trojan zhostil s téměř italskou elegancí. Podařilo se prodat i střet chytrosti s hloupostí, lze-li to tak říci, neboť i jednoduchý může býti chytrým, na což ostatně pohádka poukazuje. Pod tíhou všeho uvedeného, ale i toho, že jsem pohádku relativně se zájmem po celou dobu pozorovat, jsem toho názoru, že se určitě v případě této pohádky nemůže jednat o brak, nýbrž o zdrařilé dílo, byť i já jsem podvědomě cítil, že mu k dokonalosti ještě něco chybělo. U mě však jemné vady na kráse cením čtyřmi hvězdami; v duchu mainstreamu však doporučuji zařídit se viz výše. ()

A.MacGyver

Kdy někdo pochopí, že na co Epstein sáhne tak podělá a nezachrání to ani génius jako je Strach. Doufám, že Strach po této katastrofě pochopí, že se nemá pouštět do Anděl páně 2, který napsal rovněž Epstein. Pohádku zachránil jen Mádl a krásné lokace (Nežárka, Dívčák...) ()

Ochechulak

Tragédie ve vánočních pohádkách pokračuje, ovšem letos zase tvůrci posunuli laťku o něco výš, tak houmlesácký nechutný král tu snad ještě nebyl. Duo "přemluv bábu" Mádl a "já nejsem úplně blbej" Liška dokázali pohřbít zbytek pohádky. Pořád dokola poslouchat jak je Mádl slabý na srdce a není kuchař ale plavec, dívat se na derivace používající princeznu, bohužel přehrávajícího Trojana, dementní cizokrajné nápadníky, to vše je úplně na pytel. Chtěl jsem dát odpad, ale za dirigenta a jeho orchestr ho nedám, to jediné mě pobavilo, jinak bída a utrpení. ()

DK197

Sledovat tu pohádku bylo mučení od začátku do konce. Tohle se hodně, hodně nepovedlo. A když Mádl na konci zahlásil: "Tak se mi zdá, že jsem z ničeho udělal něco" celá naše domácnost propukla v smích. Páč herecké obsazení v čele s Trojanem a Mádlem bylo to jediné, co pohádku dělalo koukatelnou. Jen Lišku už prosím né... Ale věta "Dokonalá jak Archimedův zákon" se povedla. :D ()

jarmil8

Narozdíl od štědrovečerního režiséra zná Jiří Strach svoje limity. Pohádka je sice spíš průměrná, ale není přeplácaná, trapná a je vizuálně atraktivní, což je na současnou českou pohádku vysoké hodnocení. Moc jsem ale nepochopil, o co se svým "hraním" snažil Marek Taclík. ()

ssarka

na Stracha podprůměr,na posledních 15 let tvorby lepší průměr...první 2 třetiny se mi líbili moc,vyústění byla nuda...Mádl mi zde výjmečně nevadil,princezna sympatická, trojice Polívka-Vondráček-Trojan jako vždy exceletní,ženiši vtipní a nápaditý,Liška jako VŽDY neumí hrát,prostě to není herec,ten mi teda kazil celkový dojem nejvíc..nejlépe už neobsazovat ()